Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Scrym


Scrym
tag

Sziasztok!
No megoldódott a telefon történet, amivel itt sokat bombáztalak titeket :D :
Gigaset A540 + 3db A220 kézi beszélővel megvalósítottuk amit szerettünk volna. Köszönet az ajánlásért KTU-nak. ;)
Nagyon szépen átmegy a raktár épületbe is a jel, kristály tiszta a minőséggel, kihangosítva is nagyon jól hallgató. A beállítása pofon egyszerű volt, csak párosítani kellett a készülékeket az bázisállomáshoz és ennyi... olyannyira egyszerű, hogy a bázis állomást fel sem kellett csatlakoztatni a lokális hálózathoz. Amire nekünk kellett arra teljesen jó, nem tud se többet, se kevesebbet. :K Mondjuk az A220 kijelezhetné, hogy melyik "INT"-ről jön a hívás, de ez már szinte lényegtelen.
Köszi mindenkinek a sok segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30252) instantwater válasza Scrym (#30251) üzenetére


instantwater
addikt

Örülök, hogy sikerült. Nem gondoltam volna, hogy sima menet lesz.

(#30253) lewis999


lewis999
csendes tag

Igen vettem 1-t sajnos, de nem tudom milyen táp kellene hozzá?

https://www.wireless-bolt.hu/38698-dc-tappoe/529342-ubiquiti-48v-24watt-dc-tapegyseg-poe-
https://www.ebay.com/itm/48V-0-5A-Wall-Plug-POE-Injector-Ethernet-Adapter-IP-Phone-Camera-Power-Supply-EU/292194483549


Ilyenem van már, de ehhez kell még egy tápegység (ha ez jó egyáltalán?), de azt sem tudom hány voltos? :(

(#30254) itanczos válasza lewis999 (#30253) üzenetére


itanczos
senior tag

Attól függ, milyen módon akarod megtáplálni!
Ha PoE-n keresztül, akkor kell egy ilyen cucc és a hozzá tartozó 24-48v-os tápegység is.
Viszont általában minden készüléken van közvetlen táplálási lehetőség is. Ez típustól függ, hogy milyen feszültséget igényel.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30255) Stanlee válasza lewis999 (#30253) üzenetére


Stanlee
őstag

Az ubiquiti az jo lesz hozza, max 10 W-otz vehet fel a telefon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30256) lewis999


lewis999
csendes tag

https://arukhaza.com/index.php/szamitogep/egyeb-szamitogep-kiegeszito/ubiquiti-24v-05a-poe-tapegyseg-lan-porttal---ubiquiti-poe2412w#

Vagy ilyet?

(#30257) lewis999


lewis999
csendes tag

> Attól függ, milyen módon akarod megtáplálni!
Ha PoE-n keresztül, akkor kell egy ilyen cucc és a hozzá tartozó 24-48v-os tápegység is.
Viszont általában minden készüléken van közvetlen táplálási lehetőség is. Ez típustól függ, hogy milyen feszültséget igényel.
Ez a bajom, hogy nincs rajt más csak 2 db eternet kivezetés...
Valamint az a bajom, hogy nem tudom ?V kell neki a telefonon nincs semmi infó róla.
AVAYA 5621 a telefon típusa.

[ Szerkesztve ]

(#30258) itanczos válasza lewis999 (#30257) üzenetére


itanczos
senior tag

Akkor egy PoE injektor kell és kész.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30259) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Na, dicsértük a Reenger-t, most meg nem megy ki hívás róla...

#?*@&!

(#30260) zeon.hu válasza zeon.hu (#30259) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megjavult.

#?*@&!

(#30261) peteris válasza zeon.hu (#30260) üzenetére


peteris
csendes tag

Nálam nem javult meg a Reenger. Most ritkán, de lehet hívni vele, de általában nem. Ügyfélszolgálat szerint még dolgoznak rajta a fiúk (szerintem inkább a bányában kellene nekik). Képtelenség, hogy egy hibát nem lehet megjavítani több, mint két hete.

(#30262) zeon.hu válasza peteris (#30261) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, vezetékes irányba nálam se jó még, de éjjel mobil se ment.

#?*@&!

(#30263) Stanlee válasza Scrym (#30251) üzenetére


Stanlee
őstag

koszi a visszajelzest. jo olvasni, hogy sikerult a projekt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30264) lewis999 válasza Stanlee (#30263) üzenetére


lewis999
csendes tag

Lenne újabb gondom...Van egy IP telefonom és nem tudom beállítani...
Avaya 5621SW típus...hogy lehet belépni ebbe a telefonba laptoppal? Vagy lehet nem lehet "belemenni"? Rá van kötve egy wifi routerre azon keresztül gondoltam.

