Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) DigitXT válasza spanglee001 (#35646) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem a két tető nem egy kategória. A PWM-mel csak a fordulatszámot tudod buzerálni (ha van szabad PWM-es ventikimeneted, és hozzávaló szoftverezettség). Az Aquabus egy kicsit több. Pl. paraméterezhetően is be tudod állítani a szivattyú fordulatszámát, más kérdés, hogy ennek mennyi értelme van... Amúgy én is ezt a kombót vettem volna az Aquaductba, de jól tettem, hogy nem vettem meg: nem fért volna be. Egy tetőt rárakni a szivattyúra nehogy már rakétatudomány legyen, főleg, hogy összeraktál már egy komplett vízhűtést... Ebben mi a kunszt? Külön tömítést nem kell venni: szerintem a Heatkiller tetőhöz adnak mindent. Akkor kellene, ha pl. XSPC tartályba szeretnéd építeni, mert ahhoz meg nem jár a leszorító gyűrű se.:D De pl. Tody gondolt erre. Ad hozzá, mert tényleg marhaság, hogy külön kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#35652) HollyBoni válasza deadwing (#35649) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, bejött a megoldás! :K :R

(#35653) hszilard666


hszilard666
veterán

Napot!
Nagyon nagy gáz ha egy körben van alu és réz radi is?

Nem számítottatok rám igaz? ;]

Valamint egy h80i pumpája elég lehet egy gpu blokkhoz?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35654) mackosajt válasza hszilard666 (#35653) üzenetére


mackosajt
addikt

A fémek keverése nem annyira gáz, ha fagyállózol folyadék gyanánt.

A pumpa meg majd kiderül.

Ha gondolod, van egy Reserator tartályom, benne a gyári, hibátlan pumpával. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#35655) hszilard666 válasza mackosajt (#35654) üzenetére


hszilard666
veterán

Nein a fagyállóra, phobya zupperzero clear a lötyim.

Sajnos nem et kell rá mondjak, elbaCCná a kiváló ár/érték arányomat! ;]

Dupla radival be merjevk válálni egy 3770K, 780Ti kombót?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35656) seniman válasza hszilard666 (#35655) üzenetére


seniman
addikt

Elvileg a modern lötyik sem kezdik ki őket.A gyártó oldalán kéne utána nézni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35657) Gyula84


Gyula84
veterán

Hali

oldallapon hogy lehetne bevezetni a vizet szépen? pl két toldó között lenne az oldallap mint egy alátét az baj? vagy van erre valami megoldás? :U még semmim sincs csak gondolkodok meg számolgatok mi kellene meg, hogy hogyan lehetne megoldani az egészet :) csak a vga-t akarnám hűteni vízzel

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35659) HollyBoni válasza Gyula84 (#35657) üzenetére


HollyBoni
veterán

Két lyuk + rubber gromet. Szép, de értelmetlen, nem lehet levenni az oldallapot. A gépház hátulján fúrj inkább, gyárilag is ott szokott lenni két lyuk a házon. Például.

VGA-ra meg 90 fokos csati ami forog.

(#35660) G4ula84 : Az ugye leesett hogyha az oldallapon megy keresztül a cső, főleg ha két toldóval oldod meg, akkor nem lehet levenni az oldallapot?

[ Szerkesztve ]

(#35660) Gyula84 válasza HollyBoni (#35658) üzenetére


Gyula84
veterán

ezt akarom elkerülni nem tetszik :D
gyárilag nekem is van hátul, (thermaltake element t)de ez a másik oldalt lenne azt nem sűrűn veszem le

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35661) hszilard666 válasza mackosajt (#35654) üzenetére


hszilard666
veterán

Na, most nézem hogy elfogyott a zupperzer, viszont van még fagyállós desztvizem. Akkor ha azt nyomatok a rendszerbe akkor nem fogja az alu radi lebontani a blokkot? Vagy fordítva?

Tudtok valami no budget megoldást tartály gyanánt? Lehet randa is, Carom is le, nem fogom látni :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35662) mackosajt válasza hszilard666 (#35661) üzenetére


mackosajt
addikt

Garancia csak arra van, hogy kisebb a lehetősége a bajnak.

