Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Satyricon


Satyricon
addikt

Erre valaki?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#43352) seniman válasza Satyricon (#43332) üzenetére


seniman
addikt

A microfinek közé épült trutyit nem fogja a szappanos víz kimosni. :N Viszont ha nem öblíted ki belőle maradéktalanul a szappanos lötyit,tudod mi jön akkor?Igen,habparty. :K :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#43353) Satyricon válasza seniman (#43352) üzenetére


Satyricon
addikt

Dehogyis... Nem olyan töménységű szappanos vízre gondoltam! :DDD :N Egyébként más késő: Kipróbáltam, és azt kell hogy mondjam, szépen kitakarította a rendszert! A FrozenQ Liquid Fusion tartályomra olyan nano bevonatot képzett a szappanos víz, hogy besz*ráás! :DDD

Most már tiszta vízzel mosatom. Be akartam üzemelni a másik DDC-met, de megszívtam, ugyanis gumitömítés nincs benne, na meg 5-ös csavarokat is lusta vagyok keresni hozzá... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#43354) Satyricon


Satyricon
addikt

MEG NE PRÓBÁLJÁTOK A SZAPPANOS TAKARÍTÁST!

Legalábbis Dove szappannal még véletlenül se!

Elcsesztem a vízhűtéses rendszeremmel: Kimosásra szappanos vizet használtam, úgy gondoltam, majd a lúgos hatása miatt szépen kitakarítja a blokkokat. Ehelyett zsíros mattos lett minden tőle, hiába mostam át többször ioncserélt vízzel. A kérdésem az lenne, milyen folyadékot ajánlotok, ami eltávolítja ezt a zsíros képződményt a blokkokból és a csövekről? A csövek is matt színűek lettek!

Ekkora szopást még nem látott a világegyetem! Valaki ajánljon már valami löttyöt, mert már beleve... a ...mat az egész vizes rendszerbe! Kezdem feladni a küzdelmet, Unom már ezt a havonta gép szétszedéses játékot! :((

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#43355) TaaT válasza Satyricon (#43354) üzenetére


TaaT
veterán

A mosatást ecetes vízzel szokták csinálni, legalábbis régen ezt olvastam itt a topikbann. Szappanról sosem hallottam.

Give them hell Ukraine!

(#43356) tomcat78 válasza Satyricon (#43354) üzenetére


tomcat78
őstag

Én forró ecetes vízzel kisérleteznék...szétszedve.Ha ez nem vállik be a vízkőoldó lehozza,de nem tudom mit csinál a tömítésekkel.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#43357) seniman válasza Satyricon (#43354) üzenetére


seniman
addikt

Talán valami jófajta mosogatószer.Ha jól emlékszem plexi csöveid vannak,emiatt a hideg zsíroldót,cillitet hanyagolnám.Még esetleg bekevert ultra derm oldat.

A Dove amúgy is egy orális gyönyör,mert valami testápoló féle adalékot tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#43358) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#43354) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most erre mit lehet mondani? Számold össze hányan mondták, hogy ne. :DDD Pláne KRÉMszappannal...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43359) spanglee001 válasza Satyricon (#43354) üzenetére


spanglee001
addikt

a brigeciol biztos szépen kitakatíraná :DDD de szerintem alkoholos ecetes ioncserélt is megoldaná a problémát

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#43360) Satyricon válasza TESCO-Zsömle (#43358) üzenetére


Satyricon
addikt

Ja, de már siettem a takarítással és későn válaszoltak! :DDD

Köszi mindenkinek! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#43361) seniman válasza Satyricon (#43360) üzenetére


seniman
addikt

Kritikus esetben nem árt megvárni a választ. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#43362) Satyricon válasza seniman (#43361) üzenetére


