Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) KTU válasza gorbep (#30050) üzenetére


KTU
addikt

003613451744

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30052) gorbep válasza KTU (#30051) üzenetére


gorbep
senior tag

:R

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#30053) kapasz


kapasz
tag

Próbálom a UPC vezetékest egy Fritzbox-ba beállítani mint fix (landline), de nem megy. Ahogy összekötöm a UPC router telefonaljzatát RJ11 kábellel a Fritzbox FON1 vagy FON2 aljzatával, foglaltra vált. Pedig jó lenne bizonyos hívásirányokra UPC-t használni... Nem szabványos a UPC doboz jele? Vagy nem analóg lenne? Ha csak sima handsetet kötök a UPC dobozra, akkor persze ad vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#30054) anadroid válasza kapasz (#30053) üzenetére


anadroid
senior tag

Mert oda a telefonkészülék való. A hátulról nézve bal szélső 8 pontos csatlakozó a kombinált ADSL/ISDN/analóg vonali bemenet.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30055) kapasz válasza anadroid (#30054) üzenetére


kapasz
tag

Köszi a gyors választ! Fritzbox 7170-esről van szó, a bal szélsőbe tényleg bele tudok dugni egy RJ11-et is, így már nem ad foglaltat, de még ki kell találnom a konfigurálást.

(#30056) kapasz válasza kapasz (#30055) üzenetére


kapasz
tag

Sajnos nem működik a kombinált DSL/analóg aljzatba dugott RJ11. A Fritz 7170 kézikönyve ír valami szürke RJ45-RJ11 adapterről is, nem tudom, ez hiányzik-e neki. Foglaltat jelez, ha analóg hívást próbálok indítani a Fritzről, ha be van dugva az RJ11, ha nincs. :(

(#30057) zoolio válasza kapasz (#30056) üzenetére


zoolio
tag

A DSL/Analog 8 tűs aljzat 3-as és 6-os lába az analóg telefon, a 4-es és 5-ös lába pedig a DSL. Tehát ha egy RJ11-es csatlakozót dugsz be, akkor annak a két szélső lábán kell lennie az analóg telefonnak, nem a két középsőn!

(#30058) zoolio válasza zoolio (#30057) üzenetére


zoolio
tag

'Analóg telefon' alatt analóg telefonvonalat értettem.

(#30059) kapasz


kapasz
tag

Köszönöm szépen! Megpróbálok egy ilyet krimpelni.

(#30060) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Telekomnál melyik kártyás csomagba érdemes átállni voip szempontból? Tehát olcsó net miatt.

moto g72, Ninebot d28e

(#30061) KTU válasza fradi81 (#30060) üzenetére


KTU
addikt

"Telekom 4G SIM-KÁRTYA DOMINO FIX EXTRA CSOMAGBAN" [link]
SIM-kártya ára 990 Ft
1 év érvényesség
80 perc beszélgetés belföldön és EU alapdíjas irányba
1 GB belföldön és az EU-ban
5 db SMS belföldi alapdíjas irányba itthon és az EU-ban

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30062) fradi81 válasza KTU (#30061) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi

moto g72, Ninebot d28e

(#30063) kapasz válasza zoolio (#30057) üzenetére


kapasz
tag

Hála neked, működik! Köszönöm! Sajnos a krimpelés nem sikerült pontosra, a mellette lévő láb is érintkezik, nem tudom, ez árt-e a Fritzboxnak. Tehát a 3-as a 4-es lábbal, az 5-ös a 6-os lábbal összeér, így a DSL is kapja a feszültséget.

(#30064) kapasz válasza kapasz (#30063) üzenetére


kapasz
tag

Elrontottam a számozást, szóval a legszélső lábak érnek össze a mellettük lévővel, de működik így. (RJ12 csatlakozót szereztem.)

[ Szerkesztve ]

(#30065) Stanlee válasza kapasz (#30064) üzenetére


Stanlee
őstag

Hasznalhattal volna RJ45-ot is a fritzbox iranyaba, gyarilag is egy RJ45-os a vege az y kabelnek - rj45-os csatlakozobol inkabb van otthon, mint RJ11 vagy 12-bol.

