Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3784) SystemRoot válasza kymco (#3777) üzenetére


SystemRoot
őstag

Tehát szerinted minden hívő amikor megkérdezik nála hogy miben hisz, akkor azt fogja mondani hogy nem Isten létében, mert azt tudja, helyette abban hisz hogy Isten jó. (Jesszus még csak az kéne hogy rossz legyen:D)

Idéznék egy ilyet:

AZ APOSTOLI HITVALLÁ.S

Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában,
mennynek és földnek teremtőjében, és Jézus
Krisztusban, Ő egyszülött Fiában, mi Urunkban, ki
fogantaték Szentlélektől, születék szűz Máriától,
szenvede Pontius Pilátus alatt, megfeszitteték,
meghala és eltemetteték, szálla alá poklokra,
harmadnapon halottaiból feltámada, felméne
mennyekbe, ott ül a Mindenható Atya Istennek
jobbján, onnan lészen eljövendő, itélni eleveneket
és holtakat.
Hiszek Szent Lélekben. Hiszek egy közönséges
keresztyén anyaszentegyházat, szenteknek
egyességét, bűneinknek bocsánatát, testünknek
feltámadását és az örök életet. Ámen.

Nos,
Nekem nem tűnik úgy hogy említenék azt amiről te beszélsz, mármint hogy a hit az volna hogy Isten jóságában hiszünk. Persze lehet ez lényegtelen, ezt most csak így beidéztem mert érdekes és a hitet mutatja be. Amit amúgy én mondtam (ha elolvasod még egyszer és értelmezed) hogy a hinni szót értelmetlen elvonatkoztatni a valós jelentésétől amire használja a nyelv. Ugyanis csakhogy egy példát említsek a köznyelv azt kérdezi hogy hiszel e Istenben, ilyenkor nem arra gondolnak hogy a számodra nyilvánvalóan létező Isten jóságában hiszel e, hanem hogy Isten létezésében hiszel e. Látod máris nem olyan erős az a Te állításod hogy mi az hogy hit.:)

"Mivel láthatóan fogalmad sincs arról, hogy ez mit jelent, nem igazán ütős ez a megállapításod... mint ahogy a hozzászólásod többi állítása sem igen..."

Látom egyébként könnyen ingerlődsz, vonatkoztass el, ne vedd ennyire komolyan és akkor nem leszel ideges. Az Isteni gondoskodást pedig hagyjuk, értelmetlen azt védenetek mert az olyan dolog ami annak a határán van amivel leállok vitatkozni annyira nem konzisztens a világgal. Akár tetszik ez neked akár nem.:)

(#3779) kymco

Szegény rarrit hagyd ki ebből. Rajtam vezesd le a feszültséget.:)

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.