Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) MerLinh


MerLinh
senior tag

sziasztok, adott a konfigom, z77e itx, 3570k most 4.2 megy
nemrég szereztem 1 corsair h80it és mondjuk Battlefield 4 alatt, olyan 75 fok körül mozog..
az szerintetek sok? mondjuk cooler master elite 130 ház az oldal venti még nincs bekötve
köszi

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#20102) Akcok94 válasza MerLinh (#20101) üzenetére


Akcok94
senior tag

hali,

egyrészt ez épített vizes fórum, másrészt nekem is i5 3570k van és egy noctua d14 alatt 4,3 ghz 60 fok megy föl bf3 közben.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20103) m0h0senator válasza MerLinh (#20101) üzenetére


m0h0senator
őstag

Itt hamarabb kapsz választ.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#20104) ThodEE válasza MerLinh (#20101) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam WoT és Watch Dog közben 50-55 fokosak a magok 4.2őn :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#20105) seniman válasza MerLinh (#20101) üzenetére


seniman
addikt

IHS mod és frankó paszta után lehet nyernél -20 fokot :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20106) Cyberneko válasza MerLinh (#20101) üzenetére


Cyberneko
tag

Ooo... Igen, sok.
Igazabol, ez a legnagyobb baj ezekkel az egybevizekkel, hogy se nem igazan csondesek, se nem igazan jok, egy normalis levegos hutovel osszehasonlitva.

(#20107) Apollo_21 válasza Cyberneko (#20106) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem írok litániát..van/volt egybe vízem a mostani előtt...semmiben nem rosszabb...az épített javára monddva...szebb..szabadon variálható...ennyi.
Pumpa viszont olyan meleg mint az állat...hőfokba aki aztmondja h 10-15fokokkal jobb az vagy brutál ügyes vagy tesztet nézett de nemtöbb...ami a 120as egyevízzel 65fokos volt az most 55-60körül..tehát én nemmondanám rossznak...hangosnak nekem egyiksem volt az..inkább ventit hallom mintsem bármelyik megoldásnál a pumpát amikre sokan panaszkodnak.

Nem vitaindításképp szántam, de így h mindkettő fordult már meg kezemközött..és most "elvileg" a jobbik dolgozik a gépben...azt kell mondjam számomra pénzkidobás volt az a 70 amit ráköltöttem mert nem lett tőle 10-15fokokkal jobb....ha lehetne visszacsinálnám.

Ami esetleg még "baj" lehet h nem előrekevert löttyöt használok..ha ez javít vmit akkor jó, de nemhiszem.

És még offba is teszem, akinek nem inge és bevált az épített, egészségére.
Én így 3hét után feladtam, apróra vele.:(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20108) HollyBoni válasza Apollo_21 (#20107) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam passzívan megy a gép, ezt nehéz lenne megoldani egybe vízzel. :D

(#20109) spanglee001 válasza Apollo_21 (#20107) üzenetére


spanglee001
addikt

Valami gáz van akkor nálad :K
Legalábbis az én pumpán semmit sem melegszik, dcp 4
voltmár seidon 240em, ami szintén nem gagyi kategória, de a mostanihoz képest piskóta :DDD
nálam minden 50 fok alatt van, 29 fokos szobában, pedig csak egy db 480 as radim van, 1100as ventifordulattal hűtve

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#20110) Cyberneko válasza Apollo_21 (#20107) üzenetére


Cyberneko
tag

Oszinten szolva, ha csak a cpu huteserol lenne szo, en peldaul nem is gondolkodnek vizhutesben, se egybe, sem epitett valtozatban sem. Inkabb egy normalis leghutesben, mert nagyon jok, es csendesek vannak.
Amugy, bar mar feladtad, de igazabol a kerdes az, hogy a 55-60C°-t milyen vizhomerseklettel ered el?
Egy 120-as radiatoros epitett viz termeszetesen nem lesz csak attol jobb, mert epitett, mint egy ugyanolyan vastagsagu 120-as alapu egybeviz.
Cserebe viszont nem vagy megkotve hangossag tekinteteben, es joval szabadabban varialhatod a dolgokat.

