Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Venyera7 válasza LLKobe (#49700) üzenetére


Venyera7
senior tag

Értem, köszönöm a választ :R

(#49702) mpierre válasza Venyera7 (#49699) üzenetére


mpierre
veterán

Gyakorlatilag Bitspower. Egy az egyben, csak más a neve.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49703) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha 21 - 28fokos viz mellett 110Wos valos fogyasztassal 68 fokig megy a CPUm, akkor mennyire lehet szerintetek hogy lehet blokkot kene takaritani vagy mennyit szamithat, hogy a tartalybol a levego mar megint felmaszott a felso radiba?

uresben pillanatok alatt visszahjul de kb 40Wos fogyaszas mellett 45 fok korul marad.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49704) syC válasza proci985 (#49703) üzenetére


syC
addikt

Korábbi eredményeid nincsenek, mondjuk összeszerelés - légtelenítés utániak? Biztosan megkergetted anno a vasat.

(#49705) proci985 válasza syC (#49704) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vannak, igazabol ott foleg borderlands2vel teszteltem (nem nevet, fix 60-80% cpu + 2x99-100% gpu, 800W+ fogyasztas), jellemzoen 70 fok alatt volt a GPU es a CPU is.

jelenleg rakuldtem egy smallFFT + furmarkot (nem vagyok szivbajos), hat igy egy perc utan a 290X matrix 82 fokon volt (ez sok), az also 290X X-edition 62 fok ami normalis (a matrix az also kartyarol kapja a meleget plusz gyarilag iszonyatosan sok feszt kap), a cpu meg felment 88 fokig ami ugy hogy a viznek nem maradt ideje bemelegednie azert nagyon sok. a viz 30 fok alatt maradt, viszont vizhofuggo szabalyozasom van, tehat 45 fok koruli allapotot tud egyensulyban. a D5 2900rpmen megy, szoval az se lehet, hogy nincs mozgas.

a 0.5os deltaT/W a vizhez kepest a CPUblokkon az viszont egy kozepes torony leghuto kb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49706) Venyera7 válasza mpierre (#49702) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez jól hangzik :DDD Aliexpressen néztem onnan érdemes beszerezni?

(#49707) syC válasza proci985 (#49705) üzenetére


syC
addikt

Hát az a 88fokos cpu eléggé sokkolónak tűnik. Szénné van húzva, vagy dugulásod lehet? Lehet itt lenne az ideje belenézni.

más: Amúgy ma nyulkáltam a gépemben. Van sb blokkom, de kényelmi szempontból, illetve csatlakozóhiány miatt még nem tettem fel az alaplapra, gondoltam jó lesz az léggel is, úgysem melegszik. Hát egy frászt nem. Ahogy fogdoztam a gyári bordát ( mondjuk mx2-vel újrapasztáztam), meglepően meleg volt, pedig az egész gép idle-ben lötyögött, csak telepítgettem rajta. Nagyon meglepődtem. Ezek szerint valamit mégis csak "csinál" a lapka a borda alatt.

(#49708) proci985 válasza syC (#49707) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha azt mondom alaporajel akkor mennyire akadsz ki?:D egyebkent a ket 290X mogott van a CPU, mondjuk amikor ket eve osszeraktam akkor meg max 5 fok volt a kulonbseg. hm.

egyelore felkuldtem a D5ot 3500ra (3mas szint), plusz ratoltottem ugy egy fel deci vizet mert ugy tunik annyi tunt el belole. meg nem teljesen levegotlen a helyzet, de asszem a szomszed igy is szeretett amikor ejfel korul oldalradolt egy centirol a haz.

meg kb felig lelegtelenitettem, mondjuk ez a negy radi miatt kicsit nehezkes volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49709) syC válasza proci985 (#49708) üzenetére


syC
addikt

2 hónappal ezelőtti posztodban cpu 60fok, vga 70 terhelve, jó mondjuk nem smallfft meg szőrösfánk. Na de akkor is..

más: Lehet kapni ilyesmi szenzort, csak nem ennyiért? (Lekoppintotta-e már valamely másik gyártó, vagy esetleg alin lehet-e kapni ilyesmi "utángyártottat", keresgéltem, de sajnos nem találtam)

(#49710) proci985 válasza syC (#49709) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az meg az osszerakos / stressztesztes ertek volt.

nem furprime, de harom kijelzovel a borderlands2 es a dirt rally a necces, mert furprimeolni az ember nem szokott orakig nalam meg az 1.8liter folyadek miatt van nemi tehetetlenseg is a rendszerben.

