Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) [CS]Blade2 válasza tornas (#15800) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lefut a hosszú teszt, meg 100/100 mind2. A szőrös fánkot is nyomattam a VGA-n, meg csináltam bootolható memtest86-ot, azt is futott pár órát, meg párat a windowsos 4x970MB-val.

(#15802) tornas válasza [CS]Blade2 (#15801) üzenetére


tornas
őstag

Esetleg egy win reinstall?

Szerintem a táp nem ludas, mert akkor nem feltétlen kék halálozások lesznek, hanem inkább lekapcsol és / vagy nehezen indul. De egy kölcsöntáppal való próba sem rossz ötlet...

Nézd meg, hogy az alaplapodon látsz-e valahol púpos kondikat. A tápban is megnézheted...

Szóba jöhet még, hogy a CPU / GPU hőfokok nincsenek rendben, így nézd meg ezeket is terhelés alatt (Prime95, Furmark)!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15803) syberia válasza [CS]Blade2 (#15801) üzenetére


syberia
veterán

A tuning miatt a lapod jó sok hőt kellett elviseljen, szerintem is ő a ludas.

https://howbad.info/

(#15804) [CS]Blade2 válasza tornas (#15802) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy van púpos kondi a lapon. Ma vagy holnap szétszedem, de plexi-s a ház, és ha jól látom innen, akkor az NB borda és a PCI-E sín közötti 1db úgy néz ki púpos. Itt egy kép a lapról: [link]

(#15805) 04ahgy válasza [CS]Blade2 (#15804) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az már lehet gond. A tápot is vedd ki, fújd ki kompresszorral, abban is lehet még púpos kondi.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15806) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok,most hogy nézegettem a lapom biosát észre vettem hogy a cpu 3.3v részénél pirosan 2.9v ír a bios ez normális? Mire lefényképeztem már több lett,de szerintem még így is kevés vagy nem?minden gyárilag van nincs húzva meg semmi szerintem minden auton van.Ha állítani kell akkor hol és mit?vagy tápegység hiba?köszi..

(#15807) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Spire SFX-300 típusú táp van az egyik miniITX-es gépemben, viszont az elmúlt időszakban nagyon hangos lett a táp. Van tippetek arra, hogy milyen venti van benne? Cserélni/cseréltetni szeretném.

Kép2
[link]

(#15808) tornas válasza biega (#15807) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem csak a táp felnyitásával derül ki (ha esetleg siklócsapágyas és csak kenni kell akkor azért, vagy ha úgyis cserélni kell a kopott golyóscsapágy miatt, akkor azért is fel kell majd nyitnod), hogy milyen venti is van benne valójában. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15809) biega válasza tornas (#15808) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi, erre jutottam én is, szétkapom holnap.
Milyen tápot keressek, ha esetleg ezzel kompatibilis, de jobb minőségűt szeretnék venni?

(#15810) tornas válasza biega (#15809) üzenetére


tornas
őstag

Esetleg ez a Chieftec DPS-300AB 300W tápegység is megfelelhet neked.

Vigyázz az SFX tápok keresésénél, mert kétféle is van belőle! Az egyik a tiéd, a másik a 90 fokkal elforgatott (a keskenyebb oldalon a fújja ki a venti a levegőt).

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15811) 04ahgy válasza lajosx (#15806) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Multiméterrel kell mérni a fekete-narancssárga között, és a szoftveres kiírásokat ignorálni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15812) MMIX válasza biega (#15807) üzenetére


MMIX
addikt

Gyártó oldala szerint nem szabályozza a fordulatot. Legalább venti cserekor nem lesz gond, hogy hány voltnál indul.

Auto Fan Speed No
Valamilyen minőségi 8 cm, venti kell bele.

(#15810) tornas:

Az elforgatott táp a Chieftec SFX-350BS-L, még nem láttam magyar árlistán.

