Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) pvt.peter válasza KTU (#30650) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ, tény, hogy nem értek a vezetéknélküli telefonokhoz :D

Azóta kiderítettem, hogy jelenleg egy Gigaset Eco Dect A220 Duo van szolgálatban.

Akkor ha veszek kettő darabot ebből, akkor elméletileg mindent "ugyanúgy" tudok majd használni, ugye? (bocsi, az értetlenkedésért :U)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30652) KTU válasza pvt.peter (#30651) üzenetére


KTU
addikt

Az A220 duo-t akarod lecserélni,
vagy
A220 duo mellé raknád még az újabb telefonokat?

Amit linkeltél szerintem drága, alacsony sorozatú DECT,
ezt választanám:
ECO DECT Telefon A690
fekete vagy fekete-ezüst.
Ez ugyan az kézibeszélő, (magában nem alkalmas VoiP telefonálásra) mint amit pár hozzászólással ezelőtt ajánlottam v-man topiktársnak.

Vagy itt GIGASET ECO DECT Telefon A690 DUO, fekete 16 900 Ft-ért ingyen szállítással.

Persze van abban az üzletben is ahol eredetileg nézted

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30653) pvt.peter válasza KTU (#30652) üzenetére


pvt.peter
őstag

A mostani A220 Duo kerülne lecserélésre mert az E290 -nek nagyobbak a nyomógombjai (nagymamának lesz).
(Az A220 Duo is maradna használatban csak másik lakóhelyen.)
Az a "baj", hogy az általad linkelt A690 nyomógombjai is szinte ugyanakkorák, mint az A220 -nak.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30654) ACE- válasza pvt.peter (#30653) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, csak hogy jönnek ezek a sima DECT telefonok a VOIP topicba?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#30655) fkenny


fkenny
senior tag

Eljött a tél és vele a kinti tevékenységek befejezése is. Szeretném az otthoni telefonhálózatot kicsit megbonyolítani. Adott egy T-s előfizetés melyhez jár VOIP szolgáltatás. Kérdeztem a szolgáltatót, de nem adják ki a csatlakozási adatokat, így viszont nem tudok olyan helyre telefonkészüléket tenni ahol tényleg szükség is lenne rá. Létezik olyan ATA vagy hasonló eszköz ami tud az OTN (és egyéb) analóg vonalra csatlakozni és a ki és bejövő hívás lenne egy házi 3cx, freepbx, Asterisk vagy ehhez hasonló telefonközpont szoftveren keresztül a hívást „továbbítani” IP alapon a házi telefonközpontnak? (ESXI szerver adott, meg pár IP telefon is, ezért is jutott eszembe.)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#30656) Stanlee válasza fkenny (#30655) üzenetére


Stanlee
őstag

FXO-Gateway-re van szukseged, mondjuk egy Grandsteram HT813-ra.

Viszont en inkabb vennek erre a celra egy fritz!box-ot, lehet akar egy 7390-is. Annak van egy analog bemenete, amit tud kezelni es IP-re tovabbadni.

Az egyetlen megkotes, hogy egyszerre 3 vagy 4 hivasnal tobbet nem tud kezelni IP telefonokrol, mivel ha IP-n hivsz, akkor egyszer felepit egy hivast a telefon es onmaga kozott, ill. onmaga es a kimeno vonal kozott.

De ha csak azert veszed, hogy kezelje az egy db analog vonalat az ONT-bol, arra boven eleg es olcsobb, mint a grandstream.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30657) fkenny válasza Stanlee (#30656) üzenetére


fkenny
senior tag

Igen, FXO-Gateway-re van szükségem, köszönöm a tippet! Igen, csak arra kell hogy használni tudjam az analóg vonalat mint "fővonal".

"Viszont en inkabb vennek erre a celra egy fritz!box-ot, lehet akar egy 7390-is. Annak van egy analog bemenete, amit tud kezelni es IP-re tovabbadni." Mi gyártjuk őket, köszönöm szépen, nem kérek belőle :) Tudod olyan ez mint a húsipar és a virsli este :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#30658) Stanlee válasza fkenny (#30657) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehet egy olcsobb Grandstream HT503-is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30659) fkenny válasza Stanlee (#30658) üzenetére


fkenny
senior tag

Kicsit kutakodtam és találtam itthon egy működő Linksys SPA3102-t ami ha minden igaz tudja is a kívánt funkciót. Már csak némi elszántság kell és be is lövöm.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#30660) v-man válasza KTU (#30648) üzenetére


v-man
őstag

Köszönöm, megvettem. Családba kerül, most melyik szolgáltatóhoz érdemes egy 10 dolláros feltöltést indítani? Stuntcalls ok még vagy van ajánlottabb?
Illetve a Gigaset 540-emmel itthonról tudom majd hívni ezt a készüléket valahogy direktbe interneten keresztül, külön díj nélkül? :R (Tehát nem azonos lakcím, pár utcával árrébb).

