Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) KAMELOT válasza Weareus (#48149) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja. teljesítményben éppenhogy jobb, de +300 euroval drágább. :)

(#48148) proci985: Már rég vehetett volna mellé, olcsón lehet kapni!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48152) seniman válasza Weareus (#48149) üzenetére


seniman
addikt

Iponban majdnem 600K HUF volt az AIO hűtésű.. :Y

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48153) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#48150) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Igaz, ezt akartam irni csak a german nyelvcsalad "as long as" szerkezete rault a szintaktikamra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48154) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#48153) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért én érzek némi különséget az "as long as" és az "if" között. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48155) KAMELOT válasza seniman (#48152) üzenetére


KAMELOT
titán

1070 eu a sima REF
1300 eu körül meg a vízhűtéses

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48156) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#48154) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pl az "as long as CF is supported you are good to go" az inkabb a magyar aholnak felel meg, bar ez szovegkornyezet fuggo. itt az if mukodik, de kevesbe valasztekos.

KAMELOT: akkor lesz nevetes, ha a ket es fel eves ujkoraban kb ennyibe kerulo 295x2t nem fogja verni. namost az elozetes, nem hivatalos driveres meresek alapjan 3dmarkban nem megy tobbet. tetejeben a fogyasztasa se annyival jobb.

mondjuk a 290X CFnek meg van nemi jarulekos koltsege, boven kell neki a radiator felulet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48157) seniman válasza KAMELOT (#48155) üzenetére


seniman
addikt

Akkor náluk erősödött az ájró. :D 377K a sima levegős,a vizes most nincs listázva,de 580K körül volt kirakva. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48158) Snip3r_HUN válasza KAMELOT (#48147) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Majd ha ez már nem lesz elég,ami még nem most lesz... Nekem ez a kártya jelenleg még elég fullhd-re,4k meg nekem amúgy sem kell. 1080 Seahawk EK edition-t nézegettem az ~225k blokkal együtt gyárilag de akkor meg bukom a freesync-et szóval egyelőre marad ez.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48159) seniman válasza KAMELOT (#48155) üzenetére


seniman
addikt

Az RX Vega-t(nem Pro Fontier-t)meg lenyomja egy 1080:[link]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48160) KAMELOT válasza Snip3r_HUN (#48158) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudom neked nem kell 4K. Oda meg elég ami van.

(#48157) seniman: Szerintem mivel új termék, így ráírnak többet hátha valaki megveszi. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48161) Weareus


Weareus
addikt

Jah, 'akkó' ez a Vega is akkorát szólt, mint egy vizes petárda kb. :(
Így nem lesz hi-enden "ződ" konkurencia.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48162) Man0gatya válasza seniman (#48159) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

dehogy nyomja le :D

[ Szerkesztve ]

(#48163) seniman válasza Weareus (#48161) üzenetére


seniman
addikt

Megint elérték a zöld oldal felső középkategóriás teljesítményét.Két év csúszással.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48164) Man0gatya válasza seniman (#48163) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Ezt te hol látod így? Mert a kártya még meg sem jelent, sőt a bemutatóig is van még jó idő, ad 1, ad 2 meg fog jeleni 3 kártya melyik volt a gépeben amit teszteltek? :D

(#48165) seniman válasza Man0gatya (#48164) üzenetére


seniman
addikt

Kérdezd meg a publikáló oldalt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48166) #65675776 válasza seniman (#48165) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval a körülményekről kb semmit sem tudsz, de már leírod a terméket?

(#48167) seniman válasza #65675776 (#48166) üzenetére


seniman
addikt

A címben minden benne volt,nyilván nem a legalapabbal eresztik össze.De ezt nem ebben a topikban fogom megvitatni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48168) Grózi


Grózi
Topikgazda

Na lapozzunk,kezd sok lenni az off-megvan ennek a témakörnek is a topicja!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#48169) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Használt valaki EK folyadékot több, mint két évig a rendszerben? Gondolkodok, hogy van-e erőm leereszteni a héten a vizet és kitakarítani a rendszert, de meg akarom úszni. Hőfokok okék, áramlás van rendesen.

igy elszíneződve nincs, a CPU blokk picit koszos, de az már tavaly is így nézett ki.