[ Szerkesztve ]

(#15813) didyman válasza 04ahgy (#15811) üzenetére


didyman
őstag

..Figyelmen kívül hagyni. :-P

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15814) 04ahgy válasza didyman (#15813) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Haha, én sem alszok ám. :-P

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15815) doncsikaa123


doncsikaa123
újonc

Sziasztok! Volt egy régi tápom aminek a ventije elkezdett koszorálni, így vettem egy "Használt, de jót".A tápegység aminek a neve : sharkoon sha350-8p. Nos, amikor kicseréltem akkor 3-4 napig ment tökéletesen a gép, a játékok is tökéletesen mentek. 3-4 nap után eggyik naprol a másikra egyre gyengébb lett. A BIOS boot is lassabb lett és a windows (xp sp3) betöltése is. A játékok játszhatatlanok, mert annyira kevés az fps meg a hang is recseg,vagy ropog nemtudom. Megnézte már egy informatikus is és nemtudott vele mit kezdeni. Már egy jó ideje fenn ál a probléma ezért írok ide mert idegesít. :( Várom a tanácsokat :F Már nagyon idegesít, sok ember mondott ezt-azt de semmi. a Gépem : 1GB ddr2 ram, Nvidia 8400gs , Intel celeron cpu 430 1.80ghz. :W :((

(#15816) 04ahgy válasza doncsikaa123 (#15815) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs köze a tápventihez.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15817) syberia válasza doncsikaa123 (#15815) üzenetére


syberia
veterán

Gyere át a táp ajánló topikba, szerintem cserélned kéne ezt a sharkoon csodát.

https://howbad.info/

(#15818) Mantin


Mantin
aktív tag

Hali!
A gépem a bekapcsolás után 1-2 percig olyan csepegős-pattogós hangot ad mint a melegedő olajradiátor :D (nem tudtam jobb hasonlatot) Most lesz 5 éves a konfig. Mivel vízhűtés nincsen benne csak a tápra tudok gondolni :F Normális az ilyen vagy azt jelzi hogy a végét járja? :DDD

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#15819) syberia válasza Mantin (#15818) üzenetére


syberia
veterán

Vagy a hdd érzi a végét, meghallgattad közelről amikor bekapcsolod a géped?

https://howbad.info/

(#15820) rene85


rene85
aktív tag

Helló,
Javasolták hogy itt is tegyem fel a kérdést
Másik kábelt is próbáltam, és mind a négy sata portot. Semmi. (a kábel amivel először hibát jelzett 3-4 hét használat után, zsír új volt egyébként)
Táp hiba esetleg nem lehet? Van olyan hogy csak a winchesternek nem marad elég kakaó? Ahogy mondtam, eddig minden működött rendesen és most is, a winchestereket kivéve.

(#15821) tornas válasza rene85 (#15820) üzenetére


tornas
őstag

Hi!

BzBzBzBzBzBzBz.... mintha azt írná, hogy bazmeg, bazmeg, bazmeg... :DDD

Alaplapi gombelem cseréjével próbálkoztál már? Mert az is tud néha érdekes jelenségeket produkálni. Ami pedig a HDD-t illeti, nézd meg őket (HD Sentinel-lel is) egy másik PC-ben. A táphibát jelen esetben kizártnak tartom.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15822) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Van egy saccra 300w-os szerver tápom. Kiégett a biztosíték benne, de akitől kaptam, mondta, hogy többször cserélt biztit benne. 1.25ös volt benne, kettőször kicseréltem 1.25A-re, egyiket indításnál, másikat menet közbe kinyírta. Gondoltam, hogy ez kevés, tettem bele egy 2A-est, ezzel vígan megy. Lehet az volt csak a gond vele, hogy kisebb biztosítékot tettek bele a kelleténél? Mert szép halkan megy, lehet, hogy felhasználnám, ha csak ez lenne a baja. Nincs benne púpos kondi, meg semmi égés nyom, még bizti se volt szenes, csak simán elszakadt a szál benne.

(#15823) 04ahgy válasza unknownerror (#15822) üzenetére


04ahgy
nagyúr

2A-nél erősebb szokott bennük lenni, de a NYÁK-ra fel van szitázva, mekkora a névleges érték, ami kell bele. Az 1,25A belátható, hogy kevés, mert 230V AC bemenetnél a névleges 300W leadásakor is több ennél az áram, melyet a hálózatból felvesz, egyszerű fizika az egész.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15824) didyman válasza unknownerror (#15822) üzenetére


didyman
őstag

A NYÁK-ra oda kell legyen írva a gyárilag előírt érték. De egyébként valóban túl alacsonynak tűnik ide az 1,25 A.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15825) rene85 válasza tornas (#15821) üzenetére


rene85
aktív tag

rendeltem egy új alaplapot... a gombelem az mindig ugyanolyan és ugyanakkora? mert ha párszáz forintos befektetés, akkor kipróbálom.

