Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) itanczos válasza whbear (#30400) üzenetére


itanczos
senior tag

Hol találom ezt a 48KHz-es beállítást?
ios-en nem találom!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30402) whbear válasza itanczos (#30401) üzenetére


whbear
senior tag

Androidot használok csak. Settings - Preferences - Sound - Advanced Sound Settings

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30403) Stanlee válasza itanczos (#30399) üzenetére


Stanlee
őstag

koszonom a valaszt, ha lesz akciojuk, akkor megveszem, jonak tunik es nem lehet tudni, mikor lesz ra szukseg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30404) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy a kérdésem itt van a legjobb helyen, de ti biztos tudtok segíteni, hogy merre menjek tovább..
Tehát a kialakult helyzet miatt (ez már közhely...) olyan szolgáltatást keresnék, mint a Skype, és a Zoom egyben.
A célom az lenne, hogy egy előfizetéssel tudjak olyan konferenciabeszélgetést eszközölni, ami nem kerül pénzbe a résztvevőknek (kb 50-60 fő). A Skype arra jó, hogy a telefonnal rendelkezőket lefedje, de a videótelefonálási és képernyőmegosztási funkciói... kissé gyengék.
Az internettel rendelkező becsatlakozóknak sokkal jobba Zoom, viszont ott csak kap az ember egy számot, amit lehet hívni, és részt tud így venni a konferenciában, de az normál díjas hívásnak minősül. És ha előfizetek a Zoom Phone szolgáltatásra, akkor sem lesz ingyenes még maga a hívás. Díjmentes számot csak USA és Kanada területén adnak tudtommal.

Lehet kissé bonyolultan fogalmaztam, bocsánat. Várom a tapasztalatokat, javaslatokat! Illetve ha a téma nem ide való, akkor merre kérdezősködjek tovább?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30405) itanczos


itanczos
senior tag

Hello!

Szerintem erre nem fogsz VOIP megoldást találni.
A Skype-ot javasoltam volna én is. 5-10 felhasználónál nekem tetszett. Persze a videó telefonálás megizzaszthatja 50-60 partnernél.
Mi az pontosan, ami hiányzik a skype-ban?

Üdv!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30406) whbear


whbear
senior tag

Acrobits, Groundwire 25% akció 27.-ig.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30407) Stanlee válasza whbear (#30406) üzenetére


Stanlee
őstag

koszonom!!!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30408) szoke12 válasza itanczos (#30405) üzenetére


szoke12
őstag

Az, hogy 50-60 embernél is jól menjen a beszélgetés, és hogy képernyőmegosztásnál a gép direkt hangját is meg tudjam osztani.
A Zoom-ban pont az a jó, hogy egyszerű, egy linkkel be lehet lépni és elég jól viseli a sok jelenlevőt.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30409) whbear válasza Stanlee (#30407) üzenetére


whbear
senior tag

Megéri a befektetés mert az új GW teljesen beépül ha engedélyezed neki és gyakorlatilag GSM élmény lesz a VoIP, nem egy küzdelem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30410) Zotyatv válasza whbear (#30409) üzenetére


Zotyatv
tag

Szia!
Ha használod és jön egy bejövő hívás, akkor jelzi vagy szétkapcsol. Sajnos a Zoiper szétkapcsol.
A gsm vonalon bejövő hívásokat integrálja/ beépül/ a tárcsázóba? Köszönöm!!

(#30411) Siriusb válasza Zotyatv (#30410) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem lehet, hogy 3G-re vált a hívás miatt a telefonod és az adatkapcsolat szakad meg, nem a Zoiper bont? Feltételezve, hogy mobilnetet használsz, s nem wifi-t.

(#30412) whbear válasza Zotyatv (#30410) üzenetére


whbear
senior tag

A Zoiper és a Groundwire is DND-be teszi a telefont VoIP hívás alatt. Bejövő hívás esetén csak bepittyeg mindkettő. Azért dobja el mert eldobja az adatkapcsolatot bejövő hívás esetén. Nálam a net Mifi-ről megy ezért nincs ilyen probléma, de LTE adatnál eldobja mindegyik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30413) itanczos válasza whbear (#30412) üzenetére


itanczos
senior tag

iOS-en tökéletesen lekezeli a bejövő hívást, hiszen beépül teljesen a rendszerbe, ugyanúgy becsörög és választhatsz, hogy melyik hívást akarod használni (GSM/VOIP, pont ma volt egy ilyen esetem). Bár van VoLTE-m.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30414) whbear válasza itanczos (#30413) üzenetére


whbear
senior tag

"Bár van Volte-m." A megoldás kulcsa. A volte lényege pont az, hogy nem vált le és megmarad az adatkapcsolat.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30415) mikung


mikung
aktív tag

Ha már úgyis mindenki ráizgult a földelődrótra ... Autostart mindenkinél okés ? Mert nálam a telefon indulása után nem indul el magától.

