Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) Mentiii válasza kokoistvan (#15897) üzenetére


Mentiii
tag

Helló!

Nekem múlt héten adta meg magát ugyanez a táp.

A kezdeti probléma ugyanez volt.
1. Táp kikapcs
2. Táp kapcsoló ki/be kapcsolasa
3. Kábel visszadugasa
4. Gép indít

Múlt hétig így csináltam ha nem indult a gép.

De aztán egyik pillanatról a másikra kikapcsolt videó vágás közben és nem kapcsolt be többet.

Nekem a kondenzátorok felpuposodtak és az egyik "ki is folyt" a tetején

Valószínűleg neked is ilyen problémáid lesznek.

Kondenzator vagy táp CSERE ajánlott.

Üdv,
Menti

(#15902) 04ahgy válasza Mentiii (#15901) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már elmondtuk neki a kondenzátor problémát, de köszi a megerősítést!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15903) Mentiii válasza 04ahgy (#15902) üzenetére


Mentiii
tag

Igen, nem is ismételtem volna Titeket,
csak ugyanez a tápom van/volt, ugyanezzel a hibával, gondoltam hasznos ha leírom/megerősítem :)

(#15904) VonDutch


VonDutch
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne, utánanéztem, de megerősítésre várok...

A konfig:

Sharkoon SHA 450W
Asus P5E3
iC2D E8500 3 GHz + Hyper 212 EVO DUPLA ventivel
Kingstone HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz
2 db 12 cm-es Cooler master és 1 db gyári (Thermaltake) Ház hűtő venti.
1db normál HDD
1db normál optikai meghajtó
Nincs bővítőkártya

Az előző Asus EN9600GT-t lecseréltem egy ASUS HD7790-re (2GB OC) azóta a gép rendszeresen lefagy. Nincs kék halál, egyszerűen hang és kép teljesen megdöglik... ráadásul 64 bites Win7-en nem tudtam frissíteni a drivert (ott viszont volt kék halál telepítés közben), Win8-on már sikerült a legfrissebb drivert felrakni, de a lefagyás még mindig élő probléma. Ráadásul nem terhelés alatt. Win alapjárat, és közben mondjuk zenehallgatás, vagy böngészés..

Megnéztem különféle adatbázisokat, erre a konfigra, átlagban számolva 450-480 Watt-os táp lenne szükséges, amennyiben a Radeon a gyári GPU Tweak-el húzva van..

Valóban kevés neki ez a 450-es? Ráadásul lassan 7 éves lesz, elképzelhető hogy elfáradt, és a Radeon miatt elfogy a power?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#15905) kokoistvan válasza 04ahgy (#15902) üzenetére


kokoistvan
csendes tag

Köszi a segítséget!
Kicseréltem a kondit és már jó is lett.
Fel volt púposodva.
Még egyszer nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

(#15906) Algol válasza VonDutch (#15904) üzenetére


Algol
senior tag

Ha semmi sincs húzva, akkor a géped 200 wattnál nem tud többet fogyasztani.

"Ráadásul nem terhelés alatt." fagy le.

Szerintem nem a táp okozza ezt.

Egy biztosan jó kölcsöntáppal eloszlathatod a 7 éves tápod okozta kételyeket.

Üdv: Algol

(#15907) VonDutch válasza Algol (#15906) üzenetére


VonDutch
csendes tag

Mindenképpen rápróbálok majd egy másik táppal. A probléma kizárólag az új VGA beszerelés után jött elő. Ha visszarakom a régit, gond nélkül üzemel a gép. A videókártya az Aqua-ban lett véve. Első indítás és lefagyogatás után rögtön visszavittem, 1 hétig tesztelték -állítólag 2 gépben is, miután erre kértem őket- és nem tapasztaltak semmiféle rendellenességet. Sok rosszat hallottam róluk, nekem ez a 2. garis problémám náluk, és az első sem ment gördülékenyen. (kb 1,5 hónapot vártam egy HDD cserére) SZóval nem tudom hogy ilyen szempontból mennyire szavahihetőek, semmiképpen nem szeretnék senkit sem lefikázni indokolatlanul.

