Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-06-02 14:41:41

LOGOUT.hu

E topik előzményeit elolvashatjátok (#10133 nál kezdődik és #10614 ig tart)
itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) abcde22


abcde22
tag

"ha van lan kábel, amibe be tudod dugni az spa3000-et, akkor oda a telefont is be lehet."
"Ha van utp kábel/aljzat, akkor azon elmegy az analóg vonal is egy érpáron."
"de az alapprobléma mégis az, hogyha elpazarol egy hálózati kábelt az sp3000 miatt, akkor miért nem dugja fel helyette a telefont oszt jónapot."

csak a lan kábelt már használjuk ip hálózatra, ezért azt nem tudom telefonhoz használni, és nem közvetlen megy a lan kábel hanem 3 switch is van közte

"ezt vagy tudja az ata, vagy nem. a grandstreamek szokták tudni, a többit nem ismerem."

akkor milyen eszközt vegyek amivel működni fog?

(#1752) abcde22 válasza itanczos (#1749) üzenetére


abcde22
tag

Sikerült a linksys spa 3000-rel meg linksys pap2t-vel. Ez a leírás alapján: [link]

(#1753) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Pár hete bukkantam a fórumra mert érdekelni kezdett az "otthoni" voip központ készítése...
Megnéztem egy videósorozatot is róla, elolvastam pár általatok említett oldalt az alapfogalmak értése végett és belevágtam, hogy ez nekem is menni fog... Aztán csúnyákat mondtam... sokszor..., majd a remény lassan átváltott kilátástalanságba :D
Szóval így jövök hozzátok egy kis segítségért. Bocs... :U

Az említett videósorozat alapján telepítettem és állítottam be a freePBX szervert (nálam 16-os). Eljutottam az extensions, firewall és Manual Phone Setup beállításokig. (trunk-ot még nem csináltam)
Nekem a videókból az jött le, hogy 2 azonos hálón lévő telefonnak elég ennyi
Első célom az volt, hogy helyi hálóban tudjak 2 készülék között kapcsolatot létrehozni.
Ehhez létrehoztam 2 melléket névvel jelszóval.
Van egy Grandstream GXP1610-es telefonom és pc-n egy Zoiper.
Ezek a beállításaim:
Extension:
-200
jelszó: 12345
-201
jelszó: 12345
Szerver:
10.0.0.124:5060
Ugyanazon hálón lóg mindenki.
Se a telefon se a Zoiper nem tud kapcsolódni (Timeout) a szerverhez. Gondoltam a freePBX firewall okozza, de annak kikapcsolása sem segített.
Itt vannak a configok:
Zoiper, Grandstream
Gondolom valami alap dolgot szúrok el de nagyon.
Köszi ha segítetek ;)

(#1754) itanczos válasza laracroft (#1753) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!

Első és legfontosabb a konzol output.
Ezt freepbx felületen a Jelentések->Asteris Logfiles alatt láthatod, de én az oldscool módszert szeretem.
Terminál és ott az asterisk -rvvvv parancs kiadása.
Aztán indítsd a klienseket. Látod közben a terminálban, hogy mi történik.
Ha túl sok az infó, akkor csökkentsd a parancsban szereplő v-k számát addig, amíg elég nem lesz az infő.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1755) Exian válasza itanczos (#1754) üzenetére


Exian
őstag

Én is ezt akartam javasolni, az asterisk konzolt. Ha ott nem is látod próbálkozni a klienseket csatlakozni, akkor eleve el sem jutnak a szerverig/asteriskig. Akkor hálózati oldalon kell keresgélni. Őszintén szólva nem ismerem ezt a freePBX cuccost, én csak sima Linuxra manuálisan felpakolt Asterisk-kel dolgozom, de gondolom valamiféle alap Linux ez is. Ha van benne iptables, megnézném, hogy a tűzfalban miújság.

Pingelni pl. tudod a szervert?

