Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) F e Z o válasza TESCO-Zsömle (#48596) üzenetére


F e Z o
veterán

Megoldásnak megfelelhet egy Phobya v2 is, csak az egyik oldalon közösíteni kell egy T idommal a két csonkot.

H2O über alles!

(#48602) Weareus válasza Tikakukac (#48593) üzenetére


Weareus
addikt

Vannak leírások miket tudsz vele csinálni, milyen kapcsolásokat lehet vele megoldani és azt hogyan csináld

Kérlek szépen, velem kicsit konkrétabban, mint apa a hülye fiával. :R
Szóval milyen leírások vannak és hol? :B

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48603) Frenky89 válasza TESCO-Zsömle (#48596) üzenetére


Frenky89
őstag

Mostanában én is ilyesmiket keresgéltem, de a legvastagabb, amivel ilyen méretben találkoztam az az Alphacool NexXxoS XT45. Esetleg az UT60, Monsta, vagy G-Charger V.2 nem lehet megoldás? Ezek altípusain van "légtelenítő" fúrat.

(#48604) Tikakukac válasza Weareus (#48602) üzenetére


Tikakukac
titán

Leginkább német vizes topikok, esetleg kevés amcsi. Viszont azt előre kirakom: ha nincs elektronikában jártasságod, akkor innentől kezdve, hogy ellenállásokat veszünk, reléket és elkezdünk kapcsolásokat felkoncolni nagyon szépen lehet sütögetni dolgokat. Ami egy D5 alaplapnál szerintem új pumpát jelent, mert külön lapot az AC sem árul, max felújít.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48605) Weareus válasza Tikakukac (#48604) üzenetére


Weareus
addikt

Viszont azt előre kirakom: ha nincs elektronikában jártasságod, akkor innentől kezdve, hogy ellenállásokat veszünk, reléket és elkezdünk kapcsolásokat felkoncolni nagyon szépen lehet sütögetni dolgokat.

Ja, sütögetéshez nem fogok külön venni cumót még, sokkal egyszerűbb módozatok is vannak:

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48606) DigitXT válasza Weareus (#48605) üzenetére


DigitXT
félisten

Az USB fordítva rádugása után én inkább hagynám a relék farigcsálását.:))

(#48607) Weareus válasza DigitXT (#48606) üzenetére


Weareus
addikt

Az 2 l bor után volt, tehát nem ér. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48608) Tikakukac válasza Weareus (#48605) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb is. Tényleg lehet ronda dolgokat csinálni. Volt albiban is Pesten olyan dugó, amiben a föld is fázison volt, amit nem lát át az ember, azt nem kell tolni :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48609) Weareus válasza Tikakukac (#48608) üzenetére


Weareus
addikt

Tényleg, te is mennyi minden hardvert, értéket elküldtél már a túlvilágra, emlékszem, mindig szoktad mesélni. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48610) Tikakukac válasza Weareus (#48609) üzenetére


Tikakukac
titán

Jajajaja. Hát ilyenek vannak. Egy kis csöpögés, egy kis rövidzár, egy kis félrekötés. És már megy is a vezérlő/poti/csatorna/akármi a túlvilágra. Kevésbé jó esetben rosszul rakod össze fejben az itt a nyomás, hol a nyomás kérdést és indításra elázik egy 45k-s táp centire, televeri az MDF lapot vízzel a tartály, ami dagad és megy 4 nap munka a szemétbe.

Ez ilyen hobbi. Ha ért a témához valaki az ahhoz elég, hogy papíron stimmeljen minden. Utána jön a gyakorlat, amikor meg lehet izzadni meg agyalni. Rajzoltam én CAD-ben frankó elképzelést, amit ugye egyszer a futár tört meg, másodjára meg én baltával, mert baromira nem működött. Kézműves megoldás mindig szívás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48611) Weareus válasza Tikakukac (#48610) üzenetére


