Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) instantwater válasza goop (#31450) üzenetére


instantwater
addikt

Ez elég aggasztó :( .
A felmondó emailre válaszoltak?
Esetleg próbáld meg felhívni az ügyfélszolgálatot.

(#31452) instantwater


instantwater
addikt

Ephonenál alapesetben 1-re van korlátozva az azonos hívószámhoz rendelhető készülékek száma.

Én szerettem volna, ha a Gigaset is és a Groudwire is csörög egyszerre bejövő hívás esetén.

Írtam az ügyfélszolgálatnak, néhány perc alatt megemelték a limitet.

Csillagos ötös. :)

(#31453) goop válasza instantwater (#31451) üzenetére


goop
őstag

Válasz az jön mindig, már megvan a mínuszos számla is. Csak a pénz nem akar megérkezni, technikai gondok miatt...

(#31454) instantwater válasza goop (#31453) üzenetére


instantwater
addikt

Hagyják már a kifogásokat.
Ez olyan mint az egyenleginfó oldaluk ami évek óta döglött volt.

Említsd meg a fogyasztóvédelmet, meg a késedelmi kamatot.
Ha nem áll fenn tartozás, semmi alapja nincs a pénz visszatartásának.

Amig a két bank rendszere működik addig akár kézzel is tudnak utalni. Ne hagyd, hogy hetekig várassanak.

:Y

(#31455) ggabor02 válasza instantwater (#31452) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Belépsz az ephone fiókodba, ott is át tudod állítani a telefonvonal beállításoknál.

(#31456) instantwater válasza ggabor02 (#31455) üzenetére


instantwater
addikt

Én ott csak az egyidejű hívások számát látom, ami nem ugyanaz.
Nekem egyidőben 1 hívás elég, de csörögjön több készüléken.

De beállította az ügyfélszolgálat.

(#31457) Vigyorka válasza instantwater (#31456) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ephone nálam csörög a Gigaseten és ha a 2 telefon wifin van akkor azokon is. De ha internetet adok a telefonnak akkor is csörög.
ZoiPert vettem hozzá.

Vigyorka

(#31458) goop


goop
őstag

Aki visszakérte a fenmaradt egyenleget felmondás után, megkapta rendben? Nekem 1 hónapja meg kellett volna, de semmi. Már az emailomra sem jön válasz...

(#31459) instantwater válasza goop (#31458) üzenetére


instantwater
addikt

Ahogy korábban említettem, a felmondás után küldtem.egy újabb emailt, hogy mi a helyzet az egyenleggel, ezután visszautalták.

Lehet, hogy még időben leléptem a süllyedő hajóról?

Telefonon próbáltad esetleg?

Említsd meg a fogyasztóvédelmet, az működni szokott a cégeknél.

(#31460) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Ma utalt a Fonio... :C

Vigyorka

(#31461) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, régóta használok VoIP-et mobiltelefonos alkalmazással. Az a problémám hogy nagyon sok szám nem megy VoIP-en keresztül. Van Commpeak accountom és Localphone-om, de még a legdrágább Commpeak sem tud tök egyszerű számokat felhívni.

Azt mondanám hogy 50-50% hogy egy tetszőleges számot fel tudok-e hívni VoIP-en.

Tudnátok olyan szolgáltatót aminél ez nem fordul elő? Csak kifelé hívásra használom a VoIP-et, semmi mást nem kell tudjon.

(#31462) 4Grider válasza zsero (#31461) üzenetére


4Grider
nagyúr

A többség itt valamilyen Dellmont klónt használ. Pl. https://www.stuntcalls.com/ -ot.
De ők sem mindig tökéletesek minden irányba, persze mivel sokan használják őket, elég hamar javítani szokták a végződtetési problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#31463) goop válasza Vigyorka (#31460) üzenetére


goop
őstag

Nekem a múlt héten, bő 1 hónapos késséssel, mert január 3-án mondtam fel. Utolsó mailban említettem a fogyasztó védelmet, akkor jött meg a pénz órákon belül. :D

[ Szerkesztve ]

(#31464) instantwater válasza goop (#31463) üzenetére


instantwater
addikt

A fogyasztóvédelem szóba hozása sokszor ajtókat nyit :DDD .