Satyricon
addikt

A brigéciolt kipróbálom nagyon kis töménységben, kárt nem tehet semmiben! Már használtam, máshol, és szép lett a végeredmény! Ha mégis elbszok valamivel, akkor 2. opció: Bszok rá, max veszek zsírúj blokkokat és radiátort! ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#43363) ViZion válasza Satyricon (#43362) üzenetére


ViZion
félisten

langyos ecetes víz, kevés ecettel. Ne brigéciollal, mert az mindent old, meg mar...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43364) LLKobe válasza Fr3eWar (#43311) üzenetére


LLKobe
veterán

Látom aprón hirdeted a komplett vizes szettedet, mi történt? Mégsem vizezel?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43365) Fr3eWar válasza LLKobe (#43364) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia, igen megy a rendszer, 3 hónapig tartott a dolog, ami hajtott az a kíváncsiság. Az építés részét élveztem.
Sajnos nagyon sokba kerülne, és felesleges számomra, ez a része a dolognak igazi fanatikusoknak való, nézegettem a nagyobb radikat, meg jó lenne hőszenzor meg áramlásmérő meg aquaero meg miegymás és ott vagyok hogy megint elköltöttem rá 100+-at de cserébe nem kapok "semmit".

Inkább megválok tőle, még újak a dolgok, maradok valami halk levegős rendszernél (fizikai alap dolog, hogy a vizes gépből nem lehet halkabbat építeni mint levegősből, ott a pumpa, ott vannak a ventik, amik a radik miatt máshogy "zúgnak", de ezt is legalább kipróbáltam, és arra rá kellett jönnöm, hogy még mindig halkabb mint amire számítottam (mármint pl a D5 pumpa tényleg minimális zajjal jár stb))

Inkább kiszállok belőle, eladom a dolgokat veszek egy matx házat a lapomhoz, meg ha elmegy a VGA akkor esetleg egy 1080-at a maradék pénz meg megy a gyerek pelenkájára :D

Mikor elkezdtem a vizet hajtott a kíváncsiság, sok mindennel vagyok így, most már nem fogok hülyén meghalni, volt ilyenem is. Egy Corsa 350D-ből indultam, hardware csak a tápot cseréltem ki, meg a ventiket.
Elköltöttem házakra vizes cuccokra ventikre kb 300pénzt (táp nincs benne), ebből ha minden elmegy akkor visszajön kb 200-220K.

Számomra Pro contra:

Pro:
- Ilyenem is volt
- Szép szerkezetek, mérnökként élveztem a dolgot

Contra:
- hangosabb mint a levegős 350D konfigom volt
- drága, és csak viszi a pénzt, mindig van valami ami megtetszik, vagy még hiányzik
- Teljesítményt nem nyertem (VGA nem tunigolható, proci előtte sem melegedett jobban mint vízzel)
- kicsit bennem van a félsz, hogy egyszer gondol a rendszer egyet és egy cső kinyílik
- karbantartás igény, figyelni, hogy ha esetleg lerakódás van, kitakarítani, de ha szétszedsz egy blokkot akkor ugrik a gari, meg figyelhetsz rendesen az összerakásra.

(#43366) abridabri válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


abridabri
veterán

Tobbe kevesbe egyetertek, de a prohoz meg hozzaveheted a jobb tuninglehetoseget ,igaz ez talan nem hoz annyi plusz teljesitmenyt mint amennyibe a vizhutes faj.

Contrahoz meg pl ,a GPU blokk csak adott tipusu kartyan mukodik,ha kesobb VGA csere van ;akkor vagy sikerul olcson eladni a blokkot ,vagy mehet a fiokba.

Hangban valoban csendesebb egy 2intake +2exhaust +1 procihuto venti(+vga nyilvan de az csak load alatt kapcsol be ) mint mondjuk 2 radi eseten 6venti+ hazventik +pumpa .
De megoldhato a csend is 2-3 hazventi meg egy kulso baszott nagy; pl Mora vagy Nova radi+ egy nagy venti komboval.