(#30265) lewis999


lewis999
csendes tag

Lehet málna az egész?
Csak akkor lehet használni ha van hozzá egy központom is? :(

(#30266) itanczos válasza lewis999 (#30265) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha nincs web-es setup felület, akkor egy tftp vagy html szerverről töltené be a konfigot.
Nézz utána a gyártónál, a Provision leírásnak. Ez általában egy gyártó és sok esetben típus specifikus konfig állomány. Nem bonyolult, utána kell nézni!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30267) Stanlee válasza lewis999 (#30265) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem ugy tunik, hogy ennek lenne valami webes felulete. A kezelesi utmutatoja szerint sokmindent a nyomogombos feluletrol lehet beallitani, ill. kulon szerverrol megy a config file lehivasa. De en ilyet meg eloben sose lattam, igy tul sok informaciom nincs rola, sajnalom.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30268) floratm


floratm
senior tag

Hiába nyomok rá, viszaugrik.
Miért nem tudom megadni az engedélyt? Mix2-s

[ Szerkesztve ]

(#30269) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Olyat lehet hogy 1 DECT handset (Panasonic kxtg6621pd) két base station-höz kapcsolódik egyszerre?

Az egyik a saját base station-je lenne a másik egy Fritzbox Fon wlan 7240.

Normál esetben a Fritzbox fogadná az egyik bejövő PSTN vonalat RJ11-en a másik egy VOIP account lenne a fritzben és a Panasonic kézibeszélőre menne mindkettő,
de ez a Fritz nem tud PSTN vonalat fogadni! csak DSL bemenete van.

A sima RJ11 közösítő gondolom nem működne (a két kimenetre), mert amikor az egyik csörög, a másik készülék kimenete belehal...

köszi.
R

[ Szerkesztve ]

(#30270) zeon.hu válasza floratm (#30268) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Összes alkalmazás engedély között nem tudod kapcsolni?
Régi mobilevoip verzióm van, MIUI 11- en meg tudom adni az engedélyt.

#?*@&!

(#30271) whbear válasza zeon.hu (#30270) üzenetére


whbear
senior tag

Már jó a Reenger vidéki körzetre is.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30272) zeon.hu válasza whbear (#30271) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#30273) Stanlee válasza fujifilm1 (#30269) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem nem fog menni. Ezek olyanok, mint a legtobb kihangosito, hogy csak egy keszulekkel (bazosallomassal) tud kapcsolatban lenni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30274) itanczos válasza fujifilm1 (#30269) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem fog menni!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30275) itanczos válasza Stanlee (#30273) üzenetére


itanczos
senior tag

A DECT nem igazán hasonlít a BT-hez.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30276) fujifilm1 válasza itanczos (#30274) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszönöm a választ.

(#30277) fujifilm1 válasza Stanlee (#30273) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Egyszerre csak egy, igen. Köszi a választ.

(#30278) floratm válasza zeon.hu (#30270) üzenetére


floratm
senior tag

Ujratelepitéssel megoldódott

(#30279) lewis999


lewis999
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Újabb kérdés: az Ip telefonok csak központtal használhatók, simán routerre kötve egyik sem funkcionál?

Van egy Yealink SÍP telefon ott van egy 5V tápnak bemenet, de a leírás írja a 48V eop-ot is...akkor ilyenkor hogy van ez?
Mind kettő kell hozzá hogy működjön?

(#30280) itanczos válasza lewis999 (#30279) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!
De, mennek router-re kötve is!
A legtöbb készülék használható saját tápegységgel és távolról meg táplálva is, POE (Power Over Ethernet). De egyszerre csak az egyik táplálás javasolt!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30281) lewis999 válasza itanczos (#30280) üzenetére


lewis999
csendes tag

Van egy Avaya 5621 -em de az nem szuperál :( kellene hozzá egy központ :( itt feljebb írtam már róla ...

(#30282) mikung válasza lewis999 (#30281) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha központ alatt azt érted hogy meg kell adni egy SIP szervert, portot, USR, PW párost, akkor igen, kell hozzá központ.

Kicsit konkrétabban leírnád hogy mit takar hogy "simán routerre kötve egyik sem funkcionál" ?
SIP accot belőttél ? IP címet sem kap ? Netre nem lát ki vagy leszakad ?

(#30283) lewis999 válasza mikung (#30282) üzenetére


lewis999
csendes tag

Nem tudom mi a hiba vele...egyszerűen nem tudom beállítani...nincs webes felülete...meg találja a router és ad neki IP címet, de ha beírom a címsorba nem talál ilyen címen semmit...
A kezelesi utmutatoja szerint sokmindent a nyomogombos feluletrol lehet beallitani, ill. kulon szerverrol megy a config file lehivasa.

(#30284) itanczos válasza lewis999 (#30283) üzenetére


itanczos
senior tag

Amit te hiányolsz, azt egy “központ”, ha az alatt egy VOIP telefonközpontot értesz, nem fogja biztosítani!
Ez inkább egy nagyvállalati készülék! Mindent meg tudsz otthon is oldani, de egy kis hozzáértés szükségeltetik.
Kell egy okos router, amin van egy usb port és tudsz rá dugni egy pendrive-ot, amire el tudod helyezni a szükséges config állományt. Nálam amúgy is OpenWRT futtatásra alkalmas router-ek vannak.
Szóval, egy OpenWRT alapú router és azon egy tftp/DHCP szerver. Azzal meg tudod oldani, hogy adott fájl nevű állomány letöltődjön a telefonra, a neked szükséges tartalommal.
Az, hogy a telefon hova csatlakozik, egy külső VOIP szolgáltatásra, mint a Digi, UPC, valamelyik Dellmont klón, vagy épp a saját VOIP központod-ra, ami akár szintén futhat a router-en (Asterix).