A konfig többi eleme biztos hogy tökéletes, ráadásul nem vagyok "leszarom" user, gondosan, kellő odafigyeléssel szerelek, és takarítok. VGA csere után előjött a probléma, ezért reppent fel bennem a kérdés, hogy nem a táp kevés-e neki.

Mindenképpen kipróbálom egy másik táppal, de aki tapasztalt már hasonlót, vagy van ötlete, szívesen meghallgatom.

Köszönöm!!

(#15908) 04ahgy válasza VonDutch (#15907) üzenetére


04ahgy
nagyúr

És arra miért nem gondolsz, hogy szimplán inkompatibilis a 2007-es, X38-as alaplapoddal a 2013-as VGA? Eltelt 6 év, az a számtechben egy örökkévalóság.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15909) tornas válasza 04ahgy (#15908) üzenetére


tornas
őstag

Próbaképpen összedobtam egy ilyen összeállítást nem is oly rég:

Asrock 775Dual-VSTA deszka,
Cedar Mill magos P4 3 GHz,
2x1 GB DDR2 800 MHz RAM,
Gigabyte Radeon HD6670-es VGA 1 GB DDR3.

Gond nélkül működik.... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15910) 04ahgy válasza tornas (#15909) üzenetére


04ahgy
nagyúr

HD6670 =/= HD7790.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15911) tornas válasza 04ahgy (#15910) üzenetére


tornas
őstag

Az rendben van...

Csak a korok közötti táv miatt "érdekességképpen" írtam le. A deszka az 2006 körüli lehet, míg az a HD 6670 2012/2013-as lehet. Amikor összeraktam fel voltam készülve, hogy esetleg nem fogják egymást szeretni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15912) 04ahgy válasza tornas (#15911) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A HD6670 (egyébként 2011-ben adták ki a GPU-t) még R600 alapokon nyugszik, az meg nagyjából korabéli. A HD7790 teljesen új architektúra.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15913) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, a gépem egy novemberben vett teljesen új konfig.
Alapjában véve nincsen gond vele, de pár dolgot furcsállok.
A gép bizonyos időközönként lefagy vagy újraindul, nincs semmilyen előzménye, se terhelés se egyéb ismertetőjegye. (hacsak az nem hogy hatással van rá a memóriakittek behelyezése az alaplapba.)
Időközben próbáltam magamnak kiszűrni a lehetséges softweres, vagy hardveres problémát és arra jutottam, hogy a win vagy alatta bármely program nem okozhatja (minden típusú win alatt csupasz rendszer mellett is produkálja.)
Az alaplapot, VGA-t memóriát már teszteltem másik típussal is ugyanaz a jelenség.
Így vagy processzor vagy táp maradt, de ezeket nincs jelenleg lehetőségem tesztelni.

A kérdésem a következő, hallott már valaki arról van tapasztalata vele hogy a táp rossz feszültségleadás vagy bármi révén okozhatja a rendszer instabilitását?
Tápom XFX Pro 550W

(#15914) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Alig pár napos Chieftec CTG 500 80P tápnál mi az hogy bekapcsolom és ilyen sercegő hangot ad. Hozzátenném hogy integrált VGA van rendszerbe semmi plusz rácsatolás. FX 4100 as CPU és 2x4GB 800mhz es ram. MIEZ? Ez hiba? Akkor is hallani ha a monitoron görgetek vagy képet váltok.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#15915) 04ahgy válasza BogyóBP (#15914) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[link]. Nem hiba. Normális.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15916) Algol válasza siege5 (#15913) üzenetére


Algol
senior tag

"Az alaplapot, VGA-t memóriát már teszteltem"

Az alaplapot? Hogyan?

Próbáld a következőket:
CMOS clear
BIOS default értékek betöltése
Memória teszt (tudom megvolt, gondolom nem hibázott)
VGA csere (ez is megtörtént, ezt írtad)
Húzd le a HDD és az optikai meghajtód kábeleit, USB-ről indíts oprendszert

Ha az utóbbi esetben is hibázik, akkor az alaplap - processzor párosban van a hiba. Ekkor processzorodat egy másik alaplapban, vagy az alaplapodat egy másik processzorral próbáld ki.