Tartálynak meg kólásflakon?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#35663) #90933760 válasza mackosajt (#35662) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nestea vagy Cappy fél literes, annak nagy a kupakja, még akár igényesen is meg lehet csinálni. Ahogy én is csináltam bele két rézcsövet és arra húztam a csöveket. Egyik rézcső alul, másik felül a vízbe lógva. Felsőn nyomja be a vizet, bubi felszáll, alsó szívja a bubimenteset. De nem kell rézcső, simán a szilikont is nyomathatja így.

[ Szerkesztve ]

(#35664) Gyula84 válasza HollyBoni (#35659) üzenetére


Gyula84
veterán

lehet marad a hátsó kivezetés :(((

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35665) HollyBoni válasza Gyula84 (#35664) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó lesz az hidd el. Az oldallap az utolsó hely ahol kivezetném a csöveket, szimplán hülyeség. (Ja és amúgy nekem is külső radiátoraim vannak)

(#35666) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok,

Ide irányítottak, hátha tudtok segíteni.
A következő kábelt keresem. Hol kapok itthon ilyet? Mi a neve?

[link]

Köszi!

(#35667) seniman válasza Tonyo (#35666) üzenetére


seniman
addikt

Keresd Tody-t.Ez egy indítás blokkoló/vészleállító kábel az Aquero-hoz.Vagy várj egy kicsit,hátha valamelyik Aquero tulaj nem használja és megválna tőle.De ahogy nézem,a kis csati talán 2pines venti csatlakozó?Akkor még akár házilag is kivitelezhető,vagy van az aprón kolléga,aki egyedi kábeleket gyárt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35668) HollyBoni válasza seniman (#35667) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyon egyszerűen kivitelezhető! :K Ilyen kell a Cosmos S bekapcsológombjához. Én egy sima ATX hosszabbítót vettem erre a célra.

(#35669) Tonyo válasza seniman (#35667) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi szépen! Rákérdezek!

Amúgy igen, mókolni is lehetne, csak jobb lenne valami gyári:)

HollyBoni: Gyárit Te se találtál?

Ez a gyári: Ez ugyanolyan igaz, amit én linkeltem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35670) Omli85 válasza hszilard666 (#35655) üzenetére


Omli85
őstag

Nekem nem volt eddig gondom az alu réz kombóval pedig a Reserator az alumónium :).
Használtam a rendszert Aquatuning AT-Protect-el is most jelenleg meg fagyálló ioncserélt kombóval használom de nem tűnik úgy mintha bármi is vándorolna akárhová :D. Néhány hónapja meg azért már megy ez a vegyes rendszer nálam ha annyira parás lenne már megindult volna gondolom és takarításnál láttam volna nyomát a blokkban vagy valahol.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35671) HollyBoni válasza Tonyo (#35669) üzenetére


HollyBoni
veterán

Őszintén szólva én azt sem tudtam hogy ez az Aqua-hoz való létezik, én Cosmos S kábelt kerestem, azt nem találtam. De ez totál ugyanaz. :D Standby 5V-ba nyúl bele mindkettő.

Az biztos, hogy a harisnyázott gyári megoldás a legszebb! :K Nekem harisnyázva van az összes kábel a tápon, aztán ott figyel az 50 szinű ATX hosszabbító.

[ Szerkesztve ]

(#35672) Gyula84 válasza HollyBoni (#35665) üzenetére


Gyula84
veterán

jó de akkor oda nem is rakhatom a radit, de akkor hová? mekkora kellene egy gtx980hoz? :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35673) seniman válasza Gyula84 (#35672) üzenetére


seniman
addikt

Csendes,hűvös üzemhez egy 45 vastag 360-as illő lenne. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35674) Tonyo válasza HollyBoni (#35671) üzenetére


Tonyo
őstag

Hogy passzíroztad bele a 2 kábelt a pinekbe?

(#35675) HollyBoni válasza Tonyo (#35674) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sehogy, én igénytelenül csináltam meg. A 24pin-es kábel nagy része nálam nem látszik. Leszedtem a szigetelést a 2 kábelről, rá a bekapcsológomb, forrasztás és szigetelőszalag. Igénytelen de úgy sem látszik.