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#30661) KTU válasza v-man (#30660) üzenetére


KTU
addikt

Ingyen egymás hívására ippi és/vagy CallCentric, hálón belül ingyen hívás mindkettő szolgáltatónál.
Regisztrálsz egy-egy fiókot, beállítod mindkettőn és megy az ingyen telefonálás egymásközt (persze keresztben nem: iPPi - iPPi vagy CallCentric - CallCentric).

Feltölteni egyiket sem kell.

A Gigaset hálózatán is lehet egymást Ingyen hívni, csak itt mindig ki kell keresni a másik készüléket, (persze előtte el kell nevezni), szóval ez nekem macerásabb, vagy csak nem jöttem még rá hogy lehet "1 gombos"-ra állítani. :U :B

Van még Fonio fiókom, adnak "vezetékes" (földrajzi) telefonszámot, hálón belül evvel is ingyen lehet telefonálni.
Ha kell "vezetékes" (földrajzi) telefonszám, szerintem ennek a legolcsóbb a fenntartása, főleg több telefonszám esetén.

Alternatíva, ephone: földrajzi telefonszám, hálón belül ingyen hívás.

Mindegy hol hol van a két készülék, akár egy router-en is lehetnek, vagy akár a világ másik végén, csak net legyen.

Más hálózatba olcsó telefonás: CallingCredit vagy CheapBuzzer vagy SuperVoip.
VoIP szolgáltatók összehasonlítása ár alapján [link]

Átálltam a VoipPRO, MyVoipTraffic, VoiceTrading, OneVoip szolgáltatókra, ezeknél a "Standard" szolgáltatás HU mobil irányba kicsit olcsóbb mint a fentieknél, a vezetékes irányba drágább, viszont másodperc alapú számlázás.
Csak akkor érdemes választani, ha tudsz €-t vagy US$-t olcsón utalni Svájcba.
Csak utalással tölthető az egyenleg. Pár óra, de akár 1 nap is lehet míg jóváírják.
Nem azonnali mint a többi Dellmont-nál.
Regisztráció kicsit más.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30662) Stanlee válasza KTU (#30661) üzenetére


Stanlee
őstag

A fecogame fele sip-uri-s hivas mukodik meg dellmont-ok kozott?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30663) KTU válasza Stanlee (#30662) üzenetére


KTU
addikt

Működik.

Groundwire-ról elsőre nem megy ki a hívás Gigaset-re :F
de másodjára és utána mindig jó, egy ideig. :D

Nem csak Gigaset-et, ATA eszközt lehet felhívni így, hanem okostelefonon lévő Dellmont fiókot is, de nem Finarea-t, hanem más klienst, pl. Groundwire, Bria, Zoiper, stb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30664) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv!
Router (tüzfal) után van a Gigaset A540 IP.
A CallingCredit-hez kell portot nyitni? Ha igen akkor mit?

Vigyorka

(#30665) pvt.peter válasza ACE- (#30654) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na ez egy jó kérdés :D
Saját tudatlanságomnak volt köszönhető, korábban azt hittem, hogy a kettő egy és ugyanaz.
Köszönöm a sok segítséget.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30666) KTU válasza Vigyorka (#30664) üzenetére


KTU
addikt

Nálam működik port nyitás nélkül több helyen.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30667) Vigyorka válasza Vigyorka (#30664) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Ezzel a beállítással most működik: [link] :)

Vigyorka

(#30668) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Valaki el tudná magyarázni, hogy a Local Access Number mire jó, mi az? Isten bizony próbáltam megérteni angol leírásokból, de csak összezavarodtam. Jelenleg "sima" VoiP-ot használok internettel, ha jól értettem ehhez nem kell net. Olcsóbb, mint egy call back? Vagy félreértettem az egészet?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#30669) instantwater válasza spe88 (#30668) üzenetére


instantwater
addikt

A Local Access lényege, hogyha van olyan telefon előfizetésed amin ingyenes vagy nagyon olcsó a belföldi vagy helyi hívás, akkor a Local Access számot felhívva tudsz voip tarifáért külföldre telefonálni net nélkül.

