Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) blueye válasza whbear (#31596) üzenetére


blueye
veterán

Akkor lehet hogy én értek félre vmit

Erről még nem írtunk most :
"Unlimited calls to landlines and mobiles for only USD 3.50 per month" - Magyarországra

(#31602) edk- válasza blueye (#31601) üzenetére


edk-
őstag

Ezt melyik is ajánlja?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31603) blueye válasza edk- (#31602) üzenetére


blueye
veterán

BrowserCalls

(#31604) p.t.r válasza blueye (#31601) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Nekem supervoip-nál ugyanez 3$/hónap

(#31605) bishop100 válasza p.t.r (#31604) üzenetére


bishop100
csendes tag

Hogy lehet elővarázsolni ezt az opciót?

Neked rendesen működik Supervoip? Értem ez alatt ha valaki kinyom akkor nem hívja újra magától?

(#31606) Zeki válasza blueye (#31601) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezzel az unlimiteddel van egy kis gond, valaki sok-sok hónapja mintha azt írta volna, hogy korlátos, és - most nem emlékszem- talán elkezdtek neki kiszámlázni?

(#31607) 4Grider válasza bishop100 (#31605) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dellmont az Dellmont. Nincs külön infrastruktúra az egyes klónokhoz.

(#31608) p.t.r válasza bishop100 (#31605) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Nálam is pont így csinálja. Nem veszem észre, ha kinyomják a hívásom. A másik oldalon meg csörög a telefon, mint az őrült.
A hívások minősége erősen változó, a kiválótól a rettenetig minden előfordul. A MobileVoipot és a SipDroidot felváltva használom, mikor melyik használható alapon. A Zoipert végleg elengedtem.

(#31609) bishop100 válasza 4Grider (#31607) üzenetére


bishop100
csendes tag

Neked is megvan, hogy ha kinyomják akkor hívja újra a számot automatikusan?

Nekem egyébként minőségben ritkán van vele gondom, de ez az újrahívás gyakorlatilag használhatatlanná teszi.

(#31610) bishop100 válasza bishop100 (#31609) üzenetére


bishop100
csendes tag

Nagyon gáz ez az újrahívás!

(#31611) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!

Aki Commpeaket használ, milyen tapasztalatai vannak a véletlenszerű CID újraverifikácíóval?
Én tegnap regisztráltam és verifikáltam két CID-et. Ma egymás után hívták mindkét számot, de nem tudtam felvenni. Utána egyből kaptam a fenyegető emaileket, hogy törölni fogják a CID-eket, ha az ehhez hasonló véletlen ellenőrzések nem sikerülnek. Az ügyfélszolgálat szerint az egyetlen megoldás az, ha minden sikertelen ellenőrzés után nyitok egy hibajegyet.
Milyen gyakoriak az ilyen ellenőrzések? A szüleimnél szerettem volna Commpeaket használni, de nem akarom, hogy az éjszaka közepén hívogassák őket. Arra sem akarom ránevelni őket, hogy vegyenek fel minden ismeretlen külföldi számról érkező hívást, hátha éppen a Commpeak a hívó.
Másik VoIP szolgáltatók (pl. ephone) hogyan állnak ehhez? Van ahol elég, ha én magam néha indítok egy ellenőrzést?

(#31612) whbear válasza labuwx (#31611) üzenetére


whbear
senior tag

Csak egyszer van ez. Már vagy 2 éve használom és egyszer hívtak és kész.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31613) bishop100


bishop100
csendes tag

Kb. egy hete nagyon rossz a minősége a Mobilevoip -nak.

Ma megfigyeltem, hogy wifi -n rettentő sokat késik a hang, - minél hosszabb a hívás annál többet. Viszont mobilneten tökéletes a minőség.

Mitől lehet?

(#31614) 4Grider válasza bishop100 (#31613) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első körben a wifit kiszolgáló routeren néznék körül. Qos-sel mindenképpen játszanék.