(#15826) tornas válasza rene85 (#15825) üzenetére


tornas
őstag

"a gombelem az mindig ugyanolyan és ugyanakkora?"

Igen...neked a CR2032-es elem kell az alaplapodhoz, ami "szinte bárhol" kapható pár százasért. Vagy hogy több darab van egy csomagban.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15827) unknownerror válasza 04ahgy (#15823) üzenetére


unknownerror
tag

04ahgy, didyman: Köszi, én is arra gondoltam, hogy egy pillanatban többet is felvehet, de nem is néztem a nyákot. :(

Ha jól dereng valami, akkor pl 120W(0,5A) átlag fogyasztásnál rosszabb teljesítménytényezővel(?) több A-el is terheli jelen esetben a biztosítékot egy pillanatban? Ez egy kb 2005-ös liteon táp amúgy, nem tudom, hogy mennyire jó minőségű egyáltalán.

(#15828) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Még nem biztos, hogy táphibám van, de ez az egyik gyanúm, azért ide írok. Aztán lehet, hogy alaplaphiba lesz, vagy videókártya, csak még azt sem tudom, melyik hardver lehet a ludas. Na de leírom.

Szóval az adataimnál is megtekinthető konfiggal rendelkezem, azaz:

MSI 790FX-GD70 | AMD Phenom II 955 3.20Ghz BE | Asus ENGTX560 DC/2DI/1GD5 | GEIL Value DDR3 1333Mhz CL7 8GB | Corsair Gaming 600W
Plusz egy A-data SSD rendszervinyónak és pár másik sata vinyó.

Ezek közül a videókártyát és a tápot tavaly júniusban vettem, az alaplapot, procit, memóriát meg egyben, kb lassan 4 éve. Szóval nem mondanék semmit öregnek.

A hardvert nem szoktam kézzel piszkálgatni és nincs húzva semmi, minden a gyári.
Egy ideje azonban hibák jelentkeznek. Az alábbi jelenségek tapasztalhatók:
- Netezés közben a rendszer lefagyogat, nem mozog az egér és semmi más sem, de aztán újra működik minden. Korábban ilyen nem volt, és nem vinyófelpörgés okozza (Diablo 3-ban szoktam csak olyat tapasztalni, hogy bekapcsol valamelyik alvó vinyó, és akkor pár másodpercre megáll a játék, de ez nem ide tartozik).
- Időnként az egérkurzor is furcsán néz ki ilyen esetekben, ami talán videókártyaproblémára utalhat, de talán mégsem, lásd majd lentebb. Furcsaságon azt értem, hogy ha pl egy link fölé viszem, akkor átváltozik kézzé, de aztán úgy is marad. Vagy ha input mező fölé viszem, akkor olyan vonallá változik, de úgy is marad. Időnként ilyenkor színhibás is lesz, nem feketével rajzolódik ki, sőt, volt már olyan, hogy a beragdz kéz-ikon is teljesen szétcsúszott és lilás lett.
- A fenti jelenség "állandósulhat", amíg meg nem unom és újra nem indítom a gépet, vagy pedig totális lefagyásba is torkollhat. Ilyenkor bármit nyomok, semmi nem történik. Ha jól hallom, ilyenkor a seed-elés is megáll, mert amúgy hallom, hogy a torrentezésre használt vinyó időnként kerreg egyet.
- A fenti lefagyást vagy a reset gombbal tudom megoldani, vagy néha magától újraindul a gép.
- Amikor néha magától újraindul a gép (nem biztos, hogy ilyenkor megelőzi a fent leírt fagyogatás), akkor boot-oláskor kiírja, hogy Hypertransport sync overflood error történt. Utánaolvasgattam ennek a neten, de nem lettem sokkal okosabb...
- Néha, amikor kikapcsolom a gépet, nem kapcsol ki teljesen. Hallom, hogy a vinyók leállnak, de a ventik még működnek tovább (meg gondolom a proci/GPU is) és világítanak a kis fények itt-ott az alaplapon.

