Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) tornas válasza Werkly (#15100) üzenetére


tornas
őstag

Ha a VGA problémázna, akkor nem az Anti Surge hibaüzenet jelenne meg. Meg aztán a megjelenítéssel is gondod lenne akkor. Szerintem nem a VGA lesz ludas. De biztosra menni a kölcsöntáppal lehet.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15102) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ma vett tőlem egy srác egy Seasonic-ot. előtte valami nagyon Noname tápja volt ,azzal ment a gép, Seasonic-kal pedig felpörög, de képet nem ad, és se a billentyűzet, se az egér nem reagál.

Mi lehet a gond? van valami tipp? -5V ezeknek az eszközöknek nem kell, mert ugye a Seasonic-on már nincs

Mindig adnak rejtvényt az embernek... Állítása szerint a hátlapon egy eszköz sem üzemel.
Pedig felajánlottam neki, hogy kiviszem a tápot és be is szerelem, azt mondta sok ilyet csinált, ... de még CMOS resetet is úgy kell megírnom neki...

775-ös lapja van elmondása szerint, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15103) tornas válasza Graphics (#15102) üzenetére


tornas
őstag

Alaplapi gombelem cseréje?

"-5V ezeknek az eszközöknek nem kell, mert ugye a Seasonic-on már nincs"

A képen látható alaplapnak biztosan nem kell a -5 V, de nem azért mert a Seasonic-on már nincs -5 V. :P

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15104) Graphics válasza tornas (#15103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előtte a noname táppal ment, most próbálom a srácnak a CMOS reset rejtélyeit elmondani...

Hát nem tudom, a gép elindul nála, kép nincs, meg a hátlapi eszközök se adnak kraftot..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15105) tornas válasza Graphics (#15104) üzenetére


tornas
őstag

CMOS reset-et is lehet sz@r alaplapi gombelemmel csinálni, csak semmi értelme. :DDD (nem biztos, hogy ez a gond, de hátha...)

"Hát nem tudom, a gép elindul nála, kép nincs, meg a hátlapi eszközök se adnak kraftot.."

Akkor ezek szerint a neki eladott tápod jó... :DDD

Egyébként az lenne a legjobb, ha látnánk a tüneteket. :K Lehet, nem is hallja, hogy sípol az alaplapja, mert pl. kimozdult szerelés közben a VGA-ja és / vagy a RAM-ja is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15106) Graphics válasza tornas (#15105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, erre gyanakszok én is, 6-ra felveszem a praxis-t és átnézem a gépét... Tuti user-error lesz, mert a -5V már ATX2.0 óta nincs.. a lap meg már frissebb annál, ahogy néztem ...

Nagyon régi gépeknél okozna ez galibát.

Volt már olyan hogy memó ki és vissza és ment... Vagy ilyesmi, szerintem speaker sincs bekötve.. Imádom azokat a user-eket akiknek fel van ajánlva hogy beszerelem a tápot, de ők értenek hozzá :D mint most...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15107) tornas válasza Graphics (#15106) üzenetére


tornas
őstag

Majd írd meg mire jutottál, csak ott ne ragadj! :DDD

Lehet azért nincs képe, mert a monitora sincs bekapcsolva. ;]

"Imádom azokat a user-eket akiknek fel van ajánlva hogy beszerelem a tápot, de ők értenek hozzá :D mint most..."

:W

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15108) Graphics válasza tornas (#15107) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem megyek én sehova :D jöjjön helybe most...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15109) tornas válasza Graphics (#15108) üzenetére


tornas
őstag

De előfordulhat, hogy a CPU tápcsatlakozója nincs bedugva. Lehet, hogy a régi tápján csak 4 pin-es volt, ehhez az alaplaphoz meg 8 pin-es kell. Csak nem tudja, hogy jó a sima 4 pin-es is bele.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15110) Graphics válasza tornas (#15109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt mondja beledugott mindent... :D áh kezdek félni, hogy mi fog fogadni.... a tápon van 8 pin-es is ,evidens, hgoy azt kellett volna beledugni... Ha nem biztos a 2x4pin-ben

