Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) HollyBoni válasza Grózi (#35399) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem sajna nincs. Van 2db 1200-as és 2db 1500-as S-flex, de az első tulajtól származik ez is szóval van baja. Az összes ventin az összes menet el van nyalva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35402) Joshi válasza Modst3R (#35400) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ mennyit akar várni, ha még soha nem volt vize, akkor még akár néhány év is beleférhet. :DDD ;]

(#35403) Snip3r_HUN válasza Joshi (#35402) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

[Troll On]
[link][Troll Off] ;]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#35404) Modst3R


Modst3R
senior tag

Értem!

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#35405) Cyberneko válasza HollyBoni (#35395) üzenetére


Cyberneko
tag

Amilyen a te szerencsed, a madaron sem lepodnek meg :)

(#35406) DigitXT válasza Grózi (#35399) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó gondolat! Ha majd 100-150 km/h-val viszi a radit az erdőben, pucolgathatja!
Mondjuk a kintre lerakott radinak "nem pont ilyenek" a működési körülményei...
(Vagy neked akkor is telemegy a bőrruhád bogárral, ha csak kiteríted száradni?)

Legalább tennétek off-ba a marhulásokat. Télen pl. brutál sok bogár repül ugye!

HollyBoni: ha ki akarod rakni a radit, ne tökölj a ventikkel. (Arra ráérsz tavaszig.)

[ Szerkesztve ]

(#35407) HollyBoni válasza Cyberneko (#35405) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is azt hittem hogy el vagyok átkozva és csak szívni fogok a vízzel de nem. Most hogy normális alkatrészekkel raktam össze tökéletesen működik, hozzá sem kellett nyúlni.

(#35406) DigitXT: Télen persze nem lesznek rajta ventik, de most tápot fogok venni, szóval mire eljutok oda hogy kirakom lehet már tavasz lesz. :DDD

(#35408) Omli85 válasza ViZion (#35385) üzenetére


Omli85
őstag

A külső radiban forgatni a vizet szerintem bőven elég lenne egy régebbi TT P500 vagy bármi ilyen olcsóbb pumpa fillérekért vesz az ember), tápellátását meg lehet oldani ugyanúgy gépről, és egy termosztátos ki be kapcsolással indítani meg még mindig a legegyszerűbb megoldás és nem kerül tízezrekbe :). Én legalábbis így csinálnám :).

(#35381) HollyBoni : Tudom, hogy írtad cserélni akarod a blokkot is majd nem beszólni akartam ^^ csak mint ahogy a többiek is írtál minden egyéb faragás nélkül jelenleg azzal nyernéd a legtöbbet. ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35409) HollyBoni válasza Omli85 (#35408) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én csak azt nem értem még mindig hogy ez pontosan hogy működne. Valami elektronikus cucc nézné a vízhőt és hogy mikor kapcsoljon a termosztát? Mennyibe kerülne ez az egész?

Amúgy jó az összes ötlet, de mindegyik ugyanazt próbálja csinálni, vizet mixelni. Nekem továbbra is a szelepes megoldás tűnik a legjobbnak. Jól szabályozható, egyszerű, kevés alkatrész. Lehet drágább de ha azt nézzük hogy még kéne pumpa is, meg én ezt sem merném bekötni vízhőmérő nélkül, annyira nem vészes.

Azzal nyerném a legtöbbet ha szobahőn tudnám tartani a vizet. :DDD De értelme nincs, mondtam már hogy ne is keressünk neki. Igen vehetnék egy blokkot meg 8db ventit. Unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#35410) Grózi válasza DigitXT (#35406) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én kérek elnézést...De azért nyári ídőben szerinted mennyi bogarat darálnak be a ventik?Mert szerintem nem keveset...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35411) ViZion válasza Grózi (#35410) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem: sűrű szúnyogháló->radi->venti (PULL) és sem a bogarak, sem a por nem lesz gond letakarítani. Inkább az lehet a gond, h ősszel/télen ezek a rohadt bodobácsok minden résbe befészkelnek, a radi meleg is, tutira oda fognak költözni. De a kompresszor majd lerendezi őket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35412) DigitXT válasza Grózi (#35410) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerinted ez lenne a világon az első kültéri hőcserélő? A bogarak kinyírják?
Gondolom a split klímák hőcserélőjét is inkább bent tartják ezért... Oh wait!