A callbacknál a hívás mindkét lábát neked kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#30670) spe88 válasza instantwater (#30669) üzenetére


spe88
senior tag

tehát akkor ha jól értem csak azt a pár kB-nyi adatforgalmat spórolom meg, illetve ha nincs netem a CallBack másik lábát?

Ha jól értem, akkor sok hasznát nem veszem, mert netem többnyire van és az is korlátlan.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#30671) asdf_ válasza spe88 (#30670) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, Kimész mondjuk Németországba, ahol a spannodnak olyan vezetékes telefonja van, hogy a helyi hívás ingyenes. Arról felhívod a német local access telefonszámot (ingyen), beütöd az accountod számát, egy pin kódot, utána pedig a hívott mondjuk magyar fél telefonszámát. Az a hívás felépül VOIP alapon, majd rágyógyítják a német vezetékes telefonra, a VOIP hívás díját meg levonják az egyenlegedből.
Vagy mondjuk van Telekomos vonalad havi 100 perc ingyen vezetékes hívással, a mobilt 50 Ft/percért hívhatnád azon, így felhívod a pesti local access számot ingyen a veeztékesről, account, pinkód, mobilszám, és vezetékrere rakott voipon beszélsz a mobillal kedvezőbb áron.
Ez nem netspórolásra van, hanem inkább nethiányra, de most, hogy már mindenhol van internet, ez idejétmúlt dolog lett.

[ Szerkesztve ]

(#30672) spe88 válasza asdf_ (#30671) üzenetére


spe88
senior tag

Akkor most már átjött, köszi. Ez tényleg nethiányos szitukra kiváló lehet, de az azért ma már nem egy szokványos dolog. Az említett példáknál is otthon biztos van wifi. Ha meg épp útközben akarnám felhívni xy-t, akkor úgy sem beszélek olyan sokat senkivel, az meg callback, ha épp útközben nincs netem. Legalábbis így gondolom.

No viszont egy teljesen más kérdés:

MobileVOIP appban be tudom azt lőni, hogy ne csak a saját híváslistáját figyelje (jelenítse meg) hanem a normál natív telefonappét is? Hasznos volna az egyértelmű okok miatt :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#30673) instantwater válasza spe88 (#30672) üzenetére


instantwater
addikt

Azt hiszem a híváslista kérdésre egy régebbi verzió a megoldás.

(#30674) ACE-


ACE-
addikt

Én nagyon csalódtam ebben a VoIP-ben, Callingcredit-et használom de szinte használhatatlan, visszahallom a hangom és kb. 2 mp-es csúszás is van...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#30675) Zeki válasza ACE- (#30674) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hardver meg app függő, mi válik be. Az appban biztos lehet állítani a mikorofon meg a hangszóró erősségen.

(#30676) whbear válasza ACE- (#30674) üzenetére


whbear
senior tag

A voip igazából már egy hobby. Nem érdemes költségcsökkentés miatt foglalkozni vele. Nekem kb 10 év foglalkozás után működik úgy ahogy kell
. Ami jól működik az nem olcsó. Más előnye miatt éri meg. Ami olcsó az viszont legtöbbször nem jó.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30677) Zeki válasza whbear (#30676) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi már nem is használjuk.
Magentásként családon belül ingyen egymás közt, dominó most opcióval olcsó, meg ott a céges telefon. Nagyon lassan fogy így az egyenleg.
De ugye már nálunk is jobban terjednek a korlátlan dumás csomagok, pláne nyugaton. Így szorul az egyre szegényebb országokba vissza, meg akik tényleg nemzetközileg hívnak és nem lehet viber/whatsapp/skype/zoom/akármi mód megoldani a kapcsolattartást.

