Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3217) kymco válasza Dany007 (#3199) üzenetére


kymco
veterán

Máté evangélium 10. fejezete a tanítványok kiküldésvel indít, és felkészíti őket, hogy mire számíthatnak... és a felkészítés nem nyugdíjasbúcsúztatóról szól...van szó megkorbácsolásról, kihallgatásokról, letartóztatásokról, emberek gyűlöletéről, családok széthullásáról, sőt kivégzésekről is... (Tipikus marketing keresztény toborzásra)
A lényeg az, hogy a tanítványoknak hűségesnek kell maradniuk. A hűség pedig hitvallással jár. Miért kell megvallani a hitet az emberek előtt? Azért mert a dolog nem arról szól, hogy milyen lelkiséggel élem az életem. Jézus nem azért engedte magát megfeszíttetni, mert csupa elhanyagolható, huszadrangú dolog, hogy miben hiszek.... Az élet legfontosabb döntése...Mert nem 5-10 évet határoz meg, hanem egy örökkévalóságot.
És ez döntési lehetőség nem csak a tanítványok lehetősége... De hogy tudja elfogadni Isten megmentő szeretetét az, aki nem hallott még erről?
Jézust a saját anyja (és testvérei) igyekezett elhallgattatni. Kínos volt neki talán a túl nagy népszerűség, zavarta őt, hogy Isten fiának nevezi az magát, akit pelenkázott, járni, beszélni tanított, saját emlőjéből szoptatott. Talán féltette őt a főpapoktól, római katonáktól. De el akarta hallgattatni.
Ez olyan, mintha egy labirintusból egy ember tudja a kijáratot, de nem hagyják szóhoz jutni, el akarják hallgattatni... Ilyenkor az a megoldás, hogy vállalni kell a konfrontációt is, csak hogy némelyek megmenekülhessenek az értelmetlen haláltól.
A tanítványokra Jézus halála után ugyanez a feladat várt... sem helytartók, sem királyok, de még a rokonok sem szabad, hogy eltántorítsák őket ettől....
Jézus azért jött, hogy tisztába tegye a dolgokat... az a pohár víz, amiben le van ülepedve a trutyi biztos tisztának látszik a felszínét nézegetve, és otrombának tűnhet ha valaki felkavarja, amitől zavaros és koszos lesz, de valójában az egészségünket óvja, aki ezt teszi, mert láthatóvá teszi azt, ami létező szutyok, de nem érzékelhető másként...
Nem Jézus az, aki elrontja a dolgokat, Ő csak felszínre hozza azt, ami addig is létezett, csak a felszín alatt...
A kard a szétválasztás szimbóluma... Valóságosan egy pillanatig sem lehet érteni már csak azért sem, mert Jézus ellenzett minden harcias fellépést... Nem állt ellen a rátámadóknak, és a tanítványoknak sem engedte az ellenállást...
A doki, mikor az üszkös lábat kezeli, életet ment azzal, hogy a rothadó részt leválasztja az egészségestől....
Isten örömhíre megosztja az embereket. Egyesek elfogadják a kegyelmet, mások elutasítják... ezek a döntések el választják egymástól őket még akkor is, ha rokonok, ha anya gyermek kapcsolat van közöttük... és aki nem tudja a kegyelmet választani bármilyen ember miatt, az Isten kegyelméről marad le....

Én megélem. Akkor tudom a legjobban szeretni a családom, ha nagyon tudom szeretni Istent....de ez más történet....

Aki meg akarja találni életét, elveszíti.......aki elveszíti értem, megtalálja....
Aki maga akarja eldönteni, hogy számára mi a jó és rossz, nem akarja hogy Isten beleszóljon az életébe, az tuti hogy maga akarja megtalálni, de ezzel el fogja veszíteni.... aki pedig fel tudja adni ezt a belső vágyat magában és ráhagyatkozik Istenre, nem veszik el...

Aki pld át akarja úszni magától az Atlanti Óceánt, az elveszíti azt, aki pedig ezt feladja és hajóra űl, az életbe maradhat...

A szabad akaratról pedig annyit. Nem szabad teljesen az akaratod, mert hiába akarsz versenyautó lenni nem tudsz, de van szabadságod arra, hogy elfordulj Istentől...igaz annak a következményeivel...

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.