Ui: semmiből nem áll egy szúnyoghálót rárakni, sőt, nekem bent is van rajta.
Na nem a bogarak miatt, hanem mert a port megfogja, könnyebb letakarítani.

(#35413) HollyBoni válasza ViZion (#35411) üzenetére


HollyBoni
veterán

A radin a lamellákon fel volt jőve a festék, a kompresszort arra használtam hogy leszedjem róla a festéket. :DDD Tényleg elintéz ez mindent. :K

Ha megy úgy csinálom meg hogy az összes ventit egyszerűen le lehet szedni rárakom a kompresszorra a vizes cuccot ami végülis egy magasnyomású mosót csinál belőle. Az még jobban pusztít.

[ Szerkesztve ]

(#35414) Grózi válasza DigitXT (#35412) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na jó,már unalmas lesz a téma.Pont ezért írtam,hogy a bogárháló jó ötlet-de anélkül lenne az amit írtam.És nem nyírják ki a bogarak,csak nem épp esztétikus lesz+míg a port kompresszorral simán leszeded,a rászáradt dögöket biztos nem.De ha akarod még lovagolhatsz rajta,viszont akkor az értelmező olvasásod fejleszd! Peace!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35415) DigitXT válasza Grózi (#35414) üzenetére


DigitXT
félisten

És még ÉN fejlesszem az "értelmező olvasásom", amikor egy kinti radiátort
ahhoz hasonlítasz, amikor a motoros ruhádon 150-nél szétkenődik a bogár?
Egyébként tényleg unalmas a téma, de ha akarod még lovagolhatsz rajta.:U

(#35416) #90933760 válasza HollyBoni (#35409) üzenetére


#90933760
törölt tag

Két külön kör lenne, kéne egy lemezes hőcserélő. A benti kör menne ahogy bekapcsolod a gépet, egy termosztát figyeli a hőmérsékletét a víznek, ha eléri a beállítottat akkor áramot ad a kinti vízkörben lévő szivattyúnak+ventiknek. Ekkor megindul a lemezes hőcserélőben a jó élet, majd mikor eléggé lehűlt a víz kikapcsolja a kinti szivattyút+ventiket. Így legalább a gépnek rendes vizet adhatnál, nem szarráfagyállózottat.

Ez csak az egyik módszer, de ott van a keverőcsapos, ha egy közös körre akarod stb., bár szerintem az bonyolultabb. Egy ilyen digis termosztát 6-7k volt mikor utoljára néztem évekkel ezelőtt, bár az 230V-os. Lemezes hőcserélő fingom sincs mennyi meg mekkora kéne, mert nem éppen a működési hőmérsékletükben dolgoznának, nem tudom hogy kell méretezni akkor.

A radiknak csinálsz egy dobozt, egyik oldalában a radik, másik oldalában a venti, kifele fúj, radikon átszívódik a levegő jó parasztosan, kész. Persze ehhez nagyjából légmentesre kell csinálni a dobozt, hasonló felépítés mint a klímák kültérijénél. Nem lesz bogárdarálás meg eltömődés se, persze valami hálót érdemes rátenni védeni a lamellákat. Bár ez csak nagy ventinél működik, ha PC ventiket vagy ahhoz hasonlót használsz akkor a radira közvetlen rá kell tenni őket, de ott is szívóra + háló akár mindkét oldalra.
Nem kell annyira túlbonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#35417) Kbhont válasza HollyBoni (#35409) üzenetére


Kbhont
senior tag

A keverőszelepes megoldással az a baj, hogy a szabályzási tartományt nem lehet olyan finoman állítani!
A keverőszelepekben egy alkohol hőmérsékletre változó nyomása szabályoz egy kis rugós szelepet!
Amit Omli mond ott meg egy elektronikus termosztát (amik többnyire 2-3 C' eltérésre már reagálnak) nyit vagy zár egy érintkező párt és így tudsz egy szivattyút, vagy egy mágnesszelepet vezérelni.
A második verzió sokkal pontosabb! (és szvsz olcsóbb is) Digitális hőfokszabályzót [Pl ilyet] már kapsz 5eFt ért!

