Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) KAMELOT válasza Tikakukac (#49400) üzenetére


KAMELOT
titán

Kb. úgy ahogy írod. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49402) ViZion válasza Tikakukac (#49400) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Ha most a nem szénné húzott, újabb (rájzen, haswell vagy újabb) procikról van szó (ami az userek 95%-a...), akkor egy jó kéttornyos is halk (megfelelő házban). És nincs hibalehetőség igazán.
Durva OC vagy FX, vagy más régebbi, fűtős procinál meg a játékvíz annyit sem ér többnyire, mint a komoly lég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49403) prime77 válasza Tikakukac (#49400) üzenetére


prime77
aktív tag

Olvastalak.
Nekem most egy Noctua NH-U12S van hozzá.
Az is elég lenne a 6700K-hoz és abba a házban elfér normálisan?
Én sem akarok egyébként vízhűtést.

(#49404) Hobbbyt válasza Tikakukac (#49400) üzenetére


Hobbbyt
őstag

(én kifejezetten élvezem, hogy van mivel buzulni.. emlékeztet a gyerekkori legózós énemre mikor napokon kerestzül ültem a technic fölött és észre se vettem, hogy telik az idő :D)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#49405) Tikakukac válasza prime77 (#49403) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát a háznak van adatlapja abban minden ott van amire keresed a választ.

Nyilván elég egy szintig, a kérdés, hogy mi az a szint. Csontra verve maxra húzva nyilván kevés. De oda kevés egy 300k-s víz is. 6600k-hoz is, tapasztalom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49406) syC


syC
addikt

Annak mennyi esélye van hogy jók a hőfokjaim?: víz 27.8, cpu kupak 28, magok 20-22 (?) , terhelve reálisabb a szitu: idle / load

Nem kellene valami offsetet állítani magokra? Sehol nem találtam erre vonatkozó infót.

(#49407) DigitXT válasza syC (#49406) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem kell oda offset, közismert, hogy idle pontatlan, ha (f)eltolod, load lesz az.

(#49408) F e Z o válasza syC (#49406) üzenetére


F e Z o
veterán

Félremérnek a maghőszenzorok.

H2O über alles!

(#49409) syC


syC
addikt

(#49407) DigitXT & (#49408) F e Z o: és terhelés alatt nem mérnek félre?

Illetve load alatt sem érik el a magok a kupak hőmérsékletét, akkor kb semmi értelme az egésznek?

[ Szerkesztve ]

(#49410) F e Z o válasza syC (#49409) üzenetére


F e Z o
veterán

Idle és load alatt is félremérnek. Végülis max hőfokot belőni ott a CPU Package, úgyis mindig az a legmelegebb a prociban.

H2O über alles!

(#49411) Tikakukac válasza syC (#49406) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván mivel nem tudsz mihez offsetelni így nehéz lesz. Ellenben nálad hűtés sem kéne, hiszen a vized melegíti a procidat :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49412) syC válasza F e Z o (#49410) üzenetére


syC
addikt

Köszi. Hát akkor ennyit erről. Marad az alaplapi hőmérséklet kijelző referenciának. Amúgy a 20 fokos dT reális lehet? (240+360+800-as ventik pull, D5 kb.1.25-ös - még nincs hangja - fokozaton)

(#49413) Jim Tonic válasza Tikakukac (#49400) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nincs csak 2,5. Bekeverve alkohollal. :DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49414) Tikakukac válasza Jim Tonic (#49413) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj nálam elrittyen 3,5 liter élből. Ha meg közben gőzpacsmagolok is abba is az kell. Aztán voltam már úgy vasárnap, hogy hopika, nincs gép, mert nincs víz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49415) seniman válasza Weareus (#49399) üzenetére


seniman
addikt

Egyetlen előnye,hogy nem egy kilós tömb tépi az alaplapot. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49416) Weareus válasza seniman (#49415) üzenetére


Weareus
addikt

Fekvő háznál ez is ugrik.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49417) seniman válasza Weareus (#49416) üzenetére


seniman
addikt

Hány komolyan felszerelt fekvő ház jelent meg az utóbbi években?Utoljára a 486-os korszakban volt divatjuk.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49418) Dr.FantastiK válasza prime77 (#49396) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' dizájnos ,, CSUPAN ! !
De nem nagyon akar működni,a pumpa beszarik,a szoftvere csapnivaló. ''

jool halottad !

> egy ismerosnek volt, de' ugy banta hogy megvette, pont mondtam is neki mar annyit karonkodik hogy meg a Pokolbol is Kitiltjak :), :Y

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#49419) prime77 válasza Tikakukac (#49405) üzenetére


prime77
aktív tag

Ja ,én max. 4.4GHZ-en üzemeltetném a 6700K-t.
Szóval ennyi lenne a húzás.

