Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) edk- válasza llacee (#19000) üzenetére


edk-
őstag

Azt hiszem, működőképes. A párhuzamos hívást nem tudom.

A dupla DECT telefon használata is megoldás lehet (a külön töltőt a lakótérben elhelyezni, mindkét készüléket azon tölteni).

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#19002) llacee válasza edk- (#19001) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm a tippet.

A családi ház emeletes és ennek a padlásterén lenne a bázis.Igy egy fa födém+ gipsz álmennyezet, első emeleti monolit födém után a földszintem már nem tudom mennyire lenne hasznáható, esetleg még a kertben is.
Ezért gondoltam, hogy a földszinten lévő switch lehetne a megoldás és voip, de a legegyszerübb valóban az, amit ajánlottál.

(#19003) edk- válasza llacee (#19002) üzenetére


edk-
őstag

Igen, ez már könnyen lehet, hogy túl nagy távolság.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#19004) Sayuar válasza Zeki (#18985) üzenetére


Sayuar
őstag

Most hoztam el egy teljesen új telefont a boltból, Lenovo S90.
Wifi + voipblazer + SIPGO: hangminőség = kuka. A hívott fél szerint nagyon visszhangos volt. Letette, és inkább visszahívott: tiszta égés...
Szóval befejeztem a mobilos VoIP-al.

Maradok ennél a megoldásnál.

További jó fórumozást. Ha pár száz hozzászóláson keresztül nem lesz panasz a hangminőségre, akkor [link]

(#19005) atala válasza Sayuar (#19004) üzenetére


atala
addikt

Nálam nincs gond a hang minőségre. kop, kop, kop. :)
Wifi+olcsomobilhivas+Mobilvoip.
De próbáltam 3G internettel is, és a hívó felek szerit egyiknél sem vették észre, hogy nem gsm-ről telefonálok.

(#19006) KTU válasza Sayuar (#19004) üzenetére


KTU
addikt

Telefonálás alatt valaki nem töltött fel?

Nálam előfordult olyan hogy a telefonom épp képeket videókat szinkronizált felhőbe,
én meg nem tudtam telefonálni PAP2T-vel, nem hallottak. :W
Nem maradt sávszél a VoIP-nak.

És akkor még nem is említettem hogy a két nagyobb fiam külön gépeken játszik, beszélget, zenét hallgat, tölt le fel, stb. egyszerre. A legkisebb mesét néz youtube-ról, stb. 20/2-es net gyorsan elfogy, főleg ha a szolgáltató is csak a felét adja :W

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19007) llacee válasza Sayuar (#19004) üzenetére


llacee
őstag

"digi vonalas otthoni telefonnal szinte minden hívás OK "

ez a normadikus és ip telefonnal, vagy a hagyományos analoggal?

(#19008) llacee válasza KTU (#19006) üzenetére


llacee
őstag

Qos-t nem helet állítani? Magas prioritás a voip-nek?

(#19009) KTU válasza llacee (#19008) üzenetére


KTU
addikt

Igen, azután az volt az első,
legmagasabb prioritás szint a VoIP adapternek, a többit meg vissza.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19010) Sayuar válasza KTU (#19006) üzenetére


Sayuar
őstag

KTU
mint írtam teljesen új a telefon.
A hívás előtt fél órával az összes appot lefrissítettem, tehát semmi se nem ment a háttérben.
A PC meg nem volt bekapcsolva, csak a router, amin ez az 1 szál telefon lógott.

llacee
Nem nomadikus.
Nálam a rézpár :D a hagyományos.
Digi UTP, Sinus 701M hagyományos készülékkel.

(#19011) Zeki válasza Sayuar (#19004) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valami van mostanában a betamax/dellmont hálózatán... minden napra jut 1-2 nem hall jól a másik fél, csak sistergés meg mindenféle zajok. Az időpont teljesen random.

