Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) proci985 válasza akoska07 (#28785) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tegnap hozta a posta a Lamptron CW611 et, szoval meg csak elmeleti szinten igen.

azt neztem, hogy van egy olyan limitacioja, hogy egy szenzorcsoportra egy venti mehet. viszont van 6 szenzorcsoport. kaptam hozza hat levegos szenzort, plusz vettem meg harom phobya szenzort (megy a vizbe), plusz van elosztokabelem is.

egy megy a pumpaba, egy megy a harom belepo + egy kilepo SFlexre, egy megy a ket (negy?) antecre plusz egy megy a kivulre rakott XTXre.

a Zalmanon amiatt nem voltak csoportositva a ventik, mert nem igazan birt 0.3Anal tobbet agankent.

ma nem tudom nekiallok e atepiteni, de ugy szamolom a ket zalmant kivaltja a lamptron (es meg marad 2 vagy 3 szabad slotom ventikiosztastol fuggoen), plusz a lianlit szinten.

egyebkent eddig tippre egy ketkoros rendszer, pumpa1 + intake + exhaust + pumpa2 + intake + exhaust vezerlesre meg tokeletesen eleg lenne egy.

nezegettem az aquaerokat, de xt nincs raktaron, plusz ha kulon aquabusos cuccok kellenek akkor nem duplajaba, hanem minimum triplajaba kerul a kore epitett szabalyozasi egyseg a lamptronhoz kepest vegeredmenyben.

jo eredmenyt akarok, de feleslegesen nem szeretem szorni a penzt.

MrM94: az EK ventije sajnos nem Gentle Typhoon, bar elegge Nidec Servonak nez ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28802) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Srácok ezek a hőfokok normálisak:

i7-3770K@4,7 Ghz 1,280V
ASUS R290X +100mV 1192/1500

D5: 2000 rpm

Radik:

fent 360x40 EK 3 db artic freezer 800 rpmn
lent 240x45 AC nexxos 2db artic freezer 700-on
1 ház venti kifelé fúj hátul.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#28803) TESCO-Zsömle válasza m0h0senator (#28802) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát még ha látnánk is, hogy mi micsoda a listában...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28804) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szerintetek egy 360-as meg egy 240-es Phobia radi elbirna egy 1.2 V-on jaro 4790K-t meg ket darab 290X-es kartyakat? Vagy a 360-as melle eleg egy kisebb is?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28805) TESCO-Zsömle válasza MiklosSaS (#28804) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Simán. De ha biztosra akarsz menni, szedd szét két körre, úgy tuti.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28806) ViZion válasza MiklosSaS (#28804) üzenetére


ViZion
félisten

single radi az leginkább a légtelenítést nehezíti meg, hőfokban alig ért valamit nálam a tripla mellett...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28807) m0h0senator válasza TESCO-Zsömle (#28803) üzenetére


m0h0senator
őstag

Az elso blokk a processzor aztan a ventik vga es legalso az alaplapi vrm.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#28808) #90933760 válasza m0h0senator (#28802) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gondolom az első 4 a CPU core, a középső a package, az alsó három meg a gpu, vrm1, vrm2? A legalsó meg a HDD.
Teljesen jók.

(#28809) MrM94


MrM94
őstag

Supr@ és ormányos, Köszi :R
De amúgy ti hol találtátok meg hogy mennyi kraftot képes leadni a CPU fan header?Én egy ideje keresem és nem találom :(((

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28810) m0h0senator válasza #90933760 (#28808) üzenetére


m0h0senator
őstag

Koszonom egyeduli 85 fokos vrm1 a baj a vgan de az ek betegseg jobb gappad kell de azert ma szetszedem megnezem.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#28811) proci985 válasza MrM94 (#28809) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

altalaban 1A, elegge eldugott info de forumokon altalaban szajhagyomany utjan terjed.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28812) MrM94 válasza proci985 (#28811) üzenetére


MrM94
őstag

Ja,vagy úgy.
Alaplapomról sok infó nincs,úgyhogy leteszek róla.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28813) Supr@ válasza m0h0senator (#28810) üzenetére


Supr@
senior tag

Ezt nem mondanam ek betegsegnek! Szinten 290x-em van, referencia kartya fc ek blokkal, nikkel plexi, es furmark alatt se megy 61fok fole a vrm 1, gpu max 52 volt eddig, de az is ritka, olyankor van vagy 26fok a szobaban. Es en is gyari ek padokkal hasznalom (igaz van a vga-n hatlap, de nem hinnem hogy 20fokot segitene).

