Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Erősen és egyfolytában kattog a tápom. Mi lehet a baja? Rendesen mükszik meg minden,csak kattog egyfolytában. Valakinek volt már hasonló problémája?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#15552) Algol válasza barisj (#15551) üzenetére


Algol
senior tag

Ahhoz, hogy segíthessünk jó lenne kicsivel többet tudni a körülményekről. Néhány kérdés:

A cuccaidnál említett Chieftec CTG-400 tápról van szó?
Mennyi a kattogás frekvenciája ? Másodpercenként, vagy csak 5 másodpercenként kattan egyet?
Kezdettől fogva megvan ez a kattogás, vagy csak egy idő óta?
Ha lefogod a tápegység ventilátorát, akkor megszűnik a kattogás?

Üdv: Algol

(#15553) barisj válasza Algol (#15552) üzenetére


barisj
aktív tag

Erről lenne szó: Chieftec GPS-400AA-101 A

Másodpercenként egyfolytában kattog. Használtan vettem és vagy fél évig tökéletesen tette a dolgát. Pár hónapja kezdett szép lassan kattogni egyre durvábban. Már nincs a gépben,így nemtudom lefogni.

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#15554) Mikeeboy22


Mikeeboy22
csendes tag

Sziasztok!

Spéci segítséget szeretnék kérni: a tápom egy corsair HX650-es a múltkori bekapcsoláskor szó szerint kiverte a biztosítékot. Szerelő (is) megállapította, hogy tényleg "elszállt". 2010-ben vettem, 5 évre szóló garival.

A probléma itt kezdődik: a cég, akitől vettem anno (planacomputer) tudtommal már nem üzemel, legalábbis nem érem el (email, honlap megszűnt). Ilyenkor mi a teendő??? Hol tudom érvényesíteni a garanciát?

Köszi előre is minden ötletért.

(#15555) tornas válasza Mikeeboy22 (#15554) üzenetére


tornas
őstag

"Ilyenkor mi a teendő??? Hol tudom érvényesíteni a garanciát?"

Amennyire én tudom, ilyenkor (ha meg van a számla is) gyakorlatilag a Corsair-rel kell ezt lebrusztolnod (gyártói garancia érvényesítése). Esetleg még szóba jöhet valamelyik hazánkbeli Corsair disztribútor (nagyker) felkeresése is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15556) Algol válasza barisj (#15553) üzenetére


Algol
senior tag

A Chieftec GPS-400AA-101 A tápegységben nincsen relé, a ventilátoron kívül nincs más mozgó alkatrész. A kb. másodpercenkénti kattogás nagyon furcsa, elsősorban mégis csak a ventilátor okozhatja.

A tápegységet a gépen kívül is beindíthatod, a 24 érintkezős ATX csatlakozó zöld vezetékét kösd össze egyik fekete vezetékével. (Egy gemkapocs is megfelel erre a célra.) Ekkor a tápegység beindul, a ventilátora forogni kezd. Most lefoghatod és megtudod, hogy megszűnik-e a kattogás.

Bár az a sejtésem, hogy most már egyáltalán nem fog kattogni. A kiszereléssel járó mozgatás valószínűleg elmozdította a ventibe lógó vezetéket.

Üdv: Algol

(#15557) barisj válasza Algol (#15556) üzenetére


barisj
aktív tag

Közben eladásra került a tápegység,és a vevő kicserélte a ventillátort. Azt mondja,hogy így minden okés vele. Tényleg ez volt a hiba. köszi szépen :)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#15558) Baggio04


Baggio04
aktív tag

hali.
Kerepel a CM GX550-es tápom, kb 1 hónapos.. Mit tudok tenni vele?
(megpaskoltam ház alját a tápnál -alsótápos ház- és most nem kerepel... Ötlet?

Baggio

(#15559) moha21 válasza Baggio04 (#15558) üzenetére


moha21
addikt

Nem ér bele semmi vezeték?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15560) Baggio04 válasza moha21 (#15559) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Nem.
Körbe is néztem, és ami a közelben volt azt alrébb piszkáltam a ház és a táp közeléből is. Délelőtt óta nem hangol, bár most nem a saját helyén van (laminált padlón van, tehát semmit nem jelent, hogy odébb tettem).