Az en dcp4-em sem melegszik, pedig most a melegre valo tekintettel 12V-ot kap, mint a ventik, es teljesen korbe van veve szivaccsal. (a hangjara valo tekintettel. ^_^ )

[ Szerkesztve ]

(#20111) Weareus válasza Apollo_21 (#20107) üzenetére


Weareus
addikt

70-ből nem is lehet igazán jó épített vizet összerakni, még használt cuccokból sem. Ilyen összeg mellett elhiszem, hogy csalódni lehet, hiszen egy új réztetős Laing D5 és egy új Mora fejenként 45-50, és akkor még hol a blokk, a csövezés, csatik, tartály, ventik, stb.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#20112) ViZion válasza Apollo_21 (#20107) üzenetére


ViZion
félisten

...lol.
Nekem volt egybevíz: tényleg hangosabb, kevés a víz benne, hamarabb pörögtek fel a ventik, etc. Azt ne mondjad, hogy egy single vagy dual slim radi = a 2 db 360-as normállal. Hangban biztosan nem. Valami ott el volt kefélve, vagy áramlással, vagy alkatrésszel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20113) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Éreztem h csak negatív fogadtatás lesz:D
Nemmérek vízhőfokot...:) Tehát nemtudom...de vagy 35-40fokos biztos van a pumpa háza..

HollyBoni
Nálam is ment passzívan az első pár nap..de nagyon elment a hőfok a rossz irányba.

Weareus
Adatlapot megnézed mi a rossz benne..ami szted 70ért tréé?:D
Sztem elég korrekt cuccokból van a blokkon kívül mind zsír új...egyiket sem kifogásolnám.
Persze nem 40fokot akartam..de mondjuk 50-et vagy 55öt max.

ViZion
Most is rajta van nyugi:)
Már vagy 5x szedtem szét hátha béna vagyok de nemjobb..:) Konkrétan 40fokról indulunk...28fok van a lakásban most.
De amikor 25volt sem volt jobb a helyzet...holnap tesztelek még 1-et utoljára..lerakom alapórajelre alap fesszel..aztán felteszem az Alpen-t. Mérek 2-3at hogy ne humbukra mondjam az észrevételeim.
De ennek mennie kell..ez biztos.
Sajnálom h csak én látom borúsan, de az élmezőnyben végzett a vásárlás után megbánt dolgok mezőnyében.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20114) ViZion válasza Apollo_21 (#20113) üzenetére


ViZion
félisten

Ott blokk vagy lefogatás para lehetett. Nálam az FX nincs ennyi, pedig 4,7 GHz-n megy most teszt jelleggel, ahol azé' van fűtés. Ha eldöntötted, akkor ennyi, de amúgy jó lenne vki ránézne, több szem ugye... Most írta egyik fórumtárs, h korsz@r egybevíznél valami kitámasztó kellett, h rendesen felfeküdjön. Lehet nálad is ilyen apróságon múlik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20115) Apollo_21 válasza ViZion (#20114) üzenetére


Apollo_21
addikt

Amíg nincs rá konkrét vevő nemérdekel h marad-e..csak többet vártam..márkából(minőségből) elég jól állok..
Azzal nemfogtam mellé...
De ha ez tényleg ennyit tud akkor sírva fakadok.
Holnap kipakolom az egész lapot..hátha. Remélem igazatok van.
Lehet a lap hátulján vmi kiálló kis tré darab...ami a foglalat körül van..vagy h a kis ablak a ház laptálcáján nem pont odaesik a kivágás és az fekszik fel...azt esetleg szétberhelhetem:) Van hozzá szerszám:D
De ezekre csak holnap derül fény.

Viszont hamár vannak akik vízhőt is mérnek..kilehet következtetni a víz hő-t pusztán cpu hőből? gondolom ennyire nem egyszerű:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20116) seniman válasza Apollo_21 (#20115) üzenetére


seniman
addikt

Azt kikövetkeztetni nem lehet.A kettő különbségéből lehet kikövetkeztetni,hogy mi lehet a gubanc.Egy hőmérő szenzor kellene még e rendszerbe,de nem hiszem,hogy a történtek után rá lehetne beszélni egy ilyennek a megvásárlására. :)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20117) Joshi válasza Apollo_21 (#20115) üzenetére


Joshi
titán

Milyen pasztát használsz? Kend be valami gagyi fehér pasztával a procit és szorítsd rá a blokkot majd szedd le és nézd meg hogy mindenhol hozzáér-e a blokk a procihoz. Nem kell vastagon bekenni. Én Arctic MX pasztát javasolnám.

(#20118) seniman válasza Apollo_21 (#20115) üzenetére


seniman
addikt

Jut eszembe,ha a blokk nem új,belenéztél a belsejébe?Lehet a fele áramlást lefogja valami szmötyi :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20119) Joshi válasza seniman (#20118) üzenetére


Joshi
titán

Az látszana az áramlási sebességen gondolom az feltűnt volna neki.