Haverom 290x-n is ugyanez a blokk van, hatlap nelkul, es 60 korul szinten megall neki is a vrm1. Sztem vagy rossz meretu pad van a karin, vagy a blokk nem fexik fel rendesen.

ViZion: nalam is mikor bekerult a single radi a korbe, sztem meg 1℃-ot sem hozott:) viszont plusz bubi gyujtonek jo:)

[ Szerkesztve ]

(#28814) Snip3r_HUN válasza Supr@ (#28813) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nem általános EK betegség, de a 290/x-nél akad rá jópár példa. Olyan mintha nem lennének egyforma minőségűek a gap-padok.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#28815) seniman válasza Snip3r_HUN (#28814) üzenetére


seniman
addikt

Chriss99 is ezzel szívott :K Lecserélte fujipolyra és nyert vagy 20 fokot :K VRM hűtésben amúgy is a Heatkiller a legkiemelkedőbb.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#28816) MiklosSaS válasza ViZion (#28806) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

OK, eloszor eldontom hogy milyen kartya legyen, aztan lepek

Kosz neked is meg TESCO/-zsomlenek is!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28817) TESCO-Zsömle válasza MiklosSaS (#28816) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annyit még hozzátennék, hogy a kétkörös rendszer lényege, hogy a VGA-körben a víz hőmérsékletét feljebb engeded a szokásosnál. A VGA-knak úgy is jó lesz, viszont a bekötött radiátor hőleadását akár meg is lehet háromszorozni így.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28818) sg22


sg22
senior tag

bekoltoztem az uj hazba : ) ezzel az UV aktiv csovezessel ugy nez ki mintha a beleket latnad :D

what should I do about this?!

(#28819) MiklosSaS válasza sg22 (#28818) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo a hazad :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28820) MrM94 válasza sg22 (#28818) üzenetére


MrM94
őstag

Nagyon pofás :Y :R

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28821) Cyberneko válasza kovab0de (#28795) üzenetére


Cyberneko
tag

Azert, nem tudom melyik pumpa fogyaszt tobbet, mint a 1A, masreszt, hutes alatt boven jo, ha barmilyen pici "ram suti"-t rarak az ember arra fogalmam sincs hogy hivjak 6labura.
Es akkor mar boven jo a gepben alapbol is jelen levo legmozgas.
(Tapasztalatbol irom, mert nalam is egy ilyen (csak a 300ft-os kinai valtozata) van, es egyaltalan nem melegszik. )
(Ahonnan linkelte, latom +90ft-ert meg "keszre szerelt" borda is van hozza.)

(#28822) hszilard666 válasza MiklosSaS (#28804) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia Uram!
Tisztelettel megkérdeznem hogy biztos jó döntés a crossfire? Tekintsünk el attól hogy nekem mi van a gépemben, a 7990 is borzalom volt ahol nem ment rendesen a multi GPU. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#28823) MrM94 válasza hszilard666 (#28822) üzenetére


MrM94
őstag

Ezt úgy mondtad,mintha neki nem lett volna 7990e :D
Te csóka,már be se dugod a fejed az offba csak ide mi? :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28824) MiklosSaS válasza hszilard666 (#28822) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ez az, amit en jatszottam ott jo volt. En meg voltam vele elegedve.....visszont az elado meg nem irt...

(#28825) iszilard: senki sem hurrog le! Nincs joga!, siman elmondhatod a velemenyedet.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28825) hszilard666 válasza MrM94 (#28823) üzenetére


hszilard666
veterán

Dehogy nem csak nem merek hozzászólni nehogy le legyek hurrogva :DDD

Miklós:
Nem komolyan gondoltam, csak nincs téma amihez arrafelé értenék :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#28826) MrM94 válasza hszilard666 (#28825) üzenetére


MrM94
őstag

Sunákhoz csak értesz nem?
Meg óbégatni,hogy milyen szar napod volt. Nyugodj meg,van abba a totyikba ember aki semmihez sem ért mégis ossza az eszet :DDD :DDD
De ha szeretnéd én lehurroglak majd mindig :DDD Akármit mondassz.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28827) TESCO-Zsömle válasza Cyberneko (#28821) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azert, nem tudom melyik pumpa fogyaszt tobbet, mint a 1A

Az, amelyiket érdemes leszabályozni. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28828) Cyberneko válasza TESCO-Zsömle (#28827) üzenetére


Cyberneko
tag

Nemtudom, szerintem semmilyen pumpat nem erdemes leszabalyozni, ha nem hangos.
Az en dcp (4.0, talan, szoval a nagyobbik, olyan ami ViZon-nak van) szamomra 12V-om "elviselhetetlenul" hangos.
Egy ilyen feszultsegszabalyozo van rajta, borda nelkul, kb minden mogott 0 hutessel, es semmit sem melegszik.
Tehat, en tapasztalatbol merem irni, hogy a melegedes, mint realis veszely, nem letezik ennel a eszkoznel. Es ha jelentkezne, akkor boven eleg lenne ra egy borda, es ha valami exta dolog miatt csucson lenne jaratva, nem hiszem, hogy olyan nehez egy szamitogepben olyan helyet talalni, ahol valami ventilator erre a fel gyufasdoboz meretu dologra is fuj valami levegot...

