Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#5451) JJános válasza ollie (#5450) üzenetére


JJános
addikt

Azt mondja a biblia, hogy ki adhat tisztát a tisztátalanból, és itt már lett ídézve, hogy bűnben születtem, vétekben fogantam.
Írhatnám azt is, hogy mindnyájan eltévedtünk.

És bűnben születünk, bár nem az apánk vétkéért kell felelni, mert ez Évára vezethető vissza.

2007-05-06 óta itt!

(#5452) JJános válasza ollie (#5439) üzenetére


JJános
addikt

Erre csak annyit, hogy a sátán nem tud csodákat tenni. De ha elmégy egy természetgyógyászhoz, az ő benne, a természetgyógyászban vetett hited képes arra, hogy betegségedben javulást érsz el. Csak aztán, mivel a forrás nem Isten, ezért aztán később sokkal roszabb lesz, mint előtte volt.

Németh Sándorról én is olvastam egy könyvet, bár nem tudom mennyire volt igaz. De ha hívő emberek járnak oda, akkor Jézus nevében bármilyen csoda elképzelhető.
Tehát nem az fogja okozni, aki a fő vezető, hanem a fő pásztor, aki Jézus.
Egy embert elitélhetsz, vagy gondolhatsz róla rosszat, de nem mindenki olyan, aki odajár.

Ugyanígy bármelyik gyülekezetbe bemehetsz. Ne az egész gyülit ítéld meg, hanem azokat, akik szerinted nem Isten dolgait cselekszik.
A lejárató "kampányokra" is gondolj, mert lehet, hogy egy épp oda nem tartozó fog valami olyant tenni, ami neked nem tetszik. De ne általánosíts egy könyv miatt.

Mert ha valaki nem olyan, mint lenni kell, de Jézus az aki megigazít, és ítél.

2007-05-06 óta itt!

(#5453) ollie válasza JJános (#5451) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Zsolt 51:7 "Lásd, én bűnben születtem, anyám vétekben fogant engem."

Erre gondolsz? Hmm, miért is kéne szó szerint értelmezni egy lírai költeményt?

Ha elolvasod az előtte levő sort, máris ellentmond ennek:

Zsolt 51:6 "Egyedül ellened vétkeztem, azt tettem, amit rossznak látsz. Ezért igazad van, ha szólsz, és jogos az ítéleted."

Ha ezt is szó szerint értelmezed, akkor az ellentmond egy csomó mindennek a Bibliában, ugyanis lehetetlen, hogy Dávid, aki írta a zsoltárt, csak Isten ellen vétkezett volna.

Ugyanakkor ha olvasod Dávid zsoltárait, eléggé egyértelmű, hogy gyakran az érzelmek szóltak Dávidból.

[ Szerkesztve ]

***

(#5454) ollie válasza JJános (#5452) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. a Biblia írja, hogy a Sátán is képes csodákat tenni, még idéztem is
2. nem ítéltem el az egész gyülekezetet

[ Szerkesztve ]

***

(#5455) Dalai Láma válasza kymco (#5446) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egy dohányosnak gyereke lesz. És egész nap fújja a füstöt. A gyerek másik szülőkhöz kerül. Hiába fújja a füstöt az édesapa, a gyerek tudni se fog róla.

Ráadásul amit írsz két külön dolog: bűnt elkövetni, és elszenvedni. Most akkor melyik a bűnös állapot? Amikor elszenvedem más bűnét, vagy amikor én teszem a bűnt?

A példád úgy lenne helyes, hogy ha dohányos apának a gyereke is automatikusan dohányossá válna, a bűnözőé bűnöző, stb.

Az eredendő bűn esetében nem egy meghatározottságról van szó, mint a genetikában, meg hogy Árpád ide jött. Arról van szó, hogy a bűnösséget kapjuk születésünktől. Nem csak elszenvedünk valamit, hanem ez annál sokkal több.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5456) Dalai Láma válasza JJános (#5447) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Jónás története. Megmondta Isten, hogy mi lesz? Meg. Úgy lett? Nem. Jónás ki is volt akadva.

Isten Ninivének megkegyelmez, viszont az egész emberiséget valami olyasmivel sújtja, ami miatt fel kell áldoznia a fiát, aki ő maga? Ennek így nincs semmi értelme.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5457) JJános válasza Dalai Láma (#5456) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz.
Ne keverd össze! Ha Ninive nem tér meg, elveszik!
Isten szánta őket, de ott megtért minden ember, és állat. Porban, hamuban, zsákruhában, és napokig nem ettek, és ittak az emberek, és állatok.
Azt mondták, hogy hátha. Hátha Isten megenyhül irányunkban.
Ez a kegyelem, a megtérés, a megalázkodás után vált elérhetővé! És nem csak úgy hipphopp.

2007-05-06 óta itt!

(#5458) JJános válasza ollie (#5453) üzenetére


JJános
addikt

Amikor Isten megbocsát, és elenged egy bűnt, akkor az a bűnt olyan messze veti el Isten, hogy gyakorlatilag nincs.
Így már írhatta Dávid, hogy nem vétkezett. Persze mondhatta volna a családja, hogy ez így nem korrekt. Dávid megszenvedett ezért, és kifizette a következményeket.

Bűnben születni, ez a sorsa minden embernek. De van kiút.
Aki nem ismeri el a bűnt, az lázad. A legnagyobb baj az, hogy az ember szinte mindíg lázad.

A bűn, a gonosz munkája, vagyis, hogy az ember lázadóvá vállt Istennel szemben, és ezért halál jött az emberre. A bűn zsoldja a halál.

A gonosznak nagy hatalma van, de emberrel jót még nem tett, és nem is fog soha.
Mert azért jött, hogy öljön. Azért jön, hogy raboljon(lopjon). Azért jön, hogy pusztítson.

