Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) Bababobi válasza tornas (#15195) üzenetére


Bababobi
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ. Volt VGA csere is, illetve 1 hibás ram és a hkc tápot cseréltem le.
Most is stabil a rendszer semmi fagyás, egy filmet is megnéztem. Ahogy csatlakozót cserélek 20-30 perc és kék halál.

Multiméterrel megfogom majd nézni. Köszi a tippet.

(#15202) lenszkij válasza moha21 (#15194) üzenetére


lenszkij
csendes tag

"Készenléti körén 3V mérhető ( több műszerrel is ) ennek ellenére azonnal indul ha zárom a Pson-t a földel"

Itt térvezérlésű alkatrészek kapcsolnak áram szinte semmi! Nem földnek mondanám.

(#15203) moha21 válasza lenszkij (#15202) üzenetére


moha21
addikt

miért a gnd az nem 0 azaz földpotenciálon van?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15204) didyman válasza lenszkij (#15202) üzenetére


didyman
őstag

Nem feltétlenül térvezérlésű a kapcsolóeszköz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15205) lenszkij válasza moha21 (#15203) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Nem mindíg hisz van kettős tápfesz is.

(#15206) Lompos48 válasza lenszkij (#15205) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az milyen, a GND viszonylatában?

(#15207) lenszkij válasza Lompos48 (#15206) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Az ollan hogy a GND negatív mert egy irányból mérhető csak, kettős tápnál a negatív felől +-ot mutat.

(#15208) Lompos48 válasza lenszkij (#15207) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A GND CSAK egy konvenció (egyezmény) kapcsolási rajzokban. Ahhoz viszonyítanak dolgokat. Egy becsületesebb dupla táp kettő darab lebegő feszültségforrásból áll, amiket úgy lehet egymás mellé, egymás után kötni, ahogy a szükség diktálja. Nulla potenciálnak azt koronázod, amihez képest mérsz. A még becsületesebbnek van egy GND kapcsa is, ami a készülék és ugyanakkor a hálózat védőföldje is, amihez a kimenetet (bármelyiket) kötöd vagy nem ugyancsak szükség szerint.

(#15209) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Üdv.

Van egy FSP táp, aminek púposak némely kondezátorai. Amúgy furán, de működik. Ki vállalná az itteni szakértők közül, hogy megnézi és akár megjavítja, milyen feltételekkel?

Tiszta Windows rendes ház

(#15210) zibo73 válasza Gyok2 (#15209) üzenetére


zibo73
aktív tag

Üdv!
Szerintem ő vele vedd fel a kapcsolatot.

(#15211) peto.istvan válasza Lompos48 (#15208) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Ez olyan szép, egész megfogalmazás volt! Jó ilyeneket olvasni :R .

(#15212) didyman válasza lenszkij (#15205) üzenetére


didyman
őstag

És a GND az muszáj a legalacsonyabb potenciálon legyen?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15213) lenszkij válasza didyman (#15212) üzenetére


lenszkij
csendes tag

A- feszülség van a legalaconyabb potenciálon. +14V *-14V

(#15214) didyman válasza lenszkij (#15213) üzenetére


didyman
őstag

Mindegy, tök nem értem, hogy mit akarsz mondani ezzel a térvezérlésű meg nem föld dologgal. A PS-on földre zár, logikai H szintet húz testre, az azt fogadó alkatrész, vagy az azt meghajtó alkatrész pedig lehet bipoláris és térvezérelt tranzisztor is, illetve azok logikai hálózata, de a GND az biztos a dologban, és sehogy sem függ össze az alkalmazott félvezetővel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15215) bantu1st


bantu1st
csendes tag

Sziasztok!

