Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#5751) fordfairlane válasza JJános (#5741) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gondolkozz micikackó!

Húbazz, te tényleg súlyos elmekórtani eset vagy.

x gon' give it to ya

(#5752) ollie válasza JJános (#5749) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én arra a kijelentésre reagáltam, hogy Isten nem büntet. A büntetés ténye meg teljesen független attól, hogy szenvedő alanyai vagyunk-e, hiszen magáról a büntetésről, mint jelenségről beszéltem. Mivel Isten igazságos, csak azt bünteti, aki megérdemli. Egyébként meg a büntetés is a szeretet egyfajta kifejezése. Aki félrelép, az büntetést kap, ami segít visszakerülni a helyes útra.

Péld 23:13-14 - "Ne sajnáld megfenyíteni a gyermeket, nem hal bele, ha megvered bottal. Te csak bottal vered meg, de lelkét a holtak hazájától mented meg."

Vagy mit gondolsz, a szülő miért fenyíti meg a gyerekét, ha az rosszat tesz?

Még mielőtt valaki rám fogná: nem, nem verem bottal a gyermekem, de ha szükséges, kap büntetést.

Egyébként:
2Sám 7:14 - "Atyja leszek, és ő a fiam lesz. Ha bűnt követ el, megfenyítem férfihoz illő bottal és embereknek kijáró csapásokkal."

fordfairlane: "Húbazz, te tényleg súlyos elmekórtani eset vagy."
Nem az, csak ideges lett.

[ Szerkesztve ]

***

(#5753) JJános válasza ollie (#5752) üzenetére


JJános
addikt

Ugyanazt mondtam végig, csak más szemszögből. Ne védekezz, mert nem támadlak. Te támadtál, mert nem értetted meg, hogy miért mondtam.

Micikackó története: A családban egy kisgyerek, hallgatva micimackó történeteit, megszólalt a mackója fejét böködve: -gondolkozz micikackó!

És ezért én már mindjárt elme-kór eset lennék. Nem hiszem!

2007-05-06 óta itt!

(#5754) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Én Algiebával értek egyet, ideje volna elfeledni a Bialiai Teremtőt, az egész csak buta ősemberek gyülekezetének a saját maguk vígasztalására kitalált FÉRFI egocentrikus mendemonda. Dehát a végtelen tér és időhöz képest minden lehetséges. Ha tényleg létezett egy emberiséget erőssen megfigyelő és irányitó felsőbbrendü lények szervezete, akkor szerintem ma a 100%-os sikerüket ünnepelnék, hisz felszaporodtunk a csillagos égig és olyan társadalomba tudtunk tömörülni ahol nagyjából rend, kényelem és jólét biztositva van. Külömben ezt az Isten-ember kapcsolatot úgy látom mint a paraszt és disznói közti viszonyt, amig felnőnek addig megvédi mindentől, szaporitja becézgeti, majd jön a vágás, szívig szúrja a tőrt... Ezzel azt akarom kihozni hogy lehetséges az hogy itt egy lélektenyészet folyik, az egész létünk lényege valami felsőbbrendü lények haszonélvezése. Még tudok több hülyeséget is írni..

Cseberből vederbe

(#5755) JJános válasza LEFTHORSE1 (#5754) üzenetére


JJános
addikt

Ez egy katyvasz, és nem a vallás topicba való!

2007-05-06 óta itt!

(#5756) euchi válasza LEFTHORSE1 (#5754) üzenetére


euchi
aktív tag

Te jó ég! Ezért a hozzászólásért téged szét fognak szedni. :Y

"Ha tényleg létezett egy emberiséget erősen megfigyelő és irányító felsőbbrendű lények szervezete, akkor szerintem ma a 100%-os sikerüket ünnepelnék, hisz felszaporodtunk a csillagos égig és olyan társadalomba tudtunk tömörülni ahol nagyjából rend, kényelem és jólét biztosítva van."
Ha én lennék a teremtő, én ezzel a világgal nem lennék elégedett. :U

"Külömben ezt az Isten-ember kapcsolatot úgy látom mint a paraszt és disznói közti viszonyt, amig felnőnek addig megvédi mindentől, szaporitja becézgeti, majd jön a vágás, szívig szúrja a tőrt... Ezzel azt akarom kihozni hogy lehetséges az hogy itt egy lélektenyészet folyik, az egész létünk lényege valami felsőbbrendü lények haszonélvezése. Még tudok több hülyeséget is írni.."
Szerintem nem folytasd. :DDD

(#5757) ollie válasza LEFTHORSE1 (#5754) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszönjük, hogy lehülyéztél minket, a továbbiakban nem tartunk igényt a véleményedre.