2007-05-06 óta itt!

(#5459) Dalai Láma válasza JJános (#5457) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És miben tévedek?

Ők megtértek, és nem lett bajuk.
Én viszont akárhogy megtérek és akármit csinálok, az eredendő bűn marad és átterjed a gyermekemre is? Hogy is van ez?

És miben nyilvánul meg az eredendő bűn? És miért mindenkiben? Abban is, aki Istennek tetsző, végig szuper életutat jár be?

És miért kell, hogy átörökítődjön a gyerekekbe is? ennek mi értelme van? Mit szolgál? Az első emberpár bűne miért hat ki az emberiség egészére? (nem csak kihat, hanem mindenkiévé is válik a bűn) Ez kinek jó?

És ha Jézus meghalt az eredendő bűn miatt, akkor miért létezik még most is az eredendő bűn?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5460) ollie válasza JJános (#5458) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tele van ellentmondással a mondandód.

***

(#5461) JJános válasza Dalai Láma (#5459) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz például abban, hogyha igazán megtérsz, akkor az eredendő, és az általad elkövetett bűnöket Isten eltörli. Számodra.
A gyermekeid ugyan kapják, mert testtől, és vértől születnek. (Asszonytól, és férfiúnak indulatjából) De megtérhetnek majd, ha saját akaratukból így döntenek. persze, te jó példával járhatsz előttük, és akkor nem kérdés, hogy fognak dönteni. Csak az igazságot kell követned.

Aki szuper életútat jár be, és Istennek tetszőt, az kegyelmet kaphat, de csak akkor, ha.
A feltétel nem a szuper életút, hanem a megtérés.......és lépései.

Miért lesznek gyermekeink bűnössek? Mert az ember fellázadt Isten ellen.

Mi értelme van? Az, hogy Isten szava szent! És aki ezt nem ismeri el, az tegye, de akkor ne reménykedjen. Kinek jó ez? Senki ember fiának.

Jézus meghalt, ezért lehet ebből a bűnből kijönni. De nem azért, hogy utánna megint a bűnös emberi lázadó életet kövesd.

És kérdezz bátran, mert szeretnék segíteni. De a döntés a tied.

2007-05-06 óta itt!

(#5462) JJános válasza ollie (#5460) üzenetére


JJános
addikt

Éspedig? Bár nem vagyok tökéletes, de előfordulhat. Bár lehet, hogy te értesz félre valamit?

Én meg a tiedben találtam ellentmondásokat.

Az eredendő bűnt Éve, és Ádám követték el. Ezenkívül már igaz lenne, hogy a bűn az cél tévesztés. Vagyis lázadás, amit a gonosz sátán hozott az emberi fajnak.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#5463) JJános válasza polaar (#5436) üzenetére


JJános
addikt

Ne haragudj, de ez egy butaság. Beszélj egy hitessel, rá fogsz jönni, hogy a szenteltvízt csak egy poshadt víznek tartja.(És az is)

2007-05-06 óta itt!

(#5464) Dalai Láma válasza JJános (#5461) üzenetére


Dalai Láma
őstag

"Tévedsz például abban, hogyha igazán megtérsz, akkor az eredendő, és az általad elkövetett bűnöket Isten eltörli. Számodra."

Ebben hogy tévednék, mikor erről konkrétan nem is mondtam semmit?

Szóval eredendően mindenki lehet jó. Bűnös és bűntelen is. Tehát olyan, hogy eredendő bűn, nem is létezik, mert vagy elfordul Istentől, vagy megtér hozzá, vagy egymás után mindkettő. De más lehetőség nincs is, és ez a szabad akaratból következik. Hol van itt az eredendő bűn? És mi az? Szerintem ilyen egyszerűen nem létezik.

"Miért lesznek gyermekeink bűnössek? Mert az ember fellázadt Isten ellen."

Az ember? Inkább voltak emberek, akik fellázadtak, és fellázadnak. Ezért pont miért kéne az egész emberiséget örökre sújtani? Mert vannak emberek, akik nem ezt teszik. Más bűnök nem örökítődnek tovább. Ez pont miért? Hogy élhet valaki bűnben, amikor el sem követett semmit?

Vagy az számít bűnös állapotnak, hogy nyitva van előtte még az út, hogy hátat fordítson Istennek? Ez szerintem a szabad akarat. Akkor meg hol az eredendő bűn?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5465) JJános válasza Dalai Láma (#5464) üzenetére


JJános
addikt

Azt irtad, hogy akárhogy is megtérsz, az eredendő bűn marad.

Az eredendő bűn nem örökké súlyt. Inkább örülj, hogy adott Isten ebből kimenekedést.
Gondolj arra mit mondott Jézus a tanítványoknak Jánosról. Asszonytól születettek közt nincs nagyobb. Vagyis az eredendő bűnben születettek közül. Jánosnak megadatott, hogy a törvény megtartása álltal megmeneküljön az ítélettől. És Isten elhívta szolgálni.

Nekünk pedig még könyebb dolgunk van.

Az eredendő bűn azt jelenti, hogy senki nem mondhatja magáról Isten előtt, hogy nem vagyok bűnös. Mert ez öröklődik mindenkire. Jézus kivétel, mert nem asszonytól született, és nem férfitől.
Bár akár hiszed, akár nem Mária Jézus után még sok gyermeket hozott a világra Jézus után. Bár rájuk már vonatkozott az eredendő bűn. És Máriára is. De mint tudjuk megtértek. És most egy kijelölt helyen várják az ezeréves birodalom kezdetét.