(#49420) prime77 válasza Dr.FantastiK (#49418) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszönöm az információt.
Maradok én a léghűtésnél akkor. :-)

(#49421) Tikakukac válasza prime77 (#49419) üzenetére


Tikakukac
titán

Oda azért nem hiszem, hogy reaktorhűtés kéne. Jó lesz oda egy nagy tömbös lég.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49422) prime77 válasza Tikakukac (#49421) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszönöm a választ!
A Noctua NH-U12S-ről ami nekem van csak jókat olvastam.
Csak azt nem tudtam ,hogy egy pici kis húzásnál elég lesz-e még.

(#49423) Tikakukac válasza prime77 (#49422) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem, akkor lépsz fentebb. 2 lehetőség van: vagy alulról lövöd be a dolgokat vagy felülről. Én megvettem a leghombárabb léghűtőt és ventiket, nem tetszett, maradt víz, azt is kimaxoltam, innentől az Intel sara minden, nem az enyém :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49424) hszilard666 válasza Weareus (#49399) üzenetére


hszilard666
veterán

+1

Corsair h105 öt cseréltem noctára és nem bántam meg. Picit melegebb lett a proci, de csendesebb lett a szívem csücske...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#49425) Alpi. válasza syC (#49409) üzenetére


Alpi.
addikt

Mennyi a max hőfok, ameddig felmennek a magok ? (közben ezt simán olvasással megtaláltam :B ) Alapvetően Tj max értékre vannak hangolva a szenzorok, ott mérnek a legpontosabban. 5-10 fokos szórás simán benne van magok között sajnos, ezen felül a kupak hőfoka megint nem kezelhető biztosan viszonyítási alapként. Valahol biztosan van mérési anomália, mert a magok nem lehetnek folyamatosan a kupak hőfoka alatt. Legalábbis a fizika jelenlegi állása szerint, biztosan nem. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#49426) Alpi. válasza Alpi. (#49425) üzenetére


Alpi.
addikt

Még az jutott eszembe, hogy 100 vagy 105 fok a Tjmax ? 105-ös értékkel egész hihető dimenzióba kerülnének egymáshoz képest az értékek.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#49427) anubis6 válasza Tikakukac (#49405) üzenetére


anubis6
aktív tag

Peltiert is próbáltad már? Vagy valaki? Ha úgy érzed, hogy kevés a víz a procihoz, azzal csak jobb lenne..

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#49428) ViZion válasza anubis6 (#49427) üzenetére


ViZion
félisten

Peltiert régen sokan próbálták... leszerepelt. Akkor már inkább chiller.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49429) Weareus válasza anubis6 (#49427) üzenetére


Weareus
addikt

Lol. Véletlenek nincsenek. A peltier önmagában zsákutca kb., de létezik olyan setupban, ami igenis vállalható, csak tisztában kell lenni a korlátaival, az áramigényével és adott esetben a környezeti hőfok alatti működés buktatóival.
Fat Berta v. Kövér Berta néven létezik készre szerelt multi peltier-víz kombó is..., legalább is egy ismerősömnek van ilyen és úgy tudom, használja pc-hez.
12 db peltier elem van rajta, ha jól emlékszem. :D

Aventyr: üdv. itt. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49430) Tikakukac válasza anubis6 (#49427) üzenetére


Tikakukac
titán

Na az az igazi kemény terep :B

Isten őrizzen. Így is épp elég pénz és komplikáció van, felettem jól mondták, akkor már ezerszer inkább a fagyigép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49431) Weareus válasza Tikakukac (#49430) üzenetére


Weareus
addikt

Kivéve, ha melletted kell legyen és a füled érzékeny. Akkor inkább multi stage peltier víz kombó.
Ő kövér berta névre hallgat, 16 db 10 wattos peltierrel 6-8-10 fokos vizet gyárt szobahőn, csendben.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49432) anubis6


anubis6
aktív tag

Én is kb. 10 éve hallottam róla utoljára, de akkor ez már lefutott meccs.. :U Köszi az infót fiúk :R

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#49433) Tikakukac válasza Weareus (#49431) üzenetére


Tikakukac
titán

Erről beszéltem. Így is épp elég komplex és sok pénz volt a sima víz. Ha én most elkezdem ezt még peltierrel is megszórni konkrétan kétszer annyiba lesz a hűtés, mint a konfig. Ami viszont már az én agybajaimmal együtt is sok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49434) F e Z o válasza Weareus (#49431) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez mindennek kinéz, csak csendesnek nem. :D

H2O über alles!

