Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) seniman válasza therón (#19299) üzenetére


seniman
addikt

Attól függ mit akarsz belepakolni.Ha jól tudom a tetőbe befér egy 360-as radi.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19302) therón válasza seniman (#19301) üzenetére


therón
tag

Elöször csak a proci lessz levizezve ami egy haswell refresh lessz (4690k).
Talán késöbb vidikarit is. (gtx 770)
Késöbbre tervezek sli-t is.

(#19303) SkyS1gn válasza seniman (#19298) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát kb...

No a blokk a helyén, most jobban raktam fel mint anno a 6970-re először (mondjuk ott szarok voltak a gappadok, vastagot írt a ramra)

IDLE 30-31C :))

Kisebb belső átalakítás: pumpa előre került, fektetve raktam volna jobban látszódjon de úgy nem tudtam volna becsövezni értelmesen, a fektetett tartály pedig felkerült állítva. :P
Igen a 8pines nincs harisnyázva az a kakukktojás, a 290X már bekajál egy 8pines csatit is és ahhoz toldót nemvettem még.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19304) Weareus


Weareus
addikt

"Sima" légköri nyomás helyett 5-7 baron üzemeltetve egy pc vízhűtéses rendszert, származik bármi előny a plusz nyomásból? (Nyilván a hűtés hatásfokára, "jóságára" értem a kérdést...)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19305) seniman válasza Weareus (#19304) üzenetére


seniman
addikt

Inkább csak hátrány,mert a rendszer egy eleme sem bír ki ilyen nyomást tudtommal.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19306) Snip3r_HUN válasza SkyS1gn (#19303) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Csak 6+8 pin ? :Y A dual-x 7970-em meg kéri a 2x8 pin-t :DDD

(#19304) Weareus: a tömlőket is max 2 bárig tesztelik, szóval lehet több gondot okozna mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#19307) seniman válasza SkyS1gn (#19303) üzenetére


seniman
addikt

Szép letisztult belső. :C Már csak egy backplate kéne a vga-ra.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19308) Weareus válasza seniman (#19305) üzenetére


Weareus
addikt

Egyes Morák és réztetős Laing D5 simán bír 5-7 bart (a D5 10-et is), de amúgy igazad van, hogy nem sok értelme lenne, csak azon gondolkoztam el, hogy az autóknál miért tartják nyomás alatt a rendszert, de közben rájöttem, hogy azért, mert így a víz némileg 100 fok felett forr, ami ott jó lehet, de ugye itt nekünk a 100 fokos víz már több mint necces.
Viszont mégis életképes lehetne ez az ötlet épített pc-s hűtésnél, de nem folyadék és főleg nem víz esetében...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19309) HollyBoni válasza SkyS1gn (#19303) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van esetleg galériád több képpel a gépről? Nem ezzel a blokkal, de kb ilyen állapotban, szívesen megnézném.

(#19310) ViZion válasza Weareus (#19304) üzenetére


ViZion
félisten

Mi indokolná? Több a hibalehetöség sztem... illetve drágább pumpa kell, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19311) seniman válasza Weareus (#19308) üzenetére


seniman
addikt

Autóknál a hőmérséklet emelkedése miatt van nyomás alatt.Amire Te gondolsz,az a mezei kukta működési elve,de ott pont fordított lenne a helyzet és már 80-90fokon forrna.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19312) ViZion válasza seniman (#19311) üzenetére


ViZion
félisten

forditva: kuktában is azért van nyomás alatt, h melegebb legyen, de még nem gőz, illetve a gőz 120+ °C.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19313) Weareus válasza ViZion (#19310) üzenetére


Weareus
addikt

Vízhűtés esetében semmi, de mondom: életképes lehet a rendszer, csak bonyolultabb lenne kicsit, és nem vízzel működne. Innen tovább gondolva, mivel ez a vízhűtéses topik, be is fejezem, pontosabban lezárom a gondolatmenetet.

seniman 19311: ezt gondold át újra...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19314) #90933760


#90933760
törölt tag

Az autóknál azért van szükség a nyomás létrehozására (létrehozza a melegedő víz) hogy kicsit feljebb tolja a víz forráspontját. Erre meg azért van szükség, mert a 85-90 fok amin általában üzemelnek a rendszerek sima víznél már elkezd levegősödni meg pezsegni, buborékosodni és romlik a hűtés. A nyomás alatt lévő víz pedig később kezd el buborékosodni, az autó üzemi hőmérséklete fölött és így nem pezsgő vizet kap.
Kivétel persze a nyitott rendszerű hűtés, vagyis a nyomás nélküli de azok inkább munkagépekbe vannak ott se sűrűn.

Ja a kuktában is nyomás van, később forr a víz és előbb megfől a kaja egy 120 fokos vízben mint egy 95 fokosba.