(#30678) whbear válasza Zeki (#30677) üzenetére


whbear
senior tag

Mikor még Cinedog voltál ... Azokban az időkben nagyon hasznos volt. Mondjuk én meg csak voip-t használok. Van 3 trunk , egy Freepbx és a családban mindenkinek Groundwire. Egymással ingyen beszelés megoldva , sms megoldva , VoipPro, CommPeak és Reenger dial plan alapján kiválasztva. Így működik de rengeteg idő volt amíg belőttem. Főleg hobbiból csináltam. Már nem foglalkozom aktívan vele,, inkább PoC PTT és XMPP saját szerverrel.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30679) Stanlee válasza whbear (#30678) üzenetére


Stanlee
őstag

Az XMPP az jo dolog.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30680) whbear válasza Stanlee (#30679) üzenetére


whbear
senior tag

Openfire CentOS-en. Kliens pedig Conversations. Nagyon bevált, szinte minden ismerősöm átjött. Nem szeretem ha olvasgatják az üzeneteimet szerver oldalon.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30681) Stanlee válasza whbear (#30680) üzenetére


Stanlee
őstag

Van valami megoldas mar, hogy hasznalhasd a meglevo e-mail cimed es ne a szerver altal adott domain-t kelljen hasznalni?

A mostani e-mail szolgaltatomnak mar nincs xmpp szolgaltatasa, ha lenne, biztos inkabb tolnam xmpp-n, mint hogy a whatsapp meg tarsaival menjen a kommunikacio.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30682) instantwater válasza Stanlee (#30681) üzenetére


instantwater
addikt

Jó ez a függetlenedjünk mindenkitől dolog, de reálisan mekkora esély van rá, hogy az összes ismerősöd áttér XMPP alapú alkalmazásra?
Aztán jön egy n+1edik, akinek csak Viberje, Whatsappja, Fosbúkja van, és azt sem tudja hogy az hogyan működik, nemhogy feltegyen és bekonfiguráljon egy ilyet.

(#30683) Stanlee válasza instantwater (#30682) üzenetére


Stanlee
őstag

Alapvetoen nem lenne nehez, mivel a tobseguk valami XMPP szabvanyt hasznalo gated community tagja.

A Whatsapp XMPP alapon mukodik. A Google talk is azon mukodott. Mindketto nyitott volt, tehat ha volt egy sajat domain-ed, akkor tudtal nekik irni, ok is neked. Ha nincs affinitasod hozza, hogy legyen egy sajat xmpp domained, akkor az e-mail szolgaltatod is tudtad hasznalni. A kliens amit hasznaltal fuggetlen volt a szolgaltatotol. Amit meg kellett hozza tudni, az a masik e-mail cime es maris ment az uzenetkuldes. Termszetesen tobb e-mail cimmel is mehetett a kliensed, tehat egy app-ben volt benne minden.

Rajott az osszes ceg, hogy ez igy nem business, hogy ok adjak a szolgaltatast, es a felhasznalok kedvuk szerint valtogathatnak a kliensek kozott es nincs reklambevetel a userbol. ez az ingyenes e-mail szolgaltatas esete. Igy mindegyik elkezdte folyamatosan bezarni a kommunikacios lehetoseget a tobbi XMPP-t is ado szolgaltatoval, es mi lett a vege?

Boldog boldogtalan elkezdett IM szolgaltatast adni de csak azoknak, akik nala regisztraltak.

Ez olyan, mintha lenne az e-mail, es mondjuk ha valakivel akarsz kommunikalni, akkor tartasz 20 email cimet, mert csak egymas kozott kuldhetnek e-mailt az emberek, pedig maga a protokoll lehetove tenne azt, hogy szolgaltatok kozott is menjen az uzenetkuldes, de azt a szolgaltatok nem engedik, mert nem lesz belole penzuk.

Az XMPP protokollnak szerintem nagyon is van jovoje, a kerdes inkabb az, hogy mennyi ido kell ahhoz, hogy az emberek leszokjanak a gated communitiesrol.

Ja es kellene valami decentralizalt dns szolgaltatas a xmpp-n belul, hogy egy e-mail cimmel elerheto legyen az ember akkor is, ha a xmpp szolgaltato domain cime teljesen mas.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30684) instantwater válasza Stanlee (#30683) üzenetére


instantwater
addikt

Értem mit mondasz, nem biznisz az XMPP.
Az emailt azért nem korlátozzák így, mert túl nagy biznisz az egyszerű reklámküldés. Nem saját maguk ellenségei a cégek.

Míg az IM jellemzően magán kommunikációra használatos, abban nincs hírlevél biznisz. Így mindenki a saját usereit akarja reklámmal tömni.