Igen, a Beállítások > Vezérlés > Automation > Automatikus indítás engedve van ;-) .

(#30416) whbear válasza mikung (#30415) üzenetére


whbear
senior tag

Elindul az csak egyből push-ba megy.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30417) mikung válasza whbear (#30416) üzenetére


mikung
aktív tag

Hááát ... én nem látom a logokban hogy egyáltalán felregisztrálna. :F

(#30418) whbear válasza mikung (#30417) üzenetére


whbear
senior tag

Akkor nem tudom. Nálam regisztrál rendesen.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30419) mikung válasza whbear (#30418) üzenetére


mikung
aktív tag

Két másik készüléken is próbáltam, de semmi. Te milyennel használod ?

(#30420) KTU válasza mikung (#30419) üzenetére


KTU
addikt

Regisztrálj iPPi-re vagy Callcentric-re (ezek ingyenesek, a hívások is saját hálózatba) egy pár fiókot, aztán hívd egyik telefonról a másikat.
Leteszed a tesztelendő telefont, felhívod a másikról mondjuk fél óra múlva, következőnek egy óra pihenés után,
majd több óra elteltével, (másnap reggel) úgy hogy nem nyúlsz a telefonhoz előtte.
Ha "bejön" a hívás, kicsörög a telefon, szerintem nincs gond.

Így tesztelek új telefont / rendszert.
Push ébreszti-e a telefont.

Vagy most hogy másodszorra elolvasom mit írtál, :U :B

"Mert nálam a telefon indulása után nem indul el magától."

Telefonod energiagazdálkodásában kutakodj.

" én nem látom a logokban hogy egyáltalán felregisztrálna"

Nem tudsz hívást indítani, létrehozni?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30421) Protonmail válasza peteris (#30386) üzenetére


Protonmail
csendes tag

MIUI 11.0.4
Nekem nem ajánlja fel a SIP hívás lehetőséget, akkor sem ha a híváslistából vagy a telefonkönyvből kezdeményezem a hívást. :F [kép] [kép]

Ellenben a Hívásbeállítások --> További beállítások --> Telefonos fiókok menüben az "Előnyben részesített telefonos fiók" részben be lehet állítani a SIP fiókot is. [kép]
Vajon ebben az esetben automatikusan VoIP hívást fog indítani, amennyiben elérhető internetkapcsolat van?

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#30422) itanczos válasza mikung (#30415) üzenetére


itanczos
senior tag

Be kell állítani a fiókoknál, hogy milyen módon fogadod a hívást. PUSH-ra kell állítani, ha nem ott van.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30423) mikung válasza KTU (#30420) üzenetére


mikung
aktív tag

Energiagazdálkodás átnézve, más program (Zoiper, K9, ...) normálisan indul.

Ha már elindítottam, nem áll le magától, hosszabb szünet után is normálisan hívható.

A probléma hogy a készülék indítása után egyszerűen nem indul el, nem jelentkezik fel. :(

[ Szerkesztve ]

(#30424) mikung válasza itanczos (#30422) üzenetére


mikung
aktív tag

Fel sem jelentkezik, el sem indul.

(#30425) whbear válasza mikung (#30419) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem a PBX logban az látszik, hogy a push szerver be van loggolva. Mikor előtérbe kerül a Groundwire akkor átvált.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30426) peteris válasza Protonmail (#30421) üzenetére


peteris
csendes tag

Sajnos nem tudom a választ a kérdésedre. Nem találom az "Előnyben részesített telefonos fiók" opciót a mobilomon, amire kérdezel. Lehet, hogy a 11.0.4 MIUI kicsit eltér az én 11.0.2 verziómtól (vagy én vagyok aluldiszponált).
Mindenesetre puding próbája az evés. Indíts egy próbahívást a mobilodról. Nézd meg előtte és utána a Delmont egyenlegedet. Ha eltérés van, akkor VoIP-n ment ki a hívás.