Ma kapcsoltam volna be a gépemet, de nem reagált csak valami F.2 villogott az alaplapi kijelzőn.
Átvittem a gépet a szomszédba, mert ott egy hasonló van és megnézzünk mi a rossz.
A szomszéd gépéből átraktuk a tápot és tökéletesen működött a gépem...próbából beleraktuk az én tápomat az ő gépébe és az is működött. Azt hittem, hogy valami kontakt hiba lehetett...de amint visszaraktam a gépembe a saját tápomat abba nem jó. Ez hogy lehet, hogy a szomszéd gépével jó a tápom az enyémbe meg nem? Persze az ő tápjával meg jó az enyém, de elcserélni nem tudjuk. Akkor most mit is kellene cserélni benne, mert nincs most gépem :( Egyébként egy Enermax 620W-os a tápom.

Remélem érthetően írtam le :)) és nagyon kérem aki tud segítsen!
Előre is köszönöm.

(#15216) emre33


emre33
addikt

Van egy működő enermax Liberty 620Watt tápom.

DDR-1 AMD 4400+ CPU tartalmazó Asus Nforce4-es alaplappal nem indul el.

Alaplap jó, 400-as noname táppal megy.
táp is jó, másik komolyabb új géppel megy.

Van ötletelek hogy miért? Kevés a terhelés?

Kösz!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15217) peto.istvan válasza emre33 (#15216) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Ha jól emlékszem ez a lap még igényli a -5V vezetéket (fehér) az alaplapi tápcsatin. Az új tápokon már nincs ilyen. Erre tudok gondolni, hogy egy régi táppal megy a konfig ám egy új, "okosabb" táppal nem működik.

Persze lehet más is de így elsőre erre gondolok!

Mi a lapod pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

(#15218) emre33 válasza peto.istvan (#15217) üzenetére


emre33
addikt

ASUS A8N-SLI Premium 939 NVIDIA nForce4

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15219) emre33 válasza peto.istvan (#15217) üzenetére


emre33
addikt

Kiprobáltam egy vadi új Corsair AX860i táppal, ezzel se indul el.

Van valami mód, hogy az enermax-t beüzemeljen ebbe a lapba, ha tényleg a -5 volt a baja?
Bármi elektronikai trükk? Van villamosmérnök ismerősöm.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15220) peto.istvan válasza emre33 (#15219) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Nem a -5V lesz itt a gond. Ez a lap már nem használja. Azt hittem, hogy még a 20pines alaplapi csatis. Az a változat még igényelte.

(#15221) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Chieftec GPS-550AB-A típusú tápom nagyon traktor hangot ad ki időnként, megpróbáltam szétszedni, hogy kiportalanítsam, de nem sikerült. Már 4 éves és biztos vagyok benne, hogy a porosodás miatt csinálja. El lehet rontani egy tápot könnyedén? Vigyem inkább szervizbe?

(#15222) didyman válasza Nagynozi (#15221) üzenetére


didyman
őstag

Inkább a kiszáradt csapágy miatt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15223) bantu1st válasza bantu1st (#15215) üzenetére


bantu1st
csendes tag

Sziasztok. Nem tudja senki akkor a választ,hogy az én gépembe miért nem jó a táp? :(

(#15224) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

2 hete műanyag égett szag jött a tápomból, kiderült, leállt a venti.
Cseréltem is benne, a szag is elmúlt, örültem.
Ma k*rva nagy örömömre megint előjött a szag... Szétszedtem, de úgy néz ki mint az új.
Egy Chieftec GPS-450AA-101A-ről van szó, szerintetek érdemes szervizelni, vagy új tápot kell vennem?

(#15225) janika77


janika77
csendes tag

Sziasztok.Kérdésem lenne ha a tápom 5 voltos ága 4.9-et ad le az gond-e?Teljesen járatlan vagyok a témában azért kérdem. :R

(#15226) lenszkij válasza janika77 (#15225) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Az ATX szabvány szerinti megengedett eltérés+-5 %

(#15227) janika77 válasza lenszkij (#15226) üzenetére


janika77
csendes tag

Köszönöm a választ :R

(#15228) lenszkij válasza didyman (#15222) üzenetére


lenszkij
csendes tag

És olyat láttál ahol a tökéleletes csapágy mellett az álló és a forgórész súrlólódött?Mivel a forgógyűrű elvetemedett kissé 3 hónap alatt?

