Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18219) llll válasza Noddy (#18218) üzenetére


llll
senior tag

"Már hónapok óta elmondod, hogy felőled hogy hangzik"
ha az iwiw-es múltamat is hozzáadjuk, akkor már inkább évek óta:)

"Szegény Ótírusz lakosai pedig eláshatják magukat, mert IIII nem hajlandó tudomást venni róluk"
ezt hogy érted?
nabukodonozor pusztította el tíruszt (vagy legalább 1 babiloni király) ahogy a biblia "pontosan" megjövendölte, vagy sem?
...vagy úgy értsem, hogy ótíruszt igen, nagy sanci pedig "újtíruszt" tarolta le?
tényleg nem tudom, tegnap este kerestem rá először a témára és csak kutyafuttában
és rögtön az első találatban azt olvastam, hogy - bár korábban soha nem volt szokása!! - nagy sándor valóban úgy rendezte le tíruszt, hogy "beteljesedjen" az erre vonatkozó biblia jóslat
amit ugye ismerhetett elvileg
márpedig sztem ez is 1 tipikus hívő magatartás
hajlamosak úgy alakítani (vagy magyarázni) a dolgokat, hogy azok igazolják azt amiben hisznek
(ez sem bántás, ezt is személyes tapasztalatomból mondom)
és sztem ezzel legalább annyira győzködik önmagukat, mint a többi embert

"Ez nem az én igazam, mert ahogy korábban mondtam hamar kiábrándul az ember ha azt tapasztalja, hogy ragaszkodik valamihez, aminek nincs semmi valóság alapja."
...hümm-hümm...:)

"Ha valaki mindent megkérdőjelez, tényleg mindent, annak a normális valóság érzete megszűnik és akkor depressziós lesz és az hamar komolyabb lelki traumákhoz vezet, ami öngyilkosságban vagy teljes szellemi leépülésben zárul."
biztosan akad ilyen is
de én azt szoktam mondani, hogy minél nagyobb ívű 1 általánosítás, annál több hibalehetőséget hordoz magában
(értsd: sztem ez sem így működik egy az egyben mindenkinél)

"mert az agnosztizmus álcáját használod ..."
sajnos nem álca
tényleg ilyen orbitálisan tudatlan vagyok minden téren:)

"...arra, hogy minden érvet lesöpörj és ne kelljen róla tudomást venned."
mert eddig egyetlen egy sem volt, ami kikezdhetetlen lett volna

"hogy teljesen határozott elképzelésed van a teljesen bizonytalanról"
...sztem valszeg az tűnhet így számodra, hogy könnyen befolyásolható vagyok
ezért eddig gyaxilag mindig mások "mondták meg", hogy mit higyjek
és most ezen dolgozok éppen...:)
mármint jelenleg az a határozott álláspontom, hogy nincs határozott álláspontom és ehhez (tehát a sajátomhoz) próbálok ragaszkodni, próbálok kiállni mellette
(és sztem egész jól megy:) )
de igazából tényleg nem tudok SEMMI biztosat se pro se kontra
ehhez többet nem tudok hozzáfűzni

"Ez nem vélemény a keresztyén tudóstársaimról, mert akkor azt írtam volna...Mindent meg lehet magyarázni isten nélkül és teljesen tudományos is.
akkor bocsi
azt hittem ez 1 irónikus megjegyzés volt részedről

"Szerintem nem olvastad el a Rm 1-et, mert abban nincs semmi utalás arra amit te itt leírtál..."
erre gondoltam:
"Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik...
...Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.
Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;...
...Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett"
sztem ez azt jelenti, amit írtam
(bár nyilván az én értelmezésemet is eleve erősen befolyásolja a hozzáállásom)

"A keresztyén tanítás mondja meg, hogy mi a baj az emberrel. A rossz világra a keresztyénségnek nem az a válasza hogy jó embereket teremt, hanem megmutatja, hogy hol van a jó. "
ja értem
és végül is szted ennek köszönhetően nőtt/nő a jó emberek aránya?
mert ha nem, akkor megint semmivel sem vagyunk "előrébb"

"Ha Ábel nem veszi észre, akkor tényleg meghal."
azt már biztosan észreveszi, ha a husáng hozzáér a fejéhez, vagy a kés már kezd behatolni a hátába
(arról már nem beszélve, hogy a gyakorlatban az ilyesminek azért mindig vannak előjelei is
soxori és durva veszekedések, ilyesmik)
nemtom hallottál-e a naruto c. anime sorozatról
abban van olyan hülyeség, hogy amikor már hátbaszúrták a ninját, még akkor is van érkezése arra, hogy a saját testét kicserélje mondjuk 1 farönkre és ő maga így sértetlenül megússza:)
na hát vhogy így képzeld el azt is, amiről én hadoválok
tehát igenis tényleges lenne a védelem a rosszak ellen
(vagy legalábbis mindenképpen ténylegesebb, mint most - erre vhogy rendre nem reagálsz...)

"A hazugság, átverés, megcsalás teljesen jól gyakorolható "
ez igaz
legalábbis addig, amíg ez tudomására nem jut az áldozatnak
de ezt megint azzal hárítom, hogy a jelenlegi elrendezésben még ez UTÁN sem mindig tudja kidobni az életéből az elkövetőt
nálam pedig ki tudná

"az emberek kezébe még a felelősséget is hárítod a kis kreálmányod által."
milyen felelősséget??
ti mondtátok, hogy istent már most sem terheli semmiféle felelősség...:)

"A Biblia pont arról beszél, hogy Isten olyan amit mi még kitalálni sem tudunk."
oké, de én pont arra várnék példákat, hogy konkrétan miben olyan?

"De ilyen a végtelenség is"
az sztem pont megint nem
a végtelenség fogalma sztem a legtöbb emberben nem isten kapcsán merül fel, hanem ennél sokkal hamarabb mondjuk az univerzum kapcsán
(tehát isten léte nélkül is megalkothattuk ezt a fogalmat is)

"A mindenhatóság nem abszulút hatalom az én szótáramban, az a szuverenitás nálam."
jó nézzük a szuverenitást:
önállóság, függetlenség
(megjegyzem a főhatalom, tejhatalon kifejezések is szerepelnek a jelentései között)
tehát az önállóság és függetlenség fogalma szted nem fogalmazódhatott meg az emberekben mielőtt ezt istennel kapcsolatba hozták volna?

"Eddig még nem tudtak olyat mutatni, hogy a tapasztalható TÉNYEK és a BIBLIA egymás gyökeres ellentétei lennének."
akkor tessék
(nincs eldugva és nem is kell túl sokáig keresgélni:) ):
a biblia szerint a szárnyas repdeső állatok előbb voltak, mint a szárazföldiek
ezt te is így tudod mint biológus?

"Rosszul számoltál"
ezt úgy értettem, hogy csak kevesen vagyunk, akik tényleg mindenhez értünk
(de persze csak vicc akart lenni)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.