En azert nem tartom tul jonak, hogy osszeer a ket lab, mivel regen az analog vonalak nagyobb feszultseget adtak le csorgeskor, mint beszed kozben, ami az xdsl modemnek nem biztos, hogy jot tesz, ha a szolgaltatod modeme hasonlokeppen mukodik.

A lenyeg, hogy tudsz telefonalni vele.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30066) kapasz válasza Stanlee (#30065) üzenetére


kapasz
tag

Igen, én is így gondoltam, ezért aztán újrakrimpeltem, most már nem ér össze semmi.

Egy tapasztalat: prímán működik hívásirány-választáskor (dialing rules) a "fix" vonal is, viszont
csöngetéskor kb. 1 csöngésnyivel, azaz kb. 2 mp-el később reagál a Fritz 7170 kifelé is és befelé is, gondolom ennyi idő, amíg érzékeli és továbbítja az analóg jelet. Majd kipróbálom egy 7240-en is, de valószínúleg nem a processzorsebesség befolyásolja ezt.

Anadroid, zoolio, Stanlee: mindenkinek köszönöm, hogy hozzájárult a projekthez, így sikerült a UPC vezetékest is bevonnom a portfólióba, nem kell hozzá külön készülék.

[ Szerkesztve ]

(#30067) zoolio válasza kapasz (#30066) üzenetére


zoolio
tag

Szívesen! Egyébként ez az analóg késleltetés nálam is van.

(#30068) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Milyen bejáratott módon takaríthatok meg a telefonáláson?

Havi kb 100 perc mobil és 100 perc vezetékes németajkú országokba
Havi kb 50 perc mobil itthon, 0-200p vezetékes

A Calling Creditet dicsérték régebben. Van jobb?
Minőségi elvárásom, hogy a másik fél tökéletesen értsen.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#30069) KTU válasza nyuszi123456 (#30068) üzenetére


KTU
addikt

A Voip comparison összehasonlító oldalon lehetőség van több országot is kijelölni, ennek alapján a CallingCredit-et találtam neked talán a legmegfelelőbbnek.

"Minőségi elvárásom, hogy a másik fél tökéletesen értsen."

Ez nem csak a VoIP szolgáltatón múlik.
Milyen a neted minősége, milyen eszközzel használod, célhardver, vagy okostelefon, itt rom függő is, stb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30070) zoolio


zoolio
tag

Üdv,

Van ötletetek arra, hogyan lehetne egy Fritzbox 7390 wifi jelerősségét felturbózni? Esetleg lehet rá valahogy valami külső antennát faragni? A pincébe is kéne wifi... :)

(#30071) itanczos válasza zoolio (#30070) üzenetére


itanczos
senior tag

Tegyél be wifi repeater-t!
Pl.: Xiaomi Repeater 2

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30072) KTU válasza zoolio (#30070) üzenetére


KTU
addikt

Router wifi jel erősítés, (OK hogy VoIP képességei is vannak), Router gondok topik.
Leginkább lan kábel a pincébe, végére egy AP.

Működhet amit itanczos ajánlott, wifi repeater,
csak nem mindegy mire lenne használva a net a pincébe.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30073) zoolio


zoolio
tag

Köszönöm a válaszokat, kipróbálok egy ilyen repeatert, elég jókat írnak róla.

(#30074) Zeki válasza nyuszi123456 (#30068) üzenetére


Zeki
nagyúr

rebtel.com angol fontra kell alul állítani és úgy regisztrálni. Havi 5 fontért 51 országot hívhatsz. Minőség rendben.

(#30075) ggabor02 válasza zoolio (#30070) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Német Ebay-en szokott lenni hozzá külső antenna kábellel. Másik verzió: van a Fritznek is wifi repeatere, egyik ismerősöm használja a nagyobb méretű családi házában. 6 éve semmi gondja sincsen a cuccal. Ráadásul a Fritz wifi repeateren még egy lan csatlakozás is van.

(#30076) milenda válasza Zeki (#30074) üzenetére


milenda
tag

Hívószámkijelzés megy?

(#30077) Zeki válasza milenda (#30076) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most passz. Nekem ment amikor használtam.