(#35418) Omli85 válasza HollyBoni (#35409) üzenetére


Omli85
őstag

Elméleti síkon levezetve :)
Én ezt úgy oldanám meg, hogy közös tartály, egyik radi bent másik kint.
Termosztát érzékelő a tartályon/ban beállítani a kívánt vízhőfokot ami felett kapcsoljon be.
(szerintem a pumpát is és a ventit is kapcsolhatná nyugodtan ugyan az a termosztát, így a kinti kör csak akkor menne ha kell.)
Ha elmelegszik a tartályban a víz a belső kör terhelése miatt bekapcsol a kinti kör és elkezdi beforgatni a kinti hidegebb vizet a tartályba ami keveredik a melegebbel és így el kezd visszahűlni a víz, a belső kör meg már ezt a hűvösebb mixelt vizet forgatja így kisebbe az esélye a páralecsapódásnak mert nem túl hűvös folyadék érkezik a rendszerbe hanem csak pár fokkal hűvösebb.
Amint vissza hűlt a tartályban a folyadék lekapcsol a külső kör.

Csatolok egy képet, nem röhögni így melóban hirtelen most csak erre volt kapacitás :D

A közös csatlakozási pontoknál egy sima Y elosztóval megoldható nagyon nem kavarna bele a dolgokba szerintem. (kék vonal a hideg víz piros a meleg/melegebb ha nem lenne egyértelmű ;) )

Én ezt így oldanám meg, hogy megéri e ? Nem tudom de jó mókának tűnik már csak ezért is megcsinálnám.
Egész megjött a kedvem nekem is nehogy a hétvégén kitegyem az egyik 480-ast az ablakon kívülre :D végül is kb minden van itthon ami kell :D, bár nekem nem nagyon megy 40 fok közelébe se a víz a reseratorban :/.

Amúgy azt nem értem még nálad, hogy melegedhet el annyira a rendszer ? Nálam ha ütöm vágom a gépet akkor se melegszik el, pedig csak 2db 480-as radim van sorba kötve, az egyiken 4db 12-es venti 5v-re szabályozva hogy kussban legyen a másikon meg 3db venti szintén 5v re szabályozva.
A fűtésről meg egy FX 8320 1.5v+ 4.8Ghz + 390 1170/1600 kombó gondoskodik azért. Jó valszin ha rá ereszteném az IBT-t meg Furmarkot egyszerre akkor elmelegedne de játékok alatt semmi ilyet nem tapasztalok. CPU 45-50 fok vga csúcsértékei is kb ugyanezek több óra Battlefront vagy BF4 után is.
Biztos nincs nálad valami gebasz ami miatt két akkora böszem radival is elmelegszik a víz ?

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35419) #90933760 válasza Omli85 (#35418) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezzel csak az a baj, hogy a belső szivattyú bekapcsolásnál elkezdi keringetni mindenképp a külső kört is és a hideg vizet betolja a gépbe, ráadásul áramlás is kicsit lesz ekkora párhuzamosításnál. Kell egy mágnesszelep bele ami elzárja a külső kört. Szerintem már ez is túl van bonyolítva.

(#35420) Omli85 válasza #90933760 (#35419) üzenetére


Omli85
őstag

Hmm ebben igazad lehet az Y elosztó miatt húzná egymást a két kör.
Akkor viszont két külön csatlakozási pont a külső körnek nem közös. így akkor abban magától nem indul meg az áramlás, vagy nem olyan szinten ami bekeverne akárminek is.
Valahogy így:

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35421) ViZion válasza Omli85 (#35420) üzenetére


ViZion
félisten

:B ezt már 3 oldallal ezelőtt írtam (annyi, h én bentre nem tennék radit)... OK, ilyen rajzot nem mellékeltem :DDD
De erre azt mondta, h nem akar 2 szivattyút... :U

Nah, majd meglátjuk mi lesz a vége.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35422) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Fúha, sok az infó, köszi! :R

(#35416) Baltoafarkas: Hőcserélőket néztem, 10-15 körül vannak. Én csak attól félek ez nyáron meg tavasszal nem működne olyan hatákonyan. Olyat szeretnék ami egész évben nagyon jól teljesít, és alig kell hozzányúlni.
Tudom mondták itt páran hogy az erős fagyálló nem jó, no offense, de hányan próbálták? Beszéltem két sráccal külföldi fórumon, az egyik évek óta keringet 25-75 arányban fagyállót, ami nekem elég lenne, a másik pedig használt már 50-50-et mindenféle gond nélkül. Ettől nem igazán félek.