egyelore feltolta 5os fokozatra a D5ot, hangja van, rezonalni nem rezonal, viszont jellemzoen nemi jaratas ennyin at szokta mozgatni elegge a rendszert.

az a baj, hogy szetszedni legkorabban talan karacsonykor lenne idom, hacsak nem kritikus a dolog.

mondjuk ha valami utobbi harom honapban tortent akkor se nagyon vehettem eszre. reszben az oculus nem tud CFet egy GPUra meg elegge tul van meretezve a rendszer, reszben elotte se volt nagyon idom hasznalni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49711) LLKobe válasza Venyera7 (#49706) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is onnan vettem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#49712) hash99


hash99
senior tag

Kérdés:

Mégis mitől égett le a pumpám? :D

Összehergeltem a két kört. A cpu körön semmi gond egy d5 vitte simán elvan. VGA kör egy predator 240 annyi hogy betettem egy tartályt meg átfolyás jelzőt. Alapból az istennek se akart légtelenedni ráment egy napom de végül fasza lett betudtam annak hogy 6w-os a pumpa. Tegnap mondom akkor feldobok egy rendszert. Indításkor elindul a ddc majd leáll ez ismétlődött kb. 20 másodpercig majd égett szag jött belőlle és végleg megállt... Az alja bevizesedett amit szintén nem értek mert nem eresztett.

Azóta halott. Most szétszedhetem cserélem a ddc-t de továbbra sem tudom mitől égett meg és hogy tudom elkerülni hogy az új pumpa ne haljon le. Valakinek ötlet?

Ja igen 4pines csatija volt lapra volt kötve feltöltésnél maxra tekertem de a halál pillanatában kb. Fél gázon kellett volna járnia.

[ Szerkesztve ]

(#49713) Mate válasza #45997568 (#49670) üzenetére


Mate
nagyúr

Ú de ronda ez a fekete-arany ház. Hogy lehet ilyet használni?

;]

(#49714) Weareus válasza Mate (#49713) üzenetére


Weareus
addikt

Nem is olyan csúnya az.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49715) #45997568 válasza Mate (#49713) üzenetére


#45997568
törölt tag

Mar unom oszinten, valami mason jar az agyam es akkor tudok jatszani a szinekkel :K

(#49716) Joshi válasza hash99 (#49712) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy tudom hogy nem célszerű pumpát alaplapra kötni, a tápot mindenképpen külön kell adni neki. Persze ez nem azt jelenti hogy ettől ment tönkre.

(#49717) Weareus válasza Joshi (#49716) üzenetére


Weareus
addikt

Ugyan kérem.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49718) hash99 válasza Joshi (#49716) üzenetére


hash99
senior tag

A predator pumpáját lehet mert 6w-os csak illetve a manualban is írták hogy lehet lapra kötni. Fél évig amúgy lapról ment és nem volt gond.

(#49719) Weareus válasza hash99 (#49718) üzenetére


Weareus
addikt

És - amint a fentebb mellékelt link mutatja - az Alphacool dc-lt is elvan alaplapi ventilátorcsatlakozóról a maga 2 (!) wattjával; alkalmasint ez nem kompaktba épített hanem szoliter pumpa. :D

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49720) #65675776 válasza Weareus (#49714) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem nem is a színösszeállítás lenne a bajom kinézetre azzal a házzal, hanem az az előlapi betét nagyon csúnya, kisipari kinézetet ad neki.

(#49721) Weareus válasza #65675776 (#49720) üzenetére


Weareus
addikt

Hát lehet, nem tudom.

Van olyan, aki - szemből nézve - a jobb oldalán lévő kávát (vagy mit) rosszallja, hogy hogy néz már ki. Képeken tényleg nem túl szép, de élőben azért más képet mutat, legalább is nekem.
Mondjuk az is igaz, hogy - utoljára - van vagy hány éve, amikor számítógépházam volt. :)
(Extrém) víz építésére is alkalmas kuckóm meg soha nem is volt előtte.
Egyébként, mikor kijött több tesztelő az év háza címet jósolta neki - szóval funkcionalitását és minőségét tekintve egyáltalán nem rossz torony.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49722) Joshi válasza hash99 (#49718) üzenetére


Joshi
titán

Az lehet hogy 6W-os, de ha megszorul akkor erőlködik így sokkal nagyobb áramot vesz fel, szóval én biztosan nem az alaplapra kötném.

(#49723) hash99 válasza Joshi (#49722) üzenetére


hash99
senior tag

Már mindegy hiszen leégett. :D A csere majd molex csatis lesz. Jobban izgat hogy mitől vizesedett be az alja kívül. Mert hiába cserélem ki a pumpát ha valahol elrepedt vagy a tető vagy a mellé épített tartály és beáztatja.

