Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) 04