(#49435) Weareus válasza F e Z o (#49434) üzenetére


Weareus
addikt

Hát jobb mint egy "fagyigép" ami a hangot illeti.
A Chokito is ronda...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49436) jones965 válasza Weareus (#49431) üzenetére


jones965
Modder

Szoba hőmérsékleten átlagos lakásokat alapul véve gond lehet az általad említett vízhőmérséklet páralecsapódás szempontjából, hacsak nincs a páratartalom tartósan 20-30% környékén. Ez utóbbit pedig relatíve nehéz elérni családi házaknál.

(#49437) Weareus


Weareus
addikt

Öt év etanol víz kombó után ilyen lett a vga blokk:

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49438) F e Z o válasza Weareus (#49437) üzenetére


F e Z o
veterán

Mehet neki citromlé+só kombó, egy öblítés, s használhatod tovább.

H2O über alles!

(#49439) snowball


snowball
tag

Futtattam egy tesztet az "új" tri channel ramokkal.
A proci hámérséklete még kicsit magas, bár eléggé túl van feszelve.
A házban (NZXT H440) egy 360-as 60mm-es phobya radi van elől. Ami vizezve van egyelőre az a proci és az alaplap. Proci: EKWB supremacy, EVO MX4-es pasztával, de hamarosan kerül rá Thermal Grizzly Kryo vagy Hydro. Az alaplapon van egy Koolance FC blokk. Ahhoz képest nem is rossz a 36-37 fokos víz hőmérséklet. A szoba 25-26 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#49440) seniman válasza snowball (#49439) üzenetére


seniman
addikt

A Kryo odab*sz. :K Jó cucc,már a második PS3-ba raktam,drasztikusan esett a hőmérséklet és a ventifordulat.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49441) ViZion válasza seniman (#49440) üzenetére


ViZion
félisten

Csak a Conductonaut amit nem lehet alura? Kupak az gondolom nem alu :U
MX2-t használok, de lehet egyszer kipróbálok ilyen csodacuccost...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49442) Tengo válasza snowball (#49439) üzenetére


Tengo
aktív tag

Miért nem rángatod meg jobban azt a procit? Én is x5650-os váltottam, jó 3 évig volt meg, 4500-on vígan szaladgált.

[ Szerkesztve ]

(#49443) Weareus válasza F e Z o (#49438) üzenetére


Weareus
addikt

Sima ügy. Sokkal tisztább, mint amilyennek látszik, lerakódás minimális, felületi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49444) Tikakukac válasza ViZion (#49441) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb, csak ugye MX-ből 1 évig nálam egy nagy kiszerelés, ebből meg vennék 50-et. Konzumer dolgokhoz felesleges. Padból is rakattunk ügyfél kérésére durvát FET-re, de basszus munkadíjjal 20k volt a hadművelet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49445) seniman válasza ViZion (#49441) üzenetére


seniman
addikt

Ha PS3-ról beszélünk,a kupakok felületkezelt vörösrezek,bár a slimen úgy rémlik már alu van.Előtte nekem is mx-2 volt rajta.Magasabb volt minden hőfok,meg a venti is visított,ha kellett,ha nem.Most igencsak izzasztó játék kell,hogy emeljen a webman a venti fordulatán.Temp target 70 fokra van állítva,alap ventiküszöb 30%.Gyári gépnél nem tudom van e különbség,ott a syscon vezérel,meg nem tudod a hőfokokat sem monitorozni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49446) ViZion válasza seniman (#49445) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, PC proci kupakra gondoltam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49447) seniman válasza ViZion (#49446) üzenetére


seniman
addikt

Annál nem tudom.De szoktak kupakra is CLU-t rakni,tehát biztos nem alu.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49448) snowball válasza Tengo (#49442) üzenetére


snowball
tag

Majd holnap kipróbálom, hogy így mennyit megy. Eddig a 4x4GB rammal 4.2 volt a vége 22x szorzóval. Sajnos ez egy eléggé antituningos példány. Tervbe van egy x5680 helyette.

(#49449) #65675776 válasza ViZion (#49446) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az alu lenne, akkor nem lenne olyan nehéz.

(#49450) snowball válasza seniman (#49440) üzenetére


snowball
tag

Már én is nagyon várom, hogy lecseréljem a pasztát. De ahhoz bontani kell a rendszert mert merev csöves. :N Azt meg már csak akkor akarom, ha bekötöm a vga-t is. Csak ahhoz meg kell még egy 240 vagy 280-as radi, az FC blokk a 1070-re, meg egy új tartály (meg talán pumpa is), egy rakat cső meg szabadidő és legfőképp pénz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.