(#15229) oldsaman válasza Gyok2 (#15209) üzenetére


oldsaman
tag

A kondi csere az nem bonyolult :N

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#15230) lenszkij válasza oldsaman (#15229) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Nem bonyolultág kérdése amivel egy kicsi tranzisztort ki lehet forrasztani egy eklkót nem biztos.

(#15231) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

ki vállal táp javítást?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#15233) fero02 válasza 7Heads Drago (#15231) üzenetére


fero02
veterán

Ez nem az a topik.

(#15234) didyman válasza 7Heads Drago (#15231) üzenetére


didyman
őstag

Van nagy szerviztopikunk, ott tudsz választani valakit, aki közel van, szimpatikus.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15235) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!
Volt egy HTC 420W tápom ami 8 hónap után beadta a derekát. Ekkor bedobtam szervízbe és ezalatt rákötöttem a gépemre egy 300W Codegent hogy lett-e másnak baja. Futott rendesen a Codegennel is 3 napon át amikor az is lesült. Lehet hogy véletlen egybeesés,de mindkettő akkor sült le mikor egyszerre futtattam 3 java alkalmazást és a battlefield 3-at.
Most kaptam egy H-tech 400W ot a szervízből amivel megint fut rendesen a gépem.
Kérdésem az lenne, hogy elofordulhat ilyesmi hogy sok keményebb program futtatásától felmondja a táp a szolgálatot? Tény hogy a Codegen egy f*s és már elég idős volt, de szinte ugyan úgy sült le mint a 8 hónapos HTC-m és jó lenne ha a mostanival nem esnék hasonlóan pofára mert nem szeretném hogy valami másnak is baja legyen a gépben.
Én sem tartom valószínűnek hogy igen a kérdésre a válasz, csak gondoltam bekérdezek ide :))

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#15236) tornas válasza lenszkij (#15230) üzenetére


tornas
őstag

Mindent ki lehet rendesen forrasztani "szakszerű" gyakorlattal.

Egy elkot - meg véleményem - szerint könnyebb kiforrasztani. Eleve csak két lába van. Rögzítőtrutyi jelenléte meg nem lehet akadály.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15237) lenszkij válasza tornas (#15236) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Nem éppen azonos hő kell két eltérő nagyságú elkó forrasztásához!

(#15238) lenszkij válasza wikings2 (#15235) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Egy táp jósága a jó stabil alkatrészektől függ és a terhelhetőségtől ami az alkatrészek kapacitása terhelhetősége és a tervezésének függvénye.A Codegennek rossz a híre hogy könnyen elromló alkatrészekből áll és a tervezése védelem szempontjájól hiányos.Pedig nem hibásodik meg sokkal nagyobb számban mint a rossz híre szerint feltételeznek.Két éve pld FSP Hexa tápoknál hibásodtak meg ventillátorok gyárttási és anyaghiba miatt.Vizsgáltam mint gyártás és méréstetechnikus.

[ Szerkesztve ]

(#15239) moha21 válasza wikings2 (#15235) üzenetére


moha21
addikt

Sajnos azt kell modnani nem valószínű, hogy ez a táp is sokáig bírná nálad. :-( Mind a 3 a tápos körökben mumusnak ( hulladéknak ) számít.

(#15238) lenszkij : Petzval?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15240) wikings2


wikings2
őstag

Köszi mindkettőtöknek.
Amúgy is memória bővítésen gondolkodtam, de lehet hogy akkor előtte beszerzek egy komolyabb Chieftech vagy FSP tápot. :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#15241) lenszkij válasza lenszkij (#15238) üzenetére


lenszkij
csendes tag

"nem valószínű, hogy ez a táp is sokáig bírná nálad"

Ha olyan rosszak volnának ezek a tápok már rég nem tudnának egy darabot se eladni.Mivel a kereskedőkhöz több menne vissza mint amit eladtak. az meg nem üzlet!