Ma darabraira szedem ha mákom van csak a tömítő gyűrű adta meg magát. Rossz esetben repedt valahol a műanyag.

Meg lehet ezeket ragasztani szerintetek? Vagy kioldódik a ragasztó?

(#49724) Weareus válasza hash99 (#49718) üzenetére


Weareus
addikt

Érdemes megnézni az alaplapod user's giude-ját, most, hogy felmerült a téma, én is megtettem. pl. itt (42 oldal legalja, chapter 1 <1-42>) a cpu fan connectorra 1 ampert ír 12 volton, az 12 watt.
Megnyugodtam, de azért megnézem a többi fan headert is.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49725) DigitXT válasza hash99 (#49712) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha bevizesedett, akkor eresztett... Nem izzad ez az erőlködéstől.:))
Szedd szét, és nézd meg a kerámiacsapágyat. Ott lehet lyuk. Aztán kuka.

[ Szerkesztve ]

(#49726) hash99 válasza DigitXT (#49725) üzenetére


hash99
senior tag

Az lesz remélem nem más repedt el...

Még egy noob kérdés. Sose volt ddc -m mindig d5 volt a rendszerben. Most kicserélem ezt a kis szart egy 18 w -osra ami molexről megy. Emlékszem hogy többen is írtátok hogy leszabályozzátok a hangja miatt. Ezt hogyan csináljátok? :)

A kis 6w -osnak alig volt hangja de félek a normál ddc túl hangos lesz na meg egy ilyen mini körnek sok is lesz a teljesítménye. Hogy tudom kisebb fesszel üzemeltetni?

(#49727) Weareus válasza hash99 (#49726) üzenetére


Weareus
addikt

DDC-t leszabályozni?
Nem egyszerű és még úgy sem biztos, hogy halk lesz.
Egyébként fesz. alapon tudod, pl egy ilyennel.
Az indítófeszültésget - ti. hogy mennyin hajlandó elindulni a pumpa: ez egyedileg változhat - nem árt kitapasztalni. (Szerencsére a linkelt verzió tud "start burst"-ot is: indításkor alápirít kicsit a pumpának...).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49728) hash99 válasza Weareus (#49727) üzenetére


hash99
senior tag

Oh. Azt hittem egyszerűbben is meg lehet oldani valami ellenállással minthogy vegyek egy kb. aquabus szintű lapot hozzá 40 euróért :D

(#49729) Weareus válasza hash99 (#49728) üzenetére


Weareus
addikt

Meg lehet oldani, de erről majd más fog tájékoztatni, meg attól is függ, hogy akarod: potis megoldás még egyszerű lehet, van ilyen hobbi elektro topik is itt a ph-n.

Amit linkeltem, az pont nem az olcsó kategória, tuti van olcsóbb is.
Uff, most néztem, ennek az árán már majdnem kijön egy ddc, viszont Todynál használtból kettő is. :Y

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49730) CMST2015 válasza hash99 (#49728) üzenetére


CMST2015
tag

ott a 200FT szabályzó allin XD amit itthon 5-10K vicc áron árulnak

[ Szerkesztve ]

(#49731) hash99 válasza Weareus (#49729) üzenetére


hash99
senior tag

Én valami egyszerű megoldást szeretnék nem akarom tekergetni csak egy vga blokk és egy 240-es radi van azon a körön. Valami olyan kéne mint a noctua ventiknél a külön kábel ami leszabályozza. Nekem valami ilyen megoldás elég lenne ha fixen alacsony fesszel menne.

(#49732) Mate válasza Weareus (#49714) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért mondtam csak, mert nekem is az van :)

(#49733) Weareus válasza hash99 (#49731) üzenetére


Weareus
addikt

Ja, hogy a noctua ventiknél...Ahhoz volt 2 db ellenállás, igen.

Hát az egy sima ellenállás, pár forint. Beforrasztod és annyi.
Hobbielektronikába bemész, és elmondod, hogy mire kell, sz.tem nagyon mellé nem nyúlsz.

(#49732) Mate: Jah, az más. Akkor: :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49734) #65675776 válasza CMST2015 (#49730) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ezeket miért felejti el mindenki linkelni?