(#30078) Stanlee válasza zoolio (#30073) üzenetére


Stanlee
őstag

En egy Fritzbox 4020-t hasznalok a pinceben, van rajta 4 10/100Mbit-es LAN port, ill. tudja a Fritz Mash funkciojat. Viszont a legjobb ha UTP kabelt huz ki az ember es arra tesz egy 4020-at.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30079) zoolio válasza ggabor02 (#30075) üzenetére


zoolio
tag

Kösz a tippet, csak az a repeater sajnos elég drága. Már rendeltem egy Xiaomit.

[ Szerkesztve ]

(#30080) zoolio válasza Stanlee (#30078) üzenetére


zoolio
tag

Nekem egy 7050-em van még, de gyanítom azzal ezt nem tudnám megcsinálni. A kábelhuzogatást meg pont el szeretném kerülni, mindenesetre köszi a tippeket!

(#30081) yanna


yanna
őstag

Egy kis Fonio furcsaság:
Bejövő hívás, számot kijelzi, de nem értem milyen szám ez. Két számjeggyel kevesebb, pedig rokon hívott.
Néztem egy darabig, mire rájöttem, hogy vagy az ország, vagy a körzetszám hiányzik. Azért vagy-vagy, mert történetesen megegyeznek. Első eset volt.

(#30082) Stanlee válasza zoolio (#30080) üzenetére


Stanlee
őstag

A 7050 nem fogja tudni sajnos, ha erdekel akor itt egy lista a kompatibilis eszkozokrol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30083) anadroid válasza Stanlee (#30078) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha sokat kellene kábelezni, akkor a Fritz!Powerline is szóba jöhet. 6 éve használom, most 255 MB/s-t mértem rajta.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30084) Stanlee válasza anadroid (#30083) üzenetére


Stanlee
őstag

Az meg egy jo megoldas lehet, de nalunk nem mukodik sajnos, mert a pincenek kulon villanyoraja van. Allitolag az ujabb powerline berendezeseknek nem gond a villanyora, amig ugyanazon a fazison van hazon belul a ket halozat, de nalunk mar ott megbukik, hogy 3 fazis jon be a lakasba.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30085) Siriusb


Siriusb
veterán

Feltettem megint a groundwire-t, de pár hívás után le is szedtem, ment fel újra a Zoiper. Valamiért nálam már vagy egy éve vacak minőséget produkál a GW. :(

(#30086) anadroid válasza Stanlee (#30084) üzenetére


anadroid
senior tag

Amennyiben nincs összekötve a föld és a nulla, akkor a Fritz-félék működnek különböző fázisok esetén is, a föld és a nulla közti átvitellel, csak éppen kisebb sávszélességgel.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30087) roger.smith


roger.smith
csendes tag

udv.van olyan szolgaltato amit tamogat a G.711 - nel jobb pl opus kodeket?
amiket hasznalok stuntcalls voipblazer stb mind max G.711 :(

(#30088) KTU válasza roger.smith (#30087) üzenetére


KTU
addikt

Delmont klónok ezeket támogatják:
G.711 (64 kbps)
G.726 (32 kbps)
G.729 (8 kbps)
G.723 (5.3 & 6.3 kbps)
GSMFR (13.2 kbps)

Ahogy látszik ezek közül a legnagyobb bitrátás a G.711 codec.
Vagy a késleltetéssel van gond?

Nem lehet hogy más gond van ott?
Milyen eszközön használod?

A SKYPE használt Opus codec-et, (ha használja még) mást nem nagyon jut eszembe.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30089) itanczos válasza roger.smith (#30087) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem igazán fogsz opus-t találni. Az elfogadott HD kodek a G.722, de nem támogatják a népszerű szolgáltatók.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30090) roger.smith válasza itanczos (#30089) üzenetére


roger.smith
csendes tag

akkor gyakorlatilag G.711 a max? (android klienssel -ha ez szamit)

