Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) petir válasza Zeki (#30748) üzenetére


petir
senior tag

Köszi megnézem azt is.

--

Tovább gondoltam bár még a DIGI-s részre nem jött válasz... az internetnél használatos felhasználó név/jelszó páros kell a nomadikus-hoz vagy külön kapok hozzá másikat?
Illetve valóban van hozzá külön előfizetési díj az alap vonal szolgáltatáson felül?

Mert ha igen akkor lehet tényleg jobban megérné valamelyik VOIP-os szolgáltató :F
Főként vezetékes szám lenne hívva illetve mobil...

(#30752) instantwater válasza kazan23 (#30749) üzenetére


instantwater
addikt

Hamburger menü bal felső sarok > caller ID

(#30753) kazan23 válasza p.t.r (#30750) üzenetére


kazan23
aktív tag

Ez 2.17.6, gondolom a legfrissebb amit a pléhárú-ház feldobott.
Bár mintha rémlene valami, hogy írták ugyanott, hogy ne merészeljünk más forrásból, más verziót felrakni, mert nagyon megfertőződhetünk... ;)

(#30754) kazan23 válasza instantwater (#30752) üzenetére


kazan23
aktív tag

Hamburger/settings/fiókok/"egy fiók"/Hívó azonosító-ra gondolsz?
Oda "+36301234567" formátumban írtam be, de a default-ot jelzi ki. :(

(#30755) instantwater válasza kazan23 (#30754) üzenetére


instantwater
addikt

Nem a MobileVoipot használod?

(#30756) kazan23 válasza instantwater (#30755) üzenetére


kazan23
aktív tag

De, a MobileVoip-ot használom 100 éve, (jobb híján :) ).
A Zoiper-nél nem tudom megoldani. Ha meg lehetne, azt használnám... gusztusosabb és gyorsabb, még lehet hogy fizetnék is érte, de így elég suta.

(#30757) instantwater válasza kazan23 (#30756) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem így néz ki:

(#30758) kazan23 válasza instantwater (#30757) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszönöm!
Nekem is nagyjából így néz ki a MobileVoip. Semmi gond a Caller ID-vel.
A Zoiper-nél nem tudom megoldani! ;)

(#30759) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Megpróbálom újra.
Szóval azt a szolgáltatót keresném amelyikkel a legjobb percdijjal tudnék telefonálni belföldön vezetékes és mobil irányban.

Tudnátok erre ajánlani szolgáltatót?

(#30760) Zeki válasza petir (#30759) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom van-e, aki mindkettőben legolcsóbb.
Itt nézelődj.

Vagy itt.

[ Szerkesztve ]

(#30761) kazan23 válasza petir (#30759) üzenetére


kazan23
aktív tag

Kevés mobil hívással a Freevoipdeal talán a legoptimálisabb (120 napnyi Freedays és 1 helyett már jó ideje 2 centre emelt mobildíj ellenére is, kapcsolási díj sincs).

(#30762) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Beleőrülök ebbe a StuntCalls - Gigaset párosításba.

Elvben minden beállítás stimmel, ugyanezek a Zoiperben simán működnek, de a Gigasetben nem kapcsolódnak.

Régen ment -- beüthetett valami trükkös beállítás???

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30763) asdf_ válasza MaCS_70 (#30762) üzenetére


asdf_
veterán

(#30764) MaCS_70 válasza asdf_ (#30763) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eddig nálam is stimmel...

A telefonszámot milyen formátumban adod meg a user name és display name mezőkben?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30765) asdf_ válasza MaCS_70 (#30764) üzenetére


asdf_
veterán

Az a két sor nálam üres. A milyen számot küldjön, az a SC-nál van beállítva.

(#30766) MaCS_70 válasza asdf_ (#30765) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ott nekem több szám van aktiválva, valahogy választani kell közülük -- amint az évekig működött is. :F

De ha üresen hagyom ezeket a mezőket, akkor is Registration failed...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30767) instantwater válasza kazan23 (#30758) üzenetére


instantwater
addikt

Ah, akkor ezt benéztem. Bocsi :(

(#30768) asdf_ válasza MaCS_70 (#30766) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor nem tudom, én soha nem használtam több számot egy accounttal.

(#30769) MaCS_70 válasza asdf_ (#30768) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Nem igazán értem a dolgot. A párhuzamosan beállított ePhone-accountok remekül működnek, csak a Suntcallok nem. :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30770) petir válasza kazan23 (#30761) üzenetére


petir
senior tag

Köszönöm a válaszod.
Az a baj , hogy faramuci a szitu mert nyáron vezetékes de télen inkább mobil...
Tudom ne akarjak mindent.
Igazából a net adott hozzá a lényeg, hogy telenor felöltő kártyás csomagnál olcsóbb értsd jól gazdaságosabb legyen.

Ez a 120 napnyi freedays ez mit takar pontosan ?

(#30771) Zeki válasza petir (#30770) üzenetére


Zeki
nagyúr

Feltöltéstől számított 120 nap vezetékesre.