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30285) lewis999 válasza itanczos (#30284) üzenetére


lewis999
csendes tag

Hát én nagyon kezdő vagyok és picit Kínai (nagyon is inkább) viszont szeretném használni a telefont mert eladni úgy tűnik nem fogom tudni :( már hirdetem egy ideje tudnál esetleg pontosabban segíteni hogy mit és hogyan kellene csinálni, hogy használni tudjam voipra a telefont?

Egy TL-WR842N routerem van... :R előre is a segítséget!
Az usb port az adott, de azon kívül amit írtál nem tudom van e....

[ Szerkesztve ]

(#30286) lewis999 válasza itanczos (#30266) üzenetére


lewis999
csendes tag

Köszönöm!

Sajnos nem találtam ilyet...mármint config filet...persze valószínű málna vagyok hozzá :( tudnál segíteni?

(#30287) ggabor02 válasza lewis999 (#30286) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Szia,
Van nekem valamelyik szekrény aljában egy kétvonalas Grandstream asztali Voip telefonom. Korábban használtam, 3 éve a Fritz dect telefon miatt nincsen üzemben. Nem üzletelési szándékkal, csupán segítségként adom. Amennyiben budapesti vagy, előkeresem, majd viheted.

(#30288) itanczos válasza lewis999 (#30286) üzenetére


itanczos
senior tag

Angol mennyire megy?

Sajnos nem sok időm van, és ha nem tudsz eligazodni a leírásokban, akkor ez nem 2 perc lesz.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30289) lewis999 válasza itanczos (#30288) üzenetére


lewis999
csendes tag

Köszönöm, de közben tárgytalan lett mert inkább eladom ha sikerül!

(#30290) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Fél off:

Vajon mit kéne tennem, hogy az Amazfit Bip óra jelezze a Zoiper hívásokat?
Minden átjön, csak a Zoiper nem. Csak a nem fogadott hívásról jön értesítés utólag.
A voip hívások engedélyezve vannak, de alapból nincs benne a Zoiper és nem lehet hozzáadni.

#?*@&!

(#30291) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Reengerről mindig is lehetett rövid számokat hívni vagy ez új?
Megszokásból arról hívtam a 1221- et és működött.

#?*@&!

(#30292) KTU válasza zeon.hu (#30291) üzenetére


KTU
addikt

1 - 2 éve már nem működik.
Sajnos a Fonio-nál sem.

Úgy emlékszem 5 éve még működött mindenhol.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30293) zeon.hu válasza KTU (#30292) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor ezek szerint most ismét működik.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#30294) lewis999


lewis999
csendes tag

A szolgáltatók pedig kezdenek teljesen leszokni a normális számokról :(
Én már olyannal is találkoztam, hogy volt normális szám is pl 1-xxxxxxx a külföldről híváshoz, erre megpróbáltam és kiszúrta hogy nem vagyok külföldön:))

(#30295) Landsmann válasza KTU (#30292) üzenetére


Landsmann
addikt

Ephone-ról megy. 1221, 1220, ezeket próbáltam.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30296) outdoor


outdoor
aktív tag

Próbáltam egyszerűsíteni az életemet.

Vettem 3,5" jack csatlakozóval retro telefonkagylót.

Hátránya, hogy senki sem ért semmit, amit mondok. Se voipon, se telefonon.

Bluetooth fülbeneltűnő miniatűr Headsettel sem ért senki semmit.

Sosem lesz jó mikrofon voiphoz és telefonhoz?

Egyébként két korszerű samsungom van, de elég rossz ezek mikrofonja is.

Gyakorlatilag el vagyok vágva a világtól.

Mit tegyek?

A proper digital assistant could be my best friend

(#30297) mikung válasza outdoor (#30296) üzenetére


mikung
aktív tag

Milyen klienssel használod, milyen netkapcsolattal, szerverrel, ... ?

(#30298) betyarr válasza outdoor (#30296) üzenetére


betyarr
veterán

ha egyszerűsíteni akarod az életed,akkor vegyél egy gigaset 540ip-t.most [link] itt a legolcsóbb.mondhatni tökéletes a vonal 99,99%-ban.

(#30299) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! Régóta voip-zek, gigaset-el tökéletes, de a t-mobile (zoiper) valahogy sosem volt az igazi. Stuntcalls a kimenő és ephone a bejövő. Most kipróbáltam mobilon VPN-el, de nem hozta meg a várt eredményt, olykor hosszú mp-ek kimaradnak. Érdemes erőltetnem, vagy engedjem el? Blokkolja a T-mobile, vagy ilyen a mobilnet? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#30300) Zotyatv válasza amstro555 (#30299) üzenetére


Zotyatv
tag

Szia! Már évek óta használom. Redmi note 4 , zoiper, callingcredit/ stuntcalls is volt/ t-mobile. Jól működik, bár nagyon ritkán / havonta néhány alkalom/ inkább lemondok róla olyan rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.