(#43367) LLKobe válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


LLKobe
veterán

Hmm, hát ez érdekes:) A leírt dolgok egy részét megértem, egy részével pedig nem értek egyet, de persze mindenki maga dönti el. Ez a "sokba kerül" dolog pl. olyan hogy annyit adsz ki érte amennyit akarsz. Ha nem akarsz sokat fizetni, akkor ne fizess:)

Nekem pl. simán halkabb lesz a víz a kicsi mATX házban mint a léghűtés. Idle talán egy picit hangosabb (bár lehet hogy rögtön normális pumpát kellett volna vennem...) viszont terhelés alatt sem változik a hangereje.
Míg léghűtéssel a 1070 rendesen tud fűteni, és a ventik is pörögnek rajta rendesen, és már nem is halk.

Persze egy nagyobb házban ahol jobb lenne a szellőzés más lenne a helyzet, de nekem ez a ház kell:)

Nekem most a proci kör egy 30-asba volt, a VGA bevonása a buliba újabb 30, így nagyjából 60k-ban áll meg a full víz. Nyilván ez nem kevés pénz, főleg a léghűtéshez képest, de élvezem az építést, tetszik az eredmény, egy hobbi és kész:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43368) Jim Tonic válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én emiatt döntöttem az ebayes megoldások mellett. Olcsók és jók. Nem profik, ha a hőmérséklet számít, de jól működnek. A radijaim azok, amik klasszikus értelemben profi cuccok, illetve a cső és a fittingek. Pedig az utóbbiból szintén ugyanolyan jó a kínai. Végeredményben az élmény ugyanaz, csak olcsóbban.
És ez tényleg nem sz@rrágás, nem arról van szó, hogy nem tehetem meg, csupán arról, hogy 100+ ezret azért nem ér a történet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43369) rup1u5 válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Érthető. Nekem is 100+K lett a vége használt CPU blokkal és használt pump+res-el. Ebből talán még egy 20-ast tudtam volna faragni egy olcsó, használt radival és egy kínai univerzális VRM blokkal. Nem olcsó mulatság az egyszer biztos. Kíváncsi vagyok hogy fogok érezni ha egyszer eljutok a végéig és össze is rakom.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#43370) mpierre válasza rup1u5 (#43369) üzenetére


mpierre
veterán

Nem leszel nyugodtabb. :DDD Mégis csak víz folyik a rendszerben...

Szerk.: Legalább is én folyamatosan a vízszintet sasoltam (kb hetente). Azóta már rájöttem, hogy nem jó ötlet rosszul záró légtelenítőt a tartályra rakni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43371) LLKobe válasza mpierre (#43370) üzenetére


LLKobe
veterán

Légtelenítő? Azmiaz? :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43372) Weareus válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


Weareus
addikt

Ha a "pro" csak ennyi, akkor nem voltál olyan szerencsés, hogy egy "igazi" jól megépített épített víz erejét (és halkságát!) megtapasztald, persze nem állítom, hogy ez a te hibád...

A kontra hang, ár, teljesítmény: az árral senki nem fog vitatkozni itt, a másik kettővel kapcs. visszautalnék a "pro"-ellenérveimre. A félsz-bekezdés valós veszélyt jelent, bárki bármit mond, profi vízépítők is úsztattak el több 100 ezres konfigot-konfigokat (ált. deszka bánja először...) R.I.P.-felirattal, ez egy olyan játék, hogy "benne van a pakliban". Én"csak" egy 50 ezres deszkát temettem el eddig, de még így is azt mondom: nem bántam meg és maradok az épített víznél.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#43373) Fr3eWar válasza Weareus (#43372) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezt a terepet meghagyom a fanatikusoknak. Elismerem, hogy a jól "összetett" víztől még messze voltam. Biztos vagyok benne, hogy egy külső MO-RA sokat dobott volna a hőfokokon, és azt már nem tudná befogni egy levegős rendszer. De tényleg kellett volna vízhőmérő, és egy komolyabb szabályzó is, amivel a vízhőfok alapján tudok szabályozni, és nem procihő alapján.