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15111) monosz


monosz
őstag

Üdv!
Van -volt egy delta 350 W-os tápom,ami egyik percről a másikra megadta magát.Tompa pattanás,és meg ált a gép.Szétszedtem a tápot,és semmi égés,ill.olyan vizuális eltérést-szagot nem láttam,éreztem,hogy elszált volna valami benne.Viszont biztosotíkot nem látok a 220-as oldalon,vagy csak nagyon el van rejtve?
Kb 10 órát ment a cucc,egy viszonylag kicsi fogyasztású gépben.(p3)
Szerintetek mi lehet a gond? Javítható,vagy hagyjam a fenébe?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15112) Graphics válasza tornas (#15109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gépátvétel megtörtént... Megnéztem, ASUS lap van benne, 775... én néztem egy darabig, utána még jobban...

Szóval halványlepkefing... :D 3. Asus lap, ami csak úgy nem megy.. Se Speaker, se sípolás, semmi.. Volt minden.

Szóval a táp kihúzva, az Seasonic... Csak a lap Asus ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15113) peto.istvan válasza monosz (#15111) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Szia!

Ha minden igaz, akkor a betáp csati alatt, a nyákon megtalálod a biztit. Egy zsugorcső van rajta. Vagy levágod a csövet és megnézed, vagy szakadásvizsgálóval kiméred a biztosítékot. Mivel nem mai darab, így azt mondanám, hogy elöregedett a biztosíték. Elég csak cserélni és újra dolgozik.

Ha segítség kell írj privit és megbeszéljük vagy az itt lévő Urak is szívesen segítenek.

Isu

(#15114) peto.istvan válasza dudika10 (#15095) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Én a helyedbe betennék egy kis zenét de a garanciát nem dobnám a Dunába! :R

(#15115) monosz válasza peto.istvan (#15113) üzenetére


monosz
őstag

Igen az ott van,de rövidzár helyett 14 Ohm-ot mutat,és elvileg egy biztosítéknak majdhogy nem nullát kellene,ha minden igaz.
Köszi az infót. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15116) dudika10 válasza peto.istvan (#15114) üzenetére


dudika10
veterán

Az nem megoldás.
Előző FSP eleinte halk volt (31dB), de ahogy az "közismert", a YL ventik felhangosodnak (36dB). Kapott egy AC ventit közel hasonló légszállítással, és újra csend lett (31dB).
A közel kétszer annyiba kerülő CX430 meg hangos (40dB).
(Mért adatok 1m-ről.)

Na ez nem állapot... főleg úgy nem, hogy a tápot ha akarnám se tudnám 100-120W-nál többel terhelni. Egyszerűen semmi szükség arra, hogy maximális légszállítással szobahőmérsékeleten legyenek tartva az alkatrészek.

Arról nem is beszélve, hogy a zenét az átlaghoz képest meglehetősen halkan, átlagosan 60dB-vel szeretem hallgatni. És a hangminőségnek nagyon nem tesz jót a konstans 40dB-s zaj. Az idegeimről nem is beszélve.
Meglehetősen bosszant ez az állapot...
A 15+ napos garanciális távolléte a tápnak elég nagy bosszúság ahhoz képest, hogy 10 perc alatt kicserélem benne a ventilátort...
Azért valamennyire konyítok a témához. :B

Igazából a kérdés az, hogy ez a 40dB és a szabályozás hiánya normális-e ennél a tápnál, vagy csak nálam pörög ennyire ez a ventilátor?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15117) moha21 válasza dudika10 (#15116) üzenetére


moha21
addikt

Mivel méred a zajt?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15118) didyman válasza pruzsi (#15088) üzenetére


didyman
őstag

Az nem LED, hanem parázsfény lámpa. A 230-ról működik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15119) didyman válasza peto.istvan (#15113) üzenetére


didyman
őstag

Hogy tud elöregedni egy biztosíték?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15120) didyman válasza monosz (#15115) üzenetére


didyman
őstag

Biztosító így nem szokott tönkremenni, ha megnövekszik az ellenállása, el is pattan. Vagy nem jó alkatrészt mértél (a soros NTC kb. 4-5 ohm körül van, annál nagyobb ellenállás üzemszerűen nem lehet benne ott, viszont az tönkre tud így menni), vagy egy zárlatot találtál a biztosító mögött.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15121) Lompos48 válasza didyman (#15118) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Legyen az inkább ködfénylámpa vagy glimmlámpa. Aminél ugyanúgy kötelező az előtétellenállás, mint a LEDnél. :) Bár látom a parázsfény is használatos. Amit helytelenítek benne az az, hogy a parázs hőt is feltételez.

