Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#509) emitter válasza Dalai Láma (#502) üzenetére


emitter
őstag

Én meg azt nem bírom felfogni a te magatartásodban, hogy mit veszel alapul, amikor kétségbe vonod a Biblia régebbi részeinek hitelességét, valóságtartalmát... tényleg nehezen tudom megérteni, hogy magadat hívőnek mondod, de mégis, csak abban hiszel, amit te kiválasztasz magadnak (nem mondom, nagyon helyes és örülök neki, hogy hiszel Krisztusban és a megváltásban), de szerinted az apostolok és akár maga Jézus is így gondolkodott, hogy az ószöv-t nem kell komolyan venni, hiszen az ősrégen volt, ki tudja, mennyi zavaró/ferdítő hatáson ment azóta keresztül... mennyiből állna elhinni, hogy a hatalmas Isten (akit te is hiszel) képes arra, hogy az általa embernek lediktáltakat eredeti formájában, elferdítetlenül megőrizze.. :U ha neki ezzel célja volt, mert ez adta az emberiségnek isteni kijelentésként, akkor miért lett volna nehéz neki hibátlanul megőrizni az információt :F
Egyébként ha tudsz, hozhatnál vmi ''bizonyítékot'', hogy az ószöv. nem teljesen eredetien Isten szava.. mert ez így eddig nagyon csak a levegőben lóg...

Az evolúció milliárd éveivel kapcsolatban, megígérem neked, hogy felírom azokat a kérdéseket, amikre választ vártál tőlem, és mivel most nem tudlak kisegíteni ezzel, de nemsokára beszélek majd a témának hívő kutatóival, megpróbálok tőlük minél precízebb magyarázatot hozni a kérdéses témakörökre...

Ha gondolod, segíthetnél összegyűjteni ezeket.. amire én emlékszem:

-mit kell és mit nem kell szó szerint venni a Bibliából?
-ezzel kapcsolatosan: tényleg 7 nap-e a 7 nap?
-hány éves a világegyetem/Föld/emberiség? Természetesen tudományosan alátámasztva.
-volt-e özönvíz; ha igen, mekkora; magyarázható-e ez tudományosan?
-az ószöv-i nemzetségfákban szereplő nevek/életévek valósak-e, hogyan kell értelmezni ezeket?
-dínókkal kapcsolatban ez-az (mikor éltek, ha éltek; hogy pusztultak ki), mindez tud. érvekkel alátámasztva
-milyen a mai tudományos élet szereplőinek ''összetétele'', mennyi a ''vallásos''/istenfélő tudós; kell-e különbséget tenni a két oldal tudósai között ilyen szempontból; milyen tudományos tapasztalatokból/mérésekből ered a két oldal közti ellentét; kihegyezve a szénizotópos mérésre
-egy kicsit az evolúcióról: kialakulása mikortól (Darwintól, vagy már előtte?), mit is mond pontosan az ev., mit foglal magába, meddig megy el

ennyi jutott eszembe, de bárki feltehet ezzel kapcsolatban kérdést, felírom, és megérdeklődöm :) csak legyen rá elég idő majd a táborban :))

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.