Az esetleges tápegységhibáról az jut eszembe, hogy földelt konnektorból kapja-e az áramot a géped? Rendben van-e a ház elektromos hálózatának a földelése?

Üdv: Algol

(#15917) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,
Ez lenne a problémám egy XFX 550-nel.
Nem tudom mire vélni, mert először a ventilátorra gondoltam, de ennek lefogása után is halható a zaj.
A táp azért van így fordítva, mert az eredeti helyzetében/ventilátor le/ mindig halható a zaj, így pedig 1-2 óra áramtalanítás után megszűnik pár órára.
Betáp vezetéket átmértem, hátha a föld szakadt és másik konnektorról is adtam neki áramot, de semmi változás.
Mit kellene még tesztelnem?
És veszélyes lehet-e a gépre?

Sajnos csak a videó utolsó másodperceiben sikerült elkapnom a terhelés alatti zajt!

[ Szerkesztve ]

(#15918) Algol válasza M@rdel (#15917) üzenetére


Algol
senior tag

Arra a pendítés szerű, pitty hangra gondolsz, ami kétszer hangzik el a felvételen?

És ez folyamatosan ismétlődik 30 - 60 másodperces gyakorisággal, akár órákon át?

Üdv: Algol

(#15919) 04ahgy válasza M@rdel (#15917) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az utolós másodpercekben hallható berregés az? Ha érzékeny a pozícióra, és 100%-ban kizártad a ventilátort, akkor lehetséges, hogy van jelfogó a tápodban, és az prellezik, annak van hasonló hangja.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15920) M@rdel válasza 04ahgy (#15919) üzenetére


M@rdel
őstag

A jelfogó szerű kattogásra gondolok ami az első másodpercektől halható. kb 2-3/sec
Csak ugye a terhelés függvényében gyorsul az utolsó másodpercekben.

(#15918) Algol Az a telefon kamerájának indítási jelzése! :)

[ Szerkesztve ]

(#15921) Algol válasza M@rdel (#15920) üzenetére


Algol
senior tag

Furcsa, mert előtte és utána is mozog a kép, tehát működik a kamera.
0:19-nél és 1:10-nél hallhatóra kérdeztem.

Üdv: Algol

(#15922) M@rdel válasza Algol (#15921) üzenetére


M@rdel
őstag

Igen, ott látható /0:19/, hogy külső majd belső felvétel, 1:10-nél pedig megint van egy vágás, mert nem sikerült elindítanom az aida stabilitás tesztjét! :)

Meghallgattam hangszórón is/ általában fejhallgatózok/, tényleg felkel venni a hangerőt hozzá!
Talán a felvétel eleje a legtisztább.
Élőben sokkal zavaróbb!

[ Szerkesztve ]

(#15923) Algol válasza M@rdel (#15922) üzenetére


Algol
senior tag

Most én is fejhallgatót használtam (egy régi notebookkal netezem, amin nem lehet igazán feltekerni a hangerőt)
és csak ugyanazt mondhatom, mint (#15919)-ben 04ahgy, hogy jelfogó lehet a tápegységben.

Egy kapcsolási rajz kellene a tápról, hogy lássuk mi a feladata annak a jelfogónak. Akkor megmondhatnánk, hogy normális-e az ilyen gyakori kapcsolgatása.

Üdv: Algol

(#15924) M@rdel válasza Algol (#15923) üzenetére


M@rdel
őstag

Kapcsolási rajzzal nem, de táp belsőről képekkel tudok szolgálni.
Link.
Link.