[ Szerkesztve ]

(#15122) didyman válasza Lompos48 (#15121) üzenetére


didyman
őstag

Mivel parázsfény-kisülés történik benne, ezért talán elfogadható a megnevezés, meg hát így is nevezik.. :-)
A működés 230-ról megállapítás lényege, hogy nem a készenléti feszültség állapotáról ad vizuális tájékoztatást, hanem a bejövő 230 meglétéről.
De kötekedős ma reggel az úr. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15123) didyman


didyman
őstag

..Mondjuk, ha már félreérthetőség, a parázsfény izzó még szebb megfogalmazás-habár a fene fogná meg a katódot üzemi hőmérsékletén, infra tartományban tuti ragyoghat, deee.. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15124) Lompos48 válasza didyman (#15122) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ja, nem! Csak p(h)ontoskodás az egész. :D

..Mondjuk, ha már félreérthetőség, a parázsfény izzó még szebb megfogalmazás-habár a fene fogná meg a katódot üzemi hőmérsékletén, infra tartományban tuti ragyoghat, deee.. :-)

Irodalmibb, tényleg. De mit csináljak, ha fél évszázada ködfénynek ismerem és más kaparja az agyamat. :))
Ami a hőmérsékletét illeti, megnézném egy infravízióval. 5mA-es áramnál kétlem (?), hogy azok az ionok annyira kalapálnák az elektródokat. De feljegyezve future researches (vagy to do)fejezetbe.

[ Szerkesztve ]

(#15125) didyman válasza Lompos48 (#15124) üzenetére


didyman
őstag

:D

Jó, a kicsi parazsak nem, de van itthon ilyenem, én azért annyira nem akarom.. :-D

A végén a neon parázslik benne, bár igaz, a kilépő elektronok javarésze ívben folytatja útját, tehát ez amolyan ív+parázs lámpa, de a 6W igencsak meleggé teszi a fejebúbját.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15126) dudika10 válasza moha21 (#15117) üzenetére


dudika10
veterán

Az előző tápot két kalibrált műszerrel (két Voltcraft).
A mostanit csak telefonnal ami relatív mérésre megteszi, megmértem annak idején (és egyébként abszolút pontossága is meglepett).

Rákérdeztem a boltnál, hogy ezzel le lehet-e garanciáztatni, vagy elzavarnak a fenébe, hogy ez ilyen, és a biztonság kedvéért megrendeltem már az új ventit is garancia ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15127) L3zz


L3zz
csendes tag

Sziasztok!

Pár héttel korábban írtam ebbe a topicba egy frissen elhalálozott Gigabyte SuperB 460W-os táp okán. Azt a tippet kaptam, hogy elszállhatott a primer kör. Nem akartam vesződni a javítattással, ezért beruháztam egy 550-es FSP Raiderre.
Ma beszerelés után áram alá helyeztem a gépet, de bekapcsolás után sehogy se kaptam képet a monitoron, közben a táp ventije elég nagy sebességen pörgött. Kikapcsoltam és újra átnéztem a gépet, hogy minden jól össze van-e dugva, stb. Ismét bekapcsoltam a gépet, már normális sebességen pörgött a venti, de továbbra se volt kép. A gépet nézve úgy tűnt, hogy minden rendben. Kikapcs, kábeleket, videokártyát ellenőríztem. Amikor a táp kapcsolóját újra felkattintottam, halk elektromos sercegést hallottam, ezután rögtön áramtalanítottam az egészet. Most itt ülök tanácstalanul, nem igazán tudom mi lehet a baj:S

A gépem:

GIGA P45-DS3P
Core2 Duo E8400 @4ghz
Radeon HD4770
2X2GB Kingmax RAM
2TB-s WD vinyó

Az FSP nem sérült meg a fentiekből ítélve? Vajon mi lehet a gond? Egy más alkatrész okozhatja? Esetleg az előző táp elhalálozásakor valamit még magával rántott?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Give me a Scotch, I'm starving"

(#15128) necrobin válasza L3zz (#15127) üzenetére


necrobin
tag

Segítsetek az egyik ismerősömnek legyetek szívesek.