(#20120) ViZion válasza Joshi (#20119) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet nem gondolt rá. Ezért lenne jó, ha vki haver, ismerős segítene, megnézné. Van amin elsiklik az, aki 100× látta már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20121) seniman válasza ViZion (#20120) üzenetére


seniman
addikt

Hát igen,első épített vizénél szerintem senki nem venné észre,mivel nincs viszonyítási alapja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20122) Henk válasza Apollo_21 (#20115) üzenetére


Henk
veterán

Én pl. fel sem tettem a backplate-et a cpu blokkhoz mert nem feküdt fel rendesen. Ezeket a procikat amúgy sem lehet normálisan meghűteni a gyári pasztájával. Nekem nincs is húzva de játékok alatt 52-53 fokig felmegy pedig amúgy elégedett vagyok a hőfokokkal, gpu 47-48. Én gondolkodom még egy radiban, több víz, nagyobb hőleadó felület szerintem az is hozhat pár fokot.

(#20123) norbalia87


norbalia87
tag

Sziasztok, mi a velemenyet errol a cpu blokkrol? konnyen torik a plexi? Itt ha jol latom a lefogato fulek is plexibol vannak :(

egy i5 4670-hez keresek blokkot.

D5 pumpa ill. 1/2 belso es 3/4 kulso csovezes lesz hozza ha ez szamit esetleg egy jobb blokk kivalasztasaban. Nem lesz huzva a cpu ezert nem is szeretnek sokat kolteni blokkra.

[ Szerkesztve ]

(#20124) Pug válasza norbalia87 (#20123) üzenetére


Pug
veterán

Uhh, a fülek is plexik.. én inkább hanyagolnám... :(

(#20125) Cyberneko válasza Apollo_21 (#20115) üzenetére


Cyberneko
tag

Igazabol a vizho merese leginkabb arra valo, hogy legyen kepe az embernek, hogy mi a rossz.
Mert ha mondjuk a viz 30C° de a proci 60+ akkor egyertelmu, hogy nem a rendszerrel van a baj, hanem a cpu blokkal, a pasztaval, vagy a tenyleg szornyen lassu aramlassal. (ami nalad nem lehet, mert valamikor irtad, hogy ugy csobogott, hogy meg buborekokat is kavart)
Ha viszont a viz is meleg (nalad forro lenne inkabb, ha ez a baj) akkor a radiator van alulmeretezve, esetleg rosszul van atszeloztetve.
Tehat emiatt lenne hasznos, ha lenne valami kep a viz homersekleterol. :/
Amugy, hulye kerdes, de nem raktad fel forditva a cpu blokot? Ugy ertem, a viz a megfelelo lyukon megy be, es ki?
(Mert bevallom, nekem sikerult legelosszor ezt elszurnom, es en is csak neztem, hogy "ez igy xa... rosszabb, mint a gyari leghuto". Aztan megtanultam olvasni. ^_^ )

(#20126) ViZion válasza Cyberneko (#20125) üzenetére


ViZion
félisten

Símán megfogom a radit, idle szinbte hideg (érzetre), terhelve meleg. Próbálja ki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20127) Apollo_21 válasza Joshi (#20117) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tegnap levettem, egyenletesen oszlott a paszta.
Egyébként mx-et használok régóta.
Rossz bekötés kizárva, direkt figyeltem h in és out:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#20128) hash99 válasza norbalia87 (#20123) üzenetére


hash99
senior tag

Semmi baj azzal a blokkal ugyan ilyen van nekem is, a füleknél nem szorul annyira hogy gond legyen de máshol sem reped olyan könnyen mint gondolják sokan.

(#20129) FID


FID
őstag

Lehet hülye kérdés, de ha mondjuk valami 13/10 és én átrakom rá a 16/10es anyát akkor az 16/10 lesz? :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20130) Snip3r_HUN válasza FID (#20129) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Őőő... nem . ;] Külső menetek mekkorák ?

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#20131) seniman válasza FID (#20129) üzenetére


seniman
addikt

Elméletileg igen.Fotón úgy tűnik,csak az anya peremének más a mérete,igaz fotón nehéz 1,5mm differenciát észrevenni.Meg a gyártási költségek is ezt indokolnák.

Szerk

EK-nál 22mm mindkettőnek a külmérete,tehát valószínű megoldható :K

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20132) FID válasza seniman (#20131) üzenetére


FID
őstag

Én is erre gondoltam mért lenne más a menet is. Csak anyában különböznek gyártón belül.

Snip3r_HUN: Csak érdekelt a dolog. Minden cucc 16/10 kivéve a rezeratorokba a hf csatikat.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20133) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Phobya dc12-400-as pumpát szabad úgy elhelyezni hogy a rotor rész felfelé néz ?

