Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#11569) doc válasza degu (#11561) üzenetére


doc
nagyúr

hogy ki talalta ki, es milyen szandekkal, nem tudom
mindenesetre itt egy eleg kimerito cikk a temaban
(azt mar csak zarojelben jegyzem meg, hogy normal esetben az ALLITAST kell cafolni, nem pedig azt, hogy az amit allit valaki, alaptalan, marpedig nem tudok arrol, hogy barki is valaha bizonyitotta, vagy legalabb ertelmesen megindokolta volna ezt az X%-os allitast)

amit irsz a 'csak az en istenem igaz' temaban, az teljesen jogos, mindenkinek a sajatja az 'egyeduli igaz' (kivetelt kepeznek az istenlettel nem foglalkozo vallasok, vagy akar a szcientologia, ahol (elmeletileg) barmilyen vallassal odamehetsz (aztan persze mikor elojonnek olyan dolgokkal, amik a vallasod tanitasaival szoges ellentetben allnak, akkor valasztanod kell))

ez foleg olyankor nagyon groteszk, amikor valakinek ettol tamad felsobbsegtudata
pl. abban a vallasszervezetben aminek tagja voltam, az volt a hivatalos allaspont, hogy NEM SZABAD meghallgatni masokat a sajat vallasukrol beszelni, hiszen mi tudjuk hogy a mienk igaz, de oket viszont meg kell gyozni a sajat igazunkrol. aztan mikor megkerdeztem hogy milyen jogon varom el mastol hogy meghallgasson, ha en nem vagyok ra hajlando, akkor csak jott a rizsa...

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.