Az ember alapból lázad. A két hetes csecsemő már lázad, ha nem is Isten ellen. Mert azt szeretné, ha mindíg úgy lenne minden, ahogy neki jó. A test hordozza a bűnt, és lázadásból van, és az ördög hitetése által. És a bűn zsoldja a halál, ahogy Isten ezt megmondta.

Ha Isten beszéde, és akarata fontosabb lesz a tiédnél, akkor fogsz helyreállni.
Istennek hátat fordítani mindig lehet, de aki így cselekszik, kegyelmet ne várjon! Bár szabadsága van erre mindenkinek.

2007-05-06 óta itt!

(#5466) Dalai Láma válasza JJános (#5465) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A mondandóm ezirányú lényege az volt, hogy tovább öröklődik, és megtörhetetlen.

"Az eredendő bűn azt jelenti, hogy senki nem mondhatja magáról Isten előtt, hogy nem vagyok bűnös. Mert ez öröklődik mindenkire."

Szóval arra jó ez az egész, hogy ne tudjuk azt mondani az Istennek, hogy bűntelenek vagyunk?

A testünkkel semmi baj nincs, csak meg kell tanulnunk viselni. Én ezt se lázadásnak, se bűnnek nem mondanám.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5467) kymco válasza ollie (#5449) üzenetére


kymco
veterán

A célt tévesztettség és a bűnözés hogyan jőn akkor össze? A bűnözés egy olyan állapot, amit az ember választ... A céltévesztettség pedig egy olyan állapot, amit elszenved valaki... mert ő valójában jól akar célozni, de nem fog sikerülni neki, mert valami eltorzítja a célzást.... És én pont erről beszéltem. Az eredendő bűn, ami szvsz rossz kifejezés, de ez honosodott meg, egy olyan állapot, mintha minden hajós rossz iránytűvel rendelkezne, mikor is a lelkiismeretünk már nem működne tökéletesen, és ha akarnánk se lennénk képesek arra, hogy Istennek mindenben megfeleljünk...Megromlott valami az Isten és az ember kapcsolatában, amit Jézus tett helyre...
Mivel az eredendő bűnről beszélgetünk, tekintsd annak az állapotnak, amit a Biblia így nevez "mindenki vétkezett és nélkülözi Isten dicsőségét"

www.refujvaros.hu

(#5468) kymco válasza ollie (#5450) üzenetére


kymco
veterán

De apám bűnének következményeit viselem.... én itt arról próbáltam írni, hogy az egyik ember bűnének a következményeit mások is viselik, és ez mindennapos ezt hívják másképp felelősségnek... nos ilyenfajta felelősséget játszott el Ádám....
Amikor egy embert megfosztanak állampolgárságától és kiutasítják egy országból, akkor az utódai sem rendelkeznek már ezzel a joggal... ennyi. Úgy gondolom már ezt eléggé körbejártuk... lehet, hogy bántja az igazságérzékedet, de az a tény, hogy mennyei állampolgárságunkat elvesztettük Ádámmal és a második Ádámmal, aki Krisztus van lehetőség arra, hogy visszakapjuk...
1Kor. 15,22
"Mert ahogyan Ádámban mindnyájan meghalnak, úgy a Krisztusban is mindnyájan életre kelnek."
Ez az Ádámban mindnyájan meghalnak kifejezés utal az eredendő bűnre...

www.refujvaros.hu

(#5469) kymco válasza JJános (#5452) üzenetére


kymco
veterán

Olvasd el a 10 csapás történetét... Van egy-két csoda, amit az egyiptomi papok is megcsinálnak... pld a botból kígyót csodát, igaz Mózes kígyója megeszi a papokét...

www.refujvaros.hu

(#5470) kymco válasza ollie (#5453) üzenetére


kymco
veterán

1. ez nem csupán lírai költemény, hanem bibliai igevers. Ha neked csipán lírai költemény, akkor nem látom értelmét a vitának, hogy az eredendő bűn nincs a bibliában, mert ezután ezt a jelzőt, vagy bármilyen hasonlót bármire ráhúzhatod, ami nem a te álláspontodat támogatja...
Dávid valójában egyedül Isten ellen vétkezett, és ennek következménye az, hogy nemi vágyait nem tudta jól kezelni, hogy a megjelenő problémát saját bölcsessége szerint kezelte. Sok döntésében ott volt Istentől kapott bölcsessége, de ez a kapcsolat nem tökéletes... képes nem Isten akarata szerint dönteni.. képes szembe menni Isten akaratával...
És innen minden megromlik... Betsabé gyermeke meghal... (pedig nem a gyerek a hibás a formlis logika szerint)...

www.refujvaros.hu

(#5471) kymco válasza Dalai Láma (#5455) üzenetére


kymco
veterán

Utoljára írom le: Az eredendő bűn olyan, mint amikor az atyai örökségünk egy rosszul mutató iránytű, egy nem tökéletes lelkiismeret lenne... Nem tudjuk tökéletesen megítélni, mi a jó és mi a rossz, és bár van sejtésünk, mert többnyire jól jelez a lelkiismeretünk, de nem tökéletes. Képtelenek vagyunk arra, hogy mindig a jót válasszuk, az etikailag a jót.... De ez nem lehet felmentés a számunkra, mert a döntéseket mi hozzuk meg....
És nem érdemes keverni a dolgokat...
Az apán dohányzásával kapcsolatban egy olyan mindennapos dolgot emeltem ki, mikor mások bűnének következményeit olyanok is szenvedik, akik maguk nem követték el konkrétan....