1999 óta vannak PC-im, az első gép még metro-ból vett valami volt, amit aztán elkezdtem bővíteni, majd alkatrészről alkatrészre cserélni, ez hobbi volt mindig is, és a víz is érdekelt, de soha nem szántam rá magam, legfőképp az ára miatt. Most már néhány éve megvan az az életszínvonalam, hogy megtehettem volna, mert nem máshonnan hiányzik/hiányzott volna a pénz, rá, de idén meg is léptem, és megépítettem az első vizes gépem. Valahol úgy érzem hogy késtem vele 7-10 évet. Régebben amekkora hőtermeléssel jártak az egyes komponensek, biztos, hogy tuning nélkül is sokkal jobb zaj/hőfok eredményt lehetett elérni vízzel mint léggel. De a mai alkatrészek már jóval kevésbé hajlamosak melegedni, a custom VGA-k az IDLE kikapcsolt ventikkel, és jól megtervezett hőcsöves hűtőkkel (A GW 1070-em kb 72 fokig ment el légen maximum és nem hallottam ki a 40%-on pörgő ventiket ekkor még, vízzel meg 60-70 között mozgott légáramlat függvényben -levett vagy nem levett oldallap, nyitott vagy nem nyitott előlapi ajtó)
Procira meg valami 1kilós monstrum hozza az én vizem szintjét, az Ashura-m is hozta, nem beszélve egy D15-ről vagy BQ DarkRockPro stb.

Így, hogy nem láttam a vizes dolog végét, és nem éreztem úgy, hogy lehetek elégedett vele +10 lapát pénz nélkül inkább lemondok róla.
Pár évig használtam MAC-et, volt egy mini-m imádtam, brutál kis jószág volt, néma gyors kicsi aranyos, annyira bejött, hogy vettem egy rMBP-t, helyette, hogy az legalább hordozható is stb. És ott megint csak elégedetlen volt a szájízem, zavart, hogy hangos (hallom a hangját=hangos nálam), jobban melegedik, és a teljesítménye kb ugyanannyi volt. Ráadásul akkoriban kb böngésző+filmnézésre volt használva a macbook is (úgy ahogy a mini is) persze erősítő+tv-vel nem laptopképernyőn.
Egy nap gondoltam egyet kb 1,5 hónaposan, és eladtam a francba, mert valahányszor ránéztem, azt láttam csak, hogy ott fekszik az asztalon félmillió forint, és kb PH-t olvasok, és facebookon beszélgetek az ismerősökkel. Ráadásul akkoriban jött néhány "otthoni" munka ami miatt szükségem lett volna teljesítményre is, főleg VGA terén, így akkor tértem vissza asztali pc frontra, összedobtam belőle egy i7-es gépet GTX670-el meg mellé még egy iPad, és még maradt is...