[ Szerkesztve ]

(#1756) itanczos válasza Exian (#1755) üzenetére


itanczos
senior tag

A freepbx disztró CentOS alapú.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1757) Exian válasza itanczos (#1756) üzenetére


Exian
őstag

Áhhá, akkor az valami RPM/Redhat féle holmi lehet gondolom. Én Debianra telepített Asterisket ismerem csak, azzal működik a VoIP szerverem, meg rajta a céges saját IVR hangmenüs őrületem, ami fogadja a bejövő hívásokat és kapcsolgatja a megfelelő mellékeket, amit kér az ügyfél.

Ez utóbbival kapcsolatban kérdezném a hozzáértőket, hogy ki milyen ingyenesen használható, jóféle hanggal rendelkező "text to speech" programot vagy online megoldást ismer a hangok generálásához?

Amivel én generáltam a szövegeket, már elég elavult, frissítenem kellene a szövegeket/menüpontokat, de nem találtam megfelelő hangú, jó minőségű cuccost.

Amit régen használtam, az nagyon kulturált volt, nagyon szép hanggal, szinte fel sem ismerhető, hogy géphang beszél, de sajnos már nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#1758) itanczos válasza Exian (#1757) üzenetére


itanczos
senior tag

Én a mostani Microsoft-os Edge TTS-t javaslom. Nagyon szépen beszél, jobb mint a Google.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1759) laracroft válasza itanczos (#1754) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi a gyors választ ;)

Ezt látom:
[2023-03-08 14:56:23] NOTICE[4195]: res_pjsip/pjsip_distributor.c:676 log_failed_request: Request 'REGISTER' from '<sip:201@10.0.0.124>' failed for '10.0.0.108:5060' (callid: 1522909027-5060-1@BA.A.A.BAI) - Failed to authenticate
De a username password páros rendben van.

PC-n Zoiper-rel sikerült hozzáadnom a 200-as usert, de ott is kapok a log-ba nem oda illőt:
[2023-03-08 15:09:36] ERROR[2583]: pjproject: <?>:             sip_transport.c Error processing 40 bytes packet from UDP 10.0.0.1:58149 : PJSIP syntax error exception when parsing 'Request Line' header on line 1 col 1:
▒      >
-- end of packet.

Cserébe az intursion detetcion már ban-olt 5 IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#1760) laracroft válasza laracroft (#1759) üzenetére


laracroft
aktív tag

Ok az első problem user error volt, nem nyomtam meg az apply config gombot :).
Kapcsolódott is és sikerült beszélnem a 201-el.
A második log-ot továbbra sem értem

(#1761) itanczos válasza laracroft (#1760) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, az elsőre én is azt gondoltam, hogy valami nem kerek... :)
A másodikkal ne foglalkozz, ha minden működik. A kliensek sokszor olyan dolgokat is próbálnak, amit a szerver nem támogat.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1762) laracroft válasza itanczos (#1761) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi :)
Egyébként anno Bell is hasonló képet vághatott mint én, mikor sikerült az első hívás :)

(#1763) laracroft válasza itanczos (#1713) üzenetére


laracroft
aktív tag

Frankó ez alapján sikerült 2 ephone-os trunk-öt is hozzáadnom.
Külön-külön csörgeti a mellékeket és megy a kimenő hívás is :)
Olyat hol lehet állítani, hogy az egyik ephone-os vonal csörgesse mindkét mellékemet?

(#1764) itanczos válasza laracroft (#1763) üzenetére


itanczos
senior tag

Csinálsz egy ringgroup-ot és azt adod meg az inbound route-nál.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1765) laracroft válasza itanczos (#1764) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi, sikerült :)

(#1766) bigairdiesel válasza Exian (#1757) üzenetére


bigairdiesel
csendes tag

Szia!

Esetleg egy elérhetőséget tudnál nekem adni?
Szeretnénk mi is egy ilyet kiépíteni cégen belül amit neked is sikerült. Sajnos én ebben még kezdő vagyok, a nulláról kéne összehozni ezt az egész, ebben kérném a segítségedet! :)
Előre is köszönöm!

Üdv,
Milán

(#1767) bambano válasza bigairdiesel (#1766) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

esetleg vegyétek meg kész termékként.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1768) laracroft válasza bigairdiesel (#1766) üzenetére


laracroft
aktív tag

#1757 Exian (bocs rosszul válaszoltam)
Én az IVR-t ezzel generáltam le. Eszter kifejezetten jól csinálta meg :)
Ha sorok között hagysz entert, akkor tart egy kis szünetet.

