Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) seniman válasza ebali (#16050) üzenetére


seniman
addikt

Egy kis olvasmány :)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16052) GBZorSmizzeY


GBZorSmizzeY
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összeállítani egy vízhűtést, és a segítségeteket kérném!

A keret 100ezerFt max, de ha olcsóbban jönne ki, arra sem lenne ellenvetésem :)

Konfig:
Alaplap: ASUS Crosshair V Formula-Z
Processzor : Fx 8350
HDD: Seagate Barracuda
SSD: Kingston HyperX 120GB
Táp: FSP Aurum Gold 700w
VGA: R9 280x 2db
Gépház:Thermaltake Level10GT
RAM: Corsair Dominator Platinum 2x8 GB 1866mhz CL9
DVD olvasó: Samsung SH-B123L

A két VGA-t és a processzort szeretném hűteni elsődlegesen.

A kinézet is fontos számomra és a teljesítmény!

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16053) GBZorSmizzeY válasza GBZorSmizzeY (#16052) üzenetére


GBZorSmizzeY
csendes tag

Az kimaradt, hogy a zajszint is számít, mivel sokat alszom gép mellett, mivel többnyire este renderelek videót és töltök fel, és zavar a zaj alvás közbe.

(#16054) Supr@ válasza GBZorSmizzeY (#16053) üzenetére


Supr@
senior tag

Kellene a vga-k pontos tipusa is, az alapjan meg lehet nezni milyen blokkokat tudsz rarakni.

(#16055) mrbig25 válasza GBZorSmizzeY (#16052) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Ha használtan nem fogsz találni blokko(ka)t a videókártyákra, akkor a 2db blokk alsó hangon lesz 50-55k.
CPU blokkal 65k környéke.
Folyadékkal, csővel, csatikkal 75k körül.
És kell még pumpa, tartály és radiátor(ok). Szóval ha használtan nem találsz meg egy pár dolgot, akkor meg kellesz pótolni a rászánt összeget.
Arról nem is beszélve, hogy a 2db VGA miatt lehet, hogy érdemes lenne két körben gondolkodni, mert a VGA-k jobban bírják a melegebb vizet...a proci viszont kevésbé. És ha egy körön van a 2db VGA a CPU-val, akkor a két kártya által termelt hő a CPU-t is feleslegesen melegíti.

Írtad, hogy fontos a teljesítmény és a halk üzem -> ez pedig 2db VGA mellett leginkább 2 körrel valósítható meg vagy egy körben egy óriási radival. Ez viszont megint nem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

...

(#16056) Ijk válasza mrbig25 (#16055) üzenetére


Ijk
nagyúr

Először megcsinálja egy körösre, aztán ha nem elégedett a hőfokokkal akkor vesz még egy pumpát, tartályt.
Persze így alapból két radiátorral kell indítani egy nagyobb helyett.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16057) Ijk


Ijk
nagyúr

Csodás, a 4k-s alpenföhn bordákhoz kapott ragasztó be van száradva. :(((

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16058) princeblade


princeblade
tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy PC-t amiben a proci vízhűtés alatt áll! A kérdésem arra irányulna, hogy ugye jelenleg a tartály szintja majdnem a minimálon van, de ugye a csövekben van hűtőfolyadék, és szeretném feltölteni a tartályt. Na most már elég csak a kupakot lecsavarni és szimplán feltölteni kikapcsolt állapotban a és sziszteéma magától beépíti az újonan hozzáadott folyadékot vagy kell valamit kombózni a pumpával meg ilyesmi? Ja és jelenleg zöld folyadék van benne, de szeretném feltölteni egy átlátszó folyadékkal. Le kell cserélnem a teljes hűtőfolyadékot és átmosni a rendszert vagy csak simán feltöltés és mehet is a menet?
Előre is köszi a segítséget!

Winter is Coming...

(#16059) Pug válasza princeblade (#16058) üzenetére


Pug
veterán

Ha nem sima deszt vizet adsz hozzá, vagyis bármilyen olyan folyadékot, mely nem található meg az előző elegyben, akkor igen, le kell cserélni a teljes folyadékot és átmosni az új folyadék előtt.
Ha esteleg csak sima deszt víz, vagy a korábbi folyadékból töltöd újra, akkor mehet simán a tartályba.

