Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) #90933760 válasza hash99 (#19750) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha csak slim radik férnek be akkor még mindig necces egy CF, főleg ezekből a kártyákból ezek nem 250W-osak hanem 290W és mivel víz alatt kordában lehet tartani a hőfokot a powertune fel is fogja tolni maxra az órajelet szóval be is fogja puszilni ezt a tetemes energiát persze nem lesz folyamatosan csúcsterhelésen, de többet fog zabálni átlagban mint a megszokott régebbi 250W-os karik amit bezabáltak átlagban. Főleg ha rá is tuningol. Bár el kéne hogy vigye a két slim radi is, sőt, de ott már szerintem kis kompromisszumot kötnie kell hangerővel szembe majd.
Annak meg nincs értelme hogy betegyen egy harmadik radit is feleslegesen bonyolítani, bár ha nincs semmi megoldás legvégső esetre az is oké, én hátra mondanám jónak és akkor megmarad neki a hdd keret.

A szállítással kapcsolatban szerintem nyugodtan lehet döntögetni a cső nem lazulhat le, rögzíteni kell a házon belül is valahova hogy ne cafogjanak. Meg rendesen rögzíteni kell nem csak simán ráhúzni a csonkra.
Arra kell legfeljebb hangsúlyt fektetni hogy a tartály fent legyen a szivattyú meg alatta, mert ahogy eldönti a tartályból a levegő útnak indulhat a csövekbe és indításnál lökje ki hamar a levegőt a szivattyú ha bekapja meg folyjon rá könnyen a víz a tartályból. Érdemes lehet még úgy elhelyezni a cuccokat hogy maguktól is könnyen légtelenedjenek, szóval lentről felfele haladni. Bár nem is biztos hogy szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#19752) kovab0de válasza m0h0senator (#19695) üzenetére


kovab0de
tag

Szia!
Nekem 2db EK CoolStream RAD XT 360 volt 5db ventivel halkra véve és 4,7ghz volt a procinak(3770k) a vége a kártya nem volt húzva.
Házat cseréltem ,jelenleg Phobya G-Changer 240 v2 +Phobya G-Changer 120 v2 használok magasabb ventifordulatal karcsúbb tuning belefér.

(#19753) Apollo_21 válasza spanglee001 (#19741) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó a méret írtam h 16/10es csati 16/10es csővel....
Nehúzzam le, ez ugynéz ki h magától lelőki a csati a rátekerhető "gyűrű" pereméig magát, csinálok képet v vid hogy tiszta legyen.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#19754) F e Z o válasza kovab0de (#19752) üzenetére


F e Z o
veterán

Milyen vga-d van, mert az se mindegy.

H2O über alles!

(#19755) kovab0de válasza F e Z o (#19754) üzenetére


kovab0de
tag

Sapphire R9 290x referencia kartya,heatkiller blokkal +hatlap.

(#19756) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#19753) üzenetére


Apollo_21
addikt

Csősztori megoldása...használj baumaxos átlátszó csővet ha nem akarod h a csati ledobja magáról..:D
Ennyit a masterkleer csőről...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#19757) seniman válasza hash99 (#19747) üzenetére


seniman
addikt

Jó lett :C Cosmos összement a mosásban? :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19758) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#19756) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kis módosítás az előzőhöz...ugynéz ki h csak a tegnap érkezett 3db 16/10es ek csq csati dobja le a csőveket...abból is 2db a masterkleer-t...a harmadik úgyahogy rajta marad...
Mind1..akkor csakjók lesznek a nagy csatik..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#19759) MrPetya19 válasza #90933760 (#19749) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát HTL-en egy 240630-as alphacool radin volt egy 290+húzott 4770k, és nem volt 50 fok körül minden alkatrész, de elég volt.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19760) #90933760 válasza MrPetya19 (#19759) üzenetére


#90933760
törölt tag

240 slim radin? Már csak azért is érdekes, mert az egybevizeken lévő ekkora radi is pont elég egy procinak, mellette egy ekkora kártyával hogy a bánatba viszi el? Persze megoldható de hogy nem halkan az is biztos.
Nem találom azt a cikket amit linkelgetni szoktak néhányan, de ekkora radival ordító ventik mellett van meg legfeljebb ez a kapacitás. Bár a gyári hűtésnél ezerszer halkabb meg hűvösebb a cucc így is valakinek már ez is elég.
De a kolléga halkat szeretne ahhoz meg radi kell. Meg jó venti.

Meg egy jó szivattyú, arról még nem beszélt hogy milyen szivattyúja van vagy mit tervez. Ha halkság kell akkor D5 bár drágállni szokták akkor meg a Phobya/EK szivattyúk vannak még amik halkak leszabályozva.

[ Szerkesztve ]

(#19761) adatfalo


adatfalo
senior tag

Jön a meleg, a gépem izzad, főleg játék közben ;] :

Jelenleg egy 280-as Phobya és egy 140-es EK radim van. Erősen gondolkozom még 1 ~360 as radin a gép tetejére.
Egy R9 290X-et és egy 3770K-t kellene hűteniük. (jelenleg játék közben a kártya fel megy 50 fok felé, ráadásul ebben a melegben már idle-ben 40 fok körül van).

A kérdés:

A kicsi EK DC 2.2 pumpa elég lesz a plusz radiátor beiktatásával is, vagy akkor már tényleg gondolkozzak el valami erősebben?

www.adatfalodesign.hu

(#19762) MrPetya19 válasza #90933760 (#19760) üzenetére


MrPetya19
addikt

Itt van az oldal a teszttel.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19763) #90933760 válasza adatfalo (#19761) üzenetére


#90933760
törölt tag

Berakhatod nyugodtan, egy radinak nagyon kicsi ellenállása van.

(#19764) SkyS1gn válasza adatfalo (#19761) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tuti elég lesz, nekem DCLT-pro viszi most pedig bedobtam egy Phobya 120as g chargert hátulra + 360as magicool a tetején.

290X és 3770K

Vga-val még szórakozok de ilyen 1200-1220core/1400mem között + 3770K 4,5Ghz-en.

Proci 60egypár fokos, vga 55-56, Phobya berakása elött már 60felé volt :)

- megint majdnem eláztattam a gépet, a g charger túlsó csatijánál meglazult ahogy én forgattam a csövet a prociblokknál, azt vettem észre hogy csöpög a noctua ventinél a víz ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19765) adatfalo válasza SkyS1gn (#19764) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Én az egész vga-t eláztattam táppal együtt beszereléskor, a vga-ról csobogott a víz, kisebb csoda, hogy nem lett semmi baja. :D ;]

(#19767) Cris99

Sajnos van ilyen. Tényleg igaz az a mondás, hogy "Két fajta ember létezik, egyik aki már eláztatta a gépét a vízhűtésével, a másik pedig aki el fogja" :DD .. vagy valami ilyesmi :D

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#19766) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Köszönöm Srácok a segítséget. Akkor úgy lesz, hogy 360x45s a tetőre 1 sor ventivel és alulra egy 240x45ös szintén 1 sor ventivel. Így elférnek és bízom benne, hogy teljesítménnyel sem lesz baj és megfelelően csendes is marad. :R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#19767) SkyS1gn válasza adatfalo (#19765) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ilyen durva azért nemvolt... de legutóbb az aluminium takaró mentett meg, mikor azthittem hogy ÉN majd úgy szétkapom a rendszert hogy csak a cpu-vga részt bontom meg... persze a radiátor a tetején teli vízzel nem így gondolta.

Szét is volt kapva, kicsit megmozdítottam a gépet, aztán alul ahol jön fel a vga-ba elkezdett bugyogni a víz, folyt hátra a lemezen be az alaplap alatt, kikerülve a tápot :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19768) baboss


baboss
őstag

Szét szedtem a VGA blokkokat,még soha nem volt takarítva,volt benne rendesen lerakódás.
A plexi tetőket fogkrémmel megpolíroztam,de a bal oldali nem nagyon akar átlátszóbb lenni.A művelet előtt mind a 2 tető tejszerűen matt volt.Polir koronggal és pasztával jobb eredményt érnék el ?

A fém részt mivel kellene takarítani,hogy ne legyen ilyen foltos.

(#19769) BandiT85 válasza adatfalo (#19761) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Inkább dobd be szendvicsbe a nagy Phobyát, szerintem sokat nem számítana a plusz 360-as, ha ígyis-úgyis meleg van a szobában.

(#19770) adatfalo válasza BandiT85 (#19769) üzenetére


adatfalo
senior tag

Tetőtér, nyáron meg lehet sülni ;]

Jelenleg 3 venti van rajta kettő szív 1 fúj, szóval még 1 fújósat tudnék rárakni, meg a 140-esre még1-et. Szerinted ez a két plusz venti javítana rajta? :F

www.adatfalodesign.hu

(#19771) seniman válasza baboss (#19768) üzenetére


seniman
addikt

Most nem tudom a nevét,de valamilyen szert nagyon szoktak isteníteni evőeszközök,meg ezüst ékszerek tisztításánál.Szerintem itt is beválna.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19772) F e Z o válasza SkyS1gn (#19764) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem jártál volna jobban, ha a 360-as magicool radit lecserélted volna phobya 360-as v2.0-ás g-charger-re?

(#19771) seniman : Én sidol-lal szoktam az ilyeneket felpolírozni.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#19773) BandiT85 válasza adatfalo (#19770) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Hát akkor sokat nemhiszem. Rakass föl egy klímát! ;] Persze az 50 fokos vga sztem nem sok. :U

(#19774) seniman válasza F e Z o (#19772) üzenetére


seniman
addikt

Az is jó lehet,de nekem valami hétköznapi háztartási cucc rémlik,talán fogkrém,de nem akarok hülyeséget írni..

Update:asszonypajtás is megerősítette,hogy a fogkrém az :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19775) mackosajt válasza seniman (#19774) üzenetére


mackosajt
addikt

Esetleg még a cif?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19776) seniman válasza mackosajt (#19775) üzenetére


seniman
addikt

Az se rossz........

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19777) baboss


baboss
őstag

A plexi jó lett-fogkrém és felhoztam az autó polírozó gépet.
Most a fém résznek esek neki,megnézem mit találok hozzá.

(#19778) SkyS1gn válasza F e Z o (#19772) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kitudja, lehet.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19779) baboss


baboss
őstag

Valaki alkalmazta már ezt az átalakítást.link Érdemes megcsinálni ?
Laing DDC 1T 10W egy forrasztás és Laing DDC 1T Plus 18W lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#19780) kovab0de válasza baboss (#19779) üzenetére


kovab0de
tag

Cseréltettem p87 nevű taggal panelt mert az egyik éjjel a pumpa(Laing DDC 1T) alá folyt a létyó. Szabályzosra csinálta meg hibátlan lett. De itt nekem pont az volt a célom hogy ne legyen olyan gyors illetve illetve hangos.
10w-on tudom milyen de 18 w-on :Y

[ Szerkesztve ]

(#19781) TESCO-Zsömle válasza baboss (#19779) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én alkalmaztam egyszer és működött. A probléma az, hogy csak korai modelleknél működik a dolog. Sok 10 wattos DDC van, ami azért 10-es, mert kevesebb a menet a tekercseken.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19782) baboss válasza TESCO-Zsömle (#19781) üzenetére


baboss
őstag

Nekem pont ugyan az a típus van mint a linkelt képen.1 CPU blokk [link] 1 alaplap blokk [link]
2 db memória,és 2 db VGA blokkot (párhuzasmosan kötve) kéne,hogy elvigyen.[link]
Ilyen tető van rajta.[link] A cpu blokkban a Jet Plate eléggé megfogja a szivattyút.Ezért gondoltam arra,hogy átkötöm 18w-os ra,vagy szélesebbre csinálom a nyállást a Jet Plate közepén.

[ Szerkesztve ]

(#19783) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Hogy lehet hogy ez vizezett 290X magja 50C VRM2 44C pl de a VRM 1 a 80fokot nyaldossa, tuningolva 95-100...

Minden csavar meg van húzva amennyire lehet.

Más megtudná nézni gpu-zben hogy mennyi furmark alatt? alapon

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19784) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#19783) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Látom neten másnál is probléma, van aki újrarakta jobblett.

IDLE 32C mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19785) spanglee001 válasza SkyS1gn (#19784) üzenetére


spanglee001
addikt

nem lehet, hogy oda másfajta gappad, vagy hőleadó szivacs kell, legalábbis én 2 vagy 3 fajta ragasztmányt kaptam a heatkillerhez

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19786) SkyS1gn válasza spanglee001 (#19785) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Leírás szerint csináltam, és ellenben a 6950-hez adottnál, itt minden ki volt számolva és bejelölve hol vágd. + felesleg nemigen volt.

Tehát csak 0.5mmes volt ramokra ami pont ki volt számolva, meg van 1mm-es a vrm részekre amiből több van, és ennyi.

Más:/

Fujipoly ultra extreme padot honnan lehetne szerválni? égre-földre dicsérik.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19787) seniman válasza SkyS1gn (#19786) üzenetére


seniman
addikt

Valakinek volt már itt hasonló problémája,ott izomból meg kellett húzni a blokkot.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19788) adatfalo válasza SkyS1gn (#19786) üzenetére


adatfalo
senior tag

Tudtommal nekünk hellyel-közel ugyan olyan konfigunk van. Ha gondolod holnap lemérem a vrm hőmérsékleteket furmark alatt. :))

www.adatfalodesign.hu

(#19789) Joshi válasza SkyS1gn (#19783) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is szinte azonnal felment ~70 C°-ra a VRM1 de onnantól már belassult a melegedés. Nagyjából 20-25 percet futtattam a Furmarkot 2560x1440-es felbontásban fullos beállítással de ezt a képen is láthatod. Gyakorlatilag a teszt alatt folyamatosan ment fel a hőmérséklet de már nagyon lassan, a kép készítésénél ~41 C°-os volt a vizem míg a szobában 25 C° volt. Durva ez a Furmark viszont szerintem a rendszerem teljesen jó már csak azért is mert oké hogy a 360-as tripla 45 vastag radin teljes gőzzel mentek a ventik de a 240-es 45-ös radin lévő ventik PWM-es vezérléssel alig pörögtek mivel a proci nem nagyon terhelődött. Mostanában vettem egy Phobya 60-as 120-as radit amit még be tudok építeni szerintem azzal jobb lesz a helyzet.
Összefoglalva nem megfelelő a kapcsolat a VRM és a blokk között ez biztos, nekem Aquacomputer kryographics Hawaii blokkom van és nincsenek megtépve a csavarok.

Kép.

[ Szerkesztve ]

(#19790) mackosajt válasza seniman (#19787) üzenetére


mackosajt
addikt

jelen

bár nekem alighanem szét kell majd dobni a vga blokkot, mert ugye használtan vettem vga-val együtt, csak nem szedtem szét, mielőtt beraktam, mert biztos helyről vettem, de valami csak lehet benne, mert ugye kezdettől fogva melegebb az egész, mostanában meg bf4-ben félek az active protection-t használni amikor lőnek, mert restart lesz azonnal, ugyanis a VRM 90 főlé ugrik hirtelen.
A legfelső értéket sosem tudom meg, mert addigra restartol.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19791) SkyS1gn válasza adatfalo (#19788) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megköszönném.

Joshi :R 80 is sok szerintem, nekem is hasonló... gpu és VRM2-höz képest a VRM1 igen messze van.

Melyik amúgy a VRM1?

Már látok mindenféle variációt...7970pl

Szerintem jobbra az a sor az, mivel ha gpu feszt növelem nő vele a vrm1 hőfok is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19792) MrPetya19 válasza SkyS1gn (#19791) üzenetére


MrPetya19
addikt

A HTL-es xspc razor 290 tesztben is magas volt nagyon a vrm 1 emlékeim szerint.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19793) seniman válasza mackosajt (#19790) üzenetére


seniman
addikt

Emlékeztem én,hogy volt már hasonló eset.Az igazi az lenne,ha valaki olyat is meg lehetne kérdezni,aki léggel is használta.Akkor kibukna,hogy a blokkal,vagy a felfogatásával van e valami gubanc.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#19794) SkyS1gn válasza seniman (#19793) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem azzal ment fél évet, de már nemrémlik mennyi volt.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19795) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Meghúztam ahogy bírtam mégis pici tuning és furmark alatt már 100fölé megy le is lőttem...

Game alatt is sok az a 80körüli.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19796) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!
29fokos szobában; Idleben 40fok és Loadnál pedig 60 -1-2 fokk (játék alatt, 2-3óra) jó értékeknek mondhatóak 1szem 240es radival amit 1db 140es ventivel fújok? Amit hűt az egy 3570K 4ghz-en.
Radi a gép tetejébe téve a vga fölé úgye... ezen kívül 1db 14es venti a gépház elejében..illetve egy 20as az oldallapon.
A 14esek 1000-1100között pörögnek; a 20as 700at.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#19797) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#19795) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"I finally changed the EK thermal pad for VRM1. What a improvement.

Stock EK - 78C (Mining)
Stock EK + Thermal paste - 70 (Mining)
Fujipoly Extreme - 52C (Mining)

This was with Stock voltage and card @ 1000/1500

EK shoudl really upgrade their thermal pad solution."

Berendeltem az Ultra Extreme padból 1mm-est.... ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19798) MastR válasza SkyS1gn (#19791) üzenetére


MastR
tag

Adtam egy kör Furmarkot én is a kártyának mert kíváncsi voltam, hogy hogyan alakul a VRM1 hőmérséklete:

2560x1440 8xMSAA - 25 perc Furmark:
GPU: 53, VRM1: 60, VRM2: 44 KÉP

mindezt néma csendben khm... maxon járó (1450 rpm) ventivel sikerült mondjuk.

Kérdés: akiknek nagyon rossz a VRM1 hőmérséklet, azok nem raktak véletlenül műanyag alátétet a blokk és a kártya közé a csavaroknál? mert nekem 3x annyi műanyag alátét volt a csomagban, mint amennyit felhasználtam. Gondolkodtam is, hogy minek adtak ennyit? illetve biztos jó ötlet-e hogy kihagyom őket :DDD

(#19799) SkyS1gn válasza MastR (#19798) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem, csak egyet raktam a csavarra mielött betekertem...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#19800) Snip3r_HUN válasza SkyS1gn (#19791) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Újrapasztáztam a powercolor 7970 v2-t, a vrm 2 felett semmi nincs a vrm1-en pedig gap-pad + a kis alu borda, a gyári hűtővel ~62 fokos a mag, és két fok eltéréssel a vrm-ek ~67 fok Batllefield 4 alatt. (45%-ra letekert ventivel)

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.