(#19012) Zénó75 válasza llacee (#19002) üzenetére


Zénó75
tag

A legnagyobb gond az üveggyapot szigetelés. 20 centin gyakorlatilag nem jön át semmi wifi.

Range extender a megoldás.

(#19013) Zeki válasza Zénó75 (#19012) üzenetére


Zeki
nagyúr

A konnektoron keresztüli vezetéken range extender a tuti.

(#19014) asdf_ válasza llacee (#19000) üzenetére


asdf_
veterán

Analog DECT telefonnal a gond, hogy a bázis is fent lenne, ezért a töltés is elég problémás.
Kulon bazisallomas es kulon bolcso eseten pl. a lent emlitett gigasettel ez nem lenne gond, annak ket kulon tapja van, mas kerdes, hogy a futetlen padlas olykor paradus levegojeben mennyi ido alatt rohad szet a bazisallomas nyakja (mar ha a padlason lenne a cumo, ha csak a legfelso emeleten, akkor persze storno, akkor csak terero gond lehet)

Viszont a net rendesen le van hozva utp-n a földszintre egy router+switchbe, ezért arra gondoltam átkérem normadikusra az analógot és vagy egy linksys voip adapter + legolcsóbb vezetek nélküli dect telefon, vagy egy all in gigaset a510ip.

Ahol elfert egy kabel, oda elfer ketto is :) Huzol melle egy masikat. Ha nem fer el, akkor kretenul csinaltak meg es mondjon le az elkoveto.
Alternativa, -es ezzel, lehet, hogy buksz egy kis savszelt lanon az ONT es a router kozott ha esetleg razavar a telefon-, hogy veszel ket utp y splittert (persze nem ennyiert, mert ez itt kb. rablas), 1,2,3,6-os eren megy a net, 4-5-oson a telefon, azaz az egyetlen, mar meglevo UTP kabelen elmegy a net es a telefon is, oszt lent a foldszinten azt dugsz ra, amit akarsz. Az Y-okat viszont csak akkor veszed hasznalatba, ha meggyozodtel rola, hogy halalbiztosan helyesen van bekotve az emelet es a foldszint koze huzott kabel.

[ Szerkesztve ]

(#19015) whbear válasza Zeki (#18977) üzenetére


whbear
senior tag

De csak ha ismered :))

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19016) whbear válasza llacee (#19008) üzenetére


whbear
senior tag

A QoS -t támogatnia kell a szolgáltatónak. Itt a sip protokoll része. Sajnos a Dellmont nem támogatja :(

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19017) llacee válasza Zénó75 (#19012) üzenetére


llacee
őstag

Nem kell rage extender, mert utp aljzatok vannak az emeleten és a földszinten is, ott vannak AP-ok.

A kamrába vann az összes helységbe csillagpontosítva a földszinten minden szoba utp és koaxa és innen megy fel a padlásra egy utp és egy koax.Gondoltam így ha koaxon, ha utp szolgáltat majd a szolgáltatóm, kultúráltan le tudok jönni vele.eddig igy is volt T-kábellel, arra nem számítottam, hogy valaha is lesz optika a környéken, ezért "megszívtam".Így a padláson az ont és az utp-n jövök le a "központba" a routerhez/switchez.
Szóval wifi van mindenhol.Csak a telefonnal szívok.

(#19018) llacee válasza asdf_ (#19014) üzenetére


llacee
őstag

nem akarom szét offolni a topicot: ) mindenkinek köszi a segítséget és a türelmet.

Y splitterrel az a gond, hogy 500mbit a net és így 100-ra esne.Persze ez is elég, de pofátlanul olcsón adták, aztán amig hűség van addig ez marad utána visszaáll 100-ra.

A kábelezésnélpedig ami nincs be vakolva az a padlásra menő gégecső, de ebbe csatlakozik szintenként a riasztó, stb igy bár látszólag beférne mégsem nagyon nagy mázli kellene, hogy a kötődobozokon tól menjen a behúzó.
Sajnos annyira nem voltam előrelátó, hogy kérjek egy üreset is.