(#28829) TESCO-Zsömle válasza Cyberneko (#28828) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván való, csak felhívtam rá a figyelmed, hogy a legtöbb teljesítményéből adódóan hangos szivattyú többet eszik 1A-nél.

Az enyém például benyakal majdnem 3-at csúcson. Szerencsére szabályozható a vezérlés, így gond nélkül le lehet tekerni. Így csak 2100rpm könyékén megy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28830) ViZion


ViZion
félisten

Lecsavartam a repedt tartályt, Tody mesternél van ócón csere, megrendeltem.
Gyárilag úgy rá volt tépve, majd beCCartam, mire leszedtem. Az a szép, hogy gumigyűrűs alul is, vagyis tök felesleges megtépni ennyire. Gondolom ez is volt a baj, feszíthette mint a barom, végül engedett a műanyag... Nekem meg most 5k-ba kerül az Alphacool jófejsége. :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28831) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Whole Room Water Cooling Part 6 - The Road to Stability

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#28832) hszilard666 válasza Snip3r_HUN (#28831) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem ez a rész nem volt nagy cucc. :(

Más:
Uraim!
Nincs valakinek ötlete hogy honnan tudok pokolian gyorsan 13/10 es csövezést szerezni budapesten? Nem akarok merlinner szívni.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#28833) mackosajt válasza hszilard666 (#28832) üzenetére


mackosajt
addikt

Obi? Kertészeti rész?
Vagy valami hasonló hely?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28834) seniman válasza mackosajt (#28833) üzenetére


seniman
addikt

Március 15-én? :(

(#28832) iszilard
Cső vagy csati kell?Na meg mennyi?

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#28835) hszilard666 válasza mackosajt (#28833) üzenetére


hszilard666
veterán

Biztos hogy jó az? :F Valami normálisra gondoltam, amit pc hez csináltak :D
(#28834) seniman:
Keddre kell, holnap tudnék elmenni érte.

Cső, minimum 1m.

(#28836) TESCO-Zsömle:
Pedig már abban a tudatban voltam hogy az ország jobban teljesít! ;]

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#28836) TESCO-Zsömle válasza hszilard666 (#28835) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Budapest nem Los Angeles...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28837) mackosajt válasza seniman (#28834) üzenetére


mackosajt
addikt

Ma sehol se fog venni.
Nekem hasonló, 230 Ft-os cső van. A wilo fűtési szivattyú nyomasat is bírja.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28838) seniman válasza hszilard666 (#28835) üzenetére


seniman
addikt

Érdeklődj nála.A múltkor még volt egy valag alkatrésze.Nem tudom mennyi csati kell,de csak több helyről lehet összekukázni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#28839) hszilard666 válasza seniman (#28838) üzenetére


hszilard666
veterán

Váááá! Sikerült itthon találnom 1,5 m használatlan csövezést, drukkoljatok hogy elég legyen :DDD
Kedden jön a define r5, pokolian kivi leszek hogy elég lesz e a cső! :D

Köszi, írtam is az úrnak.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#28840) #90933760 válasza ViZion (#28830) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az Alpha nekem is úgy meg volt tépve, nem is feszegettem mert mondom még eltöröm zsír újonnan.

Ez a videó is arról tanúskodik hogy az életben nem szereltek még semmit a ház körül. Mondjuk így már nem is meglepő, érthető hogy az egész megvalósítás kicsit defektes lett így el lehet nézni valamennyire. Ami a PC-n kívül esik ahhoz nem nagyon értenek hiába van köze hozzá.
A szűrő és az UV fertőtlenítő jó ötlet. Bár ha normálisan meg van csinálva, rendes folyadékkal feltöltve akkor nem kellenének egyáltalán, de én beszerelném így is mert jópofa ha más nem is. A tartályt viszont marhára nem értem még mindig miért nem lehetett átlátszó legalább egy oldala és valami nagyobb tisztítónyílás rá hogy az ember keze kényelmesen beleférjen...
Érdekel hogy vajon a szűrőt hova teszik, hova kötik be, remélem nem szívóoldalra.

