Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17526) llll válasza stranger28 (#17522) üzenetére


llll
senior tag

"Igen, könnyebb elképzelni, hogy valami összerakta, mint a másik verziót. De ettől még..."
hát igen, ez a "vki összerakta" szokott lenni számotokra a leginkább elfogadhatatlan rész
de ha már ennyire belemerülünk, akkor biza én is azt szokom mondani, hogy talán beleesünk abba a hibába, hogy "túlságosan is személyként" gondolunk erre az istennek nevezett vmire
meg azt, hogy érzésem szerint 1 ilyen vmi számára (már ha létezne ugye - mert azt nem tudom) vhogy túlságosan szűk fogalom lenne a "személy"...
de ennél pontosabb körülírást egyelőre ne várj tőlem:)
vagy máshonnan közelítve:
ha azt mondanám, hogy az embert az evolúció "rakta össze"...akkor sztem az is furcsán csengene
de végül is "helytálló" lenne
na vhogy így próbáld meg elképzelni/érteni ezt el 1 "teremtő" esetében is
és akkor sztem máris nem tűnik akkora marhaságnak

"Azt kell megérteni, hogy rengeteg idő állt rendelkezésre, hogy ez így kifejlődjön"
világos
meg az is, hogy miután a föld a naptól már pont ebben a távolságtartományban alakult ki, azután már exponenciálisan csökken a "véletlenek" száma
hogy egyik történés már következhetne akár egyszerűen a másikból is
engem erre már sikerült ráéreztetniük az ateistáknak:)
de nem tehetek róla, én vhogy még ezzel együtt is/ennek ellenére is rendkívül kicsinek érzem annak a valószínűségét, hogy mindez létrejöhessen csak úgy "magától", vmiféle "irányítottság" nélkül
(bár én sem szeretem ezt a kifejezést, mert sztem már ez is túlságosan elvihet vmi "személyszerű" irányító felé
és abban én sem hiszek)

"nagyon jól tudod hogyan működünk belül. Az pedig nem azt támasztja alá, hogy valaki összerakott minket. Egyáltalán nem."
hát nem tudom
biztos te is vmi alapján gondolod így
viszont nekem is volt 1 kérdésem (illetve nem az enyém, de nagyon jogosnak éreztem, ezért azt is beépítettem) miszerint:
a legelső élőlénynek (legyen az bármilyen egyszerű egysejtű is) azonnal, már a létezése legelső pillanatában rendelkeznie kellett valamennyi főbb funkciójával
értem ezek alatt a táplálékfelvételt, a salakanyagok kiürítését, a szaporodó képességet, ilyesmiket
bármilyen primitív formában, de valamennyivel
mert hiszen ezek bármelyike nélkül ugye nem maradhatott volna életben még eddig sem, amíg tovább fejlődhetett volna
tehát a tudomány - egyébként szintén valóban elég hihetően felépített - verziójából is pont az egyik sarkalatos pont hiányzik:
miszerint ez az egész evolúció hogyan/mitől indult be?
tudom vannak rá elképzelések
de sztem közelebb járunk a valósághoz ha azt mondjuk, hogy lövésük sincs rá
egyáltalán
a hívőknek pedig van:
"isten indította be"
világos, hogy rettentő gyerekes magyarázat
de egyelőre ez áll szemben a semmilyennel
én legalábbis így látom

...szóval nesze nektek is 1 "kínos kérdés" :)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.