Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#5201) JJános válasza cucka (#5192) üzenetére


JJános
addikt

Történelmi filmet a hit emberéről hitetlenkedve azért készítenek, hogy te aztán kételkedj Istenben.

Aki épp nem hallott Istenről, az is ha a természetet nézi, kell hogy feltámadjon a szívében arról valami, hogy ez nem a véletlen műve. Én hiszem, hogy Isten mindenkihez küld valakit, hogy figyelmeztesse. A sárkány országában is sokan megtértek, és Koreában, és sorolhatnám, csak nem publikus, mert az életükkel játszanának.

Noé egy létező személy. Hogyan menthette meg az összes összes állatot? Nem tudom, és ezen nem is gondolkozom. És ehhez annyit tudok, hogy a biblia szerint odamentek páronként az állatok, és az ajtót kívülről az Úr csukta be.

Az Ady vers önmagában nem jelent semmit. De azért a mondák nem csak meséket, de konkrét dolgokat is tudtak megőrizni szerintem.

2007-05-06 óta itt!

(#5202) cucka válasza csemberlen (#5196) üzenetére


cucka
addikt

Igen. Mondju a fő baj ezekkel az "ismeretterjesztő" filmekkel, hogy nem azért készítik őket, hogy egy kívülállót meggyőzzenek, hanem hogy erősítsék azoknak a hitét, akik már amúgy is elhitték az egészet szóról-szóra.

Ne értsetek félre, a Bibliában szerinten nagyon sok fontos tanítás van, amelyeknek mind meg is van a célja, társadalmi hasznossága, de a köréjük szőtt történetek nem többek, mint mesék, amelyek azt a célt szolgálják, hogy minél több ember megértse a mondanivalót.
Hiába írja a Bibliában, valószínűleg nem 6 nap alatt jött létre az univerzum, Noé valószínűleg nem gyűjtött össze több százezer állatot egy hajóra, valószínűleg Lót felesége sem alakult egy csapásra sótömbbé és szinte egészen biztos, hogy Mózes sem választotta ketté a tengert.

(#5203) JJános válasza polaar (#5199) üzenetére


JJános
addikt

Igen.

2007-05-06 óta itt!

(#5204) JJános válasza Borify Péter (#5200) üzenetére


JJános
addikt

"a Biblia helyes és erkölcsös dolgokra épülnek
de nem hihetjük,hogy 100 %osan fedik a valóságot"

De igen! Én hiszem! És sokan vagyunk!

2007-05-06 óta itt!

(#5205) polaar


polaar
tag

Másik érdekesség nekem hogy sok felekezet ugyanazon részeket másképp magyarázza a bibliából-hasonlítsuk össze pld hitgyülis-jehovista-katolikus nézeteket jézusról.Néha nem értem mért nincs sokszor megeggyezés köztük-hitgyülis és jehovás kollégám szerint a másik csoportja hülyeség és csak neki van igaza.

(#5206) JJános válasza cucka (#5202) üzenetére


JJános
addikt

Tévedsz.
Lót felesége azonnal sószoborrá lett, mert nem engedett a szónak, aki azt mondta, hogy ne nézz hátra!
Mózes kettéválasztotta a veres tengert!
Noé nem gyüjtött állatokat, az igaz, mert az állatpárok maguktól, Isten parancsára jöttek.

2007-05-06 óta itt!

(#5207) Borify Péter válasza JJános (#5206) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

de most akkor milyen felekezethez tartozol?

(#5208) JJános válasza polaar (#5205) üzenetére


JJános
addikt

Megegyezés azért nincs, mert mindegyik meg van győződve az igazáról.
A gyümölcseikről ítéld meg a fát. Jó fa jó gyümölcsöt terem.

2007-05-06 óta itt!

(#5209) JJános válasza Borify Péter (#5207) üzenetére


JJános
addikt

Nem fontos. Jártam többe is, és volt sokáig, hogy sehova sem jártam, de mindez idáig megtartott Isten.

Amikor szükségét érzed, akkor járj valahova.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#5210) Borify Péter válasza JJános (#5208) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

s ha a jó fát tetvek támadják meg?

(#5211) polaar válasza JJános (#5206) üzenetére


polaar
tag

Nem leszólni akarlak de pld a Noé-s történetnek semmi nyoma nincs amit megtalálhatnánk!Ha minden állatból csak egy pár volt genetikailag ez bizonyítható lenne.Tényleg a dínókról mi a véleményed?Olvastam hogy régebben hogy Amerikában vannak akik szerint csak isten dugta el a csontokat hittesztelés céljából.