(#15925) Algol válasza M@rdel (#15924) üzenetére


Algol
senior tag

Én nem tudtam azonosítani egyetlen jelfogót sem a tápegységben.
Biztos, hogy ha lefogod a ventilátort, akkor is ugyanaz a kattogás hallatszik?
Az első linken találtam egy érdekes megjegyzést:

"wenn man nahe an das Gerät ran geht ist ein deutliches Schleifen hörbar"

amit úgy fordítanék: ha közel megyünk a tápegységhez, akkor köszörülés-szerű hangot vehetünk ki.

Eszerint a tied nem egyedi eset. Na de mi okozhatja, ha nem a ventilátor?

Üdv: Algol

(#15926) M@rdel válasza Algol (#15925) üzenetére


M@rdel
őstag

Csak tipszerűen olyan mintha valami áthúzna, vagy tekercs lazult volna meg?
De az meg inkább ciripelne! :F

Valami hasonló! És itt le is fogják a ventilátort!

[ Szerkesztve ]

(#15927) siege5 válasza Algol (#15916) üzenetére


siege5
aktív tag

Szia!

Az alaplapot úgy teszteltem, hogy egy másik z87-es (MSI Z87-G55) lappal is kipróbáltam a rendszert.
A Jelenlegi 780-as kártya helyett egy 570-essel is próbáltam, a memóriáknál a jelenlegi corsair vengeance 8 giga helyett egy kingston félével (szintén 8giga) próbáltam a rendszert.
Azt is kipróbáltam, hogy külön külön lehúztam az ssd-ket és winyót.
(de az USB-s megoldást még kipróbálom az jó ötlet)
Bios reset volt, CMOS szintén VGA memória proci hdd tesztek szoftveresen megvoltak.
A processzor az alaplapok és a honlapok leírásai szerint támogatva vannak, esetleg a memóriák nem, itt nem tudom mennyire lehet eltérés a kézikönyben leírtaktól, pl c9-es az enyém de csak ennek a típusnak a c10-es késleltetési típusa van megadva stb.

Magyarán nem lehet processzor alaplap páros hiba, maximum ha maga a processzor mint olyan gyárilag hibás., de ez egy másik topik témája lesz.

A hálózattal sem lehet gond, egy másik nagyobb teljesítményű masina működik ugyanerről a konnektorról.

(#15928) gee2006


gee2006
újonc

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.A tápom, egy Mercury 450w(tudom hogy nem a legjobb márka :D ) kb 1 éve egyre hangosabb.Már bekapcsoláskor is elég érdekes hangja volt terhelés alatt meg kb nem lehet mellette tv -zni.Ma 1-ik haverom kicserélte rajta a ventilátort de sajna csak egy kicsit lett halkabb.Pedig odafigyeltünk milyet rakunk bele.Elképzelhető hogy az elmúlt 4 évben úgy megfáradt hogy ezt kell produkálnia ,vagy a gép fejlesztése miatt fellépő többletenergia felvétel tette be neki a kaput?Bár már előtte is hangos volt.
Ez a mostani konfigom:Alaplap Gigabyte 970A
CPU AMD Phenom II x4
Ram 2x4 GB Kingstone DDR3
VGA HD 7770 OC
HDD Seagate 160 GB 5400rpm
Lg dvd író
Szerintetek ha új tápot veszek elég ha ugyancsak egy 450w -ra fektetek be valamelyik komolyabb gyártótól ,vagy nagyobbra kéne cseréljem.Mondjuk a közeljövőben még a hdd is lecserélném egy 1 tb ra.Milyen megoldást ajánlotok.Előre is köszönöm

(#15929) tornas válasza gee2006 (#15928) üzenetére


tornas
őstag

A 450 W bőven elég lesz neked...

"Ma 1-ik haverom kicserélte rajta a ventilátort de sajna csak egy kicsit lett halkabb."

Elképzelhető, hogy max.-on pörgeti a táp ventit (terheléstől függetlenül), ezért lett csak egy kicsivel "halkabb".