***

(#5758) fordfairlane válasza JJános (#5755) üzenetére


fordfairlane
veterán

A katyvasz nálad van, és idevaló. Sehol nem látok olyan feliratot ebben a "Vallás" topikban, hogy "csak hitgyüliseknek", vagy "kizárólag keresztény kurzus". Ha nem tetszik, szólj egy modinak, micikackó!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5759) ollie válasza JJános (#5753) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek szerint félrebeszéltünk egymás mellett?

***

(#5760) fordfairlane válasza euchi (#5756) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha én lennék a teremtő, én ezzel a világgal nem lennék elégedett.

Tkp. senki sem elégedett vele. Legfeljebb azok a természeti népek, akik még nem is tudnak a civilizáció létezéséről. :))

x gon' give it to ya

(#5761) JJános válasza ollie (#5759) üzenetére


JJános
addikt

Nem is az a baj, mert meg voltál győződve igazadról.

Nem baj, ha más véleményen vagyunk, de figyelnünk kell a nem vallásosokra, akik idejönnek a mi szabadságunkat kikémlelni. Őket csak egy dolog érdekli. Lealázni minket, és Istenünket. Majd ha magunk között leszünk, akkor beszéljünk érdemi dolgokról.

Ezeknek itt semmi nem drága!

2007-05-06 óta itt!

(#5762) fordfairlane válasza JJános (#5761) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem baj, ha más véleményen vagyunk, de figyelnünk kell a nem vallásosokra, akik idejönnek a mi szabadságunkat kikémlelni.

A topikbeli ténykedésedet elnézve kissé túlértékeled a saját fontosságodat, de oda se neki, kellenek az ilyen nem túl okos szuperegók is, színesítik a képet. :C

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5763) Sir Pocok válasza JJános (#5761) üzenetére


Sir Pocok
őstag

szvsz vallás nem egyenlő a kereszténységgel...

Amit te írsz az egy hindu, taoista, buddhista, sintoista számára visszatetsző.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5764) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Részemről tökéletesen elégedett vagyok eme gyönyörű világgal. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5765) JJános válasza Sir Pocok (#5763) üzenetére


JJános
addikt

Én nem azt mondtam, hogy a vallás egyenló a kereszténységgel! De a fantázia nem való a vallás topicjába, az biztos! Fel tudod fogni? Mert nem mindegy.

2007-05-06 óta itt!

(#5766) fordfairlane válasza Sir Pocok (#5763) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hiányoznak is az ezekhez a vallásokhoz kapcsolódó írások, gondolok itt pl. Lao ce-ra.

x gon' give it to ya

(#5767) ollie válasza Algieba (#5764) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És az emberekkel is elégedett vagy?

***

(#5768) kymco válasza LEFTHORSE1 (#5754) üzenetére


kymco
veterán

De azért a buta ősemberek jobban ügyelnek a helyesírásra... :B Sebaj Majd pár év múlva árnyaltabban is tudsz fogalmazni....

www.refujvaros.hu

(#5769) kymco válasza JJános (#5765) üzenetére


kymco
veterán

Bárki bármit beírhat, ez itt az alapelv, max bannolják... mi meg annyit tehetünk, hogy megfelelően kezeljük...

www.refujvaros.hu

(#5770) Algieba válasza ollie (#5767) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Miért kéne foglalkoznom az emberekkel? Nem vagyok tanár, nevelő, szociális munkás, orvos, bíró stb.
Miért háborgassam nyugalmamat mások ballépéseivel?