(#31615) whbear válasza 4Grider (#31614) üzenetére


whbear
senior tag

+1
Routeren megnézném, hogy nincs bekapcsolva a SIP service vagy már nem emlékszem a pontos nevére. Azt ki kell kapcsolni. Azért késik mert töredeznek a csomagok ezért nagyon megnő a jitter. Legvégső esetben kell egy VPN a SIP szolgáltató irányába. De így működik gyárilag a 3CX, azért kell neki másik portot nyitni nem a standard 5060-at.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31616) bishop100 válasza 4Grider (#31614) üzenetére


bishop100
csendes tag

Külön routert nem használunk, csak a T-home eszköze van. Azon viszont nem tudok állítani semmit sem a Qos-sel kapcsolatban.

(#31617) bishop100 válasza whbear (#31615) üzenetére


bishop100
csendes tag

Találtam egy olyat, hogy SIP ALG, be volt kapcsolva, kikapcsoltam. Figyelem a minőséget.

A másik port alatt a port forwarding -ot érted, vagy a SIP eszköznek egy másik portot?

(#31618) whbear válasza bishop100 (#31617) üzenetére


whbear
senior tag

sip alg azt ki kell kapcsolni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31619) bishop100 válasza whbear (#31618) üzenetére


bishop100
csendes tag

Kikapcsoltam, volt egy hosszabb hívásom, tökéletesnek bizonyult.
Már csak erre a tudtomon kívül újrhívás dologra volna jó valami megoldás a Dellmont részéről...

Köszönöm szépen!

(#31620) tibor23 válasza whbear (#31579) üzenetére


tibor23
senior tag

Kipróbáltam a CommPeak-et standard beállítással: csak néhány hívás volt, a minőség vállalható bár halkabb, mint más szolgáltatók. Viszont 25USD a minimum feltöltés, amit nem valószínű, hogy felteszek rá. Azt sem látom, hogy van-e áfa fizetés vagy azt hogy és mikor kalkulálja, mert ha rámegy +27%, akkor már 10ft a percdíj. Viszont jó pont, hogy másodperc alapon számol.

(#31621) bishop100 válasza tibor23 (#31620) üzenetére


bishop100
csendes tag

Erre az áfa dologra én sem tudtam rájönni.

(#31622) martonl válasza tibor23 (#31620) üzenetére


martonl
senior tag

De durva, jól látom, ha 1 évig nem használom az accountot, akkor elkezdenek havi 50 dollárt levonni?

"6. Inactivity Fees
6.1. If your account is inactive for a period of 12 consecutive months, and you did not convey to CommPeak that you wish to terminate your account and receive a refund, there will be a rolling inactivity monthly charge of $50 to reflect our efforts to continuously safeguard and accurately maintain Your data.
6.2. We will notify you via email before the first fee is deducted and a deduction is made every month."

(#31623) whbear válasza martonl (#31622) üzenetére


whbear
senior tag

Most olvasom, ez tényleg így van és jó hogy kikerested és megosztottad. Én használom napi szinten de ha valaki úgy dönt, hogy nem használja az nem hagyhatja magára mint a Dellmont klónokat, hanem le kell zárni a fiókot. Az kérdés, hogy hogyan fogják behajtani az összeget.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31624) tibor23 válasza whbear (#31623) üzenetére


tibor23
senior tag

És az áfát vonja vagy nem? Vagy cigánykodni kell ukrán címmel itt is?

De mondjuk ezzel az inactivity fee-vel együtt nem forszírozom.

(#31625) whbear válasza tibor23 (#31624) üzenetére


whbear
senior tag

Csak valós címet adhatsz meg, ellenőrzik a fizetéssel és ha nem egyezik akkor lekapcsolnak.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31626) tibor23 válasza whbear (#31625) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszi, innentől kezdve biztos nem élek velük.

