Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszöntem a segítséget, szombaton kipróbálok egyet helyben ha nem akkor rendelem meg. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25002) MadMancs válasza betyarr (#24993) üzenetére


MadMancs
veterán

Ujraregeltem mind a 4 számom. De Domino kiesett. Már csak a Voda prepaid számommal tudok hívni. Alkotnak nagyon.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#25003) anadroid válasza MadMancs (#25002) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem a dominós számaim mennek kifelé is (telenor mobilra próbáltam telekomos számról), az előfizetéses csak immmr-en belül. Azt használtam sokat az első regisztrációval.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#25004) Sátán44 válasza MadMancs (#25002) üzenetére


Sátán44
addikt

Jó neked, én szintén vodafone tutiban vagyok és mégsem megy.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#25005) tsteve válasza Sátán44 (#25004) üzenetére


tsteve
senior tag

nálam is csak a domino és a telenor prepaid megy immmr-rel, a többi kiesett, a voda tuti és a szamlás előfizuk is..

(#25006) virs_lee


virs_lee
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Cisco SPA504G típusú IP telefonhoz milyen átalakító kell, hogy sima jack dugós headsettel tudjam használni?

Köszönöm!

(#25007) zeg74


zeg74
aktív tag

Most próbáltam ki az új immmr-t.
Dominós vagyok, és ment mind a három szolgáltató felé a hívás indítás. :)

[ Szerkesztve ]

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#25008) winben


winben
aktív tag

Gyerekek, új vagyok a témában, kártyás telenorra váltottam magasabb mobilnettel. A StuntCalls-ra fizettem be 10euro-t. Kicsit fura, mert amikor én beszélek elnémul a másik hangja, olyan, mintha csak egy irányba lehetne egyszerre csak egy irányba beszélni.

Jónak tűnik egyébként a rendszerük, call details menüpont alatt részletesen vissza tudom nézni a hívásnaplómat a weboldalukon, mutatja melyik hívás mennyibe került, mennyi ideig tartott, stb.

A hangminőségről annyit, hogy nem az a tipikus hd hangminőség, mint amit a telenornál már megszoktam, de telefonálásra alkalmas, ügyeket intézni telefonon vele teljesen oké.

[ Szerkesztve ]

(#25009) teo77 válasza zeg74 (#25007) üzenetére


teo77
őstag

Köszi a tippet! 👋

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25010) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ismét regeltem a 20-as számom (csak adatkártya) és most megy a hívás.
Fene se érti már, hogy mit és mikor enged :)

Más: Reenger-Zoiper minősége kiváló nálam, egyelőre veri a többi voipot.

#?*@&!

(#25011) dugynok válasza zeon.hu (#25010) üzenetére


dugynok
senior tag

Reengert fizetősen használod vagy még az ingyenes perceket? Nálam is jó a minősége az ingyenesnek.

(#25012) zeon.hu válasza dugynok (#25011) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Még az ingyenest, bár meglep, mert a 15 percen régen túl vagyok.
Szerintem egy 500-as feltöltést kipróbálok majd. Egyetlen gondom vele, hogy ez előfizetés, ha letelik a hónap, bukom a maradékot (nem mindig telefonálok 200 percet csak belföldre).

#?*@&!

(#25013) dugynok válasza zeon.hu (#25012) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem tudod, is büntetik - ha egyáltalán lehet - egszerre több hívást indítani egy számról?
Azért nem olyan sok az a havi 500Ft, simán vállalható ha mard is belőle.

(#25014) zeon.hu válasza dugynok (#25013) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Passz.
Ha marad, azt bukom itt, mindegy, hogy mennyi. A többinél nincs ilyen és külföld is hívható az adott áron (reengernél az 500-as magyar+külföld csomag már 4Ft/perc, ez se rossz).
A 2.5Ft/perc jó, a minőség jelenleg kiváló.

#?*@&!

(#25015) whbear válasza zeon.hu (#25014) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem is tökéletes a Reenger + Bria a-law codeccel. Jobb mint a GSM hívás, mert nálam le van tiltva a 3G + LTE tehát nincs HD hang. 4G MiFi-ről kapja a telefon a netet. Viszont sokan nem veszik fel a mert nem tudják mi az a +3621 szám. Ez gondot okoz azért naponta vagy kétszer vissza kell váltanom dellmontra.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#25016) zeon.hu válasza whbear (#25015) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ismerősöknek elküldtem mailben az összes 21-es számom, beleírtam azt is, hogy ezen vezetékes tarifával hívhatnak, egyre többen hívnak ezeken.
Ha nem veszik fel, marad a dellmont szintén.

#?*@&!