Szerk.: Nekem elég, hogy a baráti körömet ép eszű, normális, tevékeny emberek alkotják. Akikkel öröm találkozni, beszélgetni, ha kérik, segíteni nekik.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5771) kymco válasza Algieba (#5770) üzenetére


kymco
veterán

Vannak a környezetedben, akik szennyezik a környezeted levegőjét, vegyszereket kevernek a megvásárolni szándékozott ételedbe, hogy nagyobb legyen a profitjuk, döntenek az adózásod mértékéről, döntenek arról, hogy megszűnjön a munkahelyed, a közeledben lévő park, mert többet ér, ha társasház kerül a helyére stb... tényleg felesleges a többi emberrel foglalkozni....

www.refujvaros.hu

(#5772) euchi válasza Algieba (#5770) üzenetére


euchi
aktív tag

"Miért háborgassam nyugalmamat mások ballépéseivel?"
Sok esetben pont mások ballépései háborgatják a nyugalmad. :U Ha veled ilyesmi nem történik az szerencse. (vagy inkább kizárt) :DDD
Elégedett vagy a világgal? Jó neked! :)

(#5773) ollie válasza Algieba (#5770) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt hívják önzésnek.

***

(#5774) Algieba válasza kymco (#5771) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sosem volt, sosem lesz olyan vallás, hit, ami képes lenne a népekre, országokra szétbomlott emberiséget egy cél érdekében összefogni és ráterelni egy tényleg fenntartható életútra.
Soha nem volt, nézd csak meg pl. a vallásháborúkat. Totális széthúzás és önérdek, biztos hit az igazukban.

Visszatérve az emberekre. Nem vagyok fizikailag sem elég erős ahhoz, hogy szembeálljak több millió emberrel és azt mondjam nekik, rosszul csináljátok! Mert ki vagyok én, hogy megszabjam nekik, hogyan éljék az életüket?

Ugyan így, kik azok a régen élt zsidó szerzők, akikre nekem, most a Biblia útján hallgatnom kellene? Emberek voltak. A maguk igazát, hitvilágát örökítették meg.

A bolygó nélkülem és az emberi faj nélkül is, tökéletes.
Nekem csak ez számít. Más nem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5775) kymco válasza ollie (#5773) üzenetére


kymco
veterán

Nem, szvsz remeteség... ami persze szélsőséges esetben lehet önzés, alapesetben az ember egyfajta zsákutcát jelentő védekezése a környezet negatív hatásaival szemben.

www.refujvaros.hu

(#5776) kymco válasza Algieba (#5774) üzenetére


kymco
veterán

Nem a zsidó szerzőkre kell hallgatni, hanem a Szentlélekre, aki mögöttük van. De ez más történet már...

www.refujvaros.hu

(#5777) fordfairlane válasza Algieba (#5774) üzenetére


fordfairlane
veterán

A problémát nem az jelenti, hogy te nem tudod megszabni másoknak, hogyan éljenek, bennem sincsenek ilyen igények, de az élni és élni hagyni elvnél sokszor nem jön össze az élni hagyni. Nehéz magadat teljesen függetleníteni a többi embertől, meg a hülyeségeiktől, még akkor is, ha igyekszel nagyon elszeparálni magad tőlük, pl. elbújsz valami távoli kis faluban vagy tanyán.

x gon' give it to ya

(#5778) JJános válasza kymco (#5769) üzenetére


JJános
addikt

Értem. Kicsit fura, de értem.

2007-05-06 óta itt!

(#5779) LEFTHORSE1 válasza euchi (#5756) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Pedig még elég sok dologról tudnék még írni, nagyon kis korom óta küldtek-járattak a templomba, hittanórákra, amíg mások unottan ''túlélték'' az ilyen előadásokat, addig én keményen odafigyeltem és próbáltam felfogni mint valóság, már 7 évesen megfogalmazódot bennem hogy itt valami nem stimmel, lázadó lettem a lelkem mélyén de Istentől nagyon féltem ezért még magam előtt sem mertem bevallani, nem hogy beszéljek erről valakinek, aztán telt múlt az idő és egyre megvilágosodott lettem, rájöttem hogy a hétköznapi viselkedés az ami igazán számit, minden amire a papok tanitanak haszontalan, fikarcnyi bölcsesség nem árad a mondanivalójukból. Ami az én vallásomban (katolikus) nagyon zavar az a Jézus halála körüli események, ő szándékosan feszittette magát keresztre, tudta-olvasta a proféciákban hogy az Isten fiát keresztre fogják fesziteni, kiprovokálta, hogy mutassa meg az Istennek hogy annyira szeret minket hogy képes megbocsájtani az Embereknek (egy kalap alá vette a bolygó akkori lakoságát és az eljövendő nemzedéket is). És akkor mi az utókór legyünk hálásak azoknak a gyilkos embereknek akik a proféciát beteljesitették, mert alapitottak egy szép vallást? Ha nem öli meg senki Jézust akkor mi lenne a kereszténységgel?