Weareus
addikt

Hát ja ez a méreg, nem a cián.
Én az usb-kábelt (5 eres) fordítva kötöttem rá az alaplapra. A d5 pumpán egyértelmű jelülés volt, a 9 tűs, két soros alaplapin meg semmi. Há mondom, akkó jó lesz valahogy.
Szerencsére még időben vadásztam hozzá netről egy olyan képet, amin rajta volt a csati, színkódokkal, mert a progiban nem látta, hogy csatlakoztatva lenne a pumpa, na mondom, akkor kánya van.
Ha nem tudod fejből az usb-színkódot, hogy a piros merre áll, akkor sima liba, hogy fordítva is rá lehet dugni, tartottam is ettől, de mondom bátraké a szerencse: hát nem. :(
És ez csak egy fránya usb...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48612) F e Z o válasza Weareus (#48611) üzenetére


F e Z o
veterán

2 soros alaplapi usb lábkiosztáshoz is van alaplapi kézikönyv vagy a neten user manual. Ezt én is mindig megnézem, mielőtt rádugom, főleg régebben, amikor még szálanként voltak a vezetékek előlapi usb-hez.

H2O über alles!

(#48613) Tikakukac válasza Weareus (#48611) üzenetére


Tikakukac
titán

Lapon dupla sor van, ahol több a tüske, arról az oldalról indul a föld. Kábelt sem feltétlen kell gyártani színkódosra, csak a föld stimmeljen bekötésen és a végen. Akkor máris nincs ilyen gond, mindig stimmelni fog ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48614) Weareus


Weareus
addikt

Nekem ez az ábra segített:

Mivel színkódos és a sima öt eres kábel is ugyanilyen színű vezetékekből áll, de sajna fordítva is rádugható.
Legalább most már ez is megvan. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48615) Tikakukac válasza Weareus (#48614) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért mondtam, hogy ahol eggyel több a tüske, onnan indul a föld. Ha maga a csatisor rendben van, akkor innentől kezdve elronthatatlan :B

Nyilván tükrös a dolog a másik oldalra, tehát innen meg már a másik oldal is megvan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48616) Weareus válasza Tikakukac (#48615) üzenetére


Weareus
addikt

Szerintem a piros csatis végén van egyel több tüske, de ez félreérthető megfogalmazás (anélkül, hogy kötözködnék most), remélem, érted. :R
Na meg persze ha nem mókol az ember, akkor itt eleve két lehetőség adott: vagy jól dugod rá vagy fordítva.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48617) Weareus


Weareus
addikt

265 eurós cpu blokk? Viccelünk, viccelünk, mi? :Y

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48618) m0h0senator válasza Weareus (#48617) üzenetére


m0h0senator
őstag

OLED kijelzővel. :U :DD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#48619) hash99 válasza Weareus (#48617) üzenetére


hash99
senior tag

Volt már nekik előző verziós is ennyiért :)

Tudod ez ezüst (ös) és az naaagggyon drága.

(#48620) syC válasza Weareus (#48617) üzenetére


syC
addikt

Van az ek-nak limitált szériás szupermaci gold, az asszem 400 fölött van.

mod: [link]

mod2: csak az ára miatt

[ Szerkesztve ]

(#48621) Weareus válasza hash99 (#48619) üzenetére


Weareus
addikt

Jah, csak mennyi benne az ezüst és az hol van?
Csúcs vga-k is kb 2x annyiért mennek, mint 2011-12 körül.
Pofátlanság van. :(

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48622) seniman válasza syC (#48620) üzenetére


seniman
addikt

"Páratlan hőteljesítmény- több mint -2,2 ° C jobb teljesítmény a legnépszerűbb LGA-1150 & LGA-2011 processzorokon."

Már ezért megér 60-70K felárat. ;]

(#48621) Weareus

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48623) proci985 válasza seniman (#48622) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az azert jo mert nalam ilyen majd 15 fok van a vizhoben tel eleje (amikor bekapcsolom a futest) es nyar kozepe (amikor itt is 30 fok van) kozoztt. mmint uresben. terheles alatt nezve ilyen 25 fokos elteres is lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48624) Grózi válasza Weareus (#48621) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amíg szar van addig veréb is...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#48625) tomcat78 válasza Weareus (#48617) üzenetére


tomcat78
őstag

Eddig nem tudtam mi hiányzik a gépemből ;] :C

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#48626) seniman válasza tomcat78 (#48625) üzenetére


seniman
addikt

Egyszer össze kéne egy fullos gépet válogatni ilyen és hasonló túlárazott motyókból,biztos egy szabad szemmel messziről is jól kivehető összeg lenne a vége. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48627) tomcat78 válasza seniman (#48626) üzenetére


tomcat78
őstag

Ja,csak ha az egyik végéről nézed,lehet,hogy már távcső is kell,hogy lásd a túlvéget :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#48628) ViZion válasza seniman (#48626) üzenetére