Egy teljes napig futtattam a memtest86-ot, de nem talált hibát. Utána egy éjszakán át egy videókártya stresszteszt-et, ami asszem a memóriáját is tesztelte (a nevét már nem tudom), de az sem talált hibát. Egy ismerősöm javaslatára megnéztem a kondikat az alaplapon, de egyik sincs felpúposodva.
A jelenség csak úgy magától kezdődött, nem volt előtte a hardver piszkálva.
Az alaplapon 2 RJ45-ös csatlakozó van és nemrég az egyik nem akart működni, így át kellett dugnom a kábelt a másikba. Ebből arra következtettem, hogy az alaplappal lehet valami. Pár napja viszont kipróbáltam, hogy visszadugom a régi helyére a kábelt és csodák csodájára működik, szóval mégsem ment tönkre. Talán mégsem alaplaphiba.
A kurzorhibák miatt talán videókártyahiba lehet, na de egy ilyen fiatal kártyánál?

És amit még el kell mondanom: amikor Diablo 3-azok vagy World of Tanks-ezek, akkor sosem tapasztalható fagyás vagy újraindulás. De van olyan, hogy csak ki-Alt-Tab-ozok valamelyikből a desktopra és már egyből jelentkezik a fagyogatás. Ha órákig ölöm a szörnyeket vagy lövöm a tankokat, akkor semmi baja, de ha kilépek, rögtön betegeskedik. Az áramfelvétellel lehet valami? Amikor izzik a videókártya, akkor valami más is rendesen kap áramot és ezért nincs hibajelenség, vagy mi lehet?

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem, de minden használható infót le akartam írni, hogy könnyebb legyen segítséget adni... Remélem valaki találkozott már hasonlóval és tudja, mi az oka. Gondoltam már a CR2032-es elem cseréjére is, de szerintem azzal semmire nem mennék. Vagy igen?

Előre is köszi a válaszokat!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#15829) 04ahgy válasza CWorm (#15828) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tegyél a gépbe, csak próba erejére Kingmax / Kingston RAM-ot.

unknownerror: a LiteON tápok korrekt minőségűek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15830) CWorm válasza 04ahgy (#15829) üzenetére


CWorm
aktív tag

Memóriabaja lenne? A memtest nem talált semmit. Most olvasom az ipon.hu-n, hogy AMD-hez nem ajánlják a GEIL-t... az nem segíthet, ha a BIOS-ban megpiszkálom az órajelet? (Sosem csináltam még ilyet, nem tudom, hogyan kell...)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#15831) 04ahgy válasza CWorm (#15830) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tegyél a gépbe, csak próba erejére Kingmax / Kingston RAM-ot. Nem írtam megpiszkálást, egyértelműen cserét!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15832) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ezek mennyire normális értékek?
[link]
Köszönöm!

(#15833) syberia válasza #41635072 (#15832) üzenetére


syberia
veterán

[link]

https://howbad.info/

(#15834) lorincmate


lorincmate
tag

Sziasztok!
Egy rövid kérdésem lenne egy be quiet E9 450W hajtok egy hd7970 +i5-2500 nos tökéletesen működik a konfig csak az kérdezem hogy ez így hosszútávon egészséges-e? vagy ha lesz egy kis fölös pénz akkor keressek egy nagyobbat?

[ Szerkesztve ]

F4 modul

(#15835) ImpersonatoR

Corsair AX860 ATX és ilyen hangod ad ki (nem a ventilátor csinálja 100%) Valami kondenzátor vagy tekercs zizeg benne. Ipon vajon kicseréli ezert? Nem akarom megutaztatni feleselgessen. Vagy van valami magyarországi képviselet akik azonnal megnézik és eldöntik? Regen nem volt ilyen hangja, meg mégis csak egy 54.000 Ft os táp. (garis meg)

[youtube]

[ Szerkesztve ]

(#15836) Glaz-dozfhut válasza ImpersonatoR (#15835) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Esetleg ilyesmire gonolsz? INFO

- Glaz-doz-fhut -

(#15837) ImpersonatoR válasza Glaz-dozfhut (#15836) üzenetére

Ez zizeg inkább mintha rosszul érintkezne valami.