LAP: Asrock n68c-s ucc
CPU: Phenom II X4 965 3.5GHz
GPU: HD 7870 OC
RAM: 2x4GB Kingston HyperX 1600MHz CL9
TÁP: (pár napig ideglenesen) LPK 12-30 450W

Ezekből áll a gépe. Az alaplap, mint tudjuk, nem a legjobb, ezért kérdezem meg előre is, hogy az nem működik most?

Tehát. 2 órával ezelőtt egy régi IDE HDD-vel működött a számítógépe, aztán újraindította, és egyik pillanatról a másikra már az sem adott képet. Aztán megjött a futár, és hozott neki egy új HDD-t amit 17ezerért vett újonnan boltból. Berakta a gépbe, és mikor bekapcsolta, nem adott képet.
Áramtalanított, kiszedte az elemet a lapból, visszarakta 3 perc után, áram alá helyezte, és azután se működött. Lehet hogy nem bírta a táp, és leb**szta a lapot?
A videokártyával se lehet gáz, mert az alaplapi VGA-ra kötve se ad képet.

A TÁP-ot egy informatikus adta kölcsön, amíg az ismerősöm meg nem kapja az új tápját. Szerintem ez a táp egy kukába való hardver, én úgy gondolom, egy számítógép szerelőnek lehetne annyi esze, hogy egy ilyen konfighoz nem ad ilyen gagyi tápot. De lehet hogy én vagyok a hülye, szerintem a táp lecseszte a lapot.
Valaki megtudja mondani hogy mi lehet a baj?
Köszönöm előre is.

(#15129) monosz válasza didyman (#15120) üzenetére


monosz
őstag

A biztosíték rendben van,forrasztások,kondik szemre ok.De sajnos nem kel életre.
Kösz az infokat.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15130) Haggaimester


Haggaimester
csendes tag

Szerintetek mi lehet a baj ha egy tápcsere után az alaplapi zöld led már nem világít? Egyébként a gép működik rendesen.

Haggaimester

(#15131) didyman válasza monosz (#15129) üzenetére


didyman
őstag

Készenlét segédtápjának puffere lehet ezek után gyanús. De azt a 14 Ohm körüli értéket pontosan hol mérted?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15132) didyman válasza necrobin (#15128) üzenetére


didyman
őstag

Az a lap egy szériahibás, ócska nV lapkakészletre épül. Leginkább az a gyanús.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#15133) dbilas


dbilas
tag

Sziasztok!

Van egy Asus M4N78 Motherboard alaplapom, hozzá egy Spire 420W-os táp.

Régebben a tápegységbe meghalt a venti. Kicseréltem, közben észrevettem, hogy lóg egy narancssárga vezeték... nem tudom honnan jött ki, leszigeteltem, és hagytam. Az alaplapon ugye 5 sata port van, működött 4.

Vasárnap szétszedtem a gépet, kitakarítottam, szétszedtem a tápot, megint egy narancssárga vezeték...
A művelet ugyanaz, leszigetel, majd vhova visszarak.
2 narancssárga vezeték lóg.
A 4 működő Sata port közül már csak 3 megy.

Lehet köze a tápegységnek ahhoz, hogy nem megy 2 Sata port az alaplapon?
Amik lógnak vezetékek hova kellene visszaforrasztani?

Előre is köszönöm!

:R

[ Szerkesztve ]

(#15134) lenszkij válasza dbilas (#15133) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Tehát SATA aljzat nem megy mintha egy vzeték kétfelé lett volna vágva.Nem szoktak normál esetben a vezetékekek szabadon lógni üzletben meg kellett olna mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#15135) lenszkij válasza didyman (#15132) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Ha a SATA tápról hiányzik a feszültség akkor nem megy a SATA aljzat se.