Továbbra is áll a kérdés: reálisan mekkora siker rátával állítottad át az ismeretségi köröd XMPPre, és mit csinálsz azokkal akik nem tudják vagy nem akarják ezt használni.

Gyanítom sehogy.

Az összes IMnek a kritikus tömeg a kulcsa.
Hiába akarok én Signalt használni, ha alig van rajta ember.
És senkinek nem tudom ajánlani ugyanezért, mert ők is csak kevés ismerőst fognak rajta találni.

Hiába a Whatsapp a legnépszerűbb itt UKban, ha otthon mindenki Viberezik, meg Messengerezik, nehéz őket átállítani.

(#30685) whbear válasza instantwater (#30684) üzenetére


whbear
senior tag

Mivel én eléggé antiszociális vagyok és mind a 8 ismerősömet át tudtam allitani. Regisztráltam egy ingyenes domaint, létrehoztam a felhasználókat, elküldtem emailben a login adatokat és az .apk-t.
Természetesen nem pótol egy Vibert de a szűk körön belül a kommunikáció sokkal diszkrétebb. Inkább egy cégen belül lehetne jó megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30686) Stanlee válasza instantwater (#30684) üzenetére


Stanlee
őstag

De pont ez lenne a lenyeg, hogy a whatsapp mivel XMPP alapokra epul meghagyna a lehetoseget, hogy kulso domainek is kommunikaljanak vele. Akkor nem kell senkit megteriteni, hanem mindenki azt a klienst hasznalja, amit akar, megis tudunk egymassal kommunikalni.

Nem teritettem at senkit, mivel rossz szajizzel, de hasznalom a whatsapp-et, attol meg a technikat nagyon is jonak talalom.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30687) instantwater


instantwater
addikt

Groundwireban van lehetőség a beállítások és fiókok exportálására?
Ha lehet, nem szeretném kézzel beírni őket újra.

(#30688) whbear válasza instantwater (#30687) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, visszahozták az újabb verziókban. A Preferences legalján.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30689) instantwater válasza whbear (#30688) üzenetére


instantwater
addikt

Ragyogó.
Köszönöm szépen.
Kicsit eldugták :)

(#30690) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Fonio belépés még mindig nem megy másnak sem?
Most írják emailben, hogy ma még kedvezményes feltöltés, de be sem lehet lépni.

"A befizetésekhez segítséget a fonio.hu oldal egyenleg menü alatt talál"
Jó vicc :)

(#30691) instantwater válasza ggabor02 (#30690) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem HTTP 404 jön be belépésnél :Y .

[ Szerkesztve ]

(#30692) ggabor02 válasza instantwater (#30691) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Nekem is, ezért érdeklődtem.

(#30693) yanna válasza ggabor02 (#30692) üzenetére


yanna
őstag

404 szintén.

(#30694) KTU válasza ggabor02 (#30690) üzenetére


KTU
addikt

Utalással is feltölthető [link]
Persze ettől függetlenül hogy több hónapja nem működik a belépés. :(

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30695) ggabor02 válasza KTU (#30694) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Tudom , olvastam az utalásos feltöltés lehetőségét. De az átutalással sajnos nem tudom megnézni az egyenlegemet.

(#30696) KTU válasza ggabor02 (#30695) üzenetére


KTU
addikt

Tegnap este, dec. 11., P 20:59 írtam nekik,
dec. 11. 21:46 válaszoltak, leírták mennyi az egyenlegem, hogyan tudom feltölteni.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30697) zoolio


zoolio
tag

Üdv,

Zoiperben be lehet állítani azt, hogy ugyanaz a hívásnapló látszódjon, mint a natív telefon alkalmazásban?

(#30698) p.t.r válasza zoolio (#30697) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Azt nem tudom, de nálam alapból ezt csinálja :)

(#30699) ggabor02 válasza KTU (#30696) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Köszi, írok nekik.

(#30700) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Voip telefonközpontot szeretnék csinálni, hogy a telefonoknak legyen egy telefonszámuk és lehessen hívni egymást. Odáig eljutottam, hogy feltettem a FreePBX-et egy raspberry pi 4-re és létrehoztam két extension-t a FreePBX-ben, és egy linksys pap2t voip adapterrel rácsatlakoztam a sip szerverre és ha egyik telefonon hívom a másikat akkor kicsöng, és felveszem de nem hallok semmit a telefonban. Valaki tudna segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.