(#5212) JJános válasza Borify Péter (#5210) üzenetére


JJános
addikt

Ez már sarkítás. :DDD
Mindíg a gyümölcsök mondják meg, hogy ki a jó fa. Vizsgáld!

2007-05-06 óta itt!

(#5213) polaar válasza JJános (#5212) üzenetére


polaar
tag

Honnét tudod melyik "gyümölcs" jó?A katolikus azt mondja ő,a hitgyülis aztmondja ő,te is azt mondod...

(#5214) JJános válasza polaar (#5211) üzenetére


JJános
addikt

Nem igaz.
A dínók éltek. Ők az első vízözön miatt kerültek a víz alá.

De Istennek nem tetszett az akkori erkölcs, így elpusztította Isten azt a világot. Erről sajna szinte semmit nem tudunk meg a bibliából.

Aztán jött a következő vízözön, mert az erkölcs megint nem volt jó.
Mert Isten mindenkinek szabadságot adott, de megelégelte a szexuális szabadságát az embernek.
De Noé kegyelmet talált Isten szemei előtt, ezért Isten megígérte, hogy többé nem pusztítja el a földet víz által. De ez már a második vízözön volt.

2007-05-06 óta itt!

(#5215) cucka válasza JJános (#5201) üzenetére


cucka
addikt

Aki épp nem hallott Istenről, az is ha a természetet nézi, kell hogy feltámadjon a szívében arról valami, hogy ez nem a véletlen műve.
Az emberben ősidők óta benne van a spiritualitás iránti igény, illetve az a vágy, hogy megértsük a körülöttünk lévő világot. Természetesen a legkézenfekvőbb mindent Istennek tulajdonítani, mert ezzel örökre lezárod a vitát, nincs helye gondolkodásnak, kétketésnek, ellentmondásnak.

A sárkány országában is sokan megtértek, és Koreában, és sorolhatnám, csak nem publikus, mert az életükkel játszanának.
Tudom. Magyarországon is van krisnás közösség, gondolom az Indiai ember ezt ugyanúgy szemléli, mint ahogy mi azt a maroknyi távol keleti keresztényt. Amúgy gyanítom, hogy az átlag kínai falusi ember pontosan ugyanannyit tud a kereszténységről, mint amennyit egy átlagos magyar a buddhizmusról - jó esetben hallott már a létezéséről, de az is lehet, hogy nem. Nyilván, a pokolra fognak jutni mind, vagy nem tudom.

Noé egy létező személy. Hogyan menthette meg az összes összes állatot? Nem tudom, és ezen nem is gondolkozom.
Noé egy mitológiai alak. Nem tudjuk, hogy létezett-e, mert csak a Bibliában marad fenn róla utalás, de ugye más népek mitológiai alakjairól is maradt fenn utalás. Noé valószínűleg nem mentette meg az összes állatot, és az egész történet egy tanítómese, nem több.

Az Ady vers önmagában nem jelent semmit. De azért a mondák nem csak meséket, de konkrét dolgokat is tudtak megőrizni szerintem.
Nyilván vannak olyan mondák, amelyeknek van valamilyen valós történelmi alapjuk, de ez nem azt jeleni, hogy ezeket történelmi tényként kell kezelni.

(#5216) JJános válasza polaar (#5213) üzenetére


JJános
addikt

Én azt mondom, hogy vizsgáld meg.

Ha ismersz katolkus embereket, vizsgáld meg, hogyan élnek, mit tesznek.
Ha ismersz hites embereket, vizsgáld meg, hogyan élnek, mit tesznek.
Ha ismered Jehova tanuit, vizsgáld meg, hogyan élnek, mit tesznek.

Ne azt, hogy mit mutatnak, hanem, hogy hogy élnek, milyen tettei vannak. Én ismerek katolikus nőt, aki megevett több férjet, és kicsapongó életet él, miközben a templomban csúszik-mászik.

2007-05-06 óta itt!