[ Szerkesztve ]

(#16060) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Mivel érdemes átmosni a rendszert? Hallottam, hogy valaki ecetet is tesz bele a vizkő oldás miatt. De kérdezem én kis laikus ha deszt víz megy benne meg fagyállós keverék akkor hol a vízkő? Mert szerintem ezektől nem lessz köves. Aszem:) :D

Samsung S20 ULTRA

(#16061) sg22


sg22
senior tag

aquatuning oldalarol melyik az ajanlott szivattyu ? egy ilyen tartaly egyben egy eheim szivattyuval az milyen lenne? nem ratyik ezek az eheim szivattyuk? vagy ahogy neztem meg phobya szivattyuval is osszelehet csatlakoztatni, nemtudom az milyen lehet. vagy vegyek egy sima tartalyt meg egy kulonallo szivattyut? jo dragak ujonnan vaz

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#16062) hellboy0415 válasza sg22 (#16061) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Nekem is EHEIM HPPS 12V PLUS szivattyúm van és semmi gondom vele. csendes megbízható és elég erős is. Igaz csak 500 liter /óra amit meg mozgat de ha jobban meg nézzük nekem böven elég az a kb 8 liter percenként amit megforgat. :)

Samsung S20 ULTRA

(#16063) mrbig25 válasza hellboy0415 (#16062) üzenetére


mrbig25
őstag

Az 500 liter/órát talán akkor érné el, ha ellenállás nélkül összekötnéd a pumpa kimenetét a bemenetével...
Egy normál rendszerben nem hinném, hogy 150-180 liter / óránál többet tudna, talán még ennyit sem.

De ez nem csak az EHEIM-nél van így, hanem az összes pumpánál. A ráírt adat ellenállás nélkül értendő, valós felhasználás mellett egyik sem tud annyit.

[ Szerkesztve ]

...

(#16064) Pug válasza hellboy0415 (#16060) üzenetére


Pug
veterán

Nálam kicsapódás volt deszt víz + EK adalék esetén. Az ecetes deszt víz a csövekből a kicsapódás nagy részét kiszedte, viszont a blokkokat kénytelen voltam szétszedni, mert abban biza úgy benne maradt a trugyi, mint a parancsolat.

(#16065) sg22 válasza hellboy0415 (#16062) üzenetére


sg22
senior tag

mennyire halk ? :R

what should I do about this?!

(#16066) hellboy0415 válasza sg22 (#16065) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Nagyon halk.. :)

Samsung S20 ULTRA

(#16067) sg22 válasza hellboy0415 (#16066) üzenetére


sg22
senior tag

egy cpu blokk kesobb egy vga blokk lesz a rendszerben, akkor gondolom eleg lesz ez a kis szivattyu :) igy meg hogy halk csak megjobb. osszekotom a kis tartalyjal :K

what should I do about this?!

(#16068) Supr@ válasza Pug (#16064) üzenetére


Supr@
senior tag

Nekem is ez volt az elore kevert mayhems folyadekkal, viszont most elore kevert ek van, piros, es se kicsapodas, habosodas, es a blokkban sincs meg lerakodas (koppkopp), nekem ezekutan mindig bekevert ek lesz.
Ja es plusz nem fogta eddig meg se a csovet, se a plexit a blokkokon.

(#16069) seniman válasza hellboy0415 (#16060) üzenetére


seniman
addikt

Elgondolkodtató............. :K

Ülepítő tartályon még nem gondolkozott senki?

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16070) hellboy0415 válasza seniman (#16069) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Hogyan raknád be az a tartályt, és miért lenne jó? Szerintem nem nagyon lenne kivitelezhető mert mindig fel kavarodna.

Samsung S20 ULTRA

(#16071) Pug válasza Supr@ (#16068) üzenetére


Pug
veterán

Én most dezt víz + shell fagyálló koncentrátum, eddig tökéletesnek tűnik, (kopp-kopp) :B

(#16072) hellboy0415 válasza Pug (#16071) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Az ha nem nagyon tévedek szép zöld ugye? Volt már olyanom és csak azért cseréltem le mert meg untam a szinét.

Samsung S20 ULTRA

(#16073) kovsol válasza hellboy0415 (#16072) üzenetére


kovsol
titán

Én deszt víz+alkohol kombinációt tolok fekete csővel. Így nem nagyon érdekel a víz színe :)

May the Force be with you!

(#16074) Lacza_26 válasza mrbig25 (#16063) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Egyetértek, nekem d5 4-es fokozaton sem tol többet, mint 120-140 l/h. De ennél több szerintem nagyon nem is kell. 1,5-2 liter az összes folyadék a rendszerben percenként körbe ér az egész. 1 quadradi, 1 cpu, 1 vga, 1 fusion blokk, 1 hdd silentbox van a rendszerben, illetve qd3-as kuplingok.