[ Szerkesztve ]

(#15242) moha21 válasza lenszkij (#15241) üzenetére


moha21
addikt

Igen még emlékszünk az általad fröccsentéshibás FPS tápegységre. ;)

Van itt előttem delta,hipro,enermax és egy LC power táp. Találd ki melyik tett tönkre egy alaplapot?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15243) lenszkij válasza wikings2 (#15235) üzenetére


lenszkij
csendes tag

"elofordulhat ilyesmi hogy sok keményebb program futtatásától felmondja a táp a szolgálatot?"

Természetesen elő! A jobb tápok jobb alkatrészei jobban adják a névleges teljessítmény és a védelmek is biztonságosabbak.De én láttam 7 éviig üzemelt Codegent aminek a venttillátora csutkára kopott de a gépet még mindíg vinné. Könyveléshez nem kell esztelen tunning és játékgép!

(#15244) lenszkij válasza moha21 (#15242) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Érdekes én évekig voltam hardvergazda de nem tapasztaltam olyan nagy alaplap pusztulást!Csak azt ne mondd hogy alaplap márkás tápnál nem ment ki! És nem egy olyan olcsó tápot láttam ami sokáig ment.A mikor egy lemezcsavarral is el kell számolni.

[ Szerkesztve ]

(#15245) moha21 válasza lenszkij (#15244) üzenetére


moha21
addikt

Ja csak a mai játékgépek nem annyit fogyasztanak, mint az irodai gépek... Egy combosabb VGA egymaga többet fogyaszt, mint 3 irodai gép ( monitor nélkül ). Arról nem beszélve, hogy a mai gépek alkatrészei elég gyorsan változtatják az órajelüket, feszültségeiket tehát ezeket a nem lineáris változásokat is tudnia kell egy tápnak.

Egyébként olcsó tápoknál is van védelem, kérdés ez mennyi idő alatt kapcsol be. Általában inkább később, mint előbb.

Ahhoz képest, hogy hardvergazda ( az rendszergazda vagy mi? ) meg gyártás és méréstechnikus is voltál, nem tudod értelmezni azt, hogy itt a fórumon csak egy regisztrációval lehet lenni kedves petzval vagy hivjalak inkább andrade-nak ?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15246) lenszkij válasza moha21 (#15245) üzenetére


lenszkij
csendes tag

És honnan veszed hogy nem egy regisztrációval vagyok?Erre én is kíváncí lennék! Olyan nincs hogy valaki hardverhez ért jobban másik szoftverhez és megosztják? Né má a video zabál legtöbbet?

[ Szerkesztve ]

(#15247) fero02 válasza lenszkij (#15246) üzenetére


fero02
veterán

Mert gyakorta beszélsz pont olyan blődségeket, mint az előbb említett 2 már kizárt user, ráadásul a stílus is kísértetiesen hasonló, bár még kicsit visszafogottabb. Nem gond ez, majd a mod-ok utána néznek a megfelelő csatornákon.

(#15248) lenszkij válasza fero02 (#15247) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Én 95-ben raktam gépet először össze csak a tapasztalataimat tudom mondani ha ez nem kell valakinek az nem az én bajom!

(#15249) fero02 válasza lenszkij (#15248) üzenetére


fero02
veterán

Nincs összefüggés a kettő között.

'95-ben még csak készülőben volt az ATX szabvány, de semmi gond. A régi tapasztalatok napjainkban nagyjából semmit sem érnek. Ha nem vagy naprakész, kb mehetsz a levesbe a régen szerzett tudományoddal együtt. :R

(#15250) Buci21


Buci21
addikt

Üdv eme topic lakói!
Thermaltake toughpower 750W problémám:
bedugom a lapra, bekapcsolom, meg sem nyikkan. Megismétlen 3szor, egyszer sem produkál semmit. Lap másik táppal jó, másik lappal nem tudtam kipróbálni a TT tápot.

Nade: kivettem, összezártam a zöld és egy random fekete csatlakozót, és a táp elindult! nah most mi van? :D

THX a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.