Nem muszáj kibontani a pint és bepaszírozni, rátekered a kábelt és egy picit ráforrasztod. Meg lehet úgy csinálni hogy ne látsszon, főleg ha harisnyázott hosszabbítót veszel. De ehhez kell valami amivel ki tudod műteni a pint, nekem ilyen nincs itthon.

[ Szerkesztve ]

(#35676) Tonyo válasza HollyBoni (#35675) üzenetére


Tonyo
őstag

Lehet én is azt csinálom, hogy egyszerűen a szigetelést megbontom és arra ráforrasztom.

Már csak az a kérdés, hogy a másik oldalon(venti csatlakozónak tűnik) baj ha megfordul a két pin(szín)?

[ Szerkesztve ]

(#35677) HollyBoni válasza Tonyo (#35676) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én 99%-ig biztos vagyok benne hogy baj. Az egyik standby 5V, a másik ground.

[ Szerkesztve ]

(#35678) Tonyo válasza HollyBoni (#35677) üzenetére


Tonyo
őstag

Na itt lesz szívás, hogy nem a gyári, nem látom a nyákon honnan jön és melyik melyik.

(#35679) HollyBoni válasza Tonyo (#35678) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mondjuk jobban belegondolva szerintem csak rövidre kell zárnia, akkor lehet tök mindegy. :DDD Inkább kérdezd meg valami jobban hozzáértőtől is.

[ Szerkesztve ]

(#35680) Drizzt01 válasza Tonyo (#35678) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hátha segít

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#35681) Gyula84 válasza seniman (#35673) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi nézek valamit :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35682) Tonyo válasza Drizzt01 (#35680) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi, erről az oldalról megvan, hogy melyiket kell kivezetni, csak azt nem tudom, hogy a másik oldalon(IMON panel felől, ami kébel jön ott hogy dugjam rá).

(#35683) HollyBoni válasza Tonyo (#35682) üzenetére


HollyBoni
veterán

Biztos találsz arról is valami rajzot.

Nekem nincs Aquaero, de ha jól értem ez arra való hogy vészhelyzetben leállítsa a gépet. Találgatok, de szerintem ugyanaz a helyzet mint egy sima kétállású kapcsolónál, tök mindegy mit hova kötsz, csak rövidre kell zárnia.

(#35684) Drizzt01 válasza Tonyo (#35682) üzenetére


Drizzt01
őstag

A gyári képével összenézed, nem lehet mellélőni.
Az aquero rajzán jelölve van melyik melyik

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#35685) Tonyo válasza Drizzt01 (#35684) üzenetére


Tonyo
őstag

Nah itt látszik is. Köszi, marad a barkács.

(#35686) spanglee001 válasza Tonyo (#35666) üzenetére


spanglee001
addikt

ez a kábel kell neked tutira? mihez és mire szeretnéd használni?
a 2 pin nem mindegy szerintem, arról kapja az aquero a standy feszt, a csatija miatt fordítva nem tudod bedugni. a zöld kábel ami ott fut mellette azt kell elvágni és bekötni a relay csatiba, ami vészleállást tud okozni.
Pestie vagy? :DDD van egy ilyen kábelem, egy finom sörért a tiéd lehet :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#35687) Tonyo válasza spanglee001 (#35686) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszönöm, de ha minden igaz, akkor kapok a htpc házhoz egy gyárit. Ehhez használnám, hogy működjön a távirányítója és az lcd kijelzője.

Ha az nem jönne mégis össze, akkor egy finom sörért elcserélném:)

Köszi mindenkinek a segítségét! :R

(#35688) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok kérdésem az lenne, hogy nagyon ördögtől való 5let lenne, ha én csak a VGAmat szeretném vízzel hűteni? (r9 290)
És ha nem akkor milyen opciókat ajánlotok? Kompakt méretben...