Pug EK rózsaszín előkevert folyadékot használt a radiátor előző tulaja. Átmostam én is ecetes vízzel majd 2x desztilálvízzel, de mindent nem hozott ki. Most mikor leengedtem egy kis trutyit megfogott a cpu blokk.

Megint átöblítettem, remélem most már nem maradt benne semmi.

seniman Használj inkább ilyet ha szűrni akarsz. Vízvezetéken van ilyen nálunk, csak jóval nagyobb.

(#16075) Supr@ válasza Lacza_26 (#16074) üzenetére


Supr@
senior tag

biztos, hogy EK volt a folyadek? tudtommal nem arulnak rozsaszint. atlatszo, kek, zold, piros, tudommal csak ezeket arulja az ek.

(#16076) NFree


NFree
addikt

Hát srácok én valami fagyáló(piros)+ tesco lehet kapni, ilyen vasaló vizet, természeesen deszt víz. egyenlőre nagyon frankó. még azon agyalok hogy lötyintek hozzá egy kis motul adalékot. még a nyáron vettem a gixerhez [motul]
hátha hatékonyabb lessz a hőcsere :)
1 baj van csak, ha majd odaérek , hogy megvegyem a csöveket csatikat , akkor kék vizet szeretnék, és akkor lehet ez sem jöb össze hiába lessz jobb, de ha bekerül a rendszerbe megírom mik a tapasztalatok.

vga

(#16077) Lacza_26 válasza Supr@ (#16075) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Tévedtem, utána néztem: "aquatuning készrekevert nature folyadékkal használom" írta Razermazer

(#16078) princeblade válasza Pug (#16059) üzenetére


princeblade
tag

Köszi! Na és mi a helyzet az ioncserélt (deionized) vízzel? Az is mehet bele? Vagy jobb inkább a desztillált víz? Ja és kikapcsolt állapotban csak felöntöm a tartályt aztán bekapcsoláskor gondolom a pompa teszi a dolgát és probléma megoldva!??

Winter is Coming...

(#16079) jones965 válasza seniman (#16069) üzenetére


jones965
Modder

Pc vízhűtésnél mit szeretnél ülepíttetni? Szűrőt lehet kapni, de én inkább ezeknek a költségét jobb minőségű folyadékba invesztálom.

(#16080) bodva


bodva
aktív tag

Helló!

Lenne egy kérdésem :D Az egyik modulári tápomba szétszerelés után vettem észre, hogy valamikor beszivároghatott egy kis víz, mert kék lerakódás látszik a csatlakozóin (a tápon magán lévő csatlakozón amit nem lehet leszerelni).
Mivel a táp garis és most, hogy átdugtam benne máshova a csatlakozókat hibátlanul ment is (előtte néha nem indította el magát, gondolom érintkezés problémák miatt), szeretném megkérdezni, hogy mivel lenne érdemes kitakarítanom? Ecsettel még csakcsak beférek, de szárazon nem igazán hozza le a cuccot róla.

(#16081) energy4ever


energy4ever
addikt

:))
Na elkeszult az elso vizhutesem:



Velemenyeket kerhetnek? :R

(#16082) F e Z o válasza energy4ever (#16081) üzenetére


F e Z o
veterán

A tartályba nem csobog a víz? A 360-as radi felfogatás elég érdekes, bár meg kell hagyni, levegőt kap rendesen, de nem dönti el a házat? :)
Csövezés 19/13?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#16083) #90933760 válasza energy4ever (#16081) üzenetére


#90933760
törölt tag

A három fehér ventit tedd a tripla radira, úgy hogy a kettő egyforma legyen szélén, az egy meg középen. A dupla radira meg a két fekete ventit. Egyrészt esztétika, másrészt a vékony ventivel ne akard fújatni a vastag radit, mikor ott van a vékony radi is amit fújhatnak....

Szerintem 16/10 lesz az. Amúgy nem csobog, mert ilyenkor a belső cső fejjel lefelé van és az alámerül a víznek, nem tud csobogni.