Azt a Mercury-t mielőbb cseréld le, ha jót akarsz! :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15930) gee2006 válasza tornas (#15929) üzenetére


gee2006
újonc

Köszi szépen a segítséget.Esetleg tudnátok segíteni abban is,hogy milyen márkájú tápot vegyek bele?Egyenlőre egy ajánlott kategóriában gondolkodom kb 10e-ért, mert mostanában beletoltam egy kis pénzt a gépbe és a párom nem nagyon tolerálna még egy 20e tételt. :D

(#15931) gee2006


gee2006
újonc

Ja és ha halk lenne nem lenne hátrány mert nemsokára ultimátumot fogok kapni :DD .Játszhatok az erkélyen :D !

(#15932) TommyGun válasza gee2006 (#15930) üzenetére


TommyGun
őstag

FSP 550w raider, olcsó megbízható 80+ silver

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#15933) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Van egy m-tech? 450w tápom, és tegnap óta olyan hangot ad ki, mint amikor egy legyet lefújunk légyirtóval (ciripelő, sercegő), majd 5 sec után leállítja a gépet. Kikapcsolom a főkapcsolót a tápon, majd vissza, akkor megengedi, hogy megint elindítsam, és most eljutottam a windows bejelentkező képernyőig, de a hang megint maradt. Elég stabil ritmusa van, olyan mint a bí bí bí bí bí csak sercegő hanggal.
Egy üzletben azt mondták, hogy teszten átment, a venti volt megszorulva, beolajozták, most megy szépen, de a hang meg a tünet maradt. Kifújtam a proci ventit is, az is megy szépen, tehát fogalmam sincs, hogy most akkor mi a probléma.
Miután leállította a gépet valami, azután csak akkor indul el újra, ha ki/be kapcsolom a táp hátsó főkapcsolóját.

Van esély a táp megmentésére?

(#15934) M@rdel válasza ReSeTer (#15933) üzenetére


M@rdel
őstag

A jó kérdés:
Van esély a konfigom elvesztésére? :)

(#15935) gee2006 válasza TommyGun (#15932) üzenetére


gee2006
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R Utánanézek honnan tudnám legolcsóbban beszerezni.

(#15936) Algol válasza ReSeTer (#15933) üzenetére


Algol
senior tag

Azt az m-tech tápot felejtsd el minél előbb. Rajt van a veszélyes tápok listáján. Ha sercegő hangot ad ki, akkor én azt már nem merném használni, veszélyes lehet a gépedre. Nem éri meg javíttatni.

Vegyél egy normális tápot! Ebben itt tudnak segíteni neked: Melyik tápegységet vegyem?

Üdv: Algol

(#15937) TommyGun válasza ReSeTer (#15933) üzenetére


TommyGun
őstag

Dobd ki a kukába és legalább áldozz be 10k-t egy chieftekre vagy 15 körül egy FSP-re...
Szar tápot nem használunk ahogy a kocsidba se töltesz ócska motoroljat.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#15938) Nippel


Nippel
tag

Üdv!

Nem tudjátok mi adhat ki ilyen hangot? [link]
fsp raider 550:D

[ Szerkesztve ]

(#15939) 04ahgy válasza Nippel (#15938) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha arra gondolsz, aminek a hangja a Geiger-Müller számlálóéra emlékeztet radioaktív területen, akkor az szerintem ventikerepelés. Szereld ki és fordítsd ilyenkor az oldalára, vagy óvatosan (nem fém eszközzel) fogd le a ventit. Hamar kiderül, az-e.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15940) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! Ennek, hogy ez nincs rádugva teljesen mi a következménye? Okozhat a bekapcsolás után 3-4 másodperccel egybőli kikapcsolást? Igazából elvileg működött már régebb óta így ez a dolog, csak kíváncsi vagyok, mert most meg állandóan kikapcsol. Köszi!!! :R

Tomikapc

(#15941) 04ahgy válasza Tomikapc (#15940) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha a VGA-don nincs PCIe tápcsati, akkor lehet gond. Milyen táp? Kondik nem púposak?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15942) Tomikapc válasza 04ahgy (#15941) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Van a VGA-n, eljut a POST-ig, pittyen is a gép, utána kapcsol ki. Q-TEC PSU 650W táp. De másik táppal sem működött csak maximum 1-2 percig, aztán ugyanúgy kikapcsol. Valószínű kuka lesz akkor az alaplap :/ Kondik az alaplapon nem púposak, tápot még nem szedtem szét. Köszönöm a segítséget!