(#30427) Protonmail válasza peteris (#30426) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Kipróbáltam a dolgot:
1., Amennyiben a Hívásbeállítások --> További beállítások --> Telefonos fiókok menüben az "Előnyben részesített telefonos fiók" részben a SIP fiók van beállítva [kép] , illetve a SIM-kártyák és mobilhálózatok menüben a "Hang" rész "Nincs beállítva" [kép], úgy minden hívás VoIP-on bonyolódik (akkor is, ha a "Hívás SIM 1-ről" vagy a "Hívás SIM 2-ről" választom [kép]). Ha nincs internet kapcsolat, akkor nem lehet hívást indítani.
2., Amennyiben a Hívásbeállítások --> További beállítások --> Telefonos fiókok menüben az "Előnyben részesített telefonos fiók" részben a "SIM fiókok" van beállítva [kép] , úgy minden hívás a GSM hálózaton zajlik, a SIP fiókon keresztüli hívási lehetőséget fel sem ajánlja (internetkapcsolat esetén sem). Függetlenül attól, hogy a SIM-kártyák és mobilhálózatok menüben a "Hang" rész "Nincs beállítva" szerepel [kép].
Azt a következtetést vontam le, hogy nagyon kiforratlan még ez a rendszer.

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#30428) mikung válasza whbear (#30425) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem tudom hogy nálad hogy s mint, de itt 0 reakció az indításkor.

(#30429) whbear válasza mikung (#30428) üzenetére


whbear
senior tag

De mit kellene csinálnia? A háttérben beregisztrál. Használjuk Sony, Samsung és LG telefonokon. Mindenhol működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30430) KTU válasza mikung (#30428) üzenetére


KTU
addikt

Nem láttam leírva sehol hogy akarod-e egyáltalán bejövő hívások fogadására használni?

Tesztelted ahogy leírtam?

Nálam default zárolva a Groundwire.
Teszt:
Kipróbáltam hogy nincs zárolva, és még ki is lövöm.
CallCentric-röl hívtam magam hálózaton belül,
így is kicsörgött.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30431) whbear válasza KTU (#30430) üzenetére


whbear
senior tag

Be van állítva a bejövő hívások?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30432) ggabor02 válasza whbear (#30429) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Nekem is megy Xiaomi-n is hibátlanul. Hetekig sem indítom, a telefon bekapcsolásakor a háttérben szépen beregisztrál, aztán csörög mindig a bejövő hívás.

(#30433) mikung válasza whbear (#30429) üzenetére


mikung
aktív tag

A telefonon pl. megjelenhetne az állapotsávon a zöld pötty, de ha az nem is, a szerveren a logban valami olyasmi hogy "Registered SIP '987654321' at 123.45.68.90:12345". :)

(#30434) mikung válasza KTU (#30430) üzenetére


mikung
aktív tag

Persze hogy bejövő hívások fogadása is kell. Az azért alap hogy nincs rá kilövési engedély, nem optimalizálhatja ki a telefon, manuális energiagazdálkodás alá lett véve, ... és minden egyéb ami még el van rejtve a menüben hogy suttyomban ki tudja lőni, az tiltva van.

[ Szerkesztve ]

(#30435) whbear válasza mikung (#30433) üzenetére


whbear
senior tag

Lehetne látni mi van az Asterisk logban? Mert ami ott van ahhoz semmi köze a kliensnek formailag max annyi hogy be van loggolva és látod az IP-t meg a válaszidőt.
Amúgy a push lényege hogy nem fut a háttérben az alkalmazás ezért nem meríti az akkut. Ha zöld pöttyöt szeretnél akkor állítsd át normál bejövő módra a bejövő hívásokat és lesz zöld pötty. Meg akku merülés is.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30436) mikung válasza whbear (#30435) üzenetére


mikung
aktív tag

No ezaz, hogy a logban se híre se hamva hogy a telefon indulásakor elindulna a progi.

Amint az ikonra kattintok, elindul, a logban rögtön ott virít hogy felcsatolt. Utána nem lövi ki magát, hívható, ... viszont a készülék indulásakor, a droid betöltése után egyszerűen nem indul el automatikusan és ilyenkor se pötty, se logban bejegyzés, se nem hívható, se semmi.

Bejövő hívások : Értesítések / Általános / Ki

Általánosra van állítva.

Akkumerülés ... nem mai csirke Huawei Y5 is WiFi -n Zoiper Pro -val simán elvan 1 hetet készenlétben, napi pár hívással. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30437) Landsmann válasza mikung (#30436) üzenetére


Landsmann
addikt

Az automatikus indítás az alkalmazás kezelő én az adott appnál lett megadva? Nekem is volt olyan, hogy automatikus indításnak látszott, de az appnál nem volt bekapcsolva.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30438) mikung válasza Landsmann (#30437) üzenetére


mikung
aktív tag

(#30439) KTU válasza mikung (#30438) üzenetére


KTU
addikt

Bekapcsolod a telefont, nem indítod manuálisan a Groundwire-t,
hanem máshonnan felhívod a benne beállított account-t.