(#5217) Borify Péter válasza JJános (#5214) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nah..akkor szerintem megint pusztulás vár világunkra

(#5218) polaar válasza Borify Péter (#5217) üzenetére


polaar
tag

Jah:( csak 144.000 jehovista lesz a mennyben mi meg a pokolban:D-Vagy a south parkos verzió-ki tudja

(#5219) JJános válasza cucka (#5215) üzenetére


JJános
addikt

Noé egy létező személy, egy ember, aki a nagyapád.
Az Ararát hegy, ahol megfeneklett a legnagyobb bizonyítéka. Mai napig léteznek azok a faluk, ahol Noé leszármazottai éltek. Az egyiknek Noé faluja a neve. Ezt úgy olvastam egy könyvben. A bárkát is sokan kutatták, és voltak, akik látták is. Az Ararát csúcsa közelében.

2007-05-06 óta itt!

(#5220) JJános válasza Borify Péter (#5217) üzenetére


JJános
addikt

Így van. De most a tűz fog jönni.
Ha máskor nem, akkor már hinni fogsz nekem. Bár szeretném, ha előbb.

2007-05-06 óta itt!

(#5221) JJános válasza polaar (#5218) üzenetére


JJános
addikt

Te már csak tudod.

Én nem készülök a menybe, mert az éden, a paradicsom itt lesz a földön. Te a menybe akarsz jutni?

2007-05-06 óta itt!

(#5222) cucka válasza JJános (#5214) üzenetére


cucka
addikt

A dínók éltek. Ők az első vízözön miatt kerültek a víz alá.
A bibliai időkben, de még a sötét középkörban is teljesen jó lett volna ez a magyarázat, ugyanis akkor még nem létezett radiokarbon vizsgálat, tehát senki nem szólhatott, hogy a dinoszaurusz csontok legjobb esetben is 60 millió éve ott vannak a földben, az özönvíz meg csak pár ezer éve volt, tehát az egyház legyen szíves és próbálja meg feloldani ezt az ellentétet.

Amúgy az is érdekes, hogy ha a bibliai időkben történt mindenféle csoda, spontán sószoborrá alakultak az emberek, szétváltak a tengerek, víz fakadt a sivatagi sziklákból, akkor miért nem történt semmi hasonló az elmúlt évszázadokban?

(#5223) JJános válasza cucka (#5222) üzenetére


JJános
addikt

Hát ha te jobban tudod, akkor miért engem kérdezel.

2007-05-06 óta itt!

(#5224) Borify Péter válasza JJános (#5220) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

annyira gáz az emberiség
miélrt nem sújtott már le dühében?
miért csak jövendölik...
ááá,mint egy gonosz valami...ami veszéllyel fenyeget

(#5225) cucka válasza JJános (#5219) üzenetére


cucka
addikt

Az Ararát hegy, ahol megfeneklett a legnagyobb bizonyítéka.
Igen. Van egy hajószerű valami egy 4000 méter magasan fekvő hegyen. Íme a lehetséges magyarázatok:

- Párezer éve Noé épített egy bárkát, amivel megmenekült a 4000 méter magasra törő árvíz elől stb. stb.
- Párezer éve Noé épített egy bárkát, de az özönvíz elmaradt, a bárka meg ottmaradt a hegyen.
- Párszáz éve valaki épített egy bárkát, hogy ezáltal igazolja Noé legendáját.

Nyilván neked az első magyarázat a legkézenfekvőbb, mivel a Bibliában is ez szerepel. Amúgy ez az egész vita meglehetősen parttalan, mert te valójában nem is akarsz semmiről vitatkozni, hiányzik belőled mindenféle nyíltság és érdeklődés bármilyen olyan eszme vagy gondolat iránt, amely nem szerepel a bibliában. A sötét középkor is pont emiatt volt sötét.

(#5226) fordfairlane válasza cucka (#5222) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kár ezekre a vallási fanatikusokra időt pocsékolni. Egy légyben több intellektus van, mint ezekben a biblia-automatákban.

x gon' give it to ya

(#5227) cucka válasza JJános (#5223) üzenetére


cucka
addikt

Azért mert kiváncsi voltam, hogy a radiokarbon vizsgálat eredményei és a te világképed hogyan egyeztethető össze. Nyilván sehogy, mivel a Bibliában nincs szó radiokarbon vizsgálat, ezért az nem is létezhet, pusztán Isten alkotta, hogy tesztelje a hitünket.

(#5228) Borify Péter válasza cucka (#5225) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

na de mekkora az a bárka?
hány állat férne rá valójában?