(#43374) mpierre válasza LLKobe (#43371) üzenetére


mpierre
veterán

Pl.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43375) LLKobe válasza mpierre (#43374) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! :R És ez pontosan miért is jó? Gondolom a tartály tetejére kell rakni, én oda sima záródugót rendeltem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43376) Hobbbyt válasza mpierre (#43374) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezen az áron azért jót mosolyogtam.. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#43377) ViZion válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... érdekesek a tanulságaid. Sorban:
Hangosabb, mint a léghűtés: akkor valami el van ott kefélve...
Drága: ezt az elején is mondtuk, igen, ez ilyen játék. :K Amúgy pl. játékra egy PC még drágább, egy normális VGA ára több, mint egy konzolé... Haverom rallizott, szal ahhoz képest ez ingyen van. Igen, ezzel nyugtatom magam, de jah, drága. :(((
Teljesítményt nem nyertem: ez a Te rendszered miatt van, ált. ez nem így van, bár a többségünk a csend és nem a teljesítmény miatt vizez.
egy cső kinyílik: ezt le sem kellett volna írnod, főleg mérnökként. :N 15-50°C nem kihívás, nyomás sincs.
karbantartás igény: van, de levegőset is fél évente fújattam, ezt meg 5-8 havonta szétkapom, pasztázok, vízcsere. Ez sem kötelező, lerakódásnak oka van, volt már mindenkinek, kipucol, örül. Van, aki évekig nem szedte szét a blokkjait...
Nyilván ebbe is bele lehet ölni sok pénzt, időt és sok esetben már nem indokolt (új procik-kevés hő, nincs játék-nem kell brutál VGA, stb...). :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43378) rup1u5 válasza mpierre (#43370) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Jókor szólsz! :DDD Francnak hiányzik az izgalom! Idáig a VRM hő miatt aggódtam, reméltem, hogy a vízzel ennek vége lesz.

(#43376) Hobbbyt:
Úri huncutság.

(#43377) ViZion:
Azért ez így már megnyugtatóbb. Félévente egy szétszerelés/karbantartás az teljesen OK. :K

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#43379) #90933760 válasza LLKobe (#43375) üzenetére


#90933760
törölt tag

Teljesen mindegy, hogy sima záródugót veszel 400-ért és kitekered, vagy ezt 5 rugóért és nyomkodod, a funkció ugyanaz.

(#43380) seniman válasza #90933760 (#43379) üzenetére


seniman
addikt

Főleg olyan tartálynál aminek nem 1/4-es a betöltője.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#43381) LLKobe válasza #90933760 (#43379) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó, mert én a záródugós megoldást választottam. De ha jól sejtem ez is csak a feltöltésnél lényeges nem?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43382) Hobbbyt válasza LLKobe (#43381) üzenetére


Hobbbyt
őstag

..Én azon gondolkozom, hogy 1:1-ben kihagyom a tartályt a rendszerből. :D
Mivel a pumpa elé így is úgy is be akarok tenni egy T idomot leeresztő nyílásnak meghagyva.. így mi van ha teszek rá egy hosszabb csövet (amit lezárnék) amit ultravékony tartályként funkcionáltatnék. Kecske is talán jól lakna, meg a káposzta is megmaradna

Nem biztos, hogy válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#43383) #90933760 válasza Hobbbyt (#43382) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg lehet csinálni tartály nélkül is a rendszert, de nagyon megnehezíti majd a feltöltést és légtelenítést.

(#43384) LLKobe válasza #90933760 (#43383) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, kérdés hogy ér-e ennyit az a pár ezer Ft spórolás. Én tuti nem hagynám ki.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43385) Fr3eWar válasza LLKobe (#43384) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lehet a hely/dizájn miatt tervezi kihagyni :)

[ Szerkesztve ]

(#43386) Weareus válasza Fr3eWar (#43373) üzenetére


Weareus
addikt

Számolni ezen a mesgyèn sokfélekèpp lehet (fiskális-anyagi keretekre értendően, persze, de...:))
Nem tudom, mikor jött ki az Amiga 500, mondjuk én akkor cseppentem bele a "do it yourself" pc-építésbe és "tartásba", eh szóval nem ma volt... Azóta két-három generációs rátartással csúcs home pc konfigokban utazom-utaztam, az első csúcs vga-m 64 Mb rammal(!!!) 150 E Huf-ot kostált... Az utolsó (jelen) konfigom, pumpával, radival, csövekkel, fittingekkel, ssd-vel, procival, cf vga-val, kiszállítással áfával, sz'al all cuzamme (építés 2012...) 1,2 M Huf felett volt... Én kerestem meg rá, és nem vagyok "újgazdag" sem, de amikor átirányítottak ide a Hd 7970 topikból, és a helyi "referencia"-arcoktól (DigitXT, Zsömi, etc) releváns válaszokat kaptam a kérdéseimre, és beruháztam az ajánlott dolgokba (réztetős Laing D5, Mora, Tygon cső, Ek-Hk-blokkok, meg "fittingeken se spóroljunk, mer' egy lánc annyira erős"...), akkor történt meg a csoda: "porszívó" kikapcs, víz beszerel, pc újrajndít és ami fogad: CSEND. Hát... nekem ez volt a "nem mindegy". És ez a feeling olyan beleégős dolog, sz'al megmarad, Paksot sem azért hűtik vízzel, mer" az "óccsó", hanem azért, mert óccsó és jó. "A víz az Úr..." Óda vége...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#43387) TESCO-Zsömle válasza Fr3eWar (#43365) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