[ Szerkesztve ]

(#30772) asdf_


asdf_
veterán

Dellmontos feltöltésnek okostelefon nélküli reszeltek? (OTP)
Papír szerint mennie kéne, de nem megy (máshol még nem lett fizetve a 2 faktoros szarság bevezetése óta, így nem tudom azt sem, hogy az amúgy működik-e). Ha jól olvasom, redirectelnie kéne valami otp-s aloldalra, ahova sms kódot kellene beírn, de ehelyett eldobja az egészet paymant faileddel.

(#30773) anadroid válasza asdf_ (#30772) üzenetére


anadroid
senior tag

Keress privátban! Van megoldás.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30774) asdf_ válasza anadroid (#30773) üzenetére


asdf_
veterán

És ennyire szupertitkos lenne, hogy privátolni kell miatta? :F

szerk: elolvastam az aláírasodat is, azt hiszem összeraktam a történetet, köszi, de nem fogok ezért fintechezn, majd feltöltöm a sajátommal, aztán elszámolunk muterrali :)

[ Szerkesztve ]

(#30775) nfer válasza MaCS_70 (#30762) üzenetére


nfer
tag

Lépj be a StuntCalls fiókodba, és ellenőrizd hogy a Sip server hozzáférés engedélyezve van-e.

(#30776) nfer válasza petir (#30759) üzenetére


nfer
tag

Reenger - Alap Magyarország díjcsomag 30 napra 500 Ft
200 perc hazai normál vezetékes vagy hazai mobil irányokba: 2,5 Ft/perc díjért.

Akkor optimális ha lebeszéled a havi 200 percet, de azt vedd figyelembe hogy ha csak havi 50 percet beszélsz akkor 10 forintra jön ki egy perc.

(#30777) MaCS_70 válasza nfer (#30775) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszi, megvolt.

Ma reggelre viszont látszólag magától helyrejött a bejelentkezés.

A dologban az a nagyon meglepő, hogy a telefonon a Zoiperben folyamatosan rendben volt a kapcsolat, ugyanakkor két Gigaset egységen hasonló, de nem teljesen azonos időben volt Registration failed.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30778) hbala válasza petir (#30770) üzenetére


hbala
aktív tag

Ha a net adott hozzá, akkor viber out 6eur/hó a korlátlan.

(#30779) anadroid válasza asdf_ (#30774) üzenetére


anadroid
senior tag

Semmi köze a fintechnek ehhez, ez a dolog 2006 nyara óta létezik, de nyilvános leírása reklámnak számítana. Sajnos nem lehet topikonként más-más aláírást használni, ebbe meg már nem fér több.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30780) kazan23 válasza petir (#30770) üzenetére


kazan23
aktív tag

Ahogy Zeki írta, a feltöltéstől számítva 120 napig ingyenes belföldi és (talán szinte minden) külföldi számot hívhatsz, egy bizonyos elvi korlát erejéig, amit egy jószándékú magánszemély nehezen használ ki. Évekkel ezelőtt nagyon sokat lehetett spórolni "nagy" külföldre telefonálásokkal így, de mára ez az előny jelentősen csökkent. [bővebben a freedays-ről]

(#30781) kazan23 válasza nfer (#30776) üzenetére


kazan23
aktív tag

Reenger - Nem találtam infót arról, hogy mi van, ha elfogy a 200 perc. Más tarifa, vagy megsiketül? Valamint úgy tűnik, hogy a Zoiper-t tolják, ott meg nem lehet több fiókod, aminek a különböző hívószámait kijelzi. Jól látom? :U
(amúgy az ex Nextra a tulaj 9 vezetővel és 2 alkalmazottal... :B)

(#30782) nfer válasza kazan23 (#30781) üzenetére


nfer
tag

Ha elfogy a 200 perc, nem tudsz telefonálni amíg nem veszel újra perceket. Viszont 30 napig még Te elérhető vagy. Hívószámmal itt nem lehet játszani, regisztrálsz kapsz egy 21-es számot és azt használod. Programot azt használsz amit ismersz, szeretsz, vagy bevált, mert jó a minösége.

(#30783) yanna


yanna
őstag

Hali!
Tudja valaki, hogy estleges Fonio megszüntetés esetében mi lesz az egyenleg, ill. a földrajzi szám sorsa?
Csak kíváncsiságból.

(#30784) anadroid válasza yanna (#30783) üzenetére


anadroid
senior tag

Hordozd el, ha meg akarsz szabadulni a Foniotól, de nem akarod elveszteni a számot. A pénzedet vissza kötelesek adni, ha megszűnik az előfizetés.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30785) petir válasza kazan23 (#30761) üzenetére


petir
senior tag

Ez a Freevoipdeal ez teljesen jónak tűnik.
Tegnap regisztráltam is ma próbáltam. Azt hiszem 5 hívást indítottam felépült a kapcsolat jól hallható oda - vissza. Aztán most kiírta , hogy töltsem fel az egyenleget.
Akkor jól értem ha 10 €-val töltöm akkor
- 120 napig a vezetékes irányba ingyen telefonálok
utána
- vezetékes ingyen marad
- mobil 9,165 Ft/perc ( 365-ös Euroval számolva )

----
(#30778) hbala válasza
Viberout drága a telefonálási szokáshoz képest..azért köszi a tippet.