[ Szerkesztve ]

(#1769) Exian válasza laracroft (#1768) üzenetére


Exian
őstag

Ó köszi, ez elég klafa. Nekem a srác hangja tűnik a legtermészetesebbnek.

[ Szerkesztve ]

(#1770) laracroft válasza Exian (#1769) üzenetére


laracroft
aktív tag

Már annyit segítettetek nekem... ;)

(#1771) instantwater válasza laracroft (#1770) üzenetére


instantwater
addikt

Ez mennyire legálisan használható kereskedelmi célra, céges hangmenühöz?
Úgy látom erre van fizetős verzió.

(#1772) laracroft válasza instantwater (#1771) üzenetére


laracroft
aktív tag

Itt az összehasonlító táblázatuk

(#1773) instantwater válasza laracroft (#1772) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi

(#1774) laracroft


laracroft
aktív tag

Tök jó lett a freePBX beállítás, köszi a segítségetek.
Ami szerintem működik:
- Mellékek közötti beszélgetés
- Fővonalak mellékekhez irányítása
- Magyar IVR
- Ring group-ok
- Alap ki/bemenő szabályok

Amit még szeretnék:
- Bejövő hívás átkapcsolása másik mellékre. (van valami alap gyorskód?)
- Fővonalak munkaidőn/hétvégén kívül más melléken csörögjenek.
- Mellékek csak bizonyos fővonalakon tudjanak hívást kezdeményezni (akkor pedig automatikusan amelyik szabad)

Tudnátok még ezekben segíteni?
előre is köszi ;)

(#1775) laracroft


laracroft
aktív tag

Külső IP címről szeretném elérni a freepbx webes felületét.
Hiába állítok port forward-ot és engedélyeztem EZT nem sikerül.
Még úgy sem, hogy megadtam Trusted network-nek az éppen aktuális Külső IP címemet.
Mit rontok el?
köszi

(#1776) itanczos válasza laracroft (#1775) üzenetére


itanczos
senior tag

A csatolt kép alapján nincs https-ed, csak http.
A sima http felületet SOSE ENGEDD KINTRŐL!!!

Amúgy sem ajánlom a https-et se! Mert hamar feltörik! Inkább használj kintről vpn-t!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1777) instantwater válasza laracroft (#1775) üzenetére


instantwater
addikt

Engedélyezd localra, és használj CloudFlare Tunnelt.
Ingyenes, de azt hiszem szükséges saját domain hozzá.
Előnye az ingyenesség mellett, hogy port nyitás nélkül hoz létre biztonságos, publikusan hozzáférhető címet privát szolgáltatásokhoz, és tud beléptetést is.

Vagy marad a saját VPN, esetleg SSH tunneling.

Ne engedj ki a netre titkosítatlan HTTP-t, de még ha certbottal generálsz is TLS certet HTTPS-hez, akkor is ott a bruteforce és a DDOS lehetősége.
Nézz rá a CloudFlare Tunnelre, fillérek egy saját domain.

(#1778) laracroft válasza instantwater (#1777) üzenetére


laracroft
aktív tag

köszi
ok vettem, hogy ne engedjem ki.
A CloudFlare-es megoldásról láttam is épp egy youtube-os megoldást.

(#1779) laracroft


laracroft
aktív tag

Bocs megint... valamit elrontok :(
Helyi hálóban minden jól működik, de amint kívülről szeretném elérni a szervert problémáim lesznek.
Ki- és bemenő hívásnál is kicsöngenek a hívott készülékek, de mikor felveszem süketek maradnak.
A routerben forwardoltam az 5060-as és 10000-19999-es portokat.
Egy hívásig kikapcsoltam a freepbx firewall-t is, de nem lett változás.
Megnéznétek légyszi' a logot láttok-e valami oda nem valót?
A telefonszámokat xxx-re cseréltem.
köszi ;)