Baggio

(#15561) Baggio04


Baggio04
aktív tag

http://data.hu/get/7078970/Hang001.mp3

Íme a hang amit kibocsájt. Megköszönném, ha valaki megtudná mondani, h ez miért van...

Baggio

(#15562) Peter149


Peter149
csendes tag

Sziasztok!

Számítógépem tápja egyik napról a másikra megadta magát. A jelenség az, hogy bekapcsolni nem tudom sem az elölapi, sem az alaplapi kapcsolóval, illetve csak sokszori alaplapi kapcsoló nyomkodással. Első körben kapcsolók kiktatva, de így sem indult el. Második körben fórumok átolvasása és a tápcsati alaplapról lehúzása, majd a "lila" vezetéken lévő feszültség mérése, illetve a "zöld" vezeték testelése. Lila vezetéken + 5 V mérhető, testelve a zöld vezetéket, a táp elindul. a táp indulása után minden rendben működik, feszültségek rendben a tápcsatikon, a hw monitorok alapján. Itt tartok.

Táp típusa: Chieftec GPS-450AA-101A
Alaplap: ASROCK Z68 Extreme4 Gen3

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Üdv.: Péter

Üdv.: Péter

(#15563) Dany007 válasza FlashLed (#15499) üzenetére


Dany007
veterán

De jó hogy visszaolvastam! :D

Nekem is hasonló a problémám. És pontosan ugyanúgy váltottam én is, ahogy te. Csak én Core 2-ről AMD APU-ra.
Az a bizonyos sercegés, cicergés akkor volt nagyon durva, mikor be volt kapcsolva az energiagazdálkosái lószar. Ahogy olvastam azért, mert ilyen olyan kis áramokat kell leadni a tápnak amire "nincs" felkészítve.
Azóta már árulnak direkt Ivy-hez és Trinity-hez "készült" tápokat amik bírják ezt az alacsony fogyasztást.

A gond az, hogy miután kikapcsoltam, most kis tuninggal egybekötve is igencsak sercegett. Na nem annyira, mint korábban. De ez nem is zavarna, csakhogy készülök épp dVGA-t venni a gépbe. Hogy bírni fogja-e a táp? De ahogy itt olvasom a plusz fogyasztás csak jót tesz majd neki. Egyébként Seasonic 500HT-ról van szó.
Szóval akkor megnyugodtam, azt hittem már haldoklik a tápom...

Egyébként ha olyan gyakori ez a táp sercegés / cicergés probléma akkor érdemes lenne beletenni az első hsz-be egy mély kimerítő magyarázatot.

(#15564) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Asrock B75 Pro 3 alaplapom van.
A gond az, hogy neha bekapcsolasnal csak megmozdulnak a ventillatorok, megvillan a power led es annyi, nem kapcsol be, viszont a tap ventije forog.
Eddig ugy oldottam meg, hogy aramtalanitottam 5-10 percig, utanna mukodott.
Ma viszont igy sem akart helyrejonni. Kiprobaltam masik tappal, aminek csak 4 szalas 12V-os csatlakozoja van, es azzal elindult. Vissza az eredeti tapot (Enermax 500W 87+ Gold) es azzal nem indult.
Gondoltam, hogy a tap meghalt, viszont lehuztam 4 szalat a 12 V-os csatibol, es ekkor elindult az Enermax-al is.Visszadugtam mind a 8 12V-os szalat, es most igy is mukodik.
Szerintetek tap vagy alaplap?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#15565) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Hello
tudtok ajánlani valakit Pesten aki megjavítaná egy barátom tápegységét (jófajta 1200W.os.)
Emlékeim szerint volt itt a fórumon egy Petró valaki nevezetű de nem találom már.