fizikai alap dolog, hogy a vizes gépből nem lehet halkabbat építeni mint levegősből

Engedtessék meg nekem, hogy belekössek, mert ez leírhatatlanul nem igaz. A vízhűtés előnye pont az, hogy a hő víz általi eltávolításával sokkal nagyobb hőleadó-felületeket lehet alkalmazni a hűtéshez, mint amennyit léghűtés esetén a rendelkezésre álló hely megenged. Szivattyúból lehet kani olyat, aminek gyakorlatilag elhanyagolható hangja van. Ha pedig elég merész vagy és van elég helyed, akkor próbálkozhatsz teljesen passzív hűtéssel, úgy pedig semmi hangja nincs a gépnek. Nem mellékesen megspórolod a méregdrága szivattyúk és FC blokkok árát. Amivel szívni fogsz az a megfelelő sorrend és az ehhez szükséges hely.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43388) Hobbbyt válasza TESCO-Zsömle (#43387) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Idle én teljesen passzív vagyok. (a tápot leszámítva) ennél halkabb semmi sem lehet (persze tápcsere után) Szerintem ő is inkább erre gondolt. A vízben hang szempontjából az a jó, hogy terhelésre sem igazán emelkedik.. míg egy jól befűtött házban hiába jók az alkatrészek, nagyon át kell szellőztetni a házat ami már hanggal jár, vagy befűti a helyet és olyankor már a legjobb levegősök sem tudnak mit kezdeni, az is hanggal jár. Víznél ez nincs.. sokkal állandóbb. Gondolom én. Ez az én indokom a kiépésre.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#43389) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#43387) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Pedig légen tényleg lehet full passzív gépet építeni. Problémás, drága, nagyon kompromisszumos és komoly tervezést igényel, de működik. Egy No-Fan02t nem lehet vízen megverni. 6700St SSDvel szépen csendben a venti nélküli Seasonic/Silverstone táppal meghűti, az egész rendszer nem fog 80-100Wot enni a konnektorból teljes terhelés alatt, szóval a hőfokokkal se lesz probléma (meg kell alá egy masszívan túltervezett VRMes lap ami bírja a nulla légmozgást és ramok amik nem melegednek, ugyanez miatt).

Szivattyúból lehet kani olyat, aminek gyakorlatilag elhanyagolható hangja van.
Léghűtéses topikban volt olyan, akit az SFlex hangja zavart 400rpmen. Csendes a D5 1800rpmen, de nem teljesen.

Egyébként a dolog ott bukik el, hogy egy idő után a monitor elektronikája elnyomja a gépház hangját (nekem ez a pillanat légen megvolt).

Az persze tény, hogy mi a cél. Teljes csöndre a lég jobb, de teljes csönd egy open benchen kb 150-200Wos kombinált fogyasztásig kivitelezhető (konkrétan próbáltam), hőcsövekkel meg 40 kilónyi bordával elvileg megy 400W is.