(#31465) betyarr


betyarr
veterán

mivel a digi jóárasított csomagjainak a napjai megvannak számlálva,ezért jóeséllyel visszatérek majd voipra.melyik a legolcsóbb jelenleg?ki mit használ olcsó hívásra?

(#31466) 4Grider válasza betyarr (#31465) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én biztosan megvárnám, hogy mit ajánlanak fel a digi ügyfeleinek...

(#31467) betyarr válasza 4Grider (#31466) üzenetére


betyarr
veterán

nyilván megvárom,de már nagyon csúnya dolgokat hallani.és inkább legyek felkészült.
illetve,ahogy elnézem a vodafos pillanatnyi emelgetéseit,valahogy nem vagyok meggyőződve,hogy fantasztikus ajánlatokat osztogatnának (vezetékesből is vadás vagyok már,jobb híjján).
illetve,igaz ez a jelenlegi digis csomag egy elég tuti csomag,de ha ezt is emelgetnék,akkor nekem már nem érné meg fenntartani :(

szóval,valszeg mindenképpen mennék vissza voipra.

(#31468) instantwater válasza betyarr (#31467) üzenetére


instantwater
addikt

Mit emelt a voda?
Kártyásoknak is emel?
Pont egy emelés miatt hagytam ott pár éve a Telenyomort.

(#31469) 4Grider válasza instantwater (#31468) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az összes szolgáltató tavaly nyár és idén nyár között 14-15% környékén emel/emelt. Feltöltősök még nem kerültek a képbe, de ami késik, arra várni kell...

(#31470) betyarr válasza instantwater (#31468) üzenetére


betyarr
veterán

vezetékes esetében közel 10%-ot,plusz a napokban jelentették be,hogy a 2. és 3. eszköz esetében (box,CI) 50%-os emelés :(((
ezek után erősen csodálkoznék,ha a mobiltarifák maradnának a régiben.és mivel a digi és a voda is már egy tőről fakad...szóval újra divatba fog jönni a voip,ami (számomra legalábbis) meg fogja érni még ilyen euro árak mellett is.callingcredit kicsit több mint 6huf hazai mobilra jelenleg,viszont nincs havisarc.

[ Szerkesztve ]

(#31471) herdsman12 válasza 4Grider (#31469) üzenetére


herdsman12
őstag

Telekomtól 3 napja jött SMS, hogy 05.01-től a Domino Fix perc és SMS 25-ről 27 Ft-ra emelkedik.

(#31472) 4Grider válasza herdsman12 (#31471) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha 28 Ft-ra emelnék,még akkor is kisebb lenne az emelés (12%), mint amit a postpaid előfizetőknél emeltek. Ez a 8% emelés viszont még majdnem barátinak is mondható, annyira, hogy az már gyanús. Valószínűleg akkor a mobilnetet fogják jobban emelni...

(#31473) tibor23 válasza betyarr (#31470) üzenetére


tibor23
senior tag

Nálam régebben 10 különféle voip szolgáltató volt beregisztrálva a Fritzbox-ba. Most szüntetem meg a Fonio-t (visszahordozom a Telekom optikára), és csak a Dellmont marad, az is főleg nemzetközi hívásokhoz. Sajnos náluk elég gyakori a katasztrofálisan szar hangminőség. Domino+Tuti+ kártya mellé teljesen felesleges a voip, ha nem hív nemzetközit az ember.

(#31474) betyarr válasza tibor23 (#31473) üzenetére


betyarr
veterán

nálam teljesen esetleges hogy mikor és mennyit telefonálok.nemzetközit nem hívok.a dominoval még csakcsak el is lennék,ha nem kellene a "most" opciót külön fizetni.
emlékeim szerint zoiperen telejesen jó volt a voip hívás,dedikált voip telón meg 1-2 alkalmon kívül sosem tapasztaltam problémát.így simán megérős a dellmont a pillanatnyi ~6huf mobiltarifával.
hej,azok régi szép idők,amikor fillérekért beszélhettünk voipon keresztül... :O

(#31475) TZ1


TZ1
csendes tag

Sziasztok!
A callingcreditnél vagyok már évek óta, de most valami történhetett!
Lemerült az egyenlegem, mert a +886907336460 számot hívtam többször! DEE NEM HÍVTAM!!
Ez hogy lehet? Köszönöm!! Azóta fel sem merem tölteni.