---

Esetleg ha van másik "szolgáltató" ami azt mondjátok ennél is jobb azt szívesen veszem ha nincs valószínű itt előfizetünk.
Amire kell : csak belföld - vezetékes és mobil !

(#30786) anadroid válasza petir (#30785) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem marad ingyenes a vezetékes, talán 2ct lesz percenként. A díjszabásban Out of freedays alatt van.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30787) asdf_ válasza anadroid (#30779) üzenetére


asdf_
veterán

Egyelőre feltöltöttem sajáttal (nem kért azonosítást, Erste), aztán majd ha pár hónap múlva még mindg nem megy az OTP, akkor majd visszatérünk rá, thx.

(#30788) anadroid válasza asdf_ (#30787) üzenetére


anadroid
senior tag

Mennyibe fájt?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30789) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, olvasgattam a topikot, regisztráltam és feltöltöttem egy Commpeak accountot. Egy iPhone-on használok Sessiontalk-on, egyelőre minden megy.

Ami nem világos, az az hogy a codec-eknél mik ajánlottak? Egyenként kipróbáltam hogy ha csak 1-et engedek akkor mikor engedi a telefont és mikor jelez mással beszéltet. Amire rájöttem: G711u/a megy, G729 megy, a többi mint ha nem menne. Se iBLC, se GSM, se semmi.

Ez így normális? Az oldalon elvileg ezeknek mennie kellene. Vagy ez függ attól hogy milyen számot hívok?

(#30790) asdf_ válasza anadroid (#30788) üzenetére


asdf_
veterán

Az Erste híresen a legszarabbul váltja az eurót kb. az összes bank közül, 10.42€-ból lett 3764 Ft (az sms szerint, de kivonaton könyvelés után ez még változhat aszem).

[ Szerkesztve ]

(#30791) yanna válasza anadroid (#30784) üzenetére


yanna
őstag

Nem akarom elhordozni, ennél jobbat tuti nem találok arra, hogy egy ember elérjen vezetékesről, ne a mobilomat kelljen hívni.
Ha megszüntetem valamikor, akkor megszűnik a vezetékes előfizetésem. Arra lennék kíváncsi, hogy akkor visszaszáll a Telekomra? (Vagy mi most a neve...)

(#30792) whbear válasza zsero (#30789) üzenetére


whbear
senior tag

Csak amiket írtál azok mennek. Nekem a G711u van mindenhol fixen beállítva.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30793) instantwater válasza anadroid (#30784) üzenetére


instantwater
addikt

Kötelesek?
A mobilszolgáltatók sem kötelesek visszaadni a fennmaradó egyenleget, ha elhordozod a számot.

(#30794) instantwater válasza yanna (#30791) üzenetére


instantwater
addikt

A szám visszakerül a Fonio tulajdonába, mert az ő számmezőjükből vásároltál. Idővel pedig kiadják újra.

(#30795) anadroid válasza instantwater (#30793) üzenetére


anadroid
senior tag

Az NMHH is így tudja?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30796) kazan23 válasza nfer (#30782) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszönöm! Tudsz bármilyen app-ot, ami Ui/UX szempontból űbereli a MobileVoipot - mondjuk a Zoiper valamelyest ilyen - és ugyanúgy használhatok (család) több ID-t, mint a MobileVoip-nál?

(#30797) asdf_ válasza anadroid (#30795) üzenetére


asdf_
veterán

Mobilnál elhordozás esetén nem jár vissza a pénz, csak akkor, ha lejár az érvényesség vagy ha elmaradt az adategyeztetés (és akkor is csak kérésre adják vissza). Ephone viszont visszautalta hordozásnál automatikusan.
Lehet, hogy van valami megkülönböztetés a "vezetékes" és a mobilszámok egyenlege kapcsán.

(#30798) yanna válasza instantwater (#30794) üzenetére


yanna
őstag

Hordozott volt. Akkor is a Fonio lesz az örökös?

(#30799) instantwater válasza anadroid (#30795) üzenetére


instantwater
addikt

Egy éve hordoztam telenyomortól vodára feltöltős számot, és nem kaptam vissza semmi egyenleget.
Nem nagy gond, kb 40 Ft maradt benn.

És az NMHH is így tudja: [link]
Ön régi szolgáltatójánál előre fizetett, úgynevezett feltöltőkártyás szolgáltatást vett igénybe, akkor a számhordozásnál a fel nem használt összeg elveszhet.

[ Szerkesztve ]

(#30800) instantwater válasza yanna (#30798) üzenetére


instantwater
addikt

Ez esetben nem tudom kire száll vissza a szám.
Miért fontos ez egy lemondott számnál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.