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#20134) seniman válasza Snip3r_HUN (#20133) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem igen,az a belépő oldal.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20135) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Megjött a Fujipoly Ultra Extreme, estefelé felapplikálom. :))

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20136) seniman válasza SkyS1gn (#20135) üzenetére


seniman
addikt

Erre kíváncsi leszek :K Nem sokkal azután,hogy leadtad a rendelést,valaki rakott fel az apróra is :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20137) SkyS1gn válasza seniman (#20136) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez az én formám igen... :W ;]

- most pl alapon a kari furmarkkal a 100C VRM1, 61C GPU, 50C VRM2 és rohadt meleg van ugye.
Ahogy lekapcsolom egyből 70re leugrik pár mp alatt.

Nyilván furmark az furmark de ez lesz a mérce, game alatt sokkal lejjebb vannak az értékek.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20138) F e Z o válasza SkyS1gn (#20135) üzenetére


F e Z o
veterán

Kíváncsi leszek a vrm 1 hőfoka mennyit fog esni terhelés alatt....

H2O über alles!

(#20139) SkyS1gn válasza seniman (#20136) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mondjuk nekem a 17.0 W/mK Ultra van.

(#20138) sephi Hát még én! :B De akkor már bacok a VRM2-re is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20140) Laja333


Laja333
őstag

Hello!

Sosem volt még vízhűtésem, és nem is nagyon ismerem a mikéntjét. Nem tudom melyik pumpa jó, melyik nem, melyik a legjobb ár/érték. Sem azt hogy radiátoroknál mit érdemes szem előtt tartani, és így tovább. Éppen ezért: Tudnátok valami cikket/tudástárt/howto-t linkelni, amiben utána tudnék olvasni ezeknek? De úgy velősen, nem csak egy rövid ismertetőt. Angol oldal is jöhet. Lehet hogy nekem is kidobna valamit a gugli, de nem tudom hogy amire rákattintok, az releváns információ-e. (Amiket eddig találtam, 2012-es cikkek, és azóta jöhetett 1-2 változás mondjuk fejlődés képében)

Ja még annyi, hogy épített víz érdekel csak, a kompaktak nem bejövősek.

Köszi :)

(#20141) FID válasza Laja333 (#20140) üzenetére


FID
őstag

Tudni kellene mit akarsz vizezni az adatlapodon lévő gépből :K És hogy mennyi a keret rá. Csak új cuccok jöhetnek szóba vagy jó a használt is.....

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20142) seniman válasza Laja333 (#20140) üzenetére


seniman
addikt

Tessék egy kis olvasnivaló

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#20143) rinsz


rinsz
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Antec Kühler 620 kompakt vízhűtőm és egy FX 8120at hűtenék vele. Az normális hogy alapjáraton 45C a proci terhelve pedig 57C?! :B

Már újrapasztáztam tettem rá kettő ventit de ennyi a hőfok, esetleg valakinek valamit ötlet?

üdv. :R

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#20144) SkyS1gn válasza rinsz (#20143) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Szerintem az jónak számít ebben a felállásban. meleg/amd proc/single slim rad

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20145) Laja333


Laja333
őstag

Első körben cpu, ram, vrm. Második körben akár vga is, de úgy gondolom annak a gyári hűtője bőven elég lenne, miután kiszivattyúztam a hőt a házból. :) Pumpát újat mindenképp, többi lehet bontott.

(#20146) Shadowbull


Shadowbull
addikt

lassan elkezdem beszerezni a cuccokat, es az az otletem tamadt, hogy a Mo-Ra 3-at felrakom a szoba falara. A gep viszont a foldon van. Szerintetek az mukodhet ha a kiegyenlito tartalyt a mora tetejere rakom, de nem kotom be az aramlasi korbe direkt, hanem csak egy nyilason keresztul catalkozik majd a morahoz?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#20147) SkyS1gn válasza Shadowbull (#20146) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Amíg a pumpához oda tud érni a víz, gond csak nemlehet belőle.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20148) FID válasza Shadowbull (#20146) üzenetére


FID
őstag

Igen az a lényeg hogy a pumpa elkapja a vizet. Bár ha rendelkeznék mora 3al akkor tuti keret és lábrá a monitor mellé. (Ha megunom a reseratorokat akkor tuti így lesz :DDD )

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#20149) Shadowbull válasza FID (#20148) üzenetére


Shadowbull
addikt

nincs akkora hely az asztalomon. a foldre meg nem akarom tenni, mert takaritaskor utban van.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#20150) FID válasza Shadowbull (#20149) üzenetére


FID
őstag

És ha polc a falon és arra rá? Nekem Úgy van hogy albiba hagytak itt butor lapot valami iroda asztal lehetett.
Obiba meg vettem 4lábat és kész. Elég mázlim volt én sem férnék el különben.

Lőnél róla egy képet?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.