(#1780) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok,

Elgondolkoztam az itthoni VoIP használaton.
Az alábbi elgondolás valamilyen formában járható-e, ha igen mit javasoltok?
Digi előfizetshez kapott analóg telefont szeretném okostelefonon használni. Ehhez ha jól sejtem, kell egy VoIP gateway, meg az okos telefonra egy app. Járható út, érdemes vele foglalkozni? (Vagy vegyek inkább 12 000Ft-ért egy DECT telefont és hagyjam az egészet a fenébe.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1781) itanczos válasza Xpod (#1780) üzenetére


itanczos
senior tag

Hello,

Ha csak otthonra kell 1 mellék/1 fővonalra, az említett módon, akkor nem sok értelme van szerintem. A digi telefon viszonylag jó árat ad, csak külföldi VOIP szolgáltatások tudnának ezzel versenyezni, mint pl stuntcalls, browsercalls, stb. De azok csak kimenő hívásokra jók.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1782) garga01 válasza Xpod (#1780) üzenetére


garga01
senior tag

Veszel egy analóg telefon bementes Fritzboxot, ahhoz van app és simán megy. VPN-el bárhonnan be tudsz csatlakozni rá és tudsz vezetékesen hívni/fogadni. Pl Fritzbox 7490 tudja, nekem ilyen van. Elég borsos az új ára, de használtan 10-20k-ért be lehet szerezni, a hardveraprón is szokott néha lenni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1783) Xpod


Xpod
addikt

itanczos, garga01: köszi az infót. Feleségem egy ősöreg telenor-os díjcsomagban volt, amivel eddig hálózaton belül korlátlanul beszélhetett. Május 1-től ezt eltörlik, és havi 4500 Ft helyett 9 000Ft lenne a számla. Otthon viszont van digi előfizu amihez van telefonvonal is 4Ft/percért, de soha nem volt rákötve telefon. Most elgondolkoztam rajta, hogy vegyek egy DECT telefont, vagy egy VoIP gateway amihez van androidra app. Mert még így is olcsóbbra jön ki a havi számla, mintha átlépne a 9 000Ft-os csomagba.
A hívás fogadás nem érdekel, nem használjuk azt a telefont egyáltalán.

Az alapján amit írtatok inkább veszek egy DECT telefont, olcsóbbra jön ki. Még egyszer köszi az infókat.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1784) erdeidominik


erdeidominik
csendes tag

Sziasztok!

Volt egy digi nomadikus telefon szolgáltatásom, amit anno nagy nehezen felimádkoztam egy asterisk trunk-nek freepbx alatt, ez működött is szépen. Most lett még egy ugyan ilyen szolgáltatásom, létre is hoztam még egy trunk-öt, fel is regisztrál szépen, viszont kimenő hívásnál number not available-t kapok, és mindkét trunk unreachable lesz. Olvasgattam, hogy az lehet a gond, hogy mindkét regisztráció ugyan arra a host-ra mutat, és az asterisk csak ip-t és portot néz, ez esetben mi lehet a megoldás?

(#1785) itanczos


itanczos
senior tag

Sziasztok!

Mostanában hol érdemes egy VPS-t bérelni FreePBX számára?
Mire kell figyelni a választásnál?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1786) Exian válasza itanczos (#1785) üzenetére


Exian
őstag

Én egy ideig a Forpsi-nál futó VPS-emen futtattam a VoIP szerverem, de már évek óta otthoni Linux szerveremen fut, problémamentesen.

(#1787) whbear válasza itanczos (#1785) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem Hetzner-en megy.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1788) whbear válasza Exian (#1786) üzenetére


whbear
senior tag

Milyen dynDNS-t használsz?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1789) Exian válasza whbear (#1788) üzenetére


Exian
őstag

noip.com -ot. A VPS-en meg persze FIX IP van, ahhoz saját domain, úgyhogy az itthoni szervert is rendes, szép, saját .hu -s domainnel érem el (ami a noip-es hostra van irányítva).

(#1790) whbear válasza Exian (#1789) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1791) baglevy


baglevy
csendes tag

Sziasztok!

Keresek olyan szakembert, aki ad-hoc tudna tanácsot adni FREEPBX-ben időalapon. Lehetőleg olyan kellene, aki eléggé jól benne van, nemcsak a felszínt karcolja.

Kérlek, privátba írjatok.

Köszönöm.