Egyébként érdekes, és sajnálatos, hogy hagyják veszni nemcsak a VOIP, hanem a helyhez rögzített (vezetékes, fix) telefon piacot is, nincs olyan szereplő sem a meglevők sem alternatív szolgáltatók között, akik bármifajta értelmes ajánlatot kínálnak. Drágák, és a hangminőség sem követte azt a fejlődést, ami a mobil terén végbement, pedig a voip-on sokkal korábban lehetett HD minőségben telefonálni. Azonban a voip csak adott szolgáltatón keresztül használható így, ha már kimegy a hívás egy másik szolgáltató fele, a legjobb esetben is max egy rossz GSM minőséget tud.
Árban ugyanez a helyzet a vezetékes piacon: se korlátlan (flat rate) hívásokra, se alacsonyan tartható havi költségekre nem alkalmas. Azaz igen, ha el tudja valaki fogadni a Dellmont tökéletesen kiszámíthatatlan minőségét. Egyedül nemzetközi hívásokra alkalmas már csak a voip piac (a vezetékes erre sem jó) bizonyos megkötésekkel, de ez is csak a magyar mobil piac túlárazottsága, és a kisebb versenyzők kizárása miatt.

(#31627) whbear válasza tibor23 (#31626) üzenetére


whbear
senior tag

Ebben viszont teljesen egyet kell értenem. Viszont ami miatt marad a Voip az a konfigurálhatósága. Bármit bármikor beállítok mindenféle ügyfélszolgálattal való küzdelem nélkül. Ennek az előnyét akkor érzed át, ha neked kell a szűkebb és a tágabb család kommunikációját menedzselned, mert "te úgyis értesz hozzá és szereted ezt csinalni" alapon. ( Nem feltétlenül.)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31628) labuwx válasza tibor23 (#31624) üzenetére


labuwx
tag

A commpeakes egyenlegemből a "Billing > Voice Rates" ($0.015 a vonalas, $0.021 a mobil standard) szerint von le. A $25 feltöltésekor sem nőtt a levont vagy csökkent a jóváírt összeg az áfával.
Vonnak viszont PayPal processing feet ($1.4 a $25-ból), de ez valószínűleg kártyás fizetéssel elkerülhető.

(#31629) martonl válasza labuwx (#31628) üzenetére


martonl
senior tag

Az áfát a percdíjba szokták szerintem beletenni. Tehát azok a bruttó árak.

(#31630) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, egy olasz hirdetési oldalon regisztrációhoz SMS-t kér, erre melyik szolgáltatót ajánljátok? Van Commpeak, Stuntcalls accountom, meg régről egy Localphone, ami elvileg tud ilyen incoming numbert, viszont 14 nap amíg aktiválják. Van jobb ötletetek?

(#31631) allfinanz válasza zsero (#31630) üzenetére


allfinanz
senior tag

Én ezt használom: [link]
Csak akkor fizetsz, ha az sms megérkezik, néha próbálgatni kell, újat kell kérni.
Hátránya, hogy nem állandó számot kapsz, hanem amit éppen dob a rendszer.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#31632) zsero válasza allfinanz (#31631) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi, elmentem! Végül egy hasonlóval oldottam meg: https://onlinesim.io, ez volt az egyetlen amire elég 1 USD-t tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#31633) allfinanz válasza zsero (#31632) üzenetére


allfinanz
senior tag

egész jó cuccot találtál. nem rossz. én is elmentem.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#31634) whbear válasza zsero (#31630) üzenetére


whbear
senior tag

Akkor nincs is magyar vagy bármilyen mobil számod?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31635) petir válasza Zeki (#31606) üzenetére


petir
senior tag

Nálam volt.
Unlimitedet használtuk eléggé rendesen és visszavonták..
Azóta se jelent meg a lehetőség.

Megavoip-on volt amúgy.

(#31636) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok, lenne egy problémám...
Nagyon régóta, de az utóbbi években már elég kis intenzitással használok klf. Dellmont előfizéseket. Most próbáltam hívni asztali gépről (Windows, MobileVoIP) egy külföldi számot, nem ment, hibával kilépett: "Call ended (587): The call ended".

Próbálgattam több kölföldi számmal is (román, cseh, szerb) - egyikkel se ment, mindegyiknél ezt írta ki. Érdekes módon magyarországi telefonszámokat ugyanígy tudok hívni (nyilván +36... formátumban). Kreditem bőven van.