A hőmérséklet miatt már agyaltam és valószínüleg egy gégecsővel le fogok jönni az álmennyezeten keresztül egy beépített szekrénybe.talán ez lesz a legjobb megoldás a dect telefonnak is és akkor egy gigaset a220 duo-t fogok venni. ezt ki is lehet hangosítani a beszélőn nem csak a dokkolón.

köszönöm még1x !

(#19019) Zénó75 válasza Zeki (#19013) üzenetére


Zénó75
tag

Range extender : TL-WA830RE

(#19020) betyarr


betyarr
veterán

mi most a legolcsóbb mobilnet ami tud 4g-t és voip is engedett rajta?

(#19021) Zeki válasza betyarr (#19020) üzenetére


Zeki
nagyúr

a voip melyik része? :)
Na meg a voip tiltás a legkisebb gond, vagy egy halom vpn-es progi.

(#19022) Sayuar válasza betyarr (#19020) üzenetére


Sayuar
őstag

telekom net&roll teszt
2GB, 60 nap érvényesség, 490 Ft

(#19023) n@p@lm válasza Zeki (#19011) üzenetére


n@p@lm
őstag

Én is így veszem észre...elég gáz volt a domino egyenlegem terhére visszahívni az ismerőst.
Gyakorlatilag 5 hívásból 3 kuka.....De érdekes hogy csak adatkártyán keresztül. (nincs voip tiltás)
Otthoni pap2t-n tökéletes.

(#19024) KTU válasza llacee (#19000) üzenetére


KTU
addikt

Most hogy láttam a további hozzászólásaid is.

Vennék egy PAP2T-t, beállítani rajta a Digi számot / account-od, és meg van oldva.
Ha jól emlékszem Diginél ajánlják, hogy mobiltelefonon is használhatod a Digis számod.
És mivel be van drótozva a házad, oda rakod a telefont ahova akarod.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19025) betyarr válasza Zeki (#19021) üzenetére


betyarr
veterán

nem a mobilvoipra gondoltam.tudom,hogy az mindegyiken működik.vpn-t meg nem akarok,mert macerás nekem.

Sayuar: igen,azt tudom,de ezen kívül.ez addig lesz,amíg lesz.valami olyasmire gondoltam,ami hosszabb távon is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#19026) Zeki válasza betyarr (#19025) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem kell sok forgalom, akkor Domino Surf, havi 890-ért ad 150 megát, és 4G-n is megy.

(#19027) Pzoli2


Pzoli2
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ubiphone
Van benne G.729 és ingyenes :Y

(#19028) atala válasza Pzoli2 (#19027) üzenetére


atala
addikt

A mobilevoip milyen kódekeket támogat?

(#19029) Pzoli2


Pzoli2
tag

Kipróbáltam csak a g729 volt bepipálva mobilneten nagyon jó volt a minőség így elsőre tetszik csak egy kicsit furcsa a kezelőfelület .
Más is esetleg tesztelje . :C

(#19030) dugynok válasza Pzoli2 (#19029) üzenetére


dugynok
senior tag

Nincs kilépés gomb, memória ürítés után sem tudom az értesítési sávról eltüntetn. Kár, mert kinézetre tetszik, de így nem maradhat...

(#19031) Zeki válasza dugynok (#19030) üzenetére


Zeki
nagyúr

A nymgoban sincs kilépés. De a telón van feladatkezelő (process manager), és ott kilőttem.

(#19032) dugynok válasza Zeki (#19031) üzenetére


dugynok
senior tag

Az a baj, hogy azzal is kilőttem, de az értesítési sávban ott marad, illetve gondolom úgy van megírva az app, hogy mindíg újra induljon. Kipróbálnád esetleg, hogy nálad mit csinál? Nem találtam playen a progit, amit írtál, kipróbáltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#19033) #79335424 válasza dugynok (#19032) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az értesítési sávban megjelenés nem csak neked "szól". Az egyben a magas prioritási igény jelzése a rendszer felé, hogy ne lőjje ki a szolgáltatást.

