Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17451) llll válasza #40993792 (#17449) üzenetére


llll
senior tag

amellett én már nem is nagyon érvelnék tovább, hogy mi alapján lehetne arra következtetni, hogy márpedig nem pusztulhat el a föld
azt úgy látom nálam jobban megteszi szoke12
mindenesetre ha isten eredetileg ideszánt bennünket a földre, akkor miért akarna változtatni ezen?
(vagy ami azt illeti BÁRMELYIK elhatározásán?)
mert ez úgy is tűnhetne, hogy belátta: mégis csak változtatni kellene vmin...
és akkor vhol megint ott tartunk, hogy ennyi erővel akár az első pillanatban is lesöpörhette volna az első lázadókat és kezdhetett volna vmi alapvetően új termtésbe
vagy máshonnan közelítve: a "népesítsétek be és hajtsátok uralmatok alá a földet" parancs szted már nincs érvényben?
mikor vonta vissza?

én inkább a te értelmezésedet firtatnám ha szabad még:

"A Bibliát tanulmányozva kiderül, hogy a végítéletet követően (mikor is az igazak elragadtatnak..."
hová?
úgy értem hol fognak tartózkodni a többi - már korábban meghalt igazak - feltámasztásáig?
és mi módon?
testestül?
vagy csak a lelkük/szellemük/esszenciájuk?
vagy esetleg előbb lesznek feltámasztva a többiek és már ugyanoda/melléjük ragadtatnak el a még itt élő igazak?
(...mondjuk a fenti kérdéseim így is állnak)

"s így különülnek el a második, immár végleges halált elszenvedő istentelen emberektől"
és ezek halála miben lesz más, mint mondjuk a többi, már korábban meghalt istentelené?
mert hiszen ha ezt második halálnak nevezi a biblia, akkor vmiben nyilván másnak kell lennie, mint az "első"
ez így mitől "második"?
(aminek sztem már maga az elnevezése is elég egyértelműen azt sugallná, hogy az ezt elszenvedőknek egyszer már meg kellett volna halnia...)

és eszerint, hogy
"immár végleges halált elszenvedő istentelen emberektől"
a korábbi istentelenek halála még nem volt végleges?
ők még esetleg fel lesznek támasztva erre a végleges meghalásra?

hogy értelmezitek ti ezeket egészen pontosan?

"Az, amit te kondicionálásnak nevezel, valóban rendkívül fontos a hit megtartásában...A "dolog" nagyon is működik "
igen, ezekben egyetértünk

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.