Üdv

Laci

[ Szerkesztve ]

(#15566) fero02 válasza Gyíkac (#15565) üzenetére


fero02
veterán

Nem rá gondoltál: peto.istvan? :U

(#15567) Ironizer válasza Peter149 (#15562) üzenetére


Ironizer
tag

Nekem nagyon hasonló volt a jelenség a 7 éves Chieftec GPS-400AA-101A tápommal. Pár hete elkezdte azt csinálni, hogy csak a bekapcsoló gomb többszöri megnyomására indult, majd ezen a héten kedden bekapcsolhatatlan lett. Legalábbis terhelés alatt, mert alaplapról (+minden egységről) lehúzva, a zöld+fekete rövidre zárásával elindult. Szétszedtem a tápot, és az egyik szekunder oldali kondi púpos volt, azt kicserélve megint tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#15568) Gyíkac válasza fero02 (#15566) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

deeeee köszönöm!!!

(#15569) attiati


attiati
veterán

hetvegere kihuztam a konnektorbol a gepet. Ma visszadugtam es nem lehet bekapcsolni, mintha nem lenne aram alatt. De meg a halozati csatlakozo sem vilagit narancssargan. Masik konnektorbol sem megy. Monitor mukodik ugyanabbol a konnektorbol. A tápon nincs ki-bekapcsoló.

Van valami ötletetek, hogy mi halt meg? Mit es hogyan vizsgaljak? Ha tapkabel, vagy tápgond lenne, attol meg vilagitana a halozati kabel?

(#15570) attiati válasza attiati (#15569) üzenetére


attiati
veterán

1. tápkábel csere nem oldotta meg a gondot
2. még annyi infó, hogy a konnektorba visszadugás után a gép bekapcsolásakor nem volt semmilyen villanás, semmilyen hang, ventik se pörögtek fel. Semmi életjelet nem ad / adott. Egyszerűen nem értem, hogy mi a fene történt? (ki volt húzva a gép az áramból a távollétem alatt)
3. Ki tudom zárni valamilyen módon, hogy a táp halt meg vagy sem? (nem tudom átvinni haverhoz próbálgatni)
4. Chicony Hypro 430 W-os tápról van szó. Ez még a minőségi fajta volt. Azért írom, hogy ne ezen a vonalon induljunk el, hogy gagyi a táp.
5. Az eddig leírtak alapján kuka a táp, vagy javítható, érdemes javítani?

:R

(#15571) peto.istvan válasza attiati (#15570) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Nézd meg, hogy terhelés nélkül indít e tápod. Zár rövidre az alaplapi csatin lévő zöld/fekete vezeték párost. Ha megy, rakd vissza a lapra és próbálj meg indítani.

[ Szerkesztve ]

(#15572) Baggio04


Baggio04
aktív tag

erre valaki?
cm gx550W

Baggio

(#15573) attiati válasza peto.istvan (#15571) üzenetére


attiati
veterán

mit hova? :)

a 22 pines csatlakozó bontsam ki és tekerjem össze rajta a zöld és a fekete vezetéken levő drótot és ne dugjam vissza a csatlakozóra?

(#15574) peto.istvan válasza attiati (#15573) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Isten ments! Fogj egy vezetéket és azzal zárd rövidre :). Vedd ki a tápot a gépből. Tedd az asztalra és ott végezd el a műveletet!

(#15575) peto.istvan válasza Baggio04 (#15572) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Ventilátor. Nem feltétlenül vezeték okozza. Elég ha valami az áramoltatott levegő útjába ér. Akár egy kis műanyag lapka. Én azt javasolnám, hogy vedd ki a tápot, húzd le a venti csatiját a nyákról. tedd vissza a burkolatot és próbáld ki. Persze ne órákig de 1-2 perc erejéig. Ha hallod akkor más lesz a bibi. Ha nem akkor vagy venti, vagy valami más.

(#15576) attiati válasza peto.istvan (#15574) üzenetére


attiati
veterán

életemben nem csináltam ilyet, googliztam, hogy mi az a rövidre zárás :)

le tudnád írni szájbarágósan?

1. tehát csak a táp kell hozzá, semmi más?
2. hogy kell rövidre zárni?
3. a 22 pines csatlakozó zöld és fekete vezetékéről beszélünk, vagy melyik?
4. ha megvan a rövidre zárás, akkor dugjam be a konnektorba csak és kizárólag a tápot a számítógép nélkül?

köszi :R

(#15577) Baggio04 válasza peto.istvan (#15575) üzenetére


Baggio04
aktív tag

van rá garanciám majdnem 5 év, ezzel el fog szálnni a pibe, ha kibontom a tápot (jól gondolom)?!...