Más. Ezt láttátok már? Asterisk Connect. Új dolognak tűnik. Azt írják, hogy saját szerverrel is működik.

(#19034) dugynok válasza #79335424 (#19033) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen tudom. Csak nincs igényem rá, hogy állandóan fusson. Vagy legalábbis ne hagyjon nyomot az értesítő sávban, mint egyéb más háttérfolyamatok (gmail,viber stb...)
Remélem valamelyik droid verzióba engedélyezik, hogy a felhasználó szabhatja meg mi fusson és mi ne, úgy, mint a 6-ba a jogosultság igény.

(#19035) #79335424 válasza dugynok (#19034) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez csak jogosultság kérdése. Az én telóimon, KK -en, meg JB -n is én döntöm el, hogy mikor, mi futhat és mi nem. Ha csak out -ra használod, akkor tulképp ki lehet lőni. A gond akkor van, ha bejövőre is használnád és nem tud push -t.

(#19036) McLaca


McLaca
őstag

Zoiper felhasználókat kérdezem: hogyan lehet azt elérni, hogy ne másszon le a progi a SIP szerverről, ill. magától feljelentkezzen, ha hosszabb ideig (néhány óra) nem volt a teló neten, aztán netet kap?
A keep alive time out titva van, az állandó wifi kapcsolat engedélyezve, mégis lecsúszik a netről (a tárcsázóban is szürke) és csak a Zoiper elindításával megy vissza.

Ill. van a topicban G3 (esetleg G2, vagy G4) tulaj?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19037) KTU válasza McLaca (#19036) üzenetére


KTU
addikt

Ez telefon és rom függő.
Nálam simán alap beállításokkal (felhasználói név, jelszó, sipszerver mást nem állítok be) megy napokig, a Fonio is, amin elérhető vagyok.

A Siswoo-n ugyan ez nem ment, Groundwire-t raktam fel, és ott állítottam be hogy mindig az előtérben.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19038) Zeki válasza dugynok (#19032) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyalókán tényleg eltűnik, ha kilövöm.

(#19039) Zeki válasza KTU (#19037) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az androiddal az a baj, hogy android.
A csak 3G-n működő hardveresen ezerszer gyengébb Nokián jobban ment a SIP telefonálás, mint droidon.
A mobilevoip már nem. Azzal nem volt 100%-ban kompatibilis.

(#19040) Sayuar válasza Zeki (#19039) üzenetére


Sayuar
őstag

"Az androiddal az a baj, hogy android.'

Na ez az! A héten akartam venni egy WP-t. De mivel befolyásolható vagyok, mégis droidosat vettem.
Lenovo S90...valami zörög benne...visszavittem. Kaptam egy másikat, az is zörög. Egy nap használat után ma úgy lefagyott, hogy ki-bekapcsolás után bejön a lenovo logó, aztán semmi. Nem lehet kikapcsolni. Super amoled...nem kivehető akkuval...és ma zárva a bolt....

Ha sikerrel járok holnap, akkor maradok a Lumia 640/735 elgondolás mellett.

(#19041) McLaca válasza KTU (#19037) üzenetére


McLaca
őstag

Beállítottam a regisztráció lejárati időt 86400-ra, így elvileg jó. Csak lehet, hogy jobban meríti a telefont. Ebből a szempontból a Csipsimple jobb, de szinte minden alkalommal panaszkodnak, hogy rosszul, akadozva hallanak, így muszáj valami alternatíva. Ha ez se válik be, akkor még próba a mobilevoippal, ha az se jó, akkor osztok netet a symbianes nokia 808-amnak és visszatérek arra voip telefonálni. Azzal sosem volt gond sip-en a telefon oldaláról, csak akkor volt rossz a hívás, ha annak szerveroldali oka volt. Ennyit az Androidról... (A hardver biztosan elég, G3-ról van szó.)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19042) Zeki válasza #79335424 (#19033) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem ez túlbonyolított valami.