Nem hiszem hogy itt a vízhűtésben bármi hasznosítható lehetne nyomás alatt. De még vákuum alatt se szerintem.

(#19315) ViZion válasza #90933760 (#19314) üzenetére


ViZion
félisten

vákum alatt igen: hőcső... de az nem vízhűtés. Mondjuk hőcsöves vizes blokk érdekes lenne... vagy csak drága :D

Weareus: igen, voltak p. éter hűtős kísérletek, linkeltük korábban. De nem hoz annyival többet, amennyivel drágább és veszélyesebb...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19316) Weareus válasza #90933760 (#19314) üzenetére


Weareus
addikt

Erről van szó, a hozzászólásod offos részét illetően, kb. én is ezt írtam le.
Az utolsó mondat meg szintén zenész, mert szerepel benne a víz szó, de pl. egy normál légköri nyomáson 20-30 fok körül forró folyadékkal működhetne a dolog: nyomás alatt folyadék állapotban lehetne tartani 30 fok felett is, majd passzívan átfolyna egy kisebb nyomású térbe, ahol elpárologna, ezzel hőt vonna el a rendszertől, és szépen hűtene, emiatt le is csapódna újra egy tartályba, ahonnan újra lehetne keringetni. A dolog rákfenéje ennél a résznél kezdődik, ugyanis az újrakeringetésnél a kis nyomású kondenztérből kéne visszapumpálni a nagyobb nyomású térbe, és itt kellene a plusz teljesítmény ill. viszonylag nagy lenne a keletkező zaj is, mert pumpa legyen az, amelyik ezt a kérdést csendben megoldja...

19315 ViZion: igen, így van. Volt Noctua D14-esem, és ez - ha jól emlékszem - (és bármilyen hihetetlen is), de vízhűtés! A hőcsövekből ki van szivattyúzva a levegő nagy része, és valameddig fel van töltve folyadékkal (víz?). A kis nyomás miatt a víz nem 100 fokon, hanem kb. 40-60 fok között forrni kezd benne, gőzzé alakulva felszáll, ill. eloszlik a zárt hőcsőben és így növeli a hődisszipációt. Ez az egyik ok, hogy pl. a gyári egybe vízhűtések zöme alulmarad a hűtőteljesítményt illetően egy D14-gyel szemben.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19317) ViZion válasza Weareus (#19316) üzenetére


ViZion
félisten

Pl. éter hűtésről volt szó, veszélyes móka, de nem olcsó.
Amit leírsz utána, az a kompresszoros hűtés, már van olyan... megvehető. ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19318) Weareus válasza ViZion (#19317) üzenetére


Weareus
addikt

Igazad van, ez a kompresszor, csak én pumpában gondolkodtam, mert a kompresszor hangos (na ja, nem véletlenül). Annyi a különbség, hogy a kompresszor összesűríti pl. a levegőt és aztán a nyomás miatt be lehet tuszkolni bárhová, ahol kisebb a nyomás, ill. akár folyadékot is továbbíthat (pl. szifon) viszont a pumpánál meg a normál légköri nyomáson lévő (pl. egy tartályban lecsapatott) folyadékot kellene be(vissza)pumpálnia a nagyobb nyomás alatt lévő csőrendszerbe.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19319) ViZion válasza Weareus (#19318) üzenetére


ViZion
félisten

Szal. ismételném: Te az éter, aceton vagy ilyesmi közegű hűtésről írsz, csak nem hőcső+lég, hanem valami vizes-radis megoldásban agyalva. FELEJTŐS. Nem vicc. Ezek mérgek, gyúlékonyak, illékonyak. Zárt hőcsőbe még elmegy, de a Te vizes rendszered ennyire zárt nem lesz, vákumot sem tudsz csinálni benne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19320) SkyS1gn válasza seniman (#19307) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát igen... majd talán :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19321) Weareus válasza ViZion (#19319) üzenetére


Weareus
addikt

Én is ismétlem: (csak nem kiabálok) éter, aceton: nem erről írtam, az ilyesmi meg tág fogalom. A lényeg az, hogy illékony (alacsony tenziójú) közeg kell, ami nem gyúlékony. (pl. szén-tetraklorid, kloroform).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19322) ViZion válasza Weareus (#19321) üzenetére


ViZion
félisten

...szerencsére az sem méreg, ha kijut. [link] :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19323) Weareus válasza ViZion (#19322) üzenetére


Weareus
addikt

Nem erről volt szó, hanem a gyúlékonyságról. (Egyenlőre). Amúgy, köszi van szerencsém napi szinten dolgozni ilyenekkel, úgyhogy tudom mi fán terem, csak a példa kedvéért hoztam fel, ti. nem kell azt hinni, hogy ami illan, az mindjárt robban is. Az hogy ezek speciel mérgezőek, persze baj, épp ezért keresgélek még normális folyadékelegy után, ami legalább közelítőleg találkozik a támasztott elvárásokkal.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19324) ViZion válasza Weareus (#19323) üzenetére


