Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17568) Noddy válasza llll (#17567) üzenetére


Noddy
senior tag

Az első négy parancsolat? Az az alapja a "maradéknak". Jézus a nagy parancsolatban se azzal kezdi, hogy szeresd felebarátodat mint magadat... pedig mi nagyon szeretjük magunkat...

Arra próbálok rávilágítani, hogy te úgy nyilatkozol Isten felállásáról, hogy elég hiányos ismereteid vannak (illetve lehet, hogy csak azért ragadsz ki félmondatokat, mert így jobban találsz kapaszkodókat az érveidhez, nem tudom)...
Nem hiszem, hogy összemosnék, de ha igen akkor tisztázd a dolgaidat, bár asszem ezt korábban is mondtam, hogy próbálj világosabban beszélni, de ezt kikerülted azzal, hogy ilyen a stílusod. Sötét beszédre én még sajna csak sötéten tudok válaszolni, mert nem fejezed ki magadat egyértelműen. Ez nekem úgy jön le mint aki következetlen, nincs világos célja, véleménye. Köszönöm, hogy világosabban beszélsz!

Ha jól értem az a törvényed, hogy mindenki a másikat bünteti azzal hogy kizárja, te persze erre azt mondod hogy magát bünteti a viselkedésével, de mégis a másik hozza meg az ítéletet, tehát büntet... Ha valaki ki van zárva a világból szerintem akkor rab is (nem maga rendelkezik az állapotáról), és magányos is... pont az önmagát bünteti dolog bukik. A másik dönt arról, hogy kit enged be vagy zár ki. Szabadság zéró. (max látszat szabadság). Ha ezt az algoritmust az ember gyarló természetével (amire azt mondod emberi) akkor a végén elszeparálódott magányos embereket kapsz, megfeléskényszerrel terhelve, hogy bejusson valahová... ("nem jó az embernek egyedül", bár lehet a te teremtményeidnél ez a törvény nem él)

Most már kezdem érteni a preventív dolgot...
De a te esetedben még családok se jönnek létre, nem hogy gyerekek. De értem most már.

Köszönöm, inkább nem :) De jó volt végig rágni hova vezet a szép új világ.

Akkor egyetértünk, hogy nincs pozitív irigység? :) Én ennyit mondtam és ehhez is tartom magam.

A titok ott van, hogy Jézus szereti az Atyát. Nem véletlen, hogy ez a szeretet a hitünk alapja és ez hiányzik a te világodból. Az önzetlen szeretet ennek a világnak a mozgatója és a tiédnek, hogy valaki megfelel-e, hogy beengedjem-e... szeretni úgy is hogy megbántott, nem kicsit...
A magára hagyást vitatnám... bár szerintem te is belátod, hogy ez nem igaz. Akkor nem lennének keresztyének akik Istennel élik életüket. (Jézus előtt is voltak akik Istennel éltek, pl Noé, Ábrahám, stb..) Az evangélium egyik pontja az hogy Emánuel, velünk az Isten.
Részemről lezárva, amit akartam elmondtam, szerintem már csak ismételném magam :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.