Plug and Pray... :)

(#35689) DigitXT válasza Iginotus (#35688) üzenetére


DigitXT
félisten

Mennyire kompakt méret? És milyen árban gondolod? Egy Full Cover blokk alsó
hangon 20-30K.:O Nem ártana a körbe legalább egy dupla radi (jó, hát a szimpla
is elviszi, lásd Fury X, de nem biztos, hogy teszi ezt a leghalkabban...), valamint
egy picike szivattyú, akár a DC-LT, bár az sem nagyon halk. Viszont nagyon pici.

Az egész építgetés olcsóbb, s elvileg egyszerűbb alternatívája vmi gyári kompakt
VGA folyadékhűtés megvásárolása, és felapplikálása, de az meg nem ez a topik.
Ha meg nem kifejezetten erre gyártott cuccot veszel, az külön érdekes történet...

(#35690) Iginotus válasza DigitXT (#35689) üzenetére


Iginotus
őstag

Biztos, hogy gyári megoldás kéne. Főleg a blokk. Próbálok használtan szerezni egy olcsóbbat, és igazából a hang nem számít csak ne 90 fokos porszóvom legyen indle állapotban, és 110+ fokos orkánom ha durvul a helyzet.
Kb tudom, hogy mi kéne, de nem vagyok tisztában a csövekkel a folyadékokkal és a kompatibilitásokkal.
Igazából kéne egy szimpla vagy esetleg olcsobb dupla radi ehhez tartozó csövek és pumpa.
Kérdés még, hogy érdemes lenne előbb találni egy vga blokkot és ahhoz ezeket megvenni gondolom, mert annak fix a vezeték mérete és akkor ahhoz lehet venni a többi cuccot, ha jól sejtem?

PL ezt

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#35691) seniman válasza Iginotus (#35690) üzenetére


seniman
addikt

Legelőször a vga pontos típusát kéne tisztázni,hogy van e rá egyáltalán blokk. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35692) Iginotus válasza seniman (#35691) üzenetére


Iginotus
őstag

Ja tényleg :D
Sapphire 4 GB-s referenz r9 290.

Plug and Pray... :)

(#35693) seniman válasza Iginotus (#35692) üzenetére


seniman
addikt

Az jó,arra a legkönnyebb találni.Bár a porszívó effektből,meg a hőfokokból én is rájöhettem volna :B

Most van is az aprón egy Heatkiller 22-ért. :K

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35694) Iginotus válasza seniman (#35693) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát igen.

Szóval ehhez a HEATKILLER® GPU-X³ R9 290X milyen pumpa meg radiátor kell? Meg csövek és azokat honnan lehet beszerezni? (Félek kb annyiba fog kerülni az egész hűtése mint egy vga..)

Plug and Pray... :)

(#35695) seniman válasza Iginotus (#35694) üzenetére


seniman
addikt

Mekkora hely van neki,milyen házban lesz?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35696) Iginotus válasza seniman (#35695) üzenetére


Iginotus
őstag

Bitfenix phenom mini-itx-be egyenlőre.
Szóval azért van hely, még egy dupla 12 esnek is.

Plug and Pray... :)

(#35697) seniman válasza Iginotus (#35696) üzenetére


seniman
addikt

ODD rack nélkül beférhet az orrába egy elég vastag 240-es,ha a vinyó(ka)t el tudod költöztetni valahova.Vagy a tetejébe ugyanez.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#35698) korcsi válasza Iginotus (#35694) üzenetére


korcsi
veterán

Összefoglaló elolvasását javaslom, én is onnan kezdtem ismerkedni a témával.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35699) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Rádugtam a víz hőfok szenzort a lapra.
Külön nem látok T.Sensor mérőt HWINFO-ban, tehát csak találgatni tudok, hogy melyik Temp lehet az.
Az létezik, hogy bekapcsolás után 24 fok, IBT-vel terhelve 34 fok, visszaállva idle állapotba 30 fokos a víz?
Ez állhat a legközelebb a valósághoz talán.
Nálatok mennyi szokott lenni a vízhő?
Köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#35700) proci985 válasza bombibmw (#35699) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

terheles alatt olyan 40ig szokott kb menni mostanaban, de az en korom kb 700Wot hut csendben.

uresben a 30 alatti realis.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.