Baggio

(#15578) peto.istvan válasza Baggio04 (#15577) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Na látod ezt meg se kérdeztem. Ha garis, akkor irány a gariztatás! Nem is kérdés. Ne nyúlj hozzá.

(#15579) Baggio04 válasza peto.istvan (#15578) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Gondoltam rá, ezért írtam meg :) . Rendben, akkor kedden megy vissza edigitalba.
köszi

Baggio

(#15580) peto.istvan válasza attiati (#15576) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Kérlek :)!

1. Kiszereled a számítógépből a tápegységet.

2. A kiszerelt tápegységet helyez el az asztalra. Lehetőleg legyen elég hely az asztallapon. Elég nagyok a kábelkorbácsok.

3. Fogsz egy kb 5cm hosszú vezeték darabot. Lehetőleg szigetelt legyen. A kis darab vezeték két végéről kb. 0.5cm hosszúságban eltávolítod a szigetelést és a vezetéket összesodrod. Amennyiben merev, a sodrás kihagyható de próbálkozhatsz vele :).

4. Fogod az alaplapi csatlakozót. és összezárod a két aljzatot a vezeték segítségével.

5. Nem fogdosod a kábeleket csak bedugod a betáp kábelt a tápba. Ha bekapcsol ha nem, megírod! Ha 4-5 mp belül nem indít, húzd ki.

[ Szerkesztve ]

(#15581) daniel.orban


daniel.orban
csendes tag

Sziasztok!
Egy ASUS A-45GA Active 450W táppal lenne problémám. A probléma tegnap kezdődött a kapcsolója bekatintásakor egyből egy áramív kiséretében kicsapta az áramot az egész családi házban.

Biztosíték vissza újra próbálva müködik minden rendben a géppel komoly játékokkat is toltunk szóval magas terhelésen is stabil volt. Pár nappal később amikor a bekapcsoláskor újra be akarom kattintani a kapcsoloját sistergő hangot hallotam a konnektorból. Erre kicséreltem a tápkábelt erősebben rányomtam és beiktattam egy másik konnenktor és a tápcsati közé egy kapcsolós elosztót ez esetben az elosztóban a a kapcsoló kezdett el sercegni ilyesztően de be kapcsoláskor a gép tökéletesen indult és müködött...

Fogalmam sincs ez mit jelent.. Valakinek van vmi ötlete? A választ előre is köszönöm!. :)

(#15582) tornas válasza daniel.orban (#15581) üzenetére


tornas
őstag

Szervusz!

Én a tápod kis kapcsolójának és a hosszabbító kapcsolójának a hibájára tippelek. Néha eléggé silány minőségűeket tudnak bele rakni. Nekem is nemrég pusztult meg sercegős hang kíséretében) egy ilyen kapcsolós elosztó kapcsolója. Csere kapcsolót pedig nem nehéz találni hozzá a megfelelő elektronikai boltokban. És a tápod kapcsolója is cserélhető. Feltéve, hogy a kapcsoló(k) a hibásak.

A tápod kapcsolója valszeg (de nem biztos) a fázist és nullát is kapcsolja egyszerre így elképzelhető, hogy hibája esetén akár zárlatot is okozzon.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15583) daniel.orban válasza tornas (#15582) üzenetére


daniel.orban
csendes tag

Hello! Köszönöm a gyors választ! :B
Az elosztó kapcsolójával nincs semmi baj mert nélküle a konnektorban serteget is az áram. A konnektorral semmi baj mert visszaraktam a régi gépet müködik minden. A tápegység kapcsolójával lehet vmi mert eléggé kilazultnak tűnt a kapcsolót tartalmazó kis műanyag blokk.

(#15584) attiati válasza peto.istvan (#15580) üzenetére


attiati
veterán

"csak bedugod a betáp kábelt a tápba."

mit hova? bocs, ezt még nem értem. Holnap kipróbálom.