Cseberből vederbe

(#5780) LEFTHORSE1 válasza ollie (#5757) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Dehogy hülyéztelek le benneteket, én jó lelkü embernek tartom magam, senkit sem szeretnék megsérteni, sőt igazán szeretlek benneteket, nekem nagy megkönnyebbülés társalogni-leírni azt amit a lelkemet régóta nyomja, tudva azt hogy más tudomásul is veszi. Eltériteni valakit az eredeti hitétől az nincs szándékomban, mert akkor lesülyednék a J-h-v-isták szintjére, és az a világ legszánalmasabb tevékenysége

Cseberből vederbe

(#5781) euchi válasza LEFTHORSE1 (#5779) üzenetére


euchi
aktív tag

Az, hogy téged gyerekként belekényszerítettek ebbe, meglátszik az előző hozzászólásodon. Kicsit elegánsabban is debütálhattál volna a topikban. Persze, írjál csak nyugodtan, de egy kicsit megfontoltabban.

"...szándékosan feszíttette magát keresztre, tudta-olvasta a próféciákban hogy az Isten fiát keresztre fogják feszíteni, kiprovokálta, hogy mutassa meg az Istennek hogy annyira szeret minket hogy képes megbocsájtani az embereknek ..."
Kiprovokálta? Hehe! Hát a sztorit így még nem hallottam. :D
"És akkor mi az utókor legyünk hálásak azoknak a gyilkos embereknek akik a próféciát beteljesítették, mert alapítottak egy szép vallást? Ha nem öli meg senki Jézust akkor mi lenne a kereszténységgel?"
Ez most beugratós kérdés? :U

A hosszú ékezetekre figyelj oda. Gyakran elvéted.

[ Szerkesztve ]

(#5782) JJános válasza LEFTHORSE1 (#5779) üzenetére


JJános
addikt

Nem akarok senkit bántani, de sajnos ilyen tévedések tömege fordul elő némely vallásban.
De aki figyel meglátja ezeket, mert Isten megadja.

2007-05-06 óta itt!

(#5783) Sir Pocok válasza fordfairlane (#5766) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A zen buddhizmussal kapcsolatban sokat írtam ebbe a topicba. A keleti "vallások" teljesen más megközelítést használnak mint a keresztények.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5784) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Csak érdekességként linkelem a Védák teremtés töténetét (ie.1500!).
Érdekes olvasmány...

[link]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5785) leeate


leeate
senior tag

Azon gondolkoztam, hogy a kommunizmus az egy vallásnak tekinthető? Vagy nem?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5786) JJános válasza euchi (#5716) üzenetére


JJános
addikt

Honnan idéztem? Nem mindegy neked, ha úgy is elveted majd? Az én verzióm az, amit erről tudok többször többféleképp leírtam. A te verziód meg a kétely, a kételkedés. És nem az vezet, hogy valamit megértsél, hanem fogást keresel rajtam. Mindvégig képmutató módon.
Közös verzió az, amikor ketten megegyeznek. Hát ilyen nem történt.
Érdekesnek találod, hogy Isten ígéje ilyen dolgokat is kijelent? Tényleg érdekes.
Nem engedtem szabadjára a fantáziámat. Te engedted szabadjára a gyűlöletedet.
És nem fura, csak neked! Nekem például nem fura. Nekem ez a dolog szent. De sejtettem, hogy erre megy ki a játék, hogy be tudj szólni, hogy le tudj ugatni, hogy alázzál.
Ha normális ember lennél, gondolkoznál rajta, de te csak a fogást keresed.

Baromi nehéz az igazságot megérteni. De a hazugság, az jöhet? Azt megeszed?

Itt most kijelentem mindezekért elhagyom ezt a topicot, mert sok az aki alázni akar csak. Érteni meg nem. Én pedig ismerem az igazságot, és az igazság is ismer engem.