Megjegyzés:
És egyébként a dohányos ember gyermeke jóval nagyobb eséllyel lesz dohányos.... Az, hogy ez velem nem esett meg, Isten szabadítása.... és nem ez az egyetlen szabadítás...
Apám verte édesanyámat, én nem tudnám megütni a feleségem... az agresszív apának jó eséllyel agresszív gyermeke lesz... szociológiai tény
Apám alkoholista volt... én nem szeretem különösebben az alkoholt... szintén szociológia, hogy a konfliktus megoldás módját az elődöktől tanuljuk... ott ahol ezt alkohollal vagy agresszióval, vagy egy elszívott cigivel vezették le, a gyermekekben is ez lesz a minta... és kimutatható, hogy van konzisztencia a gyerek dohányzási, italozási, agresszivitási "szokásai" és az előd viselkedése között.... de ez már nem kötődik szorosan a témához, bár nem idegen ettől.

www.refujvaros.hu

(#5472) kymco válasza Dalai Láma (#5456) üzenetére


kymco
veterán

Ninive nem azért menekül meg, mert mindenki bűntelenné vált, hanem azért, mert Isten megkegyelmezett nekik, ahogy nekem is...

www.refujvaros.hu

(#5473) kymco válasza Dalai Láma (#5459) üzenetére


kymco
veterán

Hol olvasol arról, hogy a niniveiek megszabadultak Ádám bűnének következményeitől... Egy város kegyelmet talált, és ez a város ma már nem létezik, nincsenek polgárai, leszármazottai eltüntek a történelem forgatagában? Hol van az eltérő esély a te gyermekeid és a niniveiek gyermekei között. A kegyelem sajnos nem örökölhető, azt személyesen kérni kell mindenkinek....

Az első emberpár bűne miért hat ki az emberiség egészére? (nem csak kihat, hanem mindenkiévé is válik a bűn) Ez kinek jó?
Ezeket Istentől kérdezd... nem gondolom, hogy egy elvesztegetett atyai örökségnél az a legjobb kérdés, hogy miért történt, és hogy mire jó ez nekem. Ha nagyapám elkártyázza birtokát, akkor én is szívok vele... és hülye kérdés, hogy ebben mi a jó... Ebben vsz semmi.
Krisztus az eredendő bűn miatt halt meg és ennek következményei miatt is, az elkövetett bűneink miatt...
És általa mondhatom csak Istennek, hogy Atyám, és Jézus miatt lehetek ítélet nélkül Isten jelenlétében...

www.refujvaros.hu

(#5474) kymco válasza Dalai Láma (#5464) üzenetére


kymco
veterán

1. Az ember magától nem képes Istent megtalálni. Látjuk, hogy Isten prófétáit még a választott nép is megöli, elkergeti, az adott parancsolatokat semmibe veszi, kijátssza.
Az ember nem képes önállóan Isten felé fordulni. Én is csak azért tudtam felé fordulni, mert kijelentette magát nekem. Ez a kegyelem egyik fele... és dönthettem mellette, elfogadva Jézus helyettes áldozatát, ez a másik fele...
2. Nem örökre sújtotta, hanem elküldte Jézust. Ha meg lehetett volna ezt a problémát másként oldani, akkor nem ezt a brutális megoldást választja az Úr.

Tudomásul kell venni, Ádám eljátszotta az örökségünket, és ennek a levét isszuk. De a tényleges vétkek a mi akaratunkból, a mi döntéseink következményeiből vannak, és ez a mi felelősségünk...

www.refujvaros.hu

(#5475) kymco válasza Dalai Láma (#5466) üzenetére


kymco
veterán

A Biblia test fogalmát ne értsd félre... sokkal célravezetőbb, ha azt érted alatt, ami embertől származik, amire az ember magától, Isten nélkül képes....
Ez egy korlát, amiből nem tud kiszakadni, az ember emberit tud csak nemzeni, az újjászületés csak Isten Lelke/Szelleme által lehetséges (János ev. 3. rész, Jézus párbeszéde Nikodémussal)

www.refujvaros.hu

(#5476) JJános válasza kymco (#5469) üzenetére


JJános
addikt

Azután rájöttem, hogy végül is mit akart írni, csak előtte arról beszéltünk, hogy az emberek közt gyógyulások, szabadulások történnek.

A sátán az emberrel jót, csodát nem tett, és nem is fog soha, mert a biblia ezt tagadja.
Mert a gonosz azért jött, hogy öljön, lopjon, pusztítson.

Úgy látom, nagyon jól tudsz tanítani, és jól leírtad a lényeget. Sajnos nekem ez a képességem nincs meg. Én más szempontokból próbáltam megközelíteni a dolgokat.

A lényeg egy. Az eredendő bűn miatt el vagyunk zárva Istentől.
Számunkra csak egy út maradt, amit Isten nyitott számunkra, Jézus.
Ő az út.

Nem hiszem, hogy Istent kellene kérdőre vonnunk, hogy miért öröklődik az eredendő bűn. Azt gondolom, ez is egyfajta lázadás. De aki rájön, hogy bűnös ember, onnantól a kegyelem is közel van.

Isten pedig jó Isten. Telve szeretettel. És aki nem ezt az útat választja, az ne reméljen.
Aki pedig azt gondolja, hogy Isten anyira szeret, hogy mindent megtehetek, anélkül, hogy ezt valaki számon kérné, az önmagát csalja meg, és másokat.
Isten minden nap haragszik, és szomorkodik a bűneink miatt.

2007-05-06 óta itt!

(#5477) JJános válasza kymco (#5471) üzenetére


JJános
addikt

Ennek a hsz.-ednek örültem.

Nem azért, mert apád dohányzott, részeges volt, és verte a családot, vagy a feleségét. Azért örültem, mert az én felmenőm szintén ilyen volt.

