Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#515) Dalai Láma válasza emitter (#509) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nos bizonyíték arról, hogy a biblia Isten szava-e vagy sem? Eddig a pontig hit kérdése, bizonyíték sem arra nincs, hogy így van, se a cáfolatra. Ha tovább megyek, és látom az evolúciót, a föld korát, és az egyéb leírtakat, akkor a szó szerint vétellel ellentmondásba kerülnék. Ha a történetek mondanivalóját nézem, az üzenetet, akkor viszont tökéletesen ellentmondásmentes a dolog. Nem sérti a tudomány a bibliát, és viszont. És a biblia is marad ugyanaz a nagyon fontos, Isten által ihletett íromány, a szent könyv, mivel az üzenet Istentől van. A környezet és a nyelvezet lényegtelen. Ahány ember, ahány kor, annyi nyelvezet, és körítés. Persze a valóság mindig ott van valahol.

Azt nem mondtam, hogy nem kell komolyan venni. Csak annyit, hogy nem a 100% szó szerinti értelmezés a helyes szerintem. Isten, ha akarta volna, akkor valóban szó szerint őrizte volna meg, és diktálta volna le a mondandóját. De mivel a célja nem a szöveghűség. és a történelmi pontosság volt, nemígy tette. Az üzenet, a mondanivaló az így is megőrződött. Ott van, el lehet olvasni, és a nem teljes szó szerint vétellel is tökéletesen érthető és hiteles.

A 4 evangélistával kapcsolatben mit mondasz? Ott hogy kell a szó szerintiséget érteni?
A Rabszolgatartás helyességével kapcsolatban sem válaszoltál, bár azt a kérdést nem én tettem fel neked.

Továbbá ha már kérdezed, akkor a bizonyítékok keletkezésének egy másik magyarázatára is kiváncsi lennék. Vagyis a dínócsontok, ha nem voltak dínók, akkor minek a csontjai? És miért tűnnek legalább 65 millió évesnek? Mind szénizotópos mérésekkel, mind a lelet megtalálásának a földrétegének vizsgálatával. Ugyanez az emberszabásúak, emberek, neandervölgyiek csontjainak kapcsán is. Ésott a mikrohullámú háttérsugárzás, aminek eddigi egyetlen magyarázata az ősrobbanás. És a táguló világegyetem is kérdéses, ha nem egy pontból indult ki, akkor miért és mióta tágul, miért nem kontans.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.