Tomikapc

(#15943) 04ahgy válasza Tomikapc (#15942) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táp is legyen kuka, mert a Q-Tec egy fos. A másik táp típusa mi?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15944) szkgyor


szkgyor
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik szálon már felvetettem a kérdést, azonban nyitott maradt és talán itt is van helye a problémának:

Napokban váltottam konfigot. Az összeszerelésénél sajnos figyelmetlen voltam és elkövettem azt az bődületes hibát, hogy a CPU-t tápláló 8 pin-es csatolóba a VGA 6p-es tápcsatolóját dugtam :W . Nyilván nem indult, utána konstatáltam, hogy a fázis/föld pont fordított kiosztású a két csati esetében, noha bele illik...
Következő történt, sercent egyet a táp, kissé enyhe égett szag... persze azonnal le húztam az aljzatról, heves szívdobogás közepette... Majd pedig kipróbáltam a tápot egy másik (idősebb) konfigon, 1-2 órát ment, igyekeztem hajtani a konfig prociját (Intel C2D E4500) és egyéb hardvereit, a táp nem produkált hibákat halk volt továbbra is és nem melegedett.
Ezt követően, gyanakvóan de visszatettem az új konfigba és kicsit hajtottam azt is, egyelőre látszólag hibamentesen.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek van rá akárcsak minimális esély is, hogy érte valami komolyabb baj a tápom (Chieftec CTG-550-80P) ami esetleg egyelőre még rejtett és később kibukik, illetve instabil működést eredményez, vagy adjak hálát hogy csak ennyi történt bénázásomból kifolyólag? Cseréljem? Kissé paranoiássá tett a dolog, mivel egy elég combos konfigot hajt(ana) a táp, és véletlenül sem szeretném, hogy egy esetleges eldurranással magával vigye a többi eszközt is.

Nagyon megköszönöm ha választ adtok!

Üdv:
Gyuri

Üdv: Gy.

(#15945) 04ahgy válasza szkgyor (#15944) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem történt baj, lekapcsolta a tápot a rövidzárvédelem. Égett szaga is az alaplapnak volt inkább. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15946) szkgyor válasza 04ahgy (#15945) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Értem, köszi a gyors választ! A szégyenletes kérdésre... :B
Szóval akkor összetehetem a kezem, hogy megúszta a deszka (GA-H87-D3H) ezt a kis "izzasztást"? Bár nyugtával dicsérem a napot, inkább ezek után...

Üdv: Gy.

(#15947) 04ahgy válasza szkgyor (#15946) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha megy, akkor igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15948) szkgyor válasza 04ahgy (#15947) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Igen, azóta ment egy-két órát és nem volt ismét égett szaga, a win 8.1 is stabil volt rajta, bár az is igaz, hogy az új konfigot még nem terheltem egekbe. Amitől főként tartottam volna, hogy esetleg valami rejtett hiba keletkezett...

Szóval gondolom még éppen időben lett lehúzva a hálózatról a cucc... és csak pici hő érte gondolom a ATX12 csatit vagy nem tudom, a lapon sem fedeztem fel égés nyomot...

Nah mindegy, köszi még egyszer a megnyugtató választ! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gy.

(#15949) 04ahgy válasza szkgyor (#15948) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Szóval gondolom még éppen időben lett lehúzva a hálózatról a cucc."

Ez irreleváns. Amint a rövidzárvédelem aktiválódik, a táp kikapcsol. Ez pár ms. utána hónapokig is lehet bedugva, áramtalanításig (ekkor resetel a védelem) az a táp lapot nem fog indítani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15950) szkgyor válasza 04ahgy (#15949) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Áhá!
Örülök, hogy relatíve "hülyebiztosra" csinálták a tápot! Bár valamilyen szinten sikerült azért rácáfolnom :DDD

Üdv: Gy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.