(#15838) TommyGun válasza EkSYS (#15797) üzenetére


TommyGun
őstag

Memtest? Ha végigfut hiba nélkül mondjuk 2x akkor más baj lesz.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#15839) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok!
Arról szeretnék kérdezni, hogy most vettem tápegységet (HX650). Feltételezem, hogy internetezés alatt, átlagban 10%-os terhelésnek van legfeljebb kitéve. A VGA-m is alacsony energiaprofilú max 65W /adatlapomon/. A tápegység ventilátora 40%-os terhelésig nem kapcsol be. Ami a kérdésem, hogy befolyásolja-e a teljes élettartamát ez a fajta igénybevétel, az ilyen terhelés? Nagyon melegszik-e? A szobában éppen nincs meleg,sőt.
Ezt megelőzően nem túl megbízható tápom volt, CM Thunder. Ha VGA-t fejlesztenék, fordítva nem szerencsés: új Vga, majd valamikor új táp.

- Glaz-doz-fhut -

(#15840) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#15839) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A kérdés kiírása után már elgondolkoztam az okafogyottságán. Ha így lenne és károsítaná, akkor nem lenne a 40%-os passzív üzem, hanem lenne hűtése. De azért valamelyest nyugtalanít, mert nem értek hozzá.

- Glaz-doz-fhut -

(#15841) TommyGun válasza Glaz-dozfhut (#15840) üzenetére


TommyGun
őstag

De szerintem ha megfogod az oldalait a tápnak akkor tapasztalhatod, és menyugodhatsz mert valszeg hidegebb lesz mint a kezed :) Én szerintem azoknak az alkatrészeknek ami benne vannak (hasraütök de nem hiszem hogy messze járok) ilyn 80-90 fokra vannak tervezve, max használaton tippem szerintem simán felmelegszenek ennyire benne az alkatrészek, szal KB üresjáratban az a 30 fok (mint az enyim PL) meg se kottyan neki.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#15842) Glaz-dozfhut válasza TommyGun (#15841) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Áh, köszi szépen. Érintésre nem hideg, majdhogynem tőgymeleg. Mintha kis légáram is lenne hébe-hóba. De jól van. És hosszabb távon egészséges vajon?

- Glaz-doz-fhut -

(#15843) baloghbalint


baloghbalint
tag

sziasztok a BIOS fórumrból ideküldtek az lenne a baj hogy ket hete vettem egy Asus radeon r9 270x top verziót és az a baj hogy nem ad képet a gép bekapcsoláskor csak ha kiveszem a BIOS elemet azt mondták vegyek egy újat vattem de csak egy hétig volt jó ma megint nem volt kép azt mondták itt kérdezősködjek
mi lehet a baj ?
Köszi :DD

Balogh Bálint

(#15844) Glaz-dozfhut válasza baloghbalint (#15843) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem kicsi a valószínűsége, hogy az új elem sem volt olyan új. Ha nem túl frekventált az a bolt ahol vetted, símán hánykolódhatott ott évek óta. És a videókártya nélkül meg rendesen működik?

- Glaz-doz-fhut -

(#15845) baloghbalint válasza Glaz-dozfhut (#15844) üzenetére


baloghbalint
tag

szerintem az elemnek nincs baja kártya nélkul meg nem tudom kipróbálni mert egy fx 8320am van és hát nincs igp :D

Balogh Bálint

(#15846) Glaz-dozfhut válasza baloghbalint (#15845) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Értem.