(#5229) csemberlen válasza cucka (#5227) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért ne feledd a radiokarbonos vizsgálatban is hinni kell. Sok tudos nem fogadja el, ugyan néhány ezer évre visszamenőleg a fák évgyürűivel összehasonlitva egész pontos
Ebből csak egy ateista tudós rajzol meg olyan görbét amit biztosnak hisz akár miilárd évre visszamenőleg is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5230) fordfairlane válasza Borify Péter (#5228) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hogy férne már fel egy akármekkora bárkára pár száz állatnál több? Nyilvánvalóan nem történt semmi ilyesmi, még egy hajóflotta is kevés lett volna a Föld összes fajának a megmentésére, nem is beszélve arról, hogy egymást falták volna fel kínjukban.

Ez a topik ékes bizonyítéka a sötét középkor létezésének, hogy igen, vannak olyan ostobák, akik szó szerint értelmezik a Bibliát, és nem érdekli őket semmi más. Ha rajtuk múlna a világ, nem hogy fórum nem lenne, ahol ezt a sok zöldséget leírhatnák, de szerintem még a könyvnyomtatásig sem jutottunk volna el. Bár ahogy elnézem, még az is lehet, hogy a pattintott kő is mikroprocesszor bonyolultságú lenne nekik, útmutató evangélum hiányában.

x gon' give it to ya

(#5231) Borify Péter válasza fordfairlane (#5230) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

én úgy gondolom a biblia egy útmutató,hogy az ember mesés elemekkel tanuljon erkölcsöt,értékrendet
tanmese
nem rossz dolog,de vérkomolyan sem kell venni

(#5232) fordfairlane válasza Borify Péter (#5231) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyértelmű. A Hófehérke és a hét törpe sztorija sem valós, pedig jópár bibliai történetnél hihetőbb.

"Tévedsz
Lót felesége azonnal sószoborrá lett ..." :O a mély emberi ostobaság, az viszont él és virul, és örömmel fedezem fel ismét, hogy a legnagyobb hülyék a legmagabiztosabbak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5233) Borify Péter válasza fordfairlane (#5232) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nézd én hiszek a Hófehérkében na:D:DD:))

(#5234) polaar válasza fordfairlane (#5232) üzenetére


polaar
tag

Nekem az a meglepő hogy néhány katolkius ismerősömmel (pld tanárom) egész jól el lehet beszélgetni ilyenekről-nem hiszik magukat fölsőbbrendű mindenttudónak-kisebb nagyobb felekzetek akik itt vannak a közelemben pont az ellenkező gondolkodás-csak nekik van igazuk,ha a bibliában az lenne minden reggel rúgd hátsón kollégád mind megtenné.

(#5235) cucka válasza csemberlen (#5229) üzenetére


cucka
addikt

Azért ne feledd a radiokarbonos vizsgálatban is hinni kell.
Nem kell benne hinni. Ez egy olyan módszer, amely pontosan dokumentálva van, tudjuk, hogy mit, miért és hogyan. Ez nem hit kérdése, ugyanis minden bizonyítva van mérésekkel. Tudom, hogy az egész tudomány elméleteken és azokat igazoló kisérleteken alapszik, és azt is tudom, hogy a tudományban nincs abszolut igazság, mivel minden elmélet falszifikálható, tehát ne menjünk bele egy ilyen tudomány vs. hit vitába.

A radiokarbon vizsgálat lényege amúgy, hogy a légkörben lévő szén dioxid mellet a kis mennyiségben megtalálható 14-es szénizotóp is beépül az elő szervezetekbe (a növényekbe fotoszintézis útján, az állatokba növényevés útján :) ). Amikor az élőlény elpusztul, már nem épít be több C14-es izotópot a szervezetébe. A C14 radioaktív és van neki felezési ideje is, ebből számolják ki az adott fosszília korát. Nem kell hinni a vizsgálatban, mert ez nem hit kérdése.

Sok tudos nem fogadja el, ugyan néhány ezer évre visszamenőleg a fák évgyürűivel összehasonlitva egész pontos
Ezt a vizsgálatot leginkább sokmillió éves kövületek korának vizsgálatára használják. Lehet, hogy párezer éves távlatban megkérdőjelezhető a pontossága, de arra teljesen jó, hogy belőjük, az adott állat 60 vagy 90 millió éve pusztult-e el.