ViZion
félisten

YT-omn szoktak ilyesmik lenni. Az a röhej, h néha noob rakja össze és X foglalatos deszkába Y foglalatos procit tervez, meg quadro VGA-t... :DDD de drága, kattintanak, osztják, nézik, fikáznak, kész. Nem esik le nekik, h ez csak jó, kapja a pénzt a semmire.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48629) proci985 válasza seniman (#48626) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

volt ilyen forumozo is, az adatlapjan minden cuccbol az aktualis maximum volt.

csak az volt a baj, hogy a haz meg a huto nem igazan volt kompatibilis. mokolni kellett, pontosabban hulye valasztas volt egyutt a TRUE meg a Cosmos S mert nem fert el az oldalso venti a toronytol, ugy meg az a haz eleg rosszul szellozott ahhoz, hogy az adatlapjan levo konfig megfoljon... csakhat a forumon voltunk harman Cosmos / Thermalright tulajok akkoriban kb akik tisztaban voltunk azzal, hogy az ugy nem jo :N

mondjuk viznel egyszerubb eldonteni, hogy kinek csak az adatlapjan van meg a konfigja. plusz emlekszek olyanokra, amikor az ismert magyar streamer megvette az EK L360at, aztan kicsit kesobb adta is el, mert nem birta osszerakni. (nevet nem irok, de mar nincs a forumon)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48630) seniman válasza ViZion (#48628) üzenetére


seniman
addikt

Ilyen "Alekosz gémer gépet épít" jellegű videokra gondolsz? ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48631) Weareus


Weareus
addikt

Hülyeség a csúcs gép.
Nekem elég lesz full vízzel egy I7 5ghz-en, 40 col 4k és egy 1080ti. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48632) tomcat78 válasza Weareus (#48631) üzenetére


tomcat78
őstag

Csak egy 1080ti?? :Y :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#48633) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#48631) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Izé... Tekintettel, hogy a multi-GPU gaming -kvázi- halott, mi számít csúcs gépnek, ha egy 1080Ti nem? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48634) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#48633) üzenetére


Weareus
addikt

Izé, ja. Értem, hogy érted hogy ironikus voltam vagy mi. :D
Vicces, hogy két HD 7970 után egy egy gpu-s platformot építve az, ami egy gpu-val biztosan ráver az. kb a 1080ti, más nem nagyon, sz'al kénytelen vagyok.

230k + a vga fc blokk: nem egy hónapos történet lesz. :N

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48635) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#48634) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt mondod, hogy a két HD7970-est csak az 1080Ti fogja be?

Eléggé hihetetlennek tűnik...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48636) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#48635) üzenetére


Weareus
addikt

Pedig így van és ez öt év. Hogy mi a francot csinálnak mostanában a gyártók :F .
Jó kis kártya az még most is, főleg ha jól skálázódik a cf: és nálam biza jól ment.

Most két eladhatatlan vizes blokkal,... :( eh. Ilyen ez a sóbiznisz.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48637) hszilard666 válasza Weareus (#48634) üzenetére


hszilard666
veterán

Azért ezt nem mondanám, a HD 7990 emet, (7970CF) et befogta a tuningolt 780TI. :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48638) ViZion válasza hszilard666 (#48637) üzenetére


ViZion
félisten

fogyasztásra gondolt...
;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48639) Weareus válasza hszilard666 (#48637) üzenetére


Weareus
addikt

Újonnan megvásárolható kártyákban gondolkozom (és zöldben).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48640) F e Z o válasza Weareus (#48636) üzenetére


F e Z o
veterán

Azon a felbontáson amin használtad, lehet elég volt a 3gb vram, de fhd-ra manapság kevés, nemhogy 1440p-re vagy 4k-ra. GPU teljesítményben pedig egy 1060-980(Ti)-1070 is keresztbe lenyeli a 7970cf-et, ott is ahol nagyon jól működik a sli. Ha abszolút csúcs kell, akkor természetesen 1080Ti, meg ugye vízesblokk, ami szintén 30+k. Ha elég az FHD, akkor elég egy 1070-1080 is.