Eddig arra gondoltam hogy autó ventit teszek rá, ebay-ről lehet venni 40 centist 8-10 ezerért. Viszont ezt 12V-on a szomszéd is hallaná, 5V-on meg nem tudom beindul e egyáltalán. Azt sem tudom bírja e a folyamatos működést. Van itthon két Renault venti meg fölös táp, majd tesztelgetek. 9db YL venti jobb opciónak tűnik mert tudom hogy bírják a folyamatos működést, és az ár is nagyon kedvező.

(#35417) Kbhont: Egy keverőszelep vajon hány fok pontossággal tudja tartani a vízhőt? Eddig nem sok infót találtam.

(#35418) Omli85: Egyre jobban tetszik ez az ötlet, utánanézek és számolgatok kicsit mennyire jönne ki. :R Én továbbra is attól félek, hogy a kinti szivattyú bírná a -10 és +40 fokot? Mivel néma gép a cél ezért bentre biztos hogy nem fogom tenni, akármilyen csendes.

Berakom az egész gépet olajba. Nincs levegő, nincs kondenzáció, nem? :DDD Az már túlzás lenne, olajos gépem biztos hogy soha nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35423) #90933760 válasza ViZion (#35421) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor meg ugyanaz mint amit írtam, csak a lemezes hőcserélő kiesik, a termosztát meg szabályoz pluszban egy mágnesszelepet is.
Viszont akkor a belső kör üresen menne, hogy a szivattyú tuja keringetni a vizet, ez elég hamar fel fog melegedni, érzékeli a termosztát, kinyitja a szelepet, elindítja a ventiket a radin, megindul a keringés a külső részben is, de mivel ez így két párhuzamos kör így eléggé le fog esni az áramlás, bár kirakja a DDC-t és ott kint mehet fullon akkor jó. Ha eléggé lehűlt a víz akkor meg a termosztát visszazáratja a mágnesszelepet.
Nem annyira jó, de egy szivattyúval így lehet.

Kirakhatná a gépet kintre, de attól még az be fog deresedni és ahogy bekapcsolja az megolvad a melegtől, ugyanúgy páragond lenne.

[ Szerkesztve ]

(#35424) Kbhont válasza HollyBoni (#35422) üzenetére


Kbhont
senior tag

Azt nem tudom, hogy mennyi a tűrése a keverőszelepeknek, de újabb mondatodon gondolkodtam el!
Méghozzá az autó ventilátoron!
Azt ugye tudod, hogy azokhoz általában 4 kvadrátos vezeték megy...
Ebből adódóan annak külön táp kell!

(#35425) Omli85 válasza ViZion (#35421) üzenetére


Omli85
őstag

Bocsi :B elismerem csak átfutottam a témát nem figyeltem a részletekre :DDD .

(#35422) HollyBoni : Hajrá :) én is imádok ilyenekkel barkácsolni csak többnyire időm nincs rá :D.
Ehhez mondjuk most még én is kedvet kaptam lehet össze rakok a régi cuccokból egy külső kört :DDD .

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35426) HollyBoni válasza Kbhont (#35424) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van itthon egy Chieftec 450W ami csak a port fogja. :) Amit néztem ventit meg max 130W körül fogyaszt. De valószínű Yate Loon PC venti lesz. Azt is a Chifi üzemeltetné, nem a gépből vinnék ki hosszú vezetéket.

Amúgy ez a digitális termosztátos ötlet nem menne egy pumpával? Párhuzamosan lenne bekötve a két radi, a kinti radi bemenő és kimenő ágán szimplán lenne egy szelep amit a digitális termosztát vezérelne. Nyit, zár, ennyi. Ha zárva lenne a két szelep a víz csak menne tovább a belső radiban, ha nyitna akkor meg mindkettőben, vagy rosszul gondolom?

(#35425) Omli85: Én is imádok barkácsolni, ezért akarom megcsinálni. Érdekes, izgalmas, szeretném megvalósítani, itt csak ennyiről van szó. Ha vennék egy CPU blokkot passzívan is menne a rendszer, főleg ha később takarékosabb modern procira és videókártyára váltanék.