Levi

(#1792) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
FreePBX-hez lenne 1 kérdésem:
Van 4 fővonal és 3 mellék (214-216).
Azt szeretném, hogy bármelyik mellék használhassa bármelyik szabad trunk-öt.
Ha az egyik mellék telefonál busy jelzést kapok a többi melléken.
Ezt a pattern-t használom az outbound route-nál: 21[4-6]
Mit rontok el?
köszi

(#1793) itanczos válasza laracroft (#1792) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem értem ezt az outbound route pattern-t. Minek ez?
Be van állítva, hogy az első trunk foglatsága esetén ugorjon a következőre?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1794) itanczos válasza baglevy (#1791) üzenetére


itanczos
senior tag

Megoldódott?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1795) baglevy


baglevy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan megoldást freepbx-ben, hogy a fel nem vett hívásokról, vagy a foglalt hívásokról küldjön értesítést. Lehetséges ez? Hogyan? Akár fizetős megoldás is érdekel.

Köszi.

Levi

(#1796) laracroft válasza itanczos (#1793) üzenetére


laracroft
aktív tag

Oh...
Akkor nagyon s..g vagyok... Azt gondoltam, hogy a pattern-nél állítom ezt be.
De az outbound routes-nál állítom, hogy melyik mellék melyik fővonalat használhatja nem?
Nézegetve a trunk beállításait ezt találtam: Continue if Busy
Erre gondolsz?
Ez azt jelenti, ha foglalt, akkor a következő trunk-re ugrik?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1797) instantwater válasza baglevy (#1795) üzenetére


instantwater
addikt

Esetleg opció az, hogy átviszed a számod egy olyan szolgáltatóhoz ami ad hangpostát?

ephone.ch egész jó.

Így a FreePBXhez szinte hozzá sem kellene nyúlnod.

(#1798) itanczos válasza laracroft (#1796) üzenetére


itanczos
senior tag

Nézegetve a trunk beállításait ezt találtam: Continue if Busy
Erre gondolsz?
Ez azt jelenti, ha foglalt, akkor a következő trunk-re ugrik?

Pontosan! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1799) laracroft válasza itanczos (#1798) üzenetére


laracroft
aktív tag

Beállítottam, de még mindig foglalt...
Outbound routes-nál beállítottam a többi fővonalat a Trunk sequence for matched routes-nál egymás után. Azt is kell nem igaz?
Mi lehet még a gond?

(#1800) laracroft válasza itanczos (#1798) üzenetére


laracroft
aktív tag

Meglett végül a megoldás.
A Trunk/CID Options beállításnál kellett kiválasztanom a Force Trunk CID-et.
Innentől már nem voltak foglaltak a maradék fővonalaim.

(#1801) laracroft


laracroft
aktív tag

Ha nem saját szerveren szeretném üzemeltetni a freePBX-et melyik szolgáltatót ajánlanátok?

(#1802) itanczos válasza laracroft (#1800) üzenetére


itanczos
senior tag

Hm... nekem nem kellett egyik rendszeremnél sem ezt beállítani, mindenhol az Allow any CID van és működik.
Ráadásul rossz tanácsot adtam, mert nem kell a Continue if BUSY. Mert ahogyan írtad, a Trunk sequence-nél kell megadni egymás után őket.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1803) laracroft válasza itanczos (#1802) üzenetére


laracroft
aktív tag

Most én is visszállítottam az eredeti beállításra, de nekem nem lett jó csak a Continue if BUSY/ Force Trunk CID kombóval.

(#1804) itanczos válasza laracroft (#1803) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen trunk-öket használsz?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1805) laracroft válasza itanczos (#1804) üzenetére


laracroft
aktív tag

A típusa?
pjsip + ephone
TRUNK

[ Szerkesztve ]

(#1806) whbear válasza laracroft (#1805) üzenetére


whbear
senior tag

1, Hetzner-en megy nálam. Van freepbx iso, azt húztam fel és utána upgrade. Már az elején ki tudod választani a FreePBX isot.
2, Az Ephone nekem is csak helyes CID beállítással működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#1807) laracroft válasza whbear (#1806) üzenetére


laracroft
aktív tag

1. Melyik előfizetési lehetőséget használod a 4-ből ? ... ja bocs több is van
2. Tegnap meg ma reggel az fordult elő, hogy a 30-as számokat nem lehetett hívni. Minden más körzet ment, de az nem. Írtam egy levelet az ephone-nak, valamit matattak, aztán jó lett. Másnnál nem volt ilyen eset?