(#25017) goop válasza zeon.hu (#25016) üzenetére


goop
őstag

Sajnos nem minden szolgáltató számol vezetékes tarifával a 21es számodra, nekem a hoppá plusz ami pedig az összes mobilra ingyenes, a voip számokra csak a földrajzi számok ingyenesek, a többi pl. ugye a 21es nem. Azaz én tuti nem hívnálak azon. :D
De mobil tarifáknál is meg van különböztetve, és ott is mindig drágább sajnos.

(#25018) zeon.hu válasza goop (#25017) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hol drágább?
Tudtommal vezetékes tarifával hívható.
De ha nem, akkor linkeld már be, kérlek!

#?*@&!

(#25019) goop válasza zeon.hu (#25018) üzenetére


goop
őstag

az alján szerepel.

Vannak voipos földrajzi számaim is, azokat lehet hívni vezetékes árban.

(#25020) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Az eddig tökéletesen működő Media5-phone be sem enged most StuntCall - al. Más appok beengednek. Szóval az eddig egyetlen, hibátlan minőségben használható app sem jó. Szeretnék egyet beállítani úgy, hogy rendesen, stabilan működjön. Mondjuk a Zoiper pro - t. Valaki legyen olyan szíves, ossza meg velem, hogy megy beállításokkal működik rendesen a Zoiper! (Stuntcalls-ra)
Nagyon köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25021) whbear válasza teo77 (#25020) üzenetére


whbear
senior tag

A Media5-fone néha csinál ilyet. Állíts be neki SIP proxyt, ha az sem segít akkor stun szerver kell. Viszont ha nem NAT-olt hálón vagy akkor semmi nem kell. Szerintem minden SIP kliensben ugyanazok a beállítások. User name vagy display user name a számod, authentication user name a regisztrált felhasználónév, a password a jelszó és a registrar vagy SIP szerver a sip.stuntcalls.com. Más nem kell, ezekkel be kell hogy loggoljon. Ha publikus IP-n mész ki akkor nem kell semmi, ha NAT-olt vagy többszörösen NAT-olt hálón vagy akkor lehet játszani az Rport, stun, ice turn beállításokkal.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#25022) teo77 válasza whbear (#25021) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen!
A proxy nem segít. A stun server beállítás hogy megy?
Zoiper beállítás alatt azt értem, hogy milyen egyéb beállításokat kell eszközölni, hogy stabilan tudjak Zoiper +Stuntcalls párossal telefonálni. Az accountba beenged, a QoS bepipálva.
Mindegyik kodekkel szaggat. A Media5-phone ulaw-al kiváló.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25023) whbear válasza teo77 (#25022) üzenetére


whbear
senior tag

Európai SIP szerverek esetén a-law a célszerű. Nem kell QoS, sem semmi extraság. Ha jó akkor jó minden nélkül, ha rossz akkor még rosszabb lesz. A te készülékeden nem jó a Zoiper. Nálam sem. Az LG G2-n meg jó volt. Próbálj ki másik klienst, volt itt a fórumban felsorolva sok. Groundwire, Denwa, Agephone, Bria, Grandstream Wave ami eszembe jut most. Egyébként újraindítottad a telefont és a routert mikor a Media5-fone nem csatlakozott?

stun.stuntcalls.com:3478
Szerk: Nekem a szolgáltató DNS-ével nem működik a Bria, csak ha beállítom a Google DNS-t. (8.8.8.8/8.8.4.4)
Az IP publikus vagy NAT-olt? Sokat segítene mi lenne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#25024) teo77 válasza whbear (#25023) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm!
NAT-olt. Nem kellene a Telekom - os és UPC-s routerről alapból jól kimennie?
CsipSimple sem jó. (Pedig ezek nagyszerű appoknak tűnnek.)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25025) teo77 válasza whbear (#25023) üzenetére


teo77
őstag

A Denwa-án kívül minden, általad felsorolt appot próbáltam. Csak a Media5-phone volt eddig kiváló.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25026) teo77 válasza whbear (#25023) üzenetére


teo77
őstag

Ja, és nem indítottam újra a telót és a router - t. Azt gondolod, ez lenne a gond?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25027) pinnacle válasza KurtCobain (#24994) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Régi jelszavamat, nem fogadja el, amikor újat kérek ezt kapom. Blue Mobilos szám lehet a gond? Hol is van az immmr bejelentkezési oldala? Lehet, hogy ott kell regisztrálni újra.

Alkalmazáson belül regisztráltam. Úgy néz ki, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#25028) pinnacle válasza pinnacle (#25027) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megvan a bejelentkezési oldal is, de az nem megy.

(#25029) tibor23 válasza goop (#25019) üzenetére


tibor23
senior tag

Igazi Trékomos sunyiság. Nagyon csípi a szemüket a voip, miközben már ők is CSAK ezt használják.