Ebből csak egy ateista tudós rajzol meg olyan görbét amit biztosnak hisz akár miilárd évre visszamenőleg is.
Mint már említettem, a vizsgálat mechanizmusa ismert, segítségével következtetéseket lehet levonni. Így működik a tudomány. Persze sokkal kényelmesebb azt mondani, hogy ne foglalkozzunk vele, mert Isten teremtette, meg Isten alakította így, de ha mindenki így gondolkozna, akkor az emberiség megragadt volna az ókorban.

(#5236) fordfairlane válasza polaar (#5234) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze, hogy el lehet beszélgetni hívőkkel hitről és egyéb dolgokról normálisan is. Az istenhit nem feltétlenül jár együtt eszetlen biblia-bálványozással. Ilyen vallási fundamentalisták nem csak a keresztények között vannak.

x gon' give it to ya

(#5237) polaar


polaar
tag

[link]-érdemes megnézni=sötét középkorba vissza,főképp a solar system rész jó meg a gravitációról amit ír(angolul sajna)

[ Szerkesztve ]

(#5238) fordfairlane válasza polaar (#5237) üzenetére


fordfairlane
veterán

All physics textbooks should include this warning label:

This textbook contains material on Gravity. Gravity is a theory, not a fact, regarding a natural law of attraction. Gravity should be approached with an open mind, studied carefully, and critically considered.

Erős kezdés. :) Jobb, ha nem is folytatom.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5239) polaar válasza fordfairlane (#5238) üzenetére


polaar
tag

Én jót mosolyogtam rajta,kiváncsi vagyok magyar követője mikor lesz:)

(#5240) Flame_ válasza polaar (#5237) üzenetére


Flame_
tag

Én odáig jutottam, hogy "Our primary focus is to extend and promote Design Theories", és már bookmarkoltam is későbbi olvasásra :)) Kösz a tippet.

(#5241) polaar válasza Flame_ (#5240) üzenetére


polaar
tag

Gyűjtögetem az ilyen oldalakat is,néha érdekesek néha mosolyogtatóak-legalább ilyenkor látom miért kéne mindenkinek tanulnia egy kis természettudományt is.

(#5242) Borify Péter válasza polaar (#5237) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nekem nem jön be:S

(#5243) cucka válasza polaar (#5237) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a linket, marha jó :D . Ezen a képen még most is mosolygok :D

[ Szerkesztve ]

(#5244) polaar válasza Borify Péter (#5242) üzenetére


polaar
tag

Mármint a link vagy az oldal témája?

(#5245) kymco válasza fordfairlane (#5226) üzenetére


kymco
veterán

Összevesztél a pároddal, vagy a fogad fájl? :)

www.refujvaros.hu

(#5246) fordfairlane válasza kymco (#5245) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hátrafordultam és sóbálvánnyá változtam. De már elmúlt.

x gon' give it to ya

(#5247) kymco válasza fordfairlane (#5236) üzenetére


kymco
veterán

Elég szubjektív, hogy ki mit ért Biblia bálványozásnak...
Szerintem, ha valaki, mint egy jóskönyvből meg akarja tudni a jövőjét, az tekinti bálványnak, de bálványnak tekinti az is, aki fel akarja használni Isten befolyásolására... de te vsz nem erre gondoltál...
Szerintem aki komolyan veszi, azt nem feltétlenül Biblia bálványozó, sőt....

www.refujvaros.hu

(#5248) kymco válasza fordfairlane (#5246) üzenetére


kymco
veterán

Én ma is ismerek, akiket a múltjuk sóbálvánnyá változtatott, mert amit ma a múlt romjain élnek, nem igazi élet...

www.refujvaros.hu

(#5249) fordfairlane válasza kymco (#5247) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én arra értettem, aki szó szerint vesz mindent. Párezeréves a Föld, mert a Biblia aszongya, a dínók kipusztultak az özönvízben, mert a Biblia aszongya, Noé bárkájára vitte az összes állatot, a többi megfulladt, mert a Biblia aszongya stb, stb... Gyakorlatilag felmondja a leírt szöveget. Erre írtam, hogy kár az ilyeneket győzködni.

Na, ez a sóbálvány példa ez a legjobb. Hátranézett, és sóbálvánnyá vált. Ez így történt! NaCl

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5250) Borify Péter válasza polaar (#5244) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

a link...

hát igen,ha valaki hátranéz..akkor az a múlt foglya lesz...nem tud előre haladni
nagyon szép hasonlat erre,hogy sóbálvánnyá változik...de nem kell szó szerint venni,hogy megtörtént
ezért mesés útmutató

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.