elfoglalt emberek rovatunkban ma a fórumtag, akinek igazából már nincs ideje pepecselni a vízzel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48170) BandiT85 válasza proci985 (#48169) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Na hogy legyen egy kis ON, vissza írt az EK, hogy nagyon sajnáljuk a kellemetlenséget, meg hogy ilyen lassan válaszoltak, de még kell nekik egy kis idő (mihez??), hogy megoldást találjanak a problémámra... ( mondjuk cserélni kellene a selejtet?), stb.
Amúgy nagyon udvarias levél, lehet hogy a következővel udvariasan küldenek el, mondjuk azzal, hogy végül is a blokk nem ereszt, tehát jó, úgyhogy ferde videokártyát kellett volna venni, akkor minden fasza... :))

(#48171) Snip3r_HUN válasza BandiT85 (#48170) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Írd meg nekik hogy józanul is nézzék már meg, mondjuk vízmértéket használva. :D

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48172) seniman válasza BandiT85 (#48170) üzenetére


seniman
addikt

A szerb precizitással már találkoztam a melóhelyen,ezek szerint a szlovénekkel rokon lelkek. :K

"ferde videokártyát kellett volna venni, akkor minden fasza... "

GTX1070 Boomerang Edition? :F

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#48173) #65675776 válasza seniman (#48172) üzenetére


#65675776
törölt tag

A német precizitás is csak egy urban legend.

(#48174) ViZion válasza BandiT85 (#48170) üzenetére


ViZion
félisten

Írd meg nekik, h tervezed elküldeni vmi HW oldalnak, mondjanak már véleményt arról, h ez mennyire használható... ha kap a supportjuk egy "ajánlott... elkerülni" plecsnit, az akkor jó nekik? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48175) Weareus


Weareus
addikt

Mostanában nézegetem az akvarisztikai pumpákat, találtam köztük 2500 forintosat is.
Az vajon milyen lehet? :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48176) Snip3r_HUN válasza Weareus (#48175) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Minden bizonnyal kiváló. :DDD A puding próbája az evés. ;]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48177) Weareus válasza Snip3r_HUN (#48176) üzenetére


Weareus
addikt

Szerintem is. Lehet, hogy a réztetős D5 trónfosztója lesz?
:DDD
[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48178) #65675776 válasza Weareus (#48177) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kötve hiszem. Viszont a csövek fing árban vannak.

(#48179) ViZion válasza Weareus (#48175) üzenetére


ViZion
félisten

ezekkel kapcsolatban a tapasztalataim -ex-akvaristaként:
sokkal hangosabbak, nem szabályozhatóak (illetve nem a fordulattal, hanem pl. szívónyílással vagy farsot adnak neki), 230 V, tehát ezt ki kell vezetni. Rezegnek, silányabb minőségre, mint a PC verziók. Jah, és ezek szabad kifolyásra vannak tervezve, nem fognak sokat emelni, vagy egy vékonyka blokkon áttolni rendesen-
nagyobbat kell venni, az meg drágább.

Resun, Eheim és felfelé amúgy erősek és jók vannak, de azok ára is magasabb. Főleg a hang aggasztó, este a 275 l aksiban a Resun-t még 3 m-re is lehetett hallani, mély búgó hang, engem zavart.

Csövek a leg kevesebb. Felénk gazdaboltban élelmiszeriparit (átlátszó) lehet olcsón kapni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48180) Weareus válasza #65675776 (#48178) üzenetére


Weareus
addikt

250 l/4 watt. :C
Igazi hi-end. Lol.
Nemhogy a blokkot, de még a radit sem 'vinné át'.
Ha mégis, ilyen áramlással a víznél mekkora lenne a dt?
Nem kicsi.
Csöveket nem is néztem.
Meglesem.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48181) Weareus válasza ViZion (#48179) üzenetére


Weareus
addikt

Ja, hogy hálózati feszültség...
220 volt mellett négy watt?
Hú, ott szaladgálnak ám az amperok. :DD
Amúgy semmi jobbra nem számítottam.
Ennyiért...