Majd lesz meglepetés, ha valaki ezeket számon fogja kérni, hogy miért nem hittél? Miért nem hittek keresztelő Jánosnak. Én nem hozzá mérem magam, csak hasonló az eset.

Lesz sok pofáraesés az előtt, aki mindenki szándékát ismeri. Mert Ő majd megfizet mindenkinek a szándéka szerint! Mindenkinek! Képmutogatóknak, farízeusoknak, viperák fajzatainak.
Nekem is. És reménykedek abban, hogy én jót kapok, mert semmi rossz szándék nem volt bennem.És az én reménységem meg nem szégyenül.
És kívánom minden topicot olvasónak, és írónak hogy kegyelmet találjon az ítélő előtt. Mert nem vagyok ítélet kívánó, sem roszmájú.

Elmegyek, mert elüldöztök. Nem jövök többet, és ne írjatok, mert nem olvasom el.
Lehet érteni? Ne írjatok, mert nem olvasom el.
Aki akar írjon privibe! Isten áldjon meg benneteket, és térjetek meg, mert elközelgett az Isten országa.

2007-05-06 óta itt!

(#5787) önállóság válasza leeate (#5785) üzenetére


önállóság
csendes tag

Egyértelműen igen!

(#5788) polaar válasza önállóság (#5787) üzenetére


polaar
tag

Mert?Ha vallás akkor kéne valami legfőbb lény aki irányít és nem ember nem?

(#5789) önállóság válasza polaar (#5788) üzenetére


önállóság
csendes tag

Ahhoz, hogy vallásként működjön nem kell megfelelnie a vallás kritériumainak! Magán hordozza egyébként az ószövetségi jegyeket, pl az isteni szentháromság szimbolikája? Marx, Engels, Lenin! Sztálin megjelenésével Engels ki esett a pixisből! A központi irányítás, legfelsőbb hatalma szintén meg van! Nincs persze teremtéstörténet sem az emberre sem a világra vonatkozólag, de hitéletet alakít ki, legalább is ez a szándék! És nézd meg, mennyi híve van, még mindig!

(#5790) euchi válasza JJános (#5786) üzenetére


euchi
aktív tag

Vajon valami rosszat mondtam neki? :F Érdekes, pedig erre a hozzászólásomra már reagált. Ez a kérdésem ennyire zavarta?!
"Ha normális ember lennél, gondolkoznál rajta, de te csak a fogást keresed."
Én sem vártam tőle többet, csak annyit, hogy gondolkozzon rajta, és válaszra méltassa. Nem tudom, mi szükség volt erre a sértődött kifakadásra.

[ Szerkesztve ]

(#5791) euchi válasza euchi (#5790) üzenetére


euchi
aktív tag

Na, visszaolvastam. Látni akartam teljes egészében, hogy miért hagy itt minket. Elég sok emberrel támadt vitája, szóval szerintem, nem szép dolog, hogy egyedül én viszem el a balhét. :O

(#5792) JJános válasza euchi (#5791) üzenetére


JJános
addikt

Csakhogy ne te vidd el a balhét. Utoljára visszajöttem. Nem a dns-ünk hordozza az bűnt, hanem az emberi faj. Ha már azonosítani kellene, akkor az a vér. Mert az Ádámi fajnak ugyanaz a vére. De ezt nem azért írtam, hogy most ezzel gyere nekem.
Írtam, hogy Éva, és Ádám Isten beszédére nem volt lojális, mindahogy azok sem lojálisak, akik most nem fogadják el Isten szavát.
Mert aki elfogadja az Ő beszédét, és elfogadja a megváltást, bejön az élet az életünkbe. És a halott szellemünk Isten drága szellemével már tud, képes kommunikálni. Mert az élet, aki szintén Jézus, bejön az életünkbe.