[ Szerkesztve ]

(#35427) Omli85 válasza HollyBoni (#35426) üzenetére


Omli85
őstag

Ahogy Farkas is írta egy pumpával meglehetne oldani mágnesszeleppel ki be kapcsolni a körből a külső kört DDC elbírná max fel kéne kicsit tekerni :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35428) HollyBoni válasza Omli85 (#35427) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mondjuk eddig mágnesszelepet sem találtam olcsón, és ha jól értem kéne kettő, meg egy digitális termosztát. Azt meg továbbra sem tudom hova tudnám berakni az érzékelőjét. Vagy rá lehetne kötni egy ilyet is?
Szinte ugyanott vagyok árban mint a keverőszelepnél, kérdés azzal mennyire precízen lehetne szabályozni a vízhőt.

Mondjuk még hűtésre való keverőszelep is van abból a fajtából amit néztem, csak elég precíz. Gondolom nekem inkább 20-43 fokos kéne, nem hiszem hogy nyáron 30 fokon maradna a víz.

[ Szerkesztve ]

(#35429) #90933760 válasza HollyBoni (#35428) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak egy kell.

(#35430) HollyBoni válasza #90933760 (#35429) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy pumpás felállással miért kéne nagyon hajtani a DDC-t a digitális termosztát megoldásnál?

Szóval akkor 1db mágnesszelep, digitális termosztát, meg egy + vízhőmérő a biztonság kedvéért

vs

1db keverőszelep, vízhőmérő.

Nézelődök. :R

[ Szerkesztve ]

(#35431) Omli85 válasza #90933760 (#35429) üzenetére


Omli85
őstag

Hmm most még azon gondolkodom ha csak az első kört forgatja pumpa és a második kör űgy van pumpa nélkül mint ahogy az először rajzoltam, akkor az Y elosztóknak köszönhetően vajon az első kör áramlásának hatására megindulna e a második kör is?
Mert ha megindulna és forogna magától sokkal kisebb áramlással mint az első kör akkor pumpa nélkül is folyamatosan kerülne szépen adagolva hűvösebb folyadék a tartályba a külső körből.
Így meg nem kéne se mágnes szelep se plusz pumpa se semmi. Igaz nem annyira agresszíven hűtené vissza a tartályban a vizet mintha pumpával forgatnád meg, viszont ha működik akkor eléggé hibamentes kör lenne és elvan magában :D
Persze ez annak függvénye hogy megindul e az áramlás :).
hmm hmm :))

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35432) DigitXT válasza Kbhont (#35424) üzenetére


DigitXT
félisten

Mint írtam volt: ±2-3 °C, ami a célnak bőven megfelel. De a francnak írok annyit:
már csak azért is, mert nem a szakterületem, csak "találgatok", mint mindenki.

Ui: teljesen felesleges autóventivel fújni a radit. A számítógépe nem kW-okat fog
elfűteni még akkor sem, ha poénból elvinné a második 580-ast.:D Egy 100 lovas
autó esetében meg 74 kW teljesítményről beszélünk, aminek egy jó részét elfűti.
Más nagyságrend... Más alkalmazás. Más célhőmérséklet, és más hőlépcső.:O

Viszont így már értem, hogy legyekre meg szúnyogokra hogyan lehet vadászni a
radi segítségével! Nem a radi fogja a bogarakat, hanem turbinával szippantja be!;]
(Ha kellő sebességre gyorsul - a lapátokat túlélve -, akkor a lamellákon placcsan.)

[ Szerkesztve ]

(#35433) HollyBoni válasza DigitXT (#35432) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R :R

Autóventire azért gondoltam mert occsó és kapnék pont akkorát mint a radiátor szóval felfogatás sem lenne bonyolult, meg jól néz ki. :D De YL lesz mert nem igazán bízok valami random ebay-es ventiben, amit alapból arra terveztek hogy csak néha menjen.

(#35434) Omli85 válasza DigitXT (#35432) üzenetére


Omli85
őstag

"Viszont így már értem, hogy legyekre meg szúnyogokra hogyan lehet vadászni a
radi segítségével! Nem a radi fogja a bogarakat, hanem turbinával szippantja be!;]
(Ha kellő sebességre gyorsul - a lapátokat túlélve -, akkor a lamellákon placcsan.)"