És én is kiskoromtól cigiztem, alkoholizáltam, és verekedős, hirtelen ember voltam, bár csak ha igazságtalanul bántottak engem, vagy mást. Csak akkor szálltam szembe, akár két fejjel nagyobbal is, és akár dupla testsúly ellen is. És a bátor fellépés miatt sikeres voltam. Nálam kisebbet soha nem ütöttem.
Például, valaki dobálta kővel a lányokat, és egyiknek szemét kishíjján kidobta. Kapott tőlem párat, pedig kétszer akkora volt, mint én. Erre nem vagyok büszke, de sajnos az ilyenek miatt elkapott a hév.

25 évi dohányzás után, a megtérés estéjén Isten elvágta ezt a köteléket, és megszabadított. Az alkoholt nagyon kis mértékben néha gyakorlom.
Például borból 2 cl egy adag, és két három adagot engedek egy napra. De hónapok telnek el néha egy-egy alkalom után, alkohol nélkül.
Most már nem tudom megmondani mikor voltam utoljára tettleg felindult, ebből is meg fog Isten szabadítani.

És remélem, hogy Isten segít abban, hogy mindinkább Krisztusi legyek.
Istenről nagyon sok jót tudnák írni, amit megéltem, átéltem. Igen-igen jó Istenünk van.

2007-05-06 óta itt!

(#5478) ollie válasza JJános (#5462) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az elég érdekes számomra, hogy eredendő bűn, mint fogalom, sehol sincs a Bibliában, mégis ragaszkodsz hozzá.

***

(#5479) ollie válasza kymco (#5467) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nem. A bűn szó egy főnév, a bűnözés egy ige (cselekmény), és nem melléknév (állapot). A bűnös szó a melléknév, mely nem következhet be bűn elkövetése nélkül. Amikor írja a Biblia, hogy mindenki vétkezett, az azt jelenti, hogy személyesen követett el bűnt, és nem pedig valaki helyette. A bűnös állapotot nem lehet örökölni! A bűn következményét lehet, de annak semmi köze a bűnös állapothoz. Pl. valaki születhet nyomorékan, mert mondjuk az anyja terhesen úgy füstölt, mint a gyárkémény. Ettől a gyerek még nem lesz bűnös, hanem az anyja bűnének a következményét szenvedi el.
Eredendő bűnt pedig nem létezik, hacsak nem Ádám (és Éva) bűnét tekintjük annak, amitől mi még nem vagyunk bűnösök. A következményt sem kéne összekeverni a bűnnel. Hihetetlenül kifacsarva magyarázzátok ezt az egészet, pedig csak egyszerű nyelvtan.

Az eredendő bűn (és a csecsemő keresztelés) fogalmát nem is ismerték az első században. Az első nagy pestisjárványok idején elkezdtek aggódni a keresztény szülők, hogy mi történik a gyermekükkel, ha keresztelő nélkül hal meg, ezért kezdték el bevezetni a gyermek és csecsemő keresztelőket. Később kitalálták hozzá az eredendő bűn fogalmát, hogy legyen mivel megmagyarázni.

Nézzétek meg a Bibliában, hogy hogyan válik valaki megváltottá. ApCsel 2 írja, hogy meg kell térnünk és meg kell keresztelkednünk. Egy csecsemő nem tud megtérni a bűneiből.

***

(#5480) önállóság válasza ollie (#5478) üzenetére


önállóság
csendes tag

Hát bizony az eredendő bűn a Németh Sándorizmus tanainak alapköve! Képzeld ha azt tanítaná, hogy eredendő bűn nincsen! Ez a marketing része! Vannak emberek sokan akik teljesen erkölcsös életet élnek, és csak azért delláznak a Hitgyülekezetnek, mert valaki beetette nekik ezt az eredendő bűn dolgot!

Ja Üdvözletem egyébként mindenkinek!

(#5481) önállóság válasza ollie (#5479) üzenetére


önállóság
csendes tag

Végre egy gondolkodó ember!

(#5482) Noddy válasza ollie (#5479) üzenetére


Noddy
senior tag

Sajnos ez nem megy ilyen könnyen, hogy magyar nyelvtan és társai.
Az biztos, hogy így ezt a szót, hogy "eredendő bűn" nem találod meg a Bibliában. A bűn nem csak tett, hanem a mulasztás is, azaz az is tett, ha nem csinálsz semmit. A test fogalma sem az ami a magyar nyelvből következik. Itt nem csak a fizikai testet jelöli, hanem a bűnös, Isten elleni részünket (óember), természetünket. Lehet mondani, hogy az ember csak cselekedetek által lehet bűnös, de akkor csak áltatja magát, ahelyett, hogy igazán Istenhez forduljon (de tény hogy vannak testi bűnök is). Talán akkor mikor az első ember pár Isten ellen fordult azóta nem tud visszafordulni, ezért kellett Istennek Jézus által az emberhez fordulni, hogy megtaláljuk őt.
Sokan akik templomba járnak, azt mondják, minta farizeus a zsinagógában, hogy én nem vagyok bűnös, templomba is járok, imádkozok adakozok, pedig ugyan annyira bűnös mint a vámszedő ott hátul, és ugyanazzal az alázattal kellene kérnie bűnbocsátást.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#5483) Dalai Láma válasza kymco (#5474) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az eredendő bűn nem olyan, hogy a levét isszuk valaminek. Az eredendő bűn miatt úgy tekintenek ránk, mint bűnösökre, már akkor, amikor még el sem követtünk semmiféle bűnt. Tehát nem egy régen elkövetett bűn elszenvedői vagyunk, hanem magunk is bűnnel születettek. De hát ez meg hogy lehet? Miért kell bűnösnek lennie annak, aki még el sem követett semmit?