Kicsörög-e?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30440) KTU


KTU
addikt

Telegram
Mától a csevegések mappákba rendezhetőek.
Ha nem találod a beállításokban frissítsd a Telegram-ot, ha ez megvolt és még nincs meg, Androidon katt ide.
Magyar nyelvre állítás katt ide.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30441) whbear válasza KTU (#30440) üzenetére


whbear
senior tag

Ez inkább Viber alternatíva, nem? Én próbáltam de egy ismerősöm sem volt rajta.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30442) KTU válasza whbear (#30441) üzenetére


KTU
addikt

Igen.
Nálunk a családba mindenkinek ez (is) fent van, ez az elsődleges digitális, kapcsolattartó alkalmazás.
Gyakorlatilag végtelen tárhely, saját privát csoportok,
saját csatorna saját magadnak, ide feltöltesz / beírsz akármit, amit bármely más eszközödről elérsz,
mivel szimultán használható egyszerre sok eszközön (pl. használom 3db win. és 1 linux PC-n, telefonon, tableten, TVbox-on), mindenhol ott van minden képed, fájlod, linked, ......
akár többlépcsős biztonsági azonosítás, stb.

helyzeted megosztása (1 pont), vagy mozgásod x ideig.

Vannak nyilvános sok ezer tagos, (nevezzük tematikusnak) csatornák, és persze privát sokféle információ eléréséhez.
pár ami telefon miatt érdekelt:
pl. Orange Fox Recovery, OrangeFox Recovery NEWS [link]
Migrate - Custom ROM Migration Tool [link],
Magisk Modules [link],
Magisk+ [link]
Redmi Note 4 (Mido) Downloads [link]
SmartYouTubeTV (EN) [link]

"Elmenekültem" a Viberről, sok ingyen online support megkeresés miatt. :B
Nem VoIP.
Van a telefonomon, de DigiMobil számmal vagyok.

Telegramon nincs reklám.
Kezembe került egy nem root-olt telefon, Viber-be is bele kellett néznem.
Tele reklámmal.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30443) whbear válasza KTU (#30442) üzenetére


whbear
senior tag

Jónak néz ki tényleg. A Vibert én is utálom, csak azért van mert sok ismerősömet így érem el. Nekem saját szerveren van PBX, tárhely is ezzel megoldva, családi kommunikáció Groundwire. Ezen kívül Zello is van mindenkinél mert PoC rádión is használom és az mindig a közelemben van. ( Rádióamatőr vagyok) Ennek a leváltására készülök, olyan PTT alkalmazással ami saját szerveren fut. Én csak a saját szerverben bízom meg, oda is VPN-en keresztül megyek fel. Van sok előnye a PTT-nek de nem mindenkinek jön be. Viszont a gyerekeknek tetszik és lehet kör QSO szerű rádiózást csinálni a csoportban. De vissza a VoIP-hez.

Az utóbbi pár Groundwire verzió ha lekapcsolja a kijelzőt, sehogyan sem lehet ismét aktívvá tenni. Ha nem teszi le a hívott fél akkor nincs mit tenni. Egyik fizikai gombra sem reagál, se reset semmi. Ilyenkor fel kell mennem a szerverre és kidobni magamat. Csak ezután kel életre a kijelző. Írtam nekik hibajegyet.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30444) itanczos válasza whbear (#30443) üzenetére


itanczos
senior tag

Javaslom, hogy ilyen hiba, vagy működésbeli hozzászólásnál tegyük hozzá, hogy milyen oprendszerű programról beszélünk! iOS, vagy Android, stb...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30445) whbear válasza itanczos (#30444) üzenetére


whbear
senior tag

Egyetértek. Sony Xperia XZ Android 8.0. Minden más eszközön jól működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30446) whbear válasza whbear (#30445) üzenetére


whbear
senior tag

Miután jeleztem a hibát, jött is egy frissítés ami megoldotta a problémát. Groundwire support csillagos ötös!

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30447) mikung válasza KTU (#30439) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem csörög.

(#30448) mikung válasza mikung (#30447) üzenetére


mikung
aktív tag

Frissítés után az 5.2.22 már elindul magától.

(#30449) ggabor02 válasza whbear (#30446) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Eddig semmi bajom nem volt vele. Most lett rossz a frissítés után. Nem lehet bontani a hívást, nem reagál a hívás vége gombra. Push működik.

(#30450) gabor9991


gabor9991
őstag

Rebtel appban kell állítani valamit?
Kipróbáltam az egy hét korlátlan hívás miatt, gondoltam ingyenesek a hívások de simán a normál számom terhére mentek ki a hívások :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.