ViZion
félisten

Ha lenne olcsó és biztonságos alternatíva a víz helyett, akkor gondolom már használnák páran. Peltier, kompresszor, sterling motoros hűtő, olajba merítés, víz helyett más folyadék, stb... minden megbukott itt vagy ott a gyakorlatban. Ha megtalálod a vizesek Szent Grálját, vagy a bölcsek kövét, akkor feltétlenül írd meg. :DDD :R Szerintem a bejövő víz hidegen tartása lehet még megoldás (pl. iszonyat nagy puffer, vagy átfolyós rendszer), de az is drágább hosszú távon, mint venni még egy radit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19325) Weareus válasza ViZion (#19324) üzenetére


Weareus
addikt

Nem a spanyolviaszt akarom feltalálni. Egyrészt már fel van, másrészt vsz. nem vagyok elég okos hozzá, csak a saját kis otthoni mezei user szinten szeretném hálásítani a rendszeremet, ezért szoktam ráérő időben agyalni ilyen hülyeségeken. A víz az egyik legjobb közeg (a természet már feltalálta...), de az a fránya elektrolit dolog sajna nekem is kezd előjönni lassan a rendszerben. Igaz, több mint két éve megy a cájg passzívban bontatlanul, de lassan kezd bemattulni a Tygon. Különben lehet, az is elég lenne, ha tenne hozzá az ember valami antioxidánst, hogy megvédje a rezet az oldatba meneteltől, csak akkor meg ugye megfordulna a polaritás és az antioxidáns csapódna ki a blokk belsejére, eh szóval tényleg nehéz dió ez...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19326) Weareus válasza ViZion (#19324) üzenetére


Weareus
addikt

Csak egyre jár az agyunk. Legalább is ami az iszonyat nagy puffert illeti. Nekem kb. 18 liter deszvíz/etanol elegy van a rendszerben, és bár iszonyat nagynak nem nevezném, azért több mint az átlag és érezteti is jótékony hatását, bár mondjuk műanyag tartályból át kéne cuccolni egy réz tárolóba, azt kívülről bebordázni, szóval lehetne még fokozni a hűtési teljesítményt csodafolyadék meg venti nélkül is.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19327) FID


FID
őstag

Végre megvan mind :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#19328) Cyberneko válasza FID (#19327) üzenetére


Cyberneko
tag

Jol neznek ki igy egyutt, gratu :)

(#19329) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Na a gányolt barkács cucc nálam fog maradni, túlságosan megtetszett. :)) Legelőször a vizet szeretném lecserélni, hány liter desztillált vizet kéne venni, és hogy eresszem le a vizet? Tisztításban is jöhetne egy kis help. A feltöltés az nagyjából világos, néztem róla videót.

[ Szerkesztve ]

(#19330) #90933760 válasza FID (#19327) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szexuális. Ezzel így már elvisz egy rendes gépet is 250W-os karival meg egy 100W-os procival.

(#19331) hash99 válasza HollyBoni (#19329) üzenetére


hash99
senior tag

Szerintem kezd azzal hogy leszeded azokat a csöveket és raksz rá rendeset meg csatlakozókat. Leeresztés egyszerű lesz ollóval kettévágodaz egyik csövet és aláraksz egy vödröt :)

2db MORA2 szerintem elég sok vizet megeszik jobban jársz ha magadnak keversz mint venni x liter előkevertet. Tisztításnak ecetes vizet ajánlok aztán alapos átmosást.

Ha csak desztvizet raksz az bealgásodik. Majd a kémikus szakik megmondják mit hogyan keverj én nem értek hozzá annyira de jóval olcsóbb mint 8 liter előkevertet venni.

[ Szerkesztve ]

(#19332) HollyBoni válasza hash99 (#19331) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ok akkor lehet halasztom a dolgot és ha lesznek csövek akkor töltöm újra.

Hogy érted hogy magamnak keverek? Nem lehet bele sima desztillált vizet önteni?

(#19333) Seri21 válasza HollyBoni (#19332) üzenetére


Seri21
tag

Kell bele még vmi ami megakadályozza az algásodást. Vagy fagyálló vagy alkohol.