Simán légen értelmes méretek között kb 500-600W megy halkan egy nagyon jól összerakott rendszerrel (szintén, been there done that), vízen viszont lehet feljebb menni. A jelenlegi rendszerem üresben és terhelve is kb egyformán halk, beleértve a 880W körüli peaket. Na ez az ami nem menne légen, legalábbis nem átlag végfelhasználó számára elérhető komponensekből.

Viszont üresben volt már csendesebb gépem (ilyen 5-600rpmen járnak az SFlexek meg a többi venti is porba van szabályozva, a D5 egyes fokozaton megy).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43390) Weareus válasza proci985 (#43389) üzenetére


Weareus
addikt

Én is, én is akarok viccet mesélni:

Két favágó dolgozik az erdőben. Egyszer csak az egyik odamegy a másikhoz és huss, lecsapja a karját, mire a másik hangosan ráförmed: - Ez most komoly?!?! Mire ő: - Igen, persze. Válasz: (megnyugodva) - Akkor jól van, mert viccnek kicsit durva lenne.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#43391) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#43389) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Eléggé konzervatív a hozzáállásod. Ha már egyszer bevállalod a drágaságot, akkor egy idő mplett vízhűtés áráért simán építesz egy passzív házat. A legnehezebb a megfelelő hőleadó beszerzése, ha az megvan, már nyertél. Ezen a ponton jelent előnyt a víz, mert nagy radiátort előbb találsz és jobban oszlik benne el a hő. De a két rendszer nagyon hasonló. Csak víznén a hőcsöveket kiváltod sima csövekkel.

Emlékeim szerint egyszer már leírtam ide, hogy miként kéne nekiállni, ha valaki így passzívan szeretne hűteni. Nem volt rövid móka, úgyhogy inkább keresek...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43392) ebali válasza TESCO-Zsömle (#43391) üzenetére


ebali
csendes tag

Nem olyan bonyolult. Kell venni egy ilyet. :)

(#43393) ViZion


ViZion
félisten

Szab-tam (eltűnt mostanában?) épített brutál léghűtőket, passzív üzemre. Tavasszal mi festjük az új dolgozószobát, ha megérem még, akkor falon kívülre szerelek hűtést, szellőztető miatt már luk is van. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43394) TESCO-Zsömle válasza ebali (#43392) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Venni semmit se bonyolult...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43395) CMST2015


CMST2015
tag

Nálam kint van a radi meg a ventilátor is. zaj 0 :D csend van ,csak 49,5-50 foknál kapcsol be a venti rajta és ha vissza hűlt a 40-45fok limitre kikapcsol , ha idle megy akkor a venti be se kapcsol :DDD és kőszőni nincs pára pedig volt -10 fok is már... és nincs szétszigetelve pára ellen semmi :))

[ Szerkesztve ]

(#43396) abridabri válasza ebali (#43392) üzenetére


abridabri
veterán

Az kicsit draga lenne , inkabb egy ilyen hazat 30k ert ,es berakni 1db leszabalyzott ventit az oldallapra ami juttat egy pici szellot a vga /proci /alaplapra . Procira baszott nagy 1kilo+ borda / VGA ra Alpenföhn Peter vagy Raijintek Morpheus passzivba es kesz is a nema gep.
Ennyi lyukkal mint ami az Antec hazon van ,ugyanaz mint egy open bench, csak halkabb(vinyo) ,es Faraday-kalitka kent is szolgal .

[ Szerkesztve ]

(#43397) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#43391) üzenetére


Weareus
addikt

Volt egy ilyen komment is anno valahol. Kemény cucc.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#43398) Weareus


Weareus
addikt

És persze szab.tam-kolléga...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#43399) seniman válasza Weareus (#43397) üzenetére


seniman
addikt

Az miféle szörnyszülött? :Y

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#43400) Omli85 válasza Weareus (#43398) üzenetére


Omli85
őstag

Jáj ezeket a munkásságokat mindig élmény időnként újra nézni/olvasni elég magasra tette a custom homemade passzív hűtés mércét a kollega :R :Y

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.