[ Szerkesztve ]

(#28841) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Venti nélküli megoldást keresek már ha van ilyen egy i7-4970K + 780Ti hűtéséhez. Természetesen tuning lehetőségét meghagyván.
Mik a lehetőségek ?
Köszönöm

(#28842) #90933760 válasza tom_tol (#28841) üzenetére


#90933760
törölt tag

Terhelve sehogy a hagyományos radiátorokkal. Vannak passzív radiátorok [link], de ezekből is kéne legalább egy gép méretű összerakva hogy a rendszeredet elvigye. Nem tudjuk pontosan, mert itt nem nagyon foglalkoztunk még ilyennel, hogy egy cső mekkora hőt bír el.
Esetleg azt lehetne hogy a procit passzívan egy Mora vagy Nova mert azzal még elbirkózik, a vidit meg ilyen csöves cuccok külön körön akkor kevesebbel is beéri.

[ Szerkesztve ]

(#28843) seniman válasza tom_tol (#28841) üzenetére


seniman
addikt

Chiller,átvezetve egy másik helységbe.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#28844) Tito30


Tito30
tag

Sziasztok.

Agyalok azóta is,hogy tudnám az áramlásjelzőt (mérőt) kiiktatni,vagy helyettesíteni mert szűkíti a rendszert. Ötletem az,hogy a meglévő D-tek blokkot kicserélem egy Alphacool Eisberg (Solo) - High Speed Edition 3600rpm - Black blokkra. Ennek az oldalán látni az áramlást,a gép tud fordulatot mérni. Egy nagy kérdés,hogy a reserátor pumpája a leírás szerint több mint 2x annyi vizet képes szállítani. Mehet szerintetek a két pumpa együtt? Ezzel valahol bebiztosítom magam,ha az egyik megadja magát.De nem tudom,hogy nem-e fogná vissza egyik a másikat,vagy segítik egymást? Tanácstalan vagyok :F

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#28845) ViZion válasza seniman (#28843) üzenetére


ViZion
félisten

+1
vagy kvázi-korlátlan vízmennyiséggel. :DDD
Volt, aki padlásra vezette fel, esetleg vmi falon kívüli megoldás...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28846) carr válasza Tito30 (#28844) üzenetére


carr
őstag

anno 2004-2005ben az akkori Epox 8kha+ lapban, egy 2500Mhz-es Barton nem sült meg egyszer sem, álló pumpa mellett, pedig volt, hogy tutira elfelejtettem bekapcsolni a hydor LII-t, azztán csak sikított az alaplap, hogy dörömbölnek a celsiusok a blokkokon... merthogy a víz az egyáltalán nem keringett. :)
(külön kellett kapcsolni a 220v-os pumpát)
:))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#28847) #90933760 válasza seniman (#28843) üzenetére


#90933760
törölt tag

Annak meg mi értelme? Akkor a másik helységbe egy Mora rá 4 venti lassú fordulaton és kész.

Tito30
Felesleges túlbonyolítani. Azt nem tudom, hogy a Solo blokkja vajon jobb-e mint a D-tek meg nem-e hangosabb. Ezt a legfontosabb megtudni. Ha mégis megveszed akkor elég ha a Solo megy, a Reseratorból ki is lehet venni a szivattyút meg átalakítani HF csatikkal, tuningolni a belső csővel stb.

[ Szerkesztve ]

(#28848) Joshi válasza tom_tol (#28841) üzenetére


Joshi
titán

Ha teljesen passzív rendszert szeretnél, akkor valami hasonló méretű és kialakítású radiban gondolkodj. Sőt, szerintem ennél még ritkább lamellázat lenne jobb, ha türelmes vagy akkor valamelyik archív vizes topikban találsz képeket.

[ Szerkesztve ]

(#28849) Tito30 válasza carr (#28846) üzenetére


Tito30
tag

Biztos,hogy sikítana a lap nekem is nem tudom. De a kapcsolást azt egy 12v-os relé végzi,és a rendszerrel indul a reserátor is nem kell kapcsolgetni. Az áramlás figyelő,vagy jelző azért kell mert a rendszer annyira halk,hogy nem halom ha a pumpa megáll.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#28850) Tito30 válasza #90933760 (#28847) üzenetére


Tito30
tag

Ha egyszerre menne a két szivattyú az gáz? A reserátor szivattyú vízszállítása 300L/h a Soloé pedig 120L/h.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.