[ Szerkesztve ]

(#19334) Weareus válasza HollyBoni (#19332) üzenetére


Weareus
addikt

Alkohol jobb. 20% körül ok.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19335) #90933760 válasza HollyBoni (#19332) üzenetére


#90933760
törölt tag

Desztillált vízhez kell valami hogy ne zavarosodjon be, hiába tiszta maga a víz mert a rendszerbe ahogy beöntöd az nem steril, meg érintkezik levegővel is stb úgyhogy a tiszta desztvíz bezavarosodik.
Tiszta alkoholt vagy fagyállót szokás belekeverni. Alkoholt a gyógyszertárban kapsz azzal kb 10%-osra kell keverni. Arra kell figyelni, hogy az alkohol ha 70%-os akkor azzal kell számolni, ha 96%-os azt veheted 100%-nak.

Vagy fagyállóval kevered be a desztvizet, azzal meg kb 5%-osra kell.
A fagyálló pedig ha előre van keverve és rá van írva -35 fok akkor az 50%-os.
Én a fagyállóra voksolnék inkább, mert egyszerűbb beszerezni és eleve színes. Zöld vagy rózsaszín de van kék is ha minden igaz.

(#19336) ViZion


ViZion
félisten

ioncserélt víz + 5-8 % alkohol nálam jó, több alkesszal megmarta az ócó csövet.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19337) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Köszi mindenkinek. :R

Valszeg majd alkohol lesz, nem szeretném hogy színes legyen a folyadék, szerintem fekete vagy átlátszó csövet veszek.

(#19338) Baltoafarkas: Az nem gond, szeretek gépet bütykölni. :))

[ Szerkesztve ]

(#19338) #90933760 válasza ViZion (#19336) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jah, azt mondjuk nem árt neki elmondani ha már belép a vizesek körébe hogy se a víz se a cső nem örök életű valami ok mindig lesz amiért pucolni kell a rendszert, ez a vizes élet része.

(#19339) Weareus válasza ViZion (#19336) üzenetére


Weareus
addikt

Ilyen töménységben mennyi ideig bírja nálad baci/alga nélkül a folyadék?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19340) ViZion válasza Weareus (#19339) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom, kb. 7-8 hónapja kering, meg van még bekevert is, semmi baja az ásv. vizes palackban sem. Mondjuk nem gyógyszertári alkohol, hanem a korábban itt javasolt festékbolti Alkonek, amiben vannak még valamik, lehet azért. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19341) Weareus válasza ViZion (#19340) üzenetére


Weareus
addikt

Alkohol, ketonokkal denaturálva, hogy ne lehessen káros következmények nélkül meginni. Nyilván olcsóbb volt, mintha tiszta etanolt vettél volna, de teljesen jó. A töménységet illetően nálam a 20%-os etanol nem bánt(ott) semmit, mondjuk a csövem nem volt ócó :DDD.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19342) ViZion válasza Weareus (#19341) üzenetére


ViZion
félisten

tiszta etanol nem tudom mennyi, de ez 800 Ft/l kb. de alig kell belőle...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19343) hellboy0415 válasza FID (#19327) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

akkor nem csak nekem van hőleadó mániám? :)

Samsung S20 ULTRA

(#19344) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Minden rendszernél ilyen hangos ahogy csobog a víz a tartályban? Ez a leghangosabb dolog a táp után. :D

(#19345) fatal1ty1984 válasza HollyBoni (#19344) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

nekem az ek spin bay-ben néma.

(#19346) Supr@ válasza fatal1ty1984 (#19345) üzenetére


Supr@
senior tag

nekem pl vizcsobogas van benne:) de meg mindig jobb, mint mikor 2db ddc 1t-plus volt a gepben, akkor szoszerint sebesen csobogott:)
minden 10.percebn mentem kb wc-re:)

(#19347) Matisz77 válasza Supr@ (#19346) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Nekem ilyen van és szinte alig hallom! [link]

(#19348) #90933760 válasza HollyBoni (#19344) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meddig van vízzel? Mert háromnegyedig nyugodtan rakhatod. És a nyomó ág az a csőre van kötve? A tartályba van egy cső, abból kell a víznek kijönnie.
Ha nagyon zavaró akkor mosogatószivacsot vagy valami ilyesmit vágj kör alakra hogy jó szorosan passzoljon bele azt rakd a tartályba hogy a víz alatt legyen picivel.

Vagy veszel ilyet. [link]
Mosogatószivacs egyszerűbb.

(#19349) HollyBoni válasza #90933760 (#19348) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kicsit kevesebb mint a fele van feltöltve vízzel. Ez a nyomó ág nem világos. :B

[link]

Itt egy felvétel, ilyen hangja van. Venti sajnos nagyon behallatszik térmikrofon miatt de a csobogás hangosabb. :) Szerintem a szivacs megoldja a dolgot.

(#19350) ThodEE válasza HollyBoni (#19349) üzenetére


ThodEE
őstag

Nyomó ág az a szivattyúnak azon oldala amelyik felé nyomja a folyadékot, OUT feliratú :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.