Mária szervezetébe nem került más. Írtam, hogy Jézus szolgai formát vett fel. Megüresítette magát. Azt a dicsőséget, amit bírt ott fent, letette. Azt a hatalmat, amivel bírt, letette. És folytathatnám, hogy mit tett még le.
Tehát megüresítette magát, és szolgai formát vett fel. Önmagában, ha csak ennyit tett volna az emberi fajért már örülhetnénk.
Képzeld el, mondjuk te neked van egy milliárd dollárod. Jézusnak ennél sokkal több anyagi java volt, hogy másról ne beszéljünk.
És akkor te lerakod a pénzt, odaadod valakinek, és elmész rabszolgának. Megtennéd az emberi fajért? Nem hiszem!
Jézus ennél sokkal többet tett meg!

És akkor Jézust, mint egy magot, Isten drága szelleme lehozta a földre, és beültette ezt a magot, és nem emberi magot, bár azt is magnak nevezi a biblia. A mag pedig az Isten beszéde. Az Isten beszéde pedig az IGE. És az IGE a mag. És az IGE testté lett!

Aki ezt a gondolatmenetet nem tudja végig gondolni, és nem hisz benne, arra nem tudok mit mondani. Azt álljon neki az IGE alapján gondolkodni.

Nincs ezen a történeten semmi kapaszkodó hidd el! Ne keress rajta csomót, mert nincs.

Azt pedig, hogy miért megyek el, mert itt akkor is alázzák az embert, ha nem tett semmi rosszat. De majd az Úr mindenkinek megfizet, ezért. Mert ne higyje senki, hogy Isten megengedte a másik ember alázását, akit Ő teremtett. Bár nem kívánom senkinek, hogy Isten bármit is számonkérjen rajta. Csak tudom, hogy ezt nem engedte meg senkinek, hogy teremtményeit bántsa valaki, és nem fogja annyiban hagyni.

Azt szokás mondani, hogy Isten malmai lassan őrölnek, de én azt mondom, hogy nem fog késni!

Jó lenne, ha megszünne itt, és máshol az a jelenség, hogy hívő embert kérdezgettek ,de csak azért, hogy fogást találjatok, hitetlenkedjetek, maceráljátok az embert. Mert isten ezt sem engedte meg senkinek! És most megmondom, hogy Isten nagyon szigorú lesz azokkal szemben, akik az Ő gyermekeinek a békességét el akarják venni.

Undorító emberke, aki egy ártatlan kisgyerek beszólásáért, amit én humornak szántam, a másik embert egyből elme gyógyintézetbe csukná.
Senki nem fog annyira szenvedni, mint az akitől Isten az emberek ellen elkövetett bűnöket kéri számon.
Mert az ember Isten képére, és hasonlatosságára teremtetett. és Isten senkinek nem engedte meg, hogy a másik embert bántsa.
Nah, üdv!

2007-05-06 óta itt!

(#5793) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kedves JJános!

Egy valamit kelllene megértened:

Ahhoz, hogy az ember erkölcsös tisztességes életet éljén és segítsen másokon, ahhoz nincs szükség a kereszténységre. Ehhez nem csak egy út a járható.

Hiába mondod, hogy ez nincs így.

[link]

Ha megnézed a téréképet akkor láthatod, hogy a világ elég sok területén, nincs kereszténység és mégis sok értékes erkölcsös ember kerül azokról a területekről, ahova nem jutott el Jézus tanítása.

Nem tudom, hogy mit értesz Isten igéjéből, de az az előző hsz-id alapján megállapítható, hogy nagyon erős gyűlölet van benned. Ne kívánj másoknak rosszat.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#5794) kymco válasza Sir Pocok (#5793) üzenetére


kymco
veterán

A kereszténységre nem ezért van szükség :)

www.refujvaros.hu

(#5795) önállóság válasza Algieba (#5715) üzenetére


önállóság
csendes tag

Az aham, az milyen szó? Mit jelent? Túl az egyéb ostobaságaidon!

(#5796) bronin7 válasza JJános (#5792) üzenetére


bronin7
csendes tag

Egy utolsó gyenge próbálkozás arra, hogy JJános barátunk győztesként meneküljön ki ebből a vesztett csatából... Elismerésem neki, mert nagyon sokáig állta a sarat, próbálta megvédeni mindazt, amiben hitt. (az más kérdés, hogy miben hitt)
Csak az volt a gond, hogy magát többnek gondolta, mint a topicba beíró többi embert.
Elnézést, de ezt le kellett írnom.