(#15585) Peter149 válasza Ironizer (#15567) üzenetére


Peter149
csendes tag

Szia!

Most úgy tudom elinditani a gépet, hogy a tápházon lévő kapcsolót lekapcsolom, ezután a 230V-os csatlakozot kihúzom a tápból, fél-1 perc múlva visszadugom, ez után a táp kapcsolóját bekapcsolom, majd ezután a számítógépház előlapi "kapcsolójával" tudom inditani a gépet.
Privi ment!

Üdv.: Péter

(#15586) attiati


attiati
veterán

esetleg tudtok valakit, aki vallal tap javitast Bp-en?
(hazhoz vinnem es csak akkor, ha nincs nagy baja).
Termeszetesen kifizetnem (ha megeri megjavitani).

(#15587) attiati válasza peto.istvan (#15580) üzenetére


attiati
veterán

beindul a tap, elkezd porogni a ventije.

akkor most mi lehet a baj?

(#15588) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok! A gépházamból hullámszerű búgás jön már jó ideje és már kiakaszt. Ez valami hiba vagy mivel lehetne megszüntetni? ctg 500-asom van sharkoon vaya-val.

(#15589) fero02 válasza Ivy.4.Ever (#15588) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem a hdd keltett hullámokat erősíti fel a ház (oldal lapja)...

(#15590) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Régóta foglalkoztat egy kérdés, amire konkrét értelmes választ még nem kaptam, és arra gondoltam itt megválaszoljátok nekem.

Sokszor hallottam már, hogy párévente le kell cserélni a tápot, mert már nem képes ellátni a rendszert, és több probléma forrása lehet, ami egyébként nem feltétlenül bír nagy jelentőséggel. Azt mondják, egy 5 éves táp már öreg.

A kérdésem, hogy MIÉRT?! :D
Az enyém egy tuningolt vasat lát el, de nem a nitrogénes hűtéssel ellátott tuningra kell gondolni, mindössze ( :P )20%-os órajelemelést kell ellátnia.
Inkább írom konkrétba, úgy érthetőbb:
Q6600
Gigabyte lap
Corsair Dominator CM2X2048-8500C5D 2x2GB
Shapphire HD7770 GHZ Edition
Samsung 830 SSD
Samsung 1TB HDD
Az ellátást pedig egy Corsair VX450-es végzi.

Már pár éve megvan a táp, és javasolták hogy cseréljem le.
Namármost én új alapgépet építek hamarosan, ami a jelenlegi tápot fogja megkapni az alábbi résztvevőkkel

Asrock Z77 Pro4
Corsair Vengeance Pro (2x4GB) DDR3 1866 MHZ (CMY8GX3M2A1866C9B)
Intel Pentium G860 (Tudom, nem túl izmos)

Kérdéseim a MIÉRT-en kívül (amit feljebb írtam), hogy kell-e új táp ennek a konfignak, ha igen, akkor MIÉRT? :D
Mert elhasználódott a jelenlegi, vagy mert nem is bírná az új generációs vasat?

(#15591) didyman válasza sanyek2 (#15590) üzenetére


didyman
őstag

"Sokszor hallottam már, hogy párévente le kell cserélni a tápot"
Hülyeség. Ennyi. Karbantartás néha kell, de a többi a gyártók, forgalmazók érdeke inkább, mint a tudatos vásárlóké.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15592) sanyek2 válasza didyman (#15591) üzenetére


sanyek2
senior tag

Karbantartás alatt mit értesz?
Ki szoktam porolni, de nincs szükség szétszerelésre. Nem mintha nem tudnám mi van oda bent, de amíg nem szükséges, nem szedem szét.

(#15593) tornas válasza sanyek2 (#15592) üzenetére


tornas
őstag

Nekem az egyik gépemben egy 10-12 éves körüli 300 W-os Qtechnology (PPFC-vel és Enhance belsővel) tápom van. Jelenleg is napi használatban van. A készenléti kör kondiját kellett csak kicserélni eddig. Eredetileg nem ezt a tápot akartam huzamosabb ideig használni, de végül benne maradt. Át kellene már ezt is elkoznom, de még nem tudtam időt rászánni...