És hogyan lehet bűnnek nevezni azt, amit írtál, hogy a belső tájolónk nem pontos? Vagy hogy lehet bűnnek nevezni egy hiányosságot, hogy egyedül nem vagyunk képesek Istennel kapcsolatot teremteni? ez sokkal inkább emberi mivoltunk, végességünk következménye. Egy tolószékesnek bűne az, hogy nem tud járni? Vagy egy cukorbetegnek, hogy nem tud inzulin nélkül élni?

"Tudomásul kell venni, Ádám eljátszotta az örökségünket, és ennek a levét isszuk. De a tényleges vétkek a mi akaratunkból, a mi döntéseink következményeiből vannak, és ez a mi felelősségünk..."

Tehát az eredendő bűn nem is bűn, és csak a szó nagyon szerencsétlen rá. Te is írod, hogy a tényleges vétkek = bűnök a mi döntéseink következményeiből vannak.

Jobb lenne valami találóbb szót kitalálni az eredendő bűn helyett, azt hiszem. Amiben sem az eredendő, sem a bűn nincs benne. Valami olyasmi, hogy az ember alapvető természete, vagy, hogy ilyen az ember. Persze ezek nem egyszavak.

És ezek a kifejezések nem mutatnak rá arra, hogy ezek a dolgok akár negatív következményekkel is járhatnak.

A bennünk lévő iránytű pontossága pedig nagyban függ a neveltetéstől is. Mindenkiben ott a képesség arra, hogy megtalálja Istent. Isten pedig megteszi, ami az ő feladata. Nevezzük ezt eredendő jóságnak?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5484) Dalai Láma válasza kymco (#5473) üzenetére


Dalai Láma
őstag

JJános hozzászólására volt válaszom ez a példa. Arra, hogy Isten mond valamit, és az úgy is lesz. Itt Isten mondott valamit, aztán máshogy cselekedett, erre Jónás kiakadt. Ez egy párhuzam azzal, hogy Éva és Ádám eszik a tiltott gyümölcsből, és ott utána nincs isteni irgalom.

bár igaz, hogy Jónás története sokkal kidolgozottabb, jóval később is keletkezhetett. A teremtés történet meg egyszerű, és nem árnyalja túlságosan a szereplők jellemét.

Én azért szeretem mégis, mert számomra egészen fontos, és egyértelmű jelentése van. Az emberré válásról szól, és arról, hogy amióta tudatunkra ébredtünk, és van szabad akaratunk, dönthetünk jól és rosszul is. Az állati létnek vége. Ruházkodunk, azaz elkezdünk civilizálódni.

Lehet, hogy ez az egész Isten büntetéseként van leírva, de ez részben ajándék is. A felemelkedés kockázatokkal ás áldozatokkal is jár. És nagyon tetszik, hogy ilyen egyszerű képekkel tudja érzékeltetni a szerző az emberi faj állatvilágból való kiemelkedését, és ami vallási szempontból fontos, a bűn megjelenését, ami ugye csak tudatos lénynél jöhet szóba.

A fa, a kígyó, Ádám és Éva szimbólumok. A paradicsom is szimbólum. De könnyen érthetők.

Eredendő bűn nincs, eredendő következmények viszont vannak. A felemelkedésünk következménye, és az, hogy minden csecsemő tudatos lénnyé válik. Génjeinkben örököljük ezt tovább.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5485) önállóság válasza Noddy (#5482) üzenetére


önállóság
csendes tag

Nem értem, hogy miért ragaszkodtok ehhez a bűn dologhoz! Isten megteremti a világot, és minden új teremtése után, világosan és egyértelműen azt mondja, hogy "..és látá Isten, hogy jó, lőn reggel, s lőn este..."

Tehát a teremtett világ jó! Egyszerűen ebbe nem fér bele a bűn koncepciója! Ráadásul ha végig gondolod a dolgot, és elhisszük a vízözön sztoriját, akkor az összes addig bűnös ember elpusztult az özönvízben! Noé után pedig hogy jelenik meg a bűn megint? Ez a negyed íziglen való büntetés, ez egyszerűen szándékos tévtanítás! A bűnösség érzés keltése nem egyéb, mint mágia, Jézus ezt varázslásnak nevezi! Okkultizmus, bele van vuduzva az emberekbe, hogy te bűnös vagy! NEM! Azért van az embernek lelkiismerete, hogy nagyon jól tudja, hogy mikor hibázott! sehol nincs az írva, hogy te azért vagy bűnös, mert a pap vagy a lelkésznek nevezett varázsló azt mondja, hogy az vagy! Azt írja A hívő férjben szent az asszony, akkor is ha nincs megtérve, és a gyermek is szent az ő atyjában! Az Isten aki SZERETI a világot! Feláldozza a fiát, azzal fenyegetőzik, hogy mész a pokol fenekére, ha nem csinálod ezt, meg ezt? Ha ez így lenne akkor potyára lett feláldozva szerelmetes gyermeke! Szét kellene már választani a két féle rendszert!
A szeretet rendszere nem tartalmaz bűnt Jézus mondja a hegyi beszédben! A szeretet mindent elfedez! Nem nyilvánosságra hoz, hanem úgy tekinti mintha nem létezne! A szeretet koncepciójában pontosan az figyelhető meg, hogy mindenképpen arra törekszik, hogy valamiképpen, bármi áron megtartsa az embert! Két rendszer van, két koncepció! Az élet koncepciója, és a halál koncepciója! Ha te állandóan a bűneidről beszélsz és ragaszkodsz hozzájuk, akkor a halál rendszerét élteted, az életet nem érinti a halálkultusz egyetlen aspektusa sem!

Jézus személye visszakanyarodik a bűnbeesés pillanatához! Jézus az élet fája, a lehetőség, hogy az ember vissza térjen az Istennel való közösségbe! De aki a bűneivel foglalkozik állandóan, az nem Istenre figyel, hanem a halál kultuszt táplálja, és távol marad Istentől!