(#19043) McLaca válasza KTU (#19037) üzenetére


McLaca
őstag

Lejárt a szerkesztési idő... Nálad az állandó wifi kapcsolat és az ebrentartás be van pipálva? Nem emlékszem, hogyan volt alapbeállítás szerint.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19044) Palkova


Palkova
tag

Üdv mindenkinek.

Egy érdekes jelenségről számolt be a sógorom. A VOIPBLAZER szolgáltatóval, számítógépről telefonálgat a VOIPBLAZER oldaláról letölthető szoftverrel. Beállította a TELENORos mobilszámát, hogy azt küldje el hívó számnak és azt vette észre, hogy a TELENOR minden hívás után levon egy percnyit az egyenlegéből egy nulla perces hívásként kijelezve a híváslistán.
Tapasztalt valaki hasonlót? Mi lehet az oka?

Kovács Pál

(#19045) KTU válasza Palkova (#19044) üzenetére


KTU
addikt

Ezt hogy ellenőrizte?
Kártyás vagy előfizetés?
Mennyivel nézte a hívás után?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19046) Palkova válasza KTU (#19045) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Köszi a gyors reakciót!
Kártyás és elmondása szerint feltűnt, hogy sok 0 perces hívást tapasztalt, ami abban az időpontban volt, amikor VOIP hívást kezdeményezett és egy percnyi összeget emelt le az egyenlegéből, függetlenül a VOIP hívás hosszától.
Kovács Pál

[ Szerkesztve ]

(#19047) Zeki válasza Palkova (#19046) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én még ilyenről nem hallottam. Nulla percért meg nem vonhatnak le, nyugodtam mehet reklamálni, hogy ez mi. A voipot ne említse.

(#19048) mclaren777


mclaren777
senior tag

Korlátlan mobilnetre van most jobb ajánlat a Domino NetPlusz S csomagnál?

(Igaz csak 200MB, de elvileg ezután sem tilt csak lekorlátozza a sebességet, tudja a 4G-t (nagy lefedettség vidéken is) és 1090 Ft/hó)

Amúgy VOIP működik vajon rajta a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

(#19049) KTU válasza Palkova (#19046) üzenetére


KTU
addikt

Ilyen nincs.

A kártyásnál csak papírra adják ki a részletes, híváslistát.
Amit kb 1 és 1,5 hónap múlva nézegethetsz.
Szoval nagyon nem lehet tudni hogy épp Ő mikor kit hívott.
De már írtam, ilyen nincs.

Delmont vagy bármely más voip szolgáltatónál a híváslistádat viszont pontosan tudod követni bejelentkezés után.

Ez is egy szemétség a gsm szolgáltatók részéről.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19050) #79335424 válasza Zeki (#19042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem pont ezzel egyszerűsödött a szitu. Ennél, mondjuk egy otthoni Raspberry -n futó Asterisk szerveredhez csatlakozol a mobillal és ezt megteheted a VOIP -tól teljesen független portokon úgy, hogy nem kell VPN. Valamint, egybe van építve a hívóalkalmazás az Asterisk konfigurálójával és ha jól értettem, akkor az általános beállításokhoz nem kell parancssor. Elvileg a Callbacket is be lehet rajta konfigolni. Mármint azt, hogy a visszahívást ne a Dellmont csinálja borsos kapcsolási díj ellenében, hanem a Te otthoni kütyüd. Valamintt, a kliens segítségével, már a hívásindításkor, valamilyen adatformával le tudod kommunikálni a szervereddel, hogy kit akarsz hívni. Nem kell a visszahíváskor, az élő kapcsolatban, DTMF -el szerencsétlenkedni. Már, ha jól értettem a lényeget. Sajnos, nekem az otthoni netem nem tesz lehetővé ilyesmit, a bérlésre pedig még nem szántam rá magam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.