Végül kínomban kipróbáltam a Call Back funkciót az eredetileg próbált romániai számmal - az meg működött... (Csak "érdekességképpen": RO mobil szám 0,5 cent/perc, HU mobil szám 1 cent/perc díjazású :-( )

Keresgéltem a neten is, de egyelőre nem találtam megoldást erre a "Call ended (587)" hibára. Valakinek valami ötlete, hogy mivel lehetne ezt kijavítani?

(#31637) 4Grider válasza Flinter (#31636) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hamisított hívószámok egyre több országban verik ki a biztosítékot. Próbáld meg levenni a hívószámküldést a kimenő hívásról, hátha úgy végződteti a hívott szolgáltatója a hívást. Vagy pont fordítva, tedd rá (ha most nem küldi a számot).

(#31638) Flinter válasza 4Grider (#31637) üzenetére


Flinter
tag

Köszi a tanácsot, de nem segített.
Váltzozalanul csak magyar hívószámokat tudok hívni.
(Magyar a regisztrált címem is.)

(#31639) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Olyan voip "telefont" keresek amin fut a Skype lehetőleg PC közreműködése nélkül önállóan tudjon wifihez csatlakozni. Valami ilyesmit keresek: [link]
Ha rossz helyen járok a kérdésemmel kérek egy útbaigazítást!
:R :R :R

(#31640) 4Grider válasza szürke (#31639) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Skype bármilyen okostelefonon működik, az annyira olcsókon is, amik sokkal olcsóbbak egy erre kifejlesztett célhardvernél...

(#31641) szürke válasza 4Grider (#31640) üzenetére


szürke
tag

Teljes mértékben igazad van, viszont a dédi nem boldogulna vele. A nyomógombos telefont viszont tudja kezelni, így ebből kifolyólag más ötletem nincs mint egy célhardver.

(#31642) 4Grider válasza szürke (#31641) üzenetére


4Grider
nagyúr

A konkrét cél mi? Csak beprogramozott skype felhasználókkal (veled) beszélhessen, vagy felhívhasson bármilyen (hazai) telefonszámot?
Ha utóbbi, jobban ajánlott egy Gigaset vezetéknélküli IP telefon egy Dellmont klónnal beállítva. Felénk a dédi ilyet használ, évente töltjük neki 10 EUR-val (+ÁFA).

(#31643) szürke válasza 4Grider (#31642) üzenetére


szürke
tag

Csak előre beállított skype felhasználók a cél.

(#31644) martonl válasza szürke (#31641) üzenetére


martonl
senior tag

Elképzelhető, hogy már nincs ilyen, talán csak a Skype Business-hez van még. Idősebbek még PC-n szokták használni, esetleg laptopon. Egérrel, billentyűzettel elnavigálnak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#31645) szürke válasza martonl (#31644) üzenetére


szürke
tag

Értem és köszönöm a válaszokat.
Úgy látom muszáj lesz megpróbálkoznom egy régi okostelóval. Hátha...

(#31646) martonl válasza szürke (#31645) üzenetére


martonl
senior tag

Okosteló nem nagyon szokott játszani (eddig így tapasztaltam, érintőkijelző kezelése macerás), de az lenne a leggazdaságosabb megoldás. PC-ből/laptopból is megteheti egy jobb 2.-3. generációs darab, azok se túl drágák.

(#31647) 4Grider válasza martonl (#31646) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenki fel tud venni egy okostelefonon érkező skype hívást.

(#31648) yanna válasza 4Grider (#31647) üzenetére


yanna
őstag

Sajnos tudok példát, hogy nem.

(#31649) whbear válasza 4Grider (#31647) üzenetére


whbear
senior tag

Van hogy az időseknek túl száraz a kezén a bőr és nem érzékeli a kijelző.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31650) yanna válasza whbear (#31649) üzenetére


yanna
őstag

Vagy akinek egy kalapács XXV. századi űr technológia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.