(#49735) Tikakukac válasza #65675776 (#49734) üzenetére


Tikakukac
titán

Maga a poti az semmi. Onnantól kezd ciki lenni a dolog, mikor valaki túlteker vagy éppen határon és nem indul a pumpa anélkül, hogy ne lenne 12V-ra rakva vagy 3-5 secre. Volt előlapi panelem 6k-ért ami ezt bírta is egy darabig de feladta.
Másik gond ha nem akar valaki piszkutálni mindig és elfelejti, hogy menni fog a rendes 1 napig, akkor megint bele lehet futni abba, hogy kevés lesz az áramlás. Nekem is a véletlenek és az elfelejtések miatt lett totálisan automatizálva és teljesen külső tápra is lebontva a hűtés. Ez a biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49736) hash99 válasza Weareus (#49733) üzenetére


hash99
senior tag

Arra gondoltam veszek egy ilyet meg egy ilyet. Ez így működhet ha jól gondolom?

(#49737) proci985 válasza hash99 (#49736) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra ugyelj nehogy tulmelegedjen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49738) Weareus válasza hash99 (#49736) üzenetére


Weareus
addikt

Ha tényleg bírja a 60 wattot, akkor lehet.
A feliratok alakja nekem annyira nem tetszik rajta. :D
Persze attól még lehet jó, hiszen minden Kínában készül, mint tudjuk, de a melegedést azt én is vizslatnám az első napokon, ahogy felettem említették. Na meg kitapasztalni, hogy mekkora minimális feszültségen indul el 10-ből 10x a pumpa.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49739) #65675776 válasza Tikakukac (#49735) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legtöbb ellenállás és potméter, amit bemész a boltba és fár forintért megveszel nem bír még fél wattot sem. A nagyobb teljesítményűek meg tipikusan nem filléres tételt képeznek. Gondolom filléresből volt építve az az előlapi panel is, azért nem bírta sokáig.

Weareus: 60 W-os szabályzáshoz már GTO vagy IGBT kell. És azokat bizony illik hűteni is, mert egyébként kifinganak villámgyorsan.

(#49740) Tikakukac válasza #65675776 (#49739) üzenetére


Tikakukac
titán

Ventikkel nem volt gond hasonló mennyiséggel sem, a DDC kicsit köcsögebb fajta, indulásnál mocskosul rángatta a csatornáját.

De akinek ilyen nagy terve van és nem akar előre összepakolt dolgokat, irány a Hestore és társai aztán építsen. Mire való a férfiember, ha nem dolgok kreálására. ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49741) Weareus válasza #65675776 (#49739) üzenetére


Weareus
addikt

A ddc, amit szabályozni fog vele 18 watt. 1/3 terhelés alatt fog kapni a cucc.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49742) LLKobe válasza #65675776 (#49734) üzenetére


LLKobe
veterán

Este ha hazaértem belinkelem ami nekem van a DDC -hez, ez pont az. Filléres cucc és hibátlanul működik.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#49743) hash99 válasza LLKobe (#49742) üzenetére


hash99
senior tag

Az jó lenne :)

Bár most láttam hogy 5k -ért van aprón power adjust 2 usb. Azzal meg is lenne oldva.

(#49744) seniman válasza Joshi (#49722) üzenetére


seniman
addikt

De akkor a lap sült volna meg,nem a pumpa.Jobb lapokról még a nagy DDC is elmegy.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#49745) Leon77 válasza seniman (#49744) üzenetére


Leon77
őstag

Az én Ddc m is (18w) az alaplapomrol megy. (van kulon csatija es pont 18w a terhelhetosege) es be tudom allitani a cpu hofok alapján a teljesítményt. Indulaskor raadja egy minimális ideig a 12 voltot. Előző lapomon nem volt ilyen. A filléres kínai cucc (kapcsoló üzemű) tokeletes. Volt

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#49746) hash99 válasza Leon77 (#49745) üzenetére


hash99
senior tag

Az Asus X99-A -n nincs pump header szóval nekem marad a filléres kínai megoldás :D

(#49747) jones965


jones965
Modder

(#49748) Weareus válasza jones965 (#49747) üzenetére


Weareus
addikt

Kell. :K :K :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#49749) jones965 válasza Weareus (#49748) üzenetére


jones965
Modder

Ma érkezett meg Tajwan-ról, még kereskedelmi forgalomban nincs. :)
Egy world TOP20 modding versenyhez küldték.

(#49750) LLKobe válasza hash99 (#49743) üzenetére


LLKobe
veterán

Tessék, nekem ilyesmim van: LINK

Csak az enyémen egy kis csavarral lehet állítani a kimeneti feszültséget, ezen meg nyomógombbal.
A kijelzőn mutatni tudja a bemeneti és a kimeneti feszültséget is.

Filléres dolog, pöccröff működik. Egyszer beállítod és kész.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.