H2O über alles!

(#48641) Laraxior


Laraxior
titán

Nekem is 1080Ti van, de eszemben sincsen blokkot venni rá. Az életbe nem lehet eladni egy idő múlva. Elég a VGAtól megszabadulni.
Az a szerencse, hogy a lyukosztáson nem nagyon változtattak az nVidia VGAkon. Nem úgy mint az alaplapokon. :D

Volt FC blokkom a 8800GTXre, GTX280akra (Sli), de örültem ha el tudtam adni. Azóta csak egy GPU blokk és kész. GTX480-tól felfelé bevált. :D Kivéve a 980Ti-m, mert az bár a blokkot szerette, de a CLUval összeveszett, nyugodjék békében. :O

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48642) Weareus válasza Laraxior (#48641) üzenetére


Weareus
addikt

Hja, igaz. Meglátjuk, ha meglesz, hogy mennyire tolja a hangot load alatt.

Amúgy viszont egy 200k+-os hardvernél az a plusz 30k már...

Fene tudja.
A vga-n is buksz eladáskor legalább annyit, ha nem többet.

Az előző hozzászólókkal szemben megkövetem magam: beleástam magam a vga sebességekbe: nem volt igazam. :B

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48643) syC válasza Laraxior (#48641) üzenetére


syC
addikt

Hát ez szerintem pont nem az a hobbi, amiből az ember anyagilag jól jönne ki :D

(#48644) Laraxior válasza syC (#48643) üzenetére


Laraxior
titán

Legalabbis ha mindig a legujabbat veszi az ember. Egy ido utan megallnak az árak.
Az alairasomban levo konfigot ugyanannyiert el tudom adni mint amennyiert vettem.
Mondjuk nem is er annyit. :DD
De mondjuk talan mar a GTX580 is ugyanigy van, felette még mozognak az árak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48645) seniman válasza Laraxior (#48644) üzenetére


seniman
addikt

Nagybátyám 90-ért vette a Wareszt 81-ben,három éve ugyanannyiért el is vitték. :DDD Ja közben volt egy masszív inflációs hullám. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48646) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.

Volna nálam egy gép, úgymondd javításra.
Egy raystorm blokkra van aggatva egy 60vastag 420as phobya radi melyet egy xspc 750 bay tartályos megoldása hajt, asszem 19/13 csövezéssel.

A gond hogy a proci 60-65fok kb netezve is alapon.
Minden jéghideg a blokk is.

Rátettem egy h110 slim 240 és egy 120as radikból álló megoldást egybe pumpa-blokkal, és még húzva a procit, jó 5-10fokot verek a fent említett vízre. Úgyh ventit se rakok rá.

Kilehet zárni így valamelyik alkatrészt?
Ki az épített vízbe a gyenge?

Lap: Asus z270 prime )
Proci :i5 7600k

Minden 5letnek örülnék;)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#48647) TaaT válasza Laraxior (#48641) üzenetére


TaaT
veterán

"Az a szerencse, hogy a lyukosztáson nem nagyon változtattak az nVidia VGAkon."

Azt az univerzális blokkot amit fel lehet rakni egy 8800GTX/GTS-re, az felmegy egy Titan Xp-re is. Na ez a nem mindegy :))

Give them hell Ukraine!

(#48648) F e Z o válasza Apollo_21 (#48646) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem a szivattyú nem tol eleget vagy dugulás van a rendszerben a blokknál. Szétszedted a a vizet?

H2O über alles!

(#48649) Tikakukac válasza Apollo_21 (#48646) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég egyszerű a képlet. Ha a blokk nem fekszik fel, nem tudja a hőt átadni a hőt a víznek sem, az pedig aztán a radinak sem, ami meg a környezetnek. Ergo juss el oda, hogy a víz is meleg legyen. Kezdjük a blokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48650) Apollo_21 válasza F e Z o (#48648) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mégnem kaptam szét a blokkot.
Első körben akkor legyen ez az irány?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.