(#5486) JJános válasza ollie (#5478) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz.
1Kor. 15,22
"Mert ahogyan Ádámban mindnyájan meghalnak, úgy a Krisztusban is mindnyájan életre kelnek."
Éva vétkezett, és Ádám is. Ezért meghaltak. És az ő utódaik is mindnyájan halottak. Ki számára? A bűn számára? Nem!
Amikor Isten azt mondta, hogy ne egyetek erről az egy fáról, és ettek, akkor Isten szavának ellenére tették ezt. És meghaltak. Nem a testük halt meg. A szellemük. Amivel képesek lettek volna Istenhez kapcsolódni.
És az utódaik is már így születtek. Szellemi halálban. Azaz bűnben.
Nem tudunk Istenhez kapcsolódni. Mert bűnben vagyunk.

Isten nem akarta ezt az állapotot, és ezért adott kiútat. Jézust.
Ennél jobban nem lehet elmondani. Ha nem érted, nem tehetek róla.
Az eredendő bűn ez tehát. Istentől elszakadva! Hívhatnánk így is! És akkor nem tudnál lovagolni rajta.

2007-05-06 óta itt!

(#5487) Dalai Láma válasza kymco (#5471) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azért örülök, hogy ennyiszer leírod, mert mindig egy kicsit mást, vagy máshogyan írsz, sosem ugyanazt. Mindig kicsit más a megközelítés, ezáltal jobban körüljárjuk a témát. alapvetően az eredendő bűn kérdését máshogy látom, mint te, de mindig is érdekelt, hogy akik úgy hisznek benne, mint te, azok miért teszik, és pontosan hogyan is gondolják. És sok olyasmit olvasok, ami igen érdekes, és megfontolandó.

És úgy gondolom, a megkérdőjelezés, a kiváncsiság, mind nagyon fontosak a hit-béli tovább fejlődéshez.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5488) JJános válasza önállóság (#5485) üzenetére


JJános
addikt

Butaság!
Isten nem csak azt mondja, hogy a teremtett világ jó, hanem azt is, hogy mit szabad, és mit nem.
És amit nem szabad, annak megtétele az bűn.

És ha Éva nem arról a fáról szakaszt, hanem az élet fájáról, akkor az emberi faj most ugyanott élne, az édenbe. De a választás az emberé.

2007-05-06 óta itt!

(#5489) JJános válasza Dalai Láma (#5487) üzenetére


JJános
addikt

A továbbfejlődéshez sokkal fontosabb az, hogy figyelj, és ezekből a dolgokból profitálj. Azaz fogadd el azt, ami akármilyen nehezedre esik, de bibliai. Akkor tudsz csak továbbmenni.

Fontos a kiváncsiság, de a megkérdőjelezés nem. Gondolkodni szabad, de elvetni nem.
Egészen más az alapállás, ha valamit nem értesz, és keresel, és egészen más, ha szembehelyezkedsz Isten igéjével.

Ezért írtam, hogy kérdezz, amit tudok erről leírom. Bárki okulhat, aki akar. Csak a katyvaszt el kell felejteni. Csak azért mert nekem, vagy bárkinek úgy jobb, nem mosom össze a dolgokat. Akár logikus, akár nem.

Isten a döntését ha akarja, meg tudja változtatni. Ha van aki a résre áll, akkor lehet kérni, hogy ne azt cselekedje.
Ádám, és Éva másokat hibáztatott, ahelyett, hogy elismerték volna a cselekedetüket.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#5490) Dalai Láma válasza JJános (#5488) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Miért egy bántó megszólítással kezded a hozzászólásaid nagy részét? Butaság, Tévesz, Tévedés, stb... Miért kell ezt? többen vagyunk itt, sok féle hittel és véleménnyel. Mindenki azért hiszi azt, amit hisz, mert hite szerint úgy van. Tehát mindenki indíthatna így, mégsem teszi.

Viszont ezzel megadod az alaphangot, és az embernek már nincs is kedve tovább olvasni, amit írtál. Vagy ha megteszi, rossz szájízzel teszi, kioktatást, kötözködést érez, lenézést, ami miatt még azt sem fogadja el tőled, amit esetleg amúgy igaznak tartana.

Ezzel csak magad alatt vágod a fát, és csak azt éred el, hogy még kevésbé fogadjanak el bármit amit írsz.

Ha nem fontos számodra, hogy mások megértsenek téged, és elgondolkodjanak az írásodon, akkor pedig a kulturált fórumozás érdekében lenne célszerű kerülni ezeket a felütéseket.

Nem vagyok moderátor, és többször nem is kívánok szólni emiatt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5491) Dalai Láma válasza JJános (#5489) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Néha fontos lehet a megkérdőjelezés. Egy gyermeki hitből sosem lesz rendes és igazi felnőtt hit megkérdőjelezés nélkül. Megkérdezni magamtól, hogy valóban olyan-e az Isten, amilyen Istenben én hiszek? Vagy olyanban hiszek, ami nem is létezik? Sokan pont ezért veszítik el a hitüket. Rájönnek, hogy amiben hittek, az nincs. Az ő istenük nem létezik, olyan isten nincs. Innen lehet tovább menni, hogy akkor megpróbálom megismerni a valódi Istent. De ehhez előbb fel kell ismerni, hogy akiben eddig hittem, az nem létezik. Ezt pedig csak megkérdőjelezéssel, a kétely segítségével, valamint kíváncsisággal és érdeklődéssel lehet megtenni.

