Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14674) Algol válasza Metalfan (#14666) üzenetére


Algol
senior tag

Tavaly járt nálam egy kb. olyan idős FSP táp, mint a tied (nem biztos, hogy HLN volt), a ventilátorára panaszkodtak (amin a zsírozás segített). Mikor szétszedtem a tápot láttam, hogy szinte az összes szekunder oldali puffer elkó púpos volt, volt amelyik már kissé ki is nyílt, szóval közvetlen bedöglés előtt állott. Az összes kondenzátor CapXon márkájú volt. Az összeset kicseréltem, azóta is megy.
Nemrég egy Chieftec GPS-400AA került hozzám, mert nem indult el, ha rá volt dugva az alaplap. Mivel ekkor a készenléti feszültsége mindössze 3,5 V volt, így azonnal tudtam, hogy hol keressem a hibát. A tápban összesen 2 db CapXon kondenzátor volt, az egyik a készenléti kör puffere, ez már szét volt nyílva. Csere után rögtön jól működött a táp. Az összes többi szekunder oldali kondenzátor más márkájú volt, mind jó volt, egyet se kellett cserélnem.

Nagy eséllyel a te tápodban is CapXon kondik lehetnek, cseréld le mindet, a segédtápéra is figyelj.
Az összes kondenzátor kijöhet 500-600 Ft-ból. Low ESR kondikkal cseréld le őket. Yageo, Teapo márkájúak kaphatók a Lomexben, a HQ Elektronikban.

Üdv: Algol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.