(#25030) teo77


teo77
őstag

Urak! A Denwa-ánál az "Autentication user" és a "SIP Domain" rublika mely adatokat kéri?
Mert ezen mód szerint nem enged be.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25031) zeon.hu válasza teo77 (#25030) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pedig nálam ugyanilyen.

#?*@&!

(#25032) teo77 válasza zeon.hu (#25031) üzenetére


teo77
őstag

Köszi! Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy Stuncalls-al akarom ugyanezt...

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25033) zeon.hu válasza teo77 (#25032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ott nem 21-es szám a gond?

#?*@&!

(#25034) tibor23 válasza whbear (#25015) üzenetére


tibor23
senior tag

"Viszont sokan nem veszik fel a mert nem tudják mi az a +3621 szám. Ez gondot okoz azért naponta vagy kétszer vissza kell váltanom dellmontra."

Az is elég gyökér, aki azért nem veszi fel, mert nem tudja mi a 21-es körzet. Azt hiszi ezért fizet mikor őt hívják? Vagy, hogy távolról felrobbantják a telefonjával együtt?
Nekem eddig mindenki felvette, vagy visszahívott...

(#25035) bitpork válasza tibor23 (#25034) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsánatot kérek, de hagyjuk már meg a másik félnek mit akar felvenni és mit nem. Nekem pl az ismeretlen szám a heppem: minden fronton tiltva volt, van és lesz. Ha vkinek nem szimpatikus már, akkor lelke rajta. (halkan jegyzem meg, hogy ismeretlen de kijelzett számokat én sem nagyon szeretek felvenni, mert elég gyakran előferdül hogy megadja vki a számomat másnak akivel én nem akarok semmit, és nem kérdez meg róla)
Nem akarok vitát generálni, csak na mán na. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25036) teo77 válasza zeon.hu (#25033) üzenetére


teo77
őstag

Úgy érted, nem - e 21-es számot próbálok megadni? Nem, 30-as szám van a Stuntcalls - hoz regelve

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25037) teo77 válasza zeon.hu (#25033) üzenetére


teo77
őstag

Úgy érted, nem - e 21-es számot próbálok megadni? Nem, 30-as szám van a Stuntcalls - hoz regelve.
Bár telefonszámot meg sem kell adni ilyenkor, nem igaz? Csak a user account - ot kell két helyen.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25038) Penge_4 válasza pinnacle (#25027) üzenetére


Penge_4
veterán

Újra kell regisztrálni teljesen. Viszont az 1.1.92-es verzióval nekem nincs hang. Én hallom a másik felet, de az én hangomat ő nem hallja. Más is tapasztalta ezt a bugot?

(#25039) zeon.hu válasza teo77 (#25037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Denwa nálam a Neophone számhoz van beállítva, ahogy az általad linkelt képen is van, így működik.
Tehát ha oda beírod a 30-as számodat, elvileg mennie kell.
Viszont most jut eszembe, mikor vodás neten voltam, akkor nem tudott csatlakozni, telenoroson nincs ilyen gond.

#?*@&!

(#25040) whbear válasza tibor23 (#25034) üzenetére


whbear
senior tag

Értem. Tehát amiért neked felvették amiatt akik nem vették fel nekem azok gyökerek.
Írjam is meg nekik?
Hogy Polgár Jenőt idézzem: Az kérem szépen kizárt dolog mert én nem tudok róla!

bitpork: Én is pont így gondolom. Mindenkinek szíve joga mit vesz fel és mit nem. Lehet, rossz emlékei vannak egy privát számos zaklatás után, vagy egy 0621 - es tukmálós mindent eladós hívás után.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#25041) teo77 válasza zeon.hu (#25039) üzenetére


teo77
őstag

No, most belépett! Lehet, hogy azért, mert másik router-ről vagyok. (UPC) Korábban egy Telekom-osról nem engedett. Kiderítem, hogy a router lehet - e az oka.

Telefonszámot nem kell megadni a Denwa loginnál, hanem csak a usernevet. Vagy jó helyette a tel.szám is?

Amúgy tökéletes ez a Denwa! Mind ulaw, mind alaw, mind g729 kodekkel. Csak ne lenne annyira primitív az app, na meg ne csak a telefonszámokat írná be a hívás előzményekbe, hanem a neveket is.
Köszönöm az ajánlását, Whbear!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#25042) tibor23 válasza whbear (#25040) üzenetére


tibor23
senior tag

Hmm. Tőlem mindenki azt nem vesz fel amit akar. Az Anonim számokat én sem feltétlenül szoktam felvenni pont a zaklatások miatt, de azt elmondom, hogy sokféle számról zaklattak (próbáltak rámsózni valamit, főleg amíg benn volt a vezetékes számom a T-elefonkönyvben), de ezek a számok vagy Anonimak voltak vagy valamilyen Telekom irányból jöttek, SOHA nem 21-es körzetből. Amúgy ezek a fel nem vevők vajon a 22 körzetet felveszik? Tudják melyik hova valósi?