Bocs, dupla, elszabtam
:R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48182) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Bent az új radiátor aminek hála egy sor venti és a radi is bentre került, kívül pedig a tető alatt a másik sor venti ahogy lennie kell. Légtelenítés szintén megvan, a hőfokok jók. :) Majd dobok fel pár jobb minőségű képet. :B Kábelezés még hátravan, valamikor ősszel/télen lesz a cm táphoz teljes harisnyázott szett...
[link]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48183) LLKobe válasza Snip3r_HUN (#48182) üzenetére


LLKobe
veterán

Faintos :K
Alulról nem tudod kiszedni a pumpa alól a 3,5"-es keretet? Ha jól látom üres...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#48184) Weareus válasza Snip3r_HUN (#48182) üzenetére


Weareus
addikt

Szép munka! Ventik pwm-esek? Fordulatszám-hőfok hogy alakul load alatt?
Tesztet akarunk, tesztet akarunk!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48185) Snip3r_HUN válasza LLKobe (#48183) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

De igen kivehető régen ott volt a szivattyú elhelyezve, de így sikerült a csövezést rövidebbre hagyni. amúgy abban van az SSD és a vinyó is.

(#48184) Weareus : Az NB-B12-2 nem pwm-es, mind a 6 db vezérlőre van kötve és onnan vannak szabályozva, tesztet majd hétvégén ráeresztem.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48186) Weareus válasza LLKobe (#48183) üzenetére


Weareus
addikt

Ha üres is lenne, miért kellene kiszedni?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48187) Snip3r_HUN válasza Weareus (#48186) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Csináltam egy gyors videót a jelenlegi helyzetről. :)

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48188) Weareus válasza Snip3r_HUN (#48187) üzenetére


Weareus
addikt

Érdekes. Teszt alatt érdemes lenne megnézned, hogy a pull/push-hoz képest csak pullban vagy csak pushban hogy alakulnak a hardver-hőfokok azonos fordulat mellett.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48189) Snip3r_HUN válasza Weareus (#48188) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Megoldható, csak le kell húznom a szabályzóról a felső 3 ventit és kész.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48190) Weareus válasza Snip3r_HUN (#48189) üzenetére


Weareus
addikt

Tényleg érdekel az eredmény. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48191) KAMELOT válasza Snip3r_HUN (#48182) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindjárt jobban mutat! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#48192) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

"lapra", aztan falra feldobott, nyitott konfiguracioban gondolkodom, es ezzel kapcsolatban jutott eszembe a kovetkezo kerdes: ha egy darab, aktualis, felso-, kozepkategorias CPU-t, es egy darab, aktualis, felso-, kozepkategorias GPU-t, egy azon korben rakotnek egy 420-as mora3-ra, majd megtamogatnam mondjuk egy darab ilyesmivel, alacsony fordulaton, (ez a konkret modell csak egy hirtelen, feluletes kereses eredmenye 12V-os, nagyobb meretu ventikre) az vajon elrne egy normalis hutesi teljesitmenyt? Igazabol nem tunningban gondolkodom, inkabb egy halk(abb), mutatos(abb), falra dobott rendszert szeretnek...
Elore is koszonom a tanacsokat, velemenyeket!

udv,
nbg

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#48193) Weareus válasza nbg (#48192) üzenetére


Weareus
addikt

Totál sima ügy. Venti nélkül is órákig elvinné. :K
Saját tapasztalatból beszélek.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#48194) ViZion válasza nbg (#48192) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd meg a konfigom. Passzívan kb. 1,5 óra BF3 ment. 1 db 20 cm-es venti kavargatja, többit még nem kellett bekapcsolnom. Falra a radit is? Nekem volt... marha nagy, nagyon oda vonzza a tekintetet, nappaliba nem ajánlom ezért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48195) nbg válasza ViZion (#48194) üzenetére


nbg
senior tag

Koszi nektek, jol hangzik... :)

Igen, radi is falra menne - horizontalisan, megfelelo konzollal persze- a konfig legtetetje kornyekere.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#48196) proci985 válasza Snip3r_HUN (#48182) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyonyoru.

es itt latszik milyen hatalmas a haz, elveszik benne az egyebkent irdatlanul hosszu 290(X) ref.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48197) flexomaci


flexomaci
tag

Sziasztok!