(#15136) dbilas válasza lenszkij (#15134) üzenetére


dbilas
tag

Minden rendben!

Visszaforrasztgattam, gépet összeraktam, Biosban állítottam valamit ahci-ra és láss csodát mind az 5 portom megy! ;)

:R

(#15137) monosz válasza didyman (#15131) üzenetére


monosz
őstag

Szivatott a műszer,mert a gomb elem is merülő félben volt,ill.a power kapcsoló is kontaktos volt.
Már elég régen használtam.
A 14 ohm egy fals mérés volt.Egy másik műszerrel rendben volt a biztositék.
Sajnos én ettől mélyebben nem tudok belefolyni a javitásba,mert nem szakmám.
Mindenesetre köszönöm a segítőkészséged. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#15138) eventus


eventus
veterán

Sziasztok!

Tegnap vettem újként: CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W
Zizego hangot ad ki folyamatosan. 230as hálózatról es szunetmentesrol is. Rezonal vagy tényleg rossz lehet? Koszonom!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15139) lenszkij válasza eventus (#15138) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Előfordulhat hogy a védőrács rezeg.Én szereltem vissza ventit rács nélkül mert képtelenség volt úgy visszafogatni a rácsot is hogy ne zizegjen.

(#15140) eventus válasza lenszkij (#15139) üzenetére


eventus
veterán

Hát ez csodálatos :( Akkor megpróbálom még azt. Köszönöm a segítséget!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15141) lenszkij válasza eventus (#15138) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Persze előforrulhat má alkatrész ciripelése is van a tápban tekercselt vasmagos alkatrész bőven azok lazaság esetén szintén így viselkednek.

(#15142) eventus válasza lenszkij (#15141) üzenetére


eventus
veterán

Visszaviszem inkább. :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#15143) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Van egy Seasonic SS-400hs táp, az a gondom vele, hogy nagyon "ciripel" és a nagyobbik hűtőborda melegszik, a másik épp hogy langyos, ez meg olyan meleg hogy alig lehet megfogni. Régen volt már használva a táp, mikor el lett rakva nem volt baja. Bekarikáztam melyik melegszik. Mi lehet vele? [link]

(#15144) lenszkij válasza Repsol600 (#15143) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Kérdés hogy a szabályzó követni tudja e a melegedést, nem szorul e a ventillátor ezért lassabban forog.kézzel meg kell lökni a ventit nem szorul e?

[ Szerkesztve ]

(#15145) Repsol600 válasza lenszkij (#15144) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem, a venti tökéletesen megy. Nagyon gyorsan felmelegszik, terheletlenül is 1 perc kb. és olyan meleg lesz, hogy alig lehet megfogni azt a bordát. Eddig max langyos volt terhelten is.

[ Szerkesztve ]

(#15146) lenszkij válasza Repsol600 (#15145) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Ha terheletlenül melegszik akkor a tápban van terhelés pld egy puffer levezet áramot mert rossz! Át kell nézni a puffereket és s gyanúsakat (púpos) ki kell cserélni csak a minőségre és értékre vigyázni.Mellesleg nemigen érdemes ilyen instabil alkatrészt javítani.Lehet hogy a bordán levő Schottky rossz.

[ Szerkesztve ]

(#15147) Repsol600 válasza lenszkij (#15146) üzenetére


Repsol600
addikt

A kondik jók, legalábbis púpos nincs köztük. :N Akkor lehet egyik Schottky rossz.

(#15148) lenszkij válasza Repsol600 (#15147) üzenetére


lenszkij
csendes tag

Az nem szentírás hogy a nem kipúposodott elko jó lenne

(#15149) építész válasza Repsol600 (#15143) üzenetére


építész
aktív tag

A primer oldali borda melegszik. Mondjuk el tudok képzeli egy menetzárlatos trafót.

bye

(#15150) Repsol600 válasza építész (#15149) üzenetére


Repsol600
addikt

Hogy tudom kideríteni hogy ez-e a baja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.