- Glaz-doz-fhut -

(#15847) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem még elem hibás gépem nem volt mostanában de régen úgy volt hogyha fos volt az elem attól még a gép elindult max alapra visszaállt állandóan a BIOS? Vagy tévednék? Elem nélkül már el se indulnak a gépek? Szerintem ettől még kéne működnie.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#15848) syberia válasza baloghbalint (#15843) üzenetére


syberia
veterán

Esetleg a bios beállítások között megnézni hogy mire van állítva a kijelzés, bár igp nélkül magától a pci-express lesz az alapértelmezett megjelenítő...karit másik gépben nem tudod tesztelni?

szerk: mi a tápod típusa/márkája?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#15849) baloghbalint válasza syberia (#15848) üzenetére


baloghbalint
tag

annyit tudok max hogy megnézem egy másikkártyával
a táp márjája Cooler Master B600:http://www.tomshardware.com/news/Cooler-Master-Budget-Entry-PSU,21772.html

[ Szerkesztve ]

Balogh Bálint

(#15850) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Segítséget kérnék annak eldöntésére, hogy hibás tápot kaptam, vagy én voltam nagyon hülye, mikor beüzemeltem.

Adott egy Gigabyte GA-990FX-D3 alaplap 4db Radeon 290 VGA-val, amiken fejenként van egy 6 és egy 8 tűs PCI-E tápcsatlakozó.
Emellé jön két darab CoolerMaster GX 750W táp, amiken fejenként van négy-négy darab 6+2 tűs PCI-E tápcsatlakozó.

Az egyik táp 4+4 CPU táp és ATX csatlakozóit rákötöttem az alaplapra, a másik táp ATX csatlakozójában összekötöttem a megfelelő két tűlukat, hogy bekapcsoljon (persze ha majd ráadom a 220V-ot, ami az alábbi szerelési lépések közben még nem volt rajta).

Aztán itt jön az a rész, ahol talán nagyot hibáztam:

Körbementem az egyik táp (amit az alaplapra is rákötöttem) mind a négy darab PCI-E tápcsatlakozójával mind a négy kártya 6 tűs csatlakozóján, aztán a másik (a kényszerítetten bekapcsolódó) táp mind a négy PCI-E tápcsatlakozójával mind a négy kártya 8 tűs csatlakozóján.

Először a kényszerített kapcsolásúnak adtam áramot, majd mikor nyugtáztam, hogy elindult a ventilátora (csak úgy szép lassan) annak is, ami az alaplapra lett rákötve, utána bekapcsoltam a gépet.

Mikor felállt az OS, akkor elkezdtem használni a kártyákat. Elmentem enni valamit, és mire visszamentem az fogadott, hogy a program leállt, az a táp, amelyik nincs az alaplapra kötve annak már nem forog a ventilátora, de meleg a burkolata, amelyik pedig az alaplapra is rá van kötve, az dolgozik tovább (forgott minden VGA hűtője, villogott az ethernet LED az alaplapon, stb).

Azt hittem talán nem jól érintkezik a kényszerítetten kapcsolt táp huzala. Mikor megszakítottam és visszaillesztettem, akkor kattant a táp, de nem indult el a ventilátora. Elvettem róla a 220V-ot, és ha azóta visszaadom neki, akkor leveri a biztosítékot a villanyóranál.

Elképzelhető, hogy mind a 4 videókártya egyedül a most már halott tápról szerette volna megkapni a 250W TDP-jének a nagyobbik részét? Lehet, hogy azok gyakorlatilag csak az egyik PCI-E csatlakozóról kapják az áramot, a másik pedig tényleg szó szerint csak dísznek van? Vagy hogy valamilyen vezérlés oldja meg, hogy először csak az egyik csatit terheli, és a másikhoz csak tartalékként nyúl?
(Ilyesmire nem is gondoltam akkor, pusztán kényelmesebbnek éreztem így a dolgot, hogy gyorsan letudtam a 6 tűseket, amiknél nem kellett külön beigazgatni a +2 pótléktűt...)

Szóval melyik a valószínább, hogy én égettem le a tápot a helytelen kábelezéssel, vagy inkább a táp lehetett hibás?

Ami problémássá teszi a kérdést, az az, hogy csak magánszemélytől vettem őket "1 hét próbagarancia" feltétellel és nem akarok vitát, ha nem lehet egyértelműen eldönteni a kérdést. Ha az itteni "okos emberek" azt mondják követeljem vissza a pénzt, akkor úgy teszek, ha azt hogy én vagyok a hülye, aki felhasználói hibából leégetett egy tápot, akkor elfogadom, hogy így van... :R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.