Nos elkészült végre. Több hónap gyűjtögetés, kb. 5x annyi cső és 2 garnitúra csatlakozó. Gépház fúrás és faragás. Az első választás monsoon csati volt, de az a ragasztásos manőver zsákutca lett végül. Maradt az alphacool. Ráadásul az első összeszerelés végére, kifeküdt az alaplapom. :W Így fél óra üzem után, egyből bontás lett a dologból. Jelenleg egy ideiglenes lap, próbára pont tökéletes. Van még mit javítgatni, de legalább működik. :)

Üdv: István

(#48198) DigitXT válasza nbg (#48192) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy ilyen venti egyáltalán nem biztos, hogy szeret alacsony fordulaton menni...
Oké, hogy 12V-os, de ez 12V-on nem kérdez, hanem kb. leszedi a fejed. Alatta
meg nem kell tudnia menni, mert 10,5V alatt tök üres akksiról van szó - az autó
már be sem indul. Ha meg jár a motor sz.r generátor kell, hogy ne legyen töltés.

Ajánlom figyelmedbe a specifikációját, mennyit bezabál: 17.4A, tehát kb. 200W.
Cserébe kW-okat tudsz vele kordában tartani, 3450 m3/h légszállítás mellett.:D
Az 2030 CFM...;]

Ha maradsz PC-s vonalon, 1A fogyasztás alatt, ekkorában necces találni.:R
Pedig az ötlet nem rossz! Biztosan működne tök vállalhatóan, és jól is nézne ki.

A magam részéről az egyik legnagyobb PC-s venti, amit kézben fogtam, az egy
Aerocool V-touch Pro ház gyári, 40 centis példánya, vmi 0.8A motorral.:))
(Lassan forog, állítólag csak 400 rpm, de úgy sem néma, és egy 420-as Mo-Rát
be se terítene. És így szállít 250CFM-nyit, azaz kb. 425 m3/h-t: 1 nagyságrend.)

Megjegyzem már ezt sem triviális "leszabályozni": az Aerocool írja is, hogy még
véletlen se kössük az előlapi szabályzójukra, nem szereti. De majd egyszer egy
kis step-down konverterrel kipróbálom, hogy hány voltról hajlandó még elindulni.
Fordulatszám visszajelzése persze nincs is, mert minek azt. (Hát, ez ilyen.:R)

Az általad felületes kereséssel példának felhozott venti inkább arra hajaz, mintha
bemennél egy légtechnikai boltba, és kérnél egy épületszellőztető ipari ventit: na,
ez a példány csak 1360 rpm-et tud, de azzal 3830 m3/h-t mozgat, 190W fogyival.
És "csak" 66 dBA. A szoba dísze lenne. Vagy eleve többfunkciós valami.:))

[ Szerkesztve ]

(#48199) nbg válasza DigitXT (#48198) üzenetére


nbg
senior tag

Persze, ez mar akkor leesett, hogy ezt a konkret termeket "nem feltetelnul" a PC-s felhasznalasra szantak, mikor atszamoltam a m3/h erteket l/m-re... Ez nem hogy nem lenne csendes, de nem csak a radiator szallna fel vele a sztratoszferaig, de a komplett lakas is, mert ez kb. pakskettovel is elbirna... :DDD
Csak mondjuk furcsallom, hogy a mora3 nepszeruseget tekintve senki nem kinal hozza meretben passzolo, hasznalhato, egy darab, nagyobbacska, lassan porgo, csendesebb ventit...
(De komolyan foglalkoztat, hogy mar csak a vicc kedveert is beszerzek egy ilyesmi legkavarot, es megnezem, mit tud... :B )

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#48200) DigitXT válasza nbg (#48199) üzenetére


DigitXT
félisten

Nagyon nem kell nézegetni, mit tud... nagyjából szobahőmérsékletű
lenne a víz (terhelés mellett is), viszont elviselhetetlen zajjal.:))

Nekem csak a kisebbik Mo-Ra van. Azon dísznek van egy 22 centis
venti alacsony fordulaton (épp csak indul): kis terhelésnél az is elég!
De azért nem szoktam lekapcsolni a 4 db FM181-et sem. Halk az is.
12V-on meg emberes szélzaj van, és szobahőmérséklet körüli érték.

Passzívan járatva én nem terhelnék rá. Mert oké, hogy ideig-óráig a
hőmérséklet vállalható marad, de én a HDD hűtésem miatt nemigen
szeretem elengedni a vízhőfokot. Pedig úgy több hőt tudna leadni.:K

Igazából nem biztos, hogy halkabbí/jobb lenne 1 db 36 centis venti...
Kis légszállításnála motorzaj a nagyobb gond. Egy leszabályzott, de
amúgy bazierős motor meg hajlamos morogni. (4 kisebb jobb lehet.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.