(#30091) KTU válasza roger.smith (#30090) üzenetére


KTU
addikt

Sajnos a leggyengébb láncszem az Android rendszer.
Mindegyik gyártó úgy "reszeli" ahogy akarja, ha egyugyanazon készülékről beszélünk, ott is lehetnek eltérések, pl. egyiken kicsit frissebb rendszer, vagy valamilyen "főzött" rom, stb.,
és máris lehetnek elég nagy különbségek a VoIP telefonálás minőségében.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30092) whbear válasza KTU (#30091) üzenetére


whbear
senior tag

Próbáltam mindenféle kodeket mivel nálam PBX van és nem vagyok korlátozva ez ügyben. Az Opus semmivel sem jobb mint a G722. A kiterjesztések között volt használatban de semmi értelme csak eszi a mobilnetet ha nincs wifi. A G711u a legjobb választás. Csak ez van engedélyezve a trunk oldalon is.
Groundwire mostanában tökéletesen működik nálam. Viszont a Dellmont siralmas. Ezért helyette a Commpeak van, náluk a Premium route mindig viszi a CID-et és kifogástalan a minősége is. Nincs késés, számlázás 1/1 sec. Drágább mint a Dellmont de annyival jobb is. 0.021/0.028 USD landline /mobile. Más költség nincs. 20 csatorna mehet alapból egyszerre egy vonalon. Nincs többlet számlázás mint a Dellmontál. A másik trunk a Reenger, nem tudom mi lett vele de pár hónapja kifogástalan.
A CallWithUs teljesen használhatatlan lett, jól le is húztak és csak a PSTN plan biztosít elfogadható minőséget 0.0565 USD áron. Egy vicc lett.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30093) Stanlee válasza roger.smith (#30090) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kekeckedes, de miert szeretnel opus-t hasznalni?

Ha a HD a fontos, akkor mar irtak korabban, hogy g722. Amugy meg ha opus-t is hasznalnal es azt engedi a voip szolgaltatod szervere, a te kliensed es a szerver kozott lesz opus, a szerver es a hivott fel szervere kozott meg g711, jobb esetben g722, es ha a hivott fel keszuleke nem tamogat HD atvitelt, akkor az egesz visszavalt g711-re.

Azert nem nagyon hasznalnak mas codecet, mert a hivast kezelo szervereknek felesleges terhelest jelent a codecec kozotti konvertalas.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30094) whbear válasza Stanlee (#30093) üzenetére


whbear
senior tag

A G711 a standard. Minden más csak rosszabb eredményt ad hosszú távú használat esetén. Én azért tettem fel próbára a Vultr High CPU planra egy PBX-et hogy a transzkódolást késés nélkül vigye. De tényleg semmi értelme.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30095) Stanlee válasza whbear (#30094) üzenetére


Stanlee
őstag

A commpeak-nel CID-t hogyan allitasz? Van vm ellenorzesi folyamat, hogy az adott szam tenylegesen a tied?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30096) whbear válasza Stanlee (#30095) üzenetére


whbear
senior tag

Semmi. Viszi amit beállítok a kiterjesztésekre. Lehet konfigurálni is, szabályokat felállítani. Úgy működik mint a CWU.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30097) Stanlee válasza whbear (#30096) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszonom, majd ha lesz egy kis szabadidom ranezek, most meg nincs ra szuksegem, de lehet, hogy majd egyszer kell.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30098) itanczos válasza whbear (#30092) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi a commpeak ötletet, eddig nem ismertem!
Mondjuk kicsit fura, hogy a voipcomparison nem ismeri! :Y
Az árak valóban jóval magasabbak mondjuk a stuntcalls-hoz képest.
Commpeak(std)/Stuntcalls ($):
Vezetékes 0.0150 / 0.0056
Mobil 0.0210 / 0.0134

Mondjuk kíváncsi volnék a 4 csomag közti minőség különbségre.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30099) itanczos válasza Ludovicus (#29801) üzenetére


itanczos
senior tag

Meglepett engem is! Szerintem nem sokan használják már a G729-et. Valszeg nincs rá kereslet...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30100) whbear válasza itanczos (#30098) üzenetére


whbear
senior tag

A standard alig olcsóbb mint a premium és nem viszi a CID-et. Minősége kb mint a Dellmonté mikor jó. Premium kiváló minőség, semmi késés, ami van az inkább a H-CZ-UK útvonal miatt van de teljesen elhanyagolható. A round trip 60ms körül mozog. A Platinum semmi többet nem adott. A Dialer az PSTN minőség. Én a premium plant használom pár hete, stabil állandó a minősége. Support azonnal válaszol 24/7 ben. Sms is van náluk, 3 ft körül jön ki de nem a valós számot jelzi ki hiába állítom be.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.