Az viszont kétségtelen, hogy a módszere (s most konkrétan nem az ő személyére, hanem az ilyenfajta embertípusokra gondolok, akik elvakultak a saját fanatizmusoktól, s próbálnak meggyőzni másokat úgy, hogy fel sem merül bennük, hogy akár tévedhetnek is) már életképtelen a 21. században,s nem a középkorban vagyunk.

Én hiszek, amiben hiszek, de nem próbálok istent vagy prófétát játszani, hiába hiszem azt, hogy én valami különleges ismerettel vagy tudással rendelkezek, s csak én tudom elmagyarázni az embereknek a "helyes" irányt...

[ Szerkesztve ]

(#5797) fordfairlane válasza JJános (#5792) üzenetére


fordfairlane
veterán

Undorító emberke

Prófétát játszol, pedig csak egy hisztérika vagy. :D

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5798) euchi válasza JJános (#5792) üzenetére


euchi
aktív tag

Ha nem haragszol meg, én is írnék egy hosszabb összefoglalás jellegű hozzászólást, kizárólag tényekkel és érvekkel. Mivel azt írtad, hogy többet nem írsz ebbe a topikba, igyekszem úgy fogalmazni, hogy ne kelljen rá reagálnod. További kérdés nem lesz benne. Ne is tekintsd válasznak, inkább csak a tiedhez erősen kapcsolódó hozzászólásnak.

Kezdeném azokkal a dolgokkal, melyek a keresztény tanítás lényeges elemei, és fontosak az eredendő bűnről folytatott vitánk kapcsán:

1.Jézus bűntelen volt, az eredendően bűnös állapot nem vonatkozott rá.
2.Anyja Szűz Mária, aki szűzként esett vele teherbe.
3.Jézus Krisztus isteni eredetű.
4.Jézus hús-vér emberi lény volt.
5.Minden emberi lény eredendően bűnös.

Kiegészítés:

2. és 3. alapján Jézus isten és teljesen ember is egyszerre, azaz kettős természetű.

Régen a vérrokonságot szó szerint vették, mert nem ismerték a DNS-t. De mi már ismerjük, és azt is tudjuk, hogy miként lesz a kisbaba, hogyan öröklődnek a tulajdonságok. Leegyszerűsítve: egy darab petesejtet termékenyít meg egy darab hím ivarsejt, magukban hordozva az ősök tulajdonságait (ritkán kicsit máshogy alakul, de ez most nem ide tartozik). Tehát genetikai öröklődés és vérrokonság között ne tegyünk különbséget!

Gondolatmenet:

Föltesszük, hogy az első állítás igaz. A második állításhoz figyelembe kell vennünk a negyediket, Jézus emberi mivoltát. Az fentebb említett magocskára nekem volna egy jobb szavam, hím ivarsejt. Lényegében mindegy, minek nevezzük, mert Jézust emberi lénynek tekintjük. Tehát úgy foganhatott, mint egy ember, leszámítva azt az "apróságot", hogy "a Szentlélek tette be a magocskát" (lásd 3. állítás). Az ötödik állítás szerint ha a vérünk/DNS-ünk hordozza az eredendő bűnt, akkor Jézus is eredendően bűnös volt, hiszen ő is emberi lény volt, emberi DNS-sel. Vagy ha így jobban teszik, az anyja vére folyt az ereiben és nem paradicsomlé. Ebből világosan látszik, hogy az 1. és az 5., illetve az 5. és a 4. között ellentmondás van.

(#5799) euchi válasza euchi (#5798) üzenetére


euchi
aktív tag

Kis segítség a megértéshez:
Ha az 1. igaz és a 4. is igaz, akkor az 5. nem lehet igaz
Ha az 1. igaz és az 5. is igaz, akkor a 4. nem lehet igaz
Leegyszerűsítve 1. 4. 5. nem lehet egyszerre igaz
Így kerek. :))

(#5800) fordfairlane válasza euchi (#5799) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyrészt erre talán lehet azt mondani, hogy Jézus kettős természetű volt. Egyrészt ember volt, másrészt az Isten fia. Viszont tényleg, az vajon hogy jön össze, hogy Jézus egyszerre fia az Istennek meg az apjának is (akitől a vérvonal jön), ráadásul úgy, hogy szűznemzéssel fogant.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.