Nálam az UV cső elég csalogató minden szárnyas lény számára de megközelíteni csak egy helyen tudják a befelé fújó venti felől :D még amikor enyhébb volt az idő volt pár sikertelen kísérletező akik a gépház aljában végezték, ők nem érték el a fényt, legalábbis nem úgy ahogy az tervezték :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35435) DigitXT válasza HollyBoni (#35433) üzenetére


DigitXT
félisten

amit alapból arra terveztek hogy csak néha menjen
De akkor nagyon.;] Tényleg nem erre találták ki ezeket: eleve mekkora menetszél van, ha HALAD az autó/motor: csak a városban kell a venti, amikor sokkal kisebb a tempó, vagy dugó van, és felmegy a hűtővíz 90-100 fok fölé. (Nyomás alatt van a rendszer, szóval akár 100 fok fölött is víz...:K) A motorom pl. 30LE (22kW). Igaz, hogy nem folyamatosan üzemel teljesítménymaximumon, sőt, HA éppen állni kell, akkor alapjáraton nyilván "minimálisan" fűt, de az épp elég ahhoz, hogy a venti beinduljon: 86 fokra van állítva a hőkapcsoló. Ha mondjuk nyári 30 fokos meleg levegővel számolunk, akkor is van egy durván 50-60 fokos hőlépcső a levegő, és a víz közt, ami már elég nagy hatékonyságú hűtést tesz lehetővé. Vízhűtésnél az ilyen vízhőmérséklet persze tolerálhatatlan: 60 fok fölött már a szivattyú is "megérzi", s olyankor is max. VGA hűtésre jó a dolog, minden mást már csak fűtesz, a proci valószínűleg el fog szállni, először throttlingol, majd minden baja lesz, végső esetben lefagy az egész a retekbe, mint az én gépem amikor elfelejtettem visszakötni az áramot a (külső) vízhűtésrendszeremre szerelés után. (Olyan 2-3 percig bírta ki.:DDD)

[ Szerkesztve ]

(#35436) Kbhont válasza DigitXT (#35435) üzenetére


Kbhont
senior tag

hhhhm...:)
Az autómba 107 fokon nyit a termosztát az üzemi hőmérséklete 108-110 C'! :D

(#35437) HollyBoni válasza DigitXT (#35435) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mikor beáll valaki kocsival bentről hallom a ventit. Viszont mennek ezek 5V-on is. Először azért gondoltam rá mert 2db mora hülyeség, kintre rakni még nagyobb hülyeség, annál meg nincs nagyobb hülyeség hogy rárakjak egy autó ventit.

De mindenképp Yate Loon 2200rpm lesz, az a legjobb opció minden szempontból.

(#35438) #90933760 válasza Omli85 (#35431) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azert nem jo mert durvan kontrollalhatatlan, nem tudni mekkora lenne az aramlas, az ellenallas, futott teljesitmeny, belso, kulso homerseklet, erre igy necces rabizni.
Igy meg egy magnesszelep kinyit es aramlik kint is. Azert esik az aramlas is, mert ket parhuzamos kor lesz olyankor. Zart allapotban is kell keringes bent, ha kinyit akkor ket parhuzamos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35439) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Azt továbbra sem értem, hogy a digitális termosztátnak az érzékelőjét én hogy tudom berakni a zárt körbe? Tartályba belógatni kupak nélkül az felejtős.

Találtam már mágnesszelepet 5 ezerért is (bár van 20-ért is, nem tudom mi a különbség), szóval az biztos hogy ez lenne messze a legolcsóbb megoldás. Bár ide sem ártana egy vízhőmérő, mert ha jól értem én csak beállítom a digitális termosztáton a hőmérsékletet, de nem látom sehol hogy az tényleg annyi e.

[ Szerkesztve ]

(#35440) Omli85 válasza #90933760 (#35438) üzenetére


Omli85
őstag

Az biztos, hgoy a vezérelt megoldás a legjobb, de túl sok kárt nem okozhat az sem amit leírtam, mert max nem lesz áramlás ergo nem működik, vagy lesz de kevés így kisebb lesz a hatásfoka. Nem hinném, hogy nagyobb lenen az áramlása mint az első körnek ahol a szivattyú forgatja :).
De ezt mondjuk a gyakorlatban kéne megvizsgálni :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#35441) DigitXT válasza HollyBoni (#35439) üzenetére


DigitXT
félisten

Mondjuk lecseréled G1/4"-es érzékelőre, ha azonos ellenállású NTC, sima liba.
A motor (mondjuk nem gyári) vízhőmérője pl. kompatibilis a PC-s hőmérőkkel,
de természetesen többféle szabvány létezik. Ha mázlid van, pont 10 kOhm-os:

Egyébként ilyen funkciót (hőmérsékletek mérése + relé kapcsolgatása), tud az
Aquaero is. (A kijelző nélküli változat meg is van 15K-ból, így alternatíva lehet.)
Szoftverből mindent tudnál felügyelni, de (a felprogramozás után) önálló az is.
Vagy persze meg lehet venni a kijelzőset: akkor még grafikont is rajzolhatsz.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#35442) HollyBoni válasza DigitXT (#35441) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is erre gondoltam, csak tényleg jó kérdés hogy kezelni a G1/4"-est. Mondjuk az megint csak plusz költség, akkor meg már a keverőszelep áránál vagyok...
Mindenképp valami kijelzőset szeretnék amit folyamatosan látok.

Köszi mindenkinek, most már van két tökéletes megoldás, majd kitalálom mi legyen. :R Egyelőre egy táp kell, sajna arra fog elmenni a pénz. Ezt szívesebben megcsinálnám csak hát nem sok értelme van a néma hűtésnek mikor a táp üvölt 2000-es fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#35443) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello! tervbe van egy corsait 900d és abba akarok vizet ami 16 venti lenne rajta, hogy lenne a legjobb a ventiket összekötni?

(#35444) HollyBoni válasza DigitXT (#35441) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rájöttem hogy mindenképp kell egy vízhő szenzor amit lát a gép, legalábbis ha a digitális termosztátot választom. Mi van ha megőrül az 5 ezres kínai termosztát amikor nem vagyok gép előtt, és szobahő alá megy a víz? :F Mindenképp be kéne tudnom állítani egy AIDA riasztást.
Szelepnél nem tudom előfordulhat e ilyen, meg esetleg le lehetne e zárni teljesen a hideg vizet. Idle ha bent hagyom tölteni a gépet csak elviszi az 1db benti mora passzívan.

Eddig még nem sikerült kiderítenem rá lehet e kötni a lapomra közvetlen vízhő szenzort, bár van rajta vagy 3 BIOS reset gomb, BIOS-ban sub zero cooling opció meg hasonló dolgok szóval bízom benne.

Ez lenne a legolcsóbb Aquaero ami tudna vezérelni mágnesszelepet?

[ Szerkesztve ]

(#35445) DigitXT válasza HollyBoni (#35444) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez az, igen.:K Minden funkciót tud, amit a Pro és az XT, csak kijelzője meg
gombjai nincsenek. Perszehogy kell vízhőmérő: Aquaero-ra 8 db-ot köthetsz.

Szerk: azt nem mondom, hogy közvetlen tudná vezérelni a mágnesszelepet,
viszont van rajta relé kimenet. Amit hőmérsékletfüggően tudsz kapcsolgatni,
vagy akármilyen más paraméterek alapján. (Mittudomén fatális hiba van, hát
vegye le a rövidzárat az ATX csatiról, így a gép kikapcsolja a tápegységet...)

[ Szerkesztve ]

(#35446) velizare válasza HollyBoni (#35444) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, ez a legolcsóbb újonnan véve. nulla hasznuk van rajta, a 6ból már nem is készült (és nem is fog) lt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35447) proci985 válasza Rruuer (#35443) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

phobyanak van 1 3pin to 4 3pin elosztoja. harisnyazott. remek a ventiket csoportba rendezni, ha alapbol is a radira egyformakat hasznalsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35448) Snip3r_HUN válasza proci985 (#35447) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Esetleg megoldás lehet még pl.: az nzxt vagy a phanteks féle venti hub,amit külön tud szabályozni.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#35449) HollyBoni válasza DigitXT (#35445) üzenetére


HollyBoni
veterán

Vízhőmérőt eddig is akartam, csak nem olyat amit lapra/Aquaero-ba kell kötni. Az kicsit tovább komplikálja a dolgot, ha a lapomra közvetlen nem lehet kötni. Mittomén CPU hő alapján is állíthatnék be riasztást, de az most is néha idle olyan hülyeségeket mér hogy szobahő alatt megy a CPU.

Kérdés hogy a keverőszelepen le lehetne e zárni a kinti radit, vagy ez csak magát tudja szabályozni. Igazából az lenne a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#35450) ViZion válasza Rruuer (#35443) üzenetére


ViZion
félisten

16 venti? :Y
...léghűtés topikba ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.