[ Szerkesztve ]

(#25043) Stanlee


Stanlee
őstag

Minket múlt héten Julien, a maki király hívott föl Madagaszkárról, rányomott a redial-ra vagy 5 percig folyamatosan hívta a számunkat, gondolom majd nagyot néz, hogy a számlájáról leugrott a zseton. Amikor felvettük, tolta az Allo, allo-t, majdnem elröhögtem magam rajta, mert az a francia ellenállásos film jutott eszembe róla :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#25044) MadMancs válasza Penge_4 (#25038) üzenetére


MadMancs
veterán

Az előbb bonyolítottam egy 15 perces hívást ( Telekom irányba) nem volt semmi gond, jól hallottuk egymást.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#25045) Penge_4 válasza MadMancs (#25044) üzenetére


Penge_4
veterán

Passz. Lehetséges, hogy a CM13 kavar be? Mert ez ugrott még be, mivel hangrögzítő is csak a skvalex-féle Call Recorder működik rajta. Ami állítólag azért van, mert valami EU-s irányelv miatt kivették az Android 6-ból a hangrögzítés lehetőségét.

(#25046) MadMancs válasza Penge_4 (#25045) üzenetére


MadMancs
veterán

Könnyen előfordul. Mert S4 minin (CM12.1) el se indul.
De ezt az EU hangrögzítést hogy érted? Hívás? Mert sima hangrögzítő van 6.0.1 ben is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#25047) Penge_4 válasza MadMancs (#25046) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, a saját hangodat hallod, de a vonal másik végén lévőét nem rögzíti. Azért gondoltam, hogy ezzel függhet össze, mert itt is ugyanez van, a saját hangomat hallom (néha még visszhangzik is), viszont a vonal másik oldalán lévő nem hall semmit.

De most visszatettem egy régebbi verziót (1.0.4.15.1), ezzel működik. Csak ez meg máshol bugos, néha kétszer teszi be a +36-ot a számok elé és "Invalid number" hibával visszadob, meg nem osztható ki hívásra a DID csak a saját szám, de ez még túlélhető.

Remélem még jó sokáig fog működni, mert a Dellmontos voipok meg már drágulnak, miközben a minősége nem javult. Jelenleg 0.012 euró a legolcsóbb. Pont mikor a végződtetési díjak meg csökkentek.

(#25048) pinnacle válasza Penge_4 (#25038) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem egyelőre működik. Milyen telefonod van? Nekem S3 Neo-val Stuntcallnál van ilyen problémám.

(#25049) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos hát nálam van egy KE2001A telefon próbára. A tegnapi teljes délután talajtornával töltöttem, de nem bírom rávenni hogy menjen. Webes konfigja nem megy (gyanítom a kora miatt, a bejelentkezés után megjelenik minden de ha bármilyen almenübe megyek a jelszóváltoztatáson kívül, csak fehér oldalt kapok) Nincs módom régi explorer-t használni, így nem tudom megkonfigolni.

A készülék billentyűin keresztül megadtam mindent amit a Dellmont adott, de login failed van bármilyen beállítás mellett.
Amit próbáltam és megcsináltam:
-a routeren az összes Delmont által megjelölt port átengedve
-a telefon a router helyére bedugva (sem megy)
-NAT nélkül próbálva
-NAT-tal próbálva (bár external NATot nem kaptam dellmonttól)
-STUN-nal próbálva

A telefon beállításai között van egy-kettő amit nem találtam a Dellmontos listán, így azokat békén hagytam.

A telefon beépített tesztelője szerint RESTRICTED PORT van. Ami annak tekintetében hogy átengedtem a routeren minden a szolgáltató által adott tartományt, elég viccös (csak én nem értékelem).

Van bárkinek bármilyen ötlete hogy mit hagytam ki?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25050) MadMancs válasza Penge_4 (#25047) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt sajnos nem tudom. Nem próbáltam hívást felvenni mióta 6.0.1 van. Dupla 36 akkor van amúgy hogyha telefonkönyvben nem +36 hanem 06 al van egy szám elmentve.

Más: Nemrég ez az e-mail jött: " immmr back!
Dear Telekom Fellows and immmr friends,

the new version of immmr is ready and waiting for you to explore.
With improved stability and the integrated iOS call kit, we're sure your immmr experience will now be even more fun! 

Please open the immmr app, re-register and continue using immmr as before. 
There are free calling minutes to over 150 countries waiting for you, as well as a UK mobile number to try out. This is of course in addition to immmr-to-immmr calls, video chat and the ability to use immmr on any device. 

If you come across any bugs please write to"

És egyenlőre tényleg működik mind a 4 számom. Hogy meddig... :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.