(#31476) betyarr válasza TZ1 (#31475) üzenetére


betyarr
veterán

valszeg feltörték a fiókodat.szvsz.

(#31477) 4Grider válasza TZ1 (#31475) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokkal komolyabb jelszót kell kitalálj a fiókhoz és meg kell vizsgálnod egyesével azokat az eszközeidet, amikről voip hívást szoktál indítani, hogy mennyire biztonságosak (mennyire régen kaptak utoljára frissítéseket).

(#31478) TZ1 válasza TZ1 (#31475) üzenetére


TZ1
csendes tag

Megreklamáltam és délelőtt már vissza is töltötték a számlámra. Tényleg komolyabb legalább 12 karakteres jelszavakat kell alkalmazni.

(#31479) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik olyan VOIP szolgáltató, ami képes egy hazai szám nevében hívást indítani, illetve arra, hogy hívást irányítsak a szolgáltató androidos alkalmazására?

Előre köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31480) Stanlee válasza Bici (#31479) üzenetére


Stanlee
őstag

A kerdesed 2. reszet ki tudnad kerlek fejteni reszletesebben?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31481) Bici válasza Stanlee (#31480) üzenetére


Bici
félisten

Igen, persze:

Az a tervem, hogy (a céges telón ami nem dual SIM-es) átváltok csak adat tarifára, mert olcsóbban több adatot kapok.
Ezzel megszűnik a telefonálási lehetőségem.

Ezt úgy oldanám meg, hogy lenne egy feltöltő kártyás számom, amit lehet hívni. Ezt a számot átírányítanám a voip szolgáltatótól pl. regisztrációkor kapott egyedi számra. Így fogadnék hívást pl. egy Androidos VOIP app segítségével.
Amikor hívást indítok, akkor a VOIP szolgáltatónak kellene valahogy a feltöltős szám nevében hívást indítania.

Nem tudom, hogy ezek lehetségesek-e, tök kezdő vagyok VOIP témában.
A VOIP telefonálás és az átirányítás ára, ha nem is mellékes, de nem kritikus, mert olyan ritkán telefonálok, hogy a csak-adat kártyával többet spórolok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31482) Stanlee válasza Bici (#31481) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem ismerem a hazai adat-kartyas ajanlatokat, de itt valami olyan hivhato szamot kellene az adatkartyahoz kerni, amirol a kimeno hivas normal feltoltos arban van. Mert akkor a bejovo hivast fogadja a telefon, mig a kimeno hivasokat lehet egy dellmont klonnal inditani.

Ha kulon tartanal egy sim-et, amin felhivnak es onnan kellene a hivast az okostelon futo voip appra tovabbitani, akkor egy GSM-VoIP gateway kellene, ami relative draga es beallitani sem tul egyszeru, par kattintassal megoldhato feladat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31483) edk- válasza Bici (#31481) üzenetére


edk-
őstag

Ha nem baj, hogy az átirányított hívásokra fizetnéd a feltöltős percdíjat, akkor a fogadás működne pl. Ephone-nal. Kimenő hívást a te mobilszámoddal, mint hívóazonosítóval a Dellmont márkák tudnak indítani.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31484) Bici válasza edk- (#31483) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a tippet, megnézem ezeket! :R

Stanlee: Jó lenne, ha lehetne az adatkártyához kérni hívás opciót, de sajna nem lehet. Gondolom, ezért olcsóbb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31485) 4Grider válasza Bici (#31484) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hol olcsó az adatkártya?

(#31486) edk- válasza 4Grider (#31485) üzenetére


edk-
őstag

KÜFnél jelenleg 5250 Ft a korlátlan.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31487) edk- válasza Bici (#31484) üzenetére


edk-
őstag

Upgrade kétkártyás telefonra nem opció?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31488) 4Grider válasza edk- (#31486) üzenetére


4Grider
nagyúr

OK, de annyiért már ott a bumm csomag is közel hasonló áron 50-100 GB nettel (ami azért telefonon többnyire elég szokott lenni) és korlátlan beszélgetéssel...