[ Szerkesztve ]

(#1808) itanczos válasza laracroft (#1805) üzenetére


itanczos
senior tag

Érdemes lenne megnézni, hogy amikor nem jó, mi van a logban.
Miért van külön ephone trunk? Egyel nem megy egyszerre több vonal? Elvileg működnie kellene. Azt látom, hogy csak 1 kapcsolat van engedélyezve a trunk-nél.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1809) laracroft válasza itanczos (#1808) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nekem 3 fővonalam van az ephone-nál.
Azt hogyan tudom megtenni, hogy 1 trunk-höz rendelem mind a 3 vonalat?
Igen valóban csak 1 kapcsolat van engedélyezve. Rakjam nagyobbra?

(#1810) itanczos válasza laracroft (#1809) üzenetére


itanczos
senior tag

Persze, állítsd annyira, amennyit egyszerre szeretnél használni.
Mondjuk az ephone oldalán is hozzá kell igazítani!
Túl sokat nem érdemes engedélyzni, mert ha feltörik a szerveredet, akkor keményen meg tudják pörgetni a számládat. :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1811) laracroft válasza itanczos (#1808) üzenetére


laracroft
aktív tag

Feltöltöttem ide egy LOG-ot amikor nem működik a következő trunk-re ugrás.
A 3 trunk ÍGY van beállítva.
Mellékeim: 214-216
Outbound routes
Dial Patterns
215-ről próbálom hívni a 0630-as számot, az sikerül is, a másik 2 mellék viszont 486-os foglaltat jelez.
előre is köszi, ha megnézitek

(#1812) laracroft válasza laracroft (#1811) üzenetére


laracroft
aktív tag

Bocs, de ránézne nekem valaki mit cseszek el?
Másik fórumban ezt a választ kaptam, de nem tudom értelmezni a short number kifejezést.
"Don’t use an Outbound Route that matches a short number."

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1813) itanczos válasza laracroft (#1812) üzenetére


itanczos
senior tag

Mi a probléma pontosan?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1814) laracroft válasza itanczos (#1813) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nem működik a másik vővonalra 'dobás', csak akkor, ha Force Trunk CID van beállítva

(#1815) itanczos válasza laracroft (#1814) üzenetére


itanczos
senior tag

Valamit nagyon elkalibrálsz. :)
Ha gondolod, szívesen átnézem veled egy távoli képernyőn keresztül a beállításokat és átbeszélhetjük. Keress meg privátban, ha érdekel.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1816) OlcsoHW


OlcsoHW
újonc

Sziasztok
Egy kis segítségre volna szükségem.
FreePBX problémám volna.
Kimenő hívás tökéletesen működik.
Bejövő hívással van egy kis gondom.

[2024-02-06 11:10:30] NOTICE[2371] res_pjsip/pjsip_distributor.c: Request 'INVITE' from '<sip:******@******;cpc=ordinary>' failed for '*****:5060' (callid: isbcKHZn1dZxcPVBngzwUSq6AjvB5X86dEUk9-e0VktzvNtBmjvvBS7YkiRB-C44dbbi@zteims/1/1) - Failed to authenticate
(telefonszám és ip helyére én írtam a csillagokat)

Merre keressem a hibát?

(#1817) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Látom ez a topik nem nagyon pörög, azért remélhetőleg jár majd erre valaki. :) Vezetékes számot be tudok valahogy állítani Local Accessnek? Ez a hívás jobb minőségű, mint az internetes, de közben a percdíj is ketyeg. Igaz jelzik is, ez akkor jó ha van ingyenes helyi hívású előfizetésünk. Nekünk van Vodafone L, ami ingyenes vezetékes, mobil. De hiába adom meg a Local Accessnél, ugyan hívja a +36 1 999 9857-et, de hibaüzenettel visszadobja. Pedig ha jól látom vezetékes számot is meg lehet adni, már ha a Home annak minősül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.