Tehát szerintem néha kötelező elvetni dolgokat. Nem érdemes hamis istenképekhez ragaszkodni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5492) önállóság válasza JJános (#5488) üzenetére


önállóság
csendes tag

Megítélni, hogy mi butaság és mi nem az, ahhoz neked nincsen elégé széles látóköröd! A helyes metódus ilyen esetben az, hogy ...ezzel szemben én viszont úgy gondolom, hogy...! Németh Sándor, vitakultúrát nem tanít? És azt tanította, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess?

Milyen alapon nevezel te butának másokat? Amiről írsz csak NS tanításának leképeződése és a te adaptációd! Nincs igazolva de még csak logikus rendszerbe sem lehet foglalni a csapongásaidat! Előbb szedd ki a saját szemedből a gerendát, majd aztán kapirgálj az én szemembe!

Meg kellene tanulni, hogy a szeretetbe nem fér bele a másik elpusztításának a szándéka! A szent teremtő Istennek nincs köze a halálhoz! Ő az élet Istene, és a teremtményeit Magához akarja vonzani! Nem fér bele a bűn! Ez egy óriási tévtanítás! A teológia legnagyobb hazugságainak egyike!

(#5493) JJános válasza Dalai Láma (#5490) üzenetére


JJános
addikt

Nem kioktatásnak, nem leuralásnak szánom. Csak leírjuk ötször, és te hatodszor is logikai úton közelítesz.
Miben hiszel, ha nem a bibliában, Isten szavában.
Akkor ki a te Istened?

2007-05-06 óta itt!

(#5494) JJános válasza önállóság (#5492) üzenetére


JJános
addikt

Nekem nincs eléggé széles látóköröm. És ezt te meg tudod ítélni. Értem.
Isten azt mondta, ha ezt megteszed meghalsz. A többi katyvasz. Vagyis butaság.
Saját magadat, és másokat is megnyugtatnál, ahelyett, hogy az igazságot keresnéd.

2007-05-06 óta itt!

(#5495) Dalai Láma válasza önállóság (#5492) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És te hogyan vélekedsz a bűnről? Az emberek által elkövetett bűnről? Amiket nap mint nap elkövetünk, a rendszeres vétkeink. Miért vannak jelen az Isten teremtette világban mégis?

Persze ott a megbocsátás ajándéka, így nekünk sem kell a kelleténél tovább hordozni a bűneinket, mindig indulhatunk tiszta lappal.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5496) önállóság válasza JJános (#5488) üzenetére


önállóság
csendes tag

Go Red Bull Racing! Go Webber! Go Vettel!

És ezek a bálványaid? Ezt is Német tiszteletestől tanultad?

(#5497) JJános válasza Dalai Láma (#5491) üzenetére


JJános
addikt

Ezt írtad: "Nem érdemes hamis istenképekhez ragaszkodni."

És mégis hamis Istenképhez ragaszkodol? Hiszel abban, hogy nincs eredendő bűn. Hiszel Isten olyan jóságában, ami mindent megenged? Hiszel Isten mindent megengedő szeretetében.
Ilyen nincs! Nem létezik! Isten azért adta a törvényeket, hogy tudjuk mi tetszik neki, és mi nem!

Akkor ezeket miért nem kérdőjelezed meg?

Érted már? Ezért irok így, hogy kizökkentselek. Ha itt nem találsz olyanokat, akik neked tekintélyek, menj és keress máshol. De az igazságot keresd, és ne elégedj meg a katyvasszal. A butaságokkal.

2007-05-06 óta itt!

(#5498) Dalai Láma válasza JJános (#5493) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Számomra egyértelmű, hogy a teremtés történet miről szól, ezt kymconak címezve le is írtam. És csodálatos, hogy az akkori ember a tudományos ismeretek híján is ilyen jól le tudta írni a dolgokat. Számomra a természettudományos ismeretek és eredmények és elfogadott elméletek egyeznek a bibliában olvasottakkal és teljes összhangban állnak.

És szerintem ennek így is kell lennie, csak így lehet. Egyetlen világ van, nem lehet benne két külön egymásnak ellentmondó és mégis igaz modell. Miközben az egyikre ott vannak a tudományos bizonyítékok, a másikra meg semmi. De hát nem is kell, csak el kell olvasni, és megérteni a jelentését.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5499) JJános válasza önállóság (#5496) üzenetére


JJános
addikt

Ítélj csak. Mert drukkolok a Red Bull Racingnek? Mert drukkolok pilótáknak?
Ez volna a bűn?

2007-05-06 óta itt!

(#5500) önállóság


önállóság
csendes tag

Hát ha a te istened a biblia, akkor nagy bajok vannak a te fejedben! Az, hogy szűklátókörű vagy az írásaidból derül ki egyértelműen! Szajkózod amit a gyülekezetedben hallassz, és abszolút igazságként kezeled! Te, a bibliádat vidd már el valamelyik nagy Széchenyi könyvtárba, tedd le az egyik asztalra és menj fel a felső folyosóra! Nézzél le a bibliádra, és nézzél körbe a könyvtárba! Mekkora hatalmas tudás van ott felhalmozva! És milyen csekélyke információt tartalmaz a biblia ehhez képest! Ha te azt hiszed, hogy a biblia tartalmazza a te örök életedet, akkor bizony nem is érdeme több szót fecsérelni rád! Ugyan is nem vagy azon a szellemi szinten, hogy egyáltalán elgondolkodni képes legyél a világ dolgairól, és nem eleve elutasítani mindent ami nem Német Sándor tanítása! Tudod 1956-ban voltak ilyen statáriális ítéletek, amiket te a világ dolgaival kapcsolatban hozol! Az igazsághoz bizony semmi de semmi köze! Szállj magadba inkább és nyissál ki más könyveket is ne csak azt amit a gyülekezetben eléd tolnak!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.