(#31489) Bici válasza 4Grider (#31485) üzenetére


Bici
félisten

Céges vodafone-os flotta.

#31487 edk-: Gondolkodom a témán, de van egy céges app, ami elsőre iPhone-ra lett csak lefejlesztve, az Androidos verzió még nincs kész. Ha ez rendesen működne már, akkor nem is lenne kérdés. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31490) 4Grider válasza Bici (#31489) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szifonoknál is van dual SIM, persze a második csak eSIM, de lehet olyat kérni yetinél és vodánál is...

(#31491) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a kérdésem ide tartozik, de úgy gondoltam talán itt találhatok valakit, aki tudni fogja a választ.

A kérdés maga az lenne, hogy létezik-e olyan telefon rendszer, ami a normál vezetékes telefon hálózatát használja, de lan-ra is csatlakozik?

Mondok egy példát: van vezetékes telefonunk és hozzá egy "állomás", amihez tartozik egy vezeték nélküli telefon. Mint például ennél: [link]. Így ugye a hatókörön belül mint egy mobil működik, de mégis vezetékes. De innentől kezdve igazából lehetne egy mobil vagy asztali kliens is a "telefon", ahonnan az adat lan-on átmegy az államosára és tovább a vezetéken. Ilyen megoldás létezik?

(#31492) 4Grider válasza prime_adam (#31491) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindkettő létezik, mert a kérdésed elején mást írtál, mint a kérdés kifejtésénél. Tehát a kérdés az, hogy mit szeretnél konkrétan: Mobilon tudjál vezetékes vonalat használni, vagy milyen más készüléken akarsz mit?

(#31493) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Igazából egy olyan állomást szeretnék, ami a vonalas hálózathoz csatlakozik. Az állomás meg elérhető lenne külön frekvencián vezeték nélküli telefonnal (mint amit linkeltem) és LAN-ról desktop és mobil kliensekről.

Még egyszerűbben egy olyan megoldást, mint amit fentebb linkeltem, azzal a plusszal, hogy mobil és desktop kliensről is menjen LAN-on keresztül.

(#31494) 4Grider válasza prime_adam (#31493) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tehát mobilon és PC-n is szeretnéd fogadni a vezetékes telefonvonaladra érkező hívásokat? Vagy csak indítani akarsz ezekről, vagy mindkettő? Házon belül vagy (mobil)interneten keresztül is kell működnie?

(#31495) Stanlee válasza prime_adam (#31493) üzenetére


Stanlee
őstag

fritz!box-ok, azon van DECT meg voip is, megy lan-on meg wlan-on is kliensrol, voip telefonrol. anyukamnal egy 7430-ast nyuzunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31496) prime_adam válasza 4Grider (#31494) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Fogadás/indítás lenne a legjobb és házon belül.

#31495 Stanlee Köszönöm, ránézek

[ Szerkesztve ]

(#31497) prime_adam válasza Stanlee (#31495) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Megnéztem és van néhány kérdésem:
- ezt lehet meglévő LAN-ra kötni?
- milyen hagyományos telefont lehet hozzá csatlakoztatni?
- létezik esetleg valamivel olcsóbb alternatíva?

(#31498) Stanlee válasza prime_adam (#31497) üzenetére


Stanlee
őstag

A 7430-as hasznaltan jelenleg 35 euro + szallitasi dij. Ennel olcsobban nem fogsz keszuleket talalni, ami ennyi mindent tud

Azt kotsz ra amit akarsz, nincs megkotes. Meglevo halozaton is megy, annyi, hogy az 1. LAN porton keresztul csatlakoztatod a meglevo halozathoz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31499) prime_adam válasza Stanlee (#31498) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszönöm! Ez a 35 eurós használt merre található? Amazon? Ebay?

(#31500) Stanlee válasza prime_adam (#31499) üzenetére


Stanlee
őstag

ebay-en talalsz, nem tudom hogy Mo-ra mennyi lesz a szallitas.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.