Karbantartás alatt lehet még érteni azt, hogy a tápot 6-7 évente (ez függhet a használat fokától is) érdemes lehet átelkózni. Vagyis a főbb terhelésnek kitett (1 vagy 2 nagy primer puffer, a készenléti kör primer oldali és szekunder oldali kondenzátorai valamint a főbb leadott feszek pufijai is) elektrolit kondenzátorokat érdemes kicserélni.

Valamint a ventilátor csapágyának újrazsírozása siklócsapágy esetén. Golyós esetben inkább a teljes csere jöhet szóba az eredeti venti paramétereit figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15594) attiati


attiati
veterán

Egy használtan vett tápon mit nézzek meg próbagari alatt? (Enermax pro 82+ II 425W)

összeraktam a gépet, működőképes

(#15595) bigobert


bigobert
tag

Sziasztok!

Egy hete füleltem fel rá, hogy valami serceg a gépemben. Gondoltam a táppal szemben kezdem a gyanút. (Chieftec ctg 500) Terhelés alatt, néhány óra elteltével jön elő a hang. Ha kilépek a játékból (mi másból? :) ), elhalkul, de megmarad a hang. Apró sercegés, de nem folyamatos, meg-megáll, majd folytatódik.

Vajon tényleg a táp, vagy menjek tovább az alaplap topicba?

(#15596) Cobalt3232


Cobalt3232
újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Összeraktam egy gépet és amikor játszom rajta, pl.: Battlefield 4, Grid 2, akkor egy idő után újraindul a gép magától. A kérdésem ehhez a konfighoz elég ez a táp?

ASROCK FM2A75 Pro4
AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX
KINGMAX 8GB DDR3 1333MHz KIT
ASUS HD7770-1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE
SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002
FSP Hexa 400W

A válaszokat előre is köszönöm!

(#15597) kungzi


kungzi
veterán

Sziasztok

Van egy corsair hx520 tápom. Eddig semmi gond nem volt. Most vettem egy új alaplapot és mikor összeállítottam gépet beakartam kapcsolni, de se kép, se hang. Azt hittem rosszul kötöttem be a front panel a házban, de már 50szer ellenőriztem és jonak tűnik.
Utána kiszereltem a tápot a házból és a zöld és fekete kábel összekötésével elindult a táp és ment folyamatosan percekig. Utána kivettem a lapot is az asztalra, hogy nem e a ház zárja e rövidre, de itt se ment. Összeérintettem a power sw jumpert de így is se kép, se hang. Most a táp a rossz vagy a lap. A lapot most vettem pénteken. Viszem holnap vissza a 3 napos cserére. A lap Gigabyte ga970a-ud3p.

(#15598) Peter149 válasza Peter149 (#15585) üzenetére


Peter149
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült megoldanom a tápommal (Chieftec GPS 450AA- 101A) kapcsolatos probémát. Szétszedve, végigmérve, ennek eredményeként a készenléti kör elkóját (1500 uF/16V, ára 100 Ft) kellett csak kicserélni. Ezt követően újra rendesen indul, kapcsolható. Javaslom a hasonló gondokkal szembesülőknek, hogy ezzel a kondival kezdjék az elkók cseréjét!

Üdv.: Péter

(#15599) Peter149 válasza Ironizer (#15567) üzenetére


Peter149
csendes tag

Szia!

Sikerült megoldanom a tápommal (Chieftec GPS 450AA- 101A) kapcsolatos probémát. Szétszedve, végigmérve, ennek eredményeként a készenléti kör elkóját (1500 uF/16V, ára 100 Ft) kellett csak kicserélni. Ezt követően újra rendesen indul, kapcsolható. Javaslom a hasonló gondokkal szembesülőknek, hogy ezzel a kondival kezdjék az elkók cseréjét!

Üdv.: Péter

(#15600) baluhell


baluhell
tag

Sziasztok!

Vettem egy corsair TX850W v2-es tápot és rettenetesen pörög a ventije elég tekintélyes hanggal. Azért csodálkozom, mert ismerőmnek is ugyan ilyen van annak meg semmi hangja nincs. Ez mitől lehet?

válaszokat előre is köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.