[ Szerkesztve ]

(#16084) energy4ever válasza #90933760 (#16083) üzenetére


energy4ever
addikt

A H100I-n szurke ventik vannak, nem feher.
Hardverkerben ezek voltak keszleten amik halkak, egyikbol sem volt 3db.
49fok felett nem volt meg a kartya szerencsere.(25fokos szobahomerseklet).
(#16082) Sephi: Kinezetre igen, hangra nem. :)

16/10mm

[ Szerkesztve ]

(#16085) hellboy0415 válasza kovsol (#16073) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Figyi te nagy mágus vagy víz terén. Szerinted mennyi az EHEIM HPPS PLUS 12V lph-ja? Gondolom jó kevés.

Samsung S20 ULTRA

(#16086) #90933760 válasza energy4ever (#16084) üzenetére


#90933760
törölt tag

Oké. De a két fekete vékony ventit tedd a vékony radira. A két vastag szürkét meg tedd a vastag tripla radira szélére, a fehér ventit meg a közepére.

Ha a D5 tud 4-esen 100 fölött kicsivel, akkor az Eheim maxon ennél kevesebbet az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#16087) energy4ever válasza #90933760 (#16086) üzenetére


energy4ever
addikt

Jo otlet! :K
Majd ha lesz kedvem, idom, turelmem, megfogom csinalni!

Erdekes, hogy a Laing DDC 1t Plus-ra azt mondtatok, hogy nagyon hangos, stb. Es SEMMI hangja nincsen neki! Szivacs+rugos csavarozasos rogzitest kapott.

Epites elott egy tanacsot kaptam, az az volt, hogy a tartalyt rakjam a pumpa fole. Ezt meg is tettem. A tobbit meg salyat dontesem alapjan, szerintem jol csinaltam.

[ Szerkesztve ]

(#16088) kovsol válasza energy4ever (#16081) üzenetére


kovsol
titán

Egy költözésnél elég nehéz lenne cipelni ilyen radiátor elhelyezéssel. :)
Én így raktam fel: [link] [link]
Persze valakinek meg az én megoldásom nem tetszik :B Mindenki a sajátjával legyen elégedett.

May the Force be with you!

(#16089) energy4ever válasza kovsol (#16088) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem rossz, bar nalam hatul rengeteg kabel van, + nem akartam kipakolni mindent a gephazbol, hogy tudjam darabolni a hazikot, igy csak az oldalat vagdostam meg egy picit.

(#16090) kovsol válasza energy4ever (#16089) üzenetére


kovsol
titán

Az alaplapi csatlakozóknak nincs útban. Egy hdmi kábel van csak a raidátor alatt, azt meg megoldottam egy L végű kábel segítségével könnyedén.

May the Force be with you!

(#16091) #15779328


#15779328
törölt tag

Elkészült az első kör! :C
Az egyik csőbe öt törést kellett berakni,szép kis játék. :)


[ Szerkesztve ]

(#16092) seniman


seniman
addikt

Megtettem az első lépést a vizes őrület felé :DD
Nem írom le mivel,mert már ki leszek végezve a sok offolás miatt.De ha ennyire elégedett vagyok a végeredménnyel,egy normális épített rendszernél nem tudom mi fog itthon történni....... :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16093) MrPetya19 válasza seniman (#16092) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lehúztad a procit a WC-n? Vagy neki estél kalapáccsal?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#16094) ThodEE válasza MrPetya19 (#16093) üzenetére


ThodEE
őstag

Slag :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#16095) seniman válasza ThodEE (#16094) üzenetére


seniman
addikt

Nem,egy mosómedve áztatja a patakban.... :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16096) bombibmw válasza #15779328 (#16091) üzenetére


bombibmw
veterán

Az már igen korrekt kezd lenni,grat hozzá.
VGA-k milyenek lesznek benne,vagy maradnak a 680-ak?

(#16097) mackosajt


mackosajt
addikt

a Merlin lassan annyi vizes cuccot vesz fel a termékei közé, hogy igencsak bele erősít a hazai mezőnybe

Jól látom?

ui: meg ahogy hallom, aquatuning.de partner is lesz talán.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#16098) bodva válasza bodva (#16080) üzenetére


bodva
aktív tag

Erre valaki :B :R

(#16099) seniman válasza mackosajt (#16097) üzenetére


seniman
addikt

Már chiller-t is forgalmaznak,meg nitrogén hűtést..........
Nem lenne rossz,ha belépnének a franchise-ba,nem kellene németországi rendelésekkel vergődni.......
Csak állítólag nem túl kapkodósak :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#16100) seniman válasza bodva (#16098) üzenetére


seniman
addikt

Talán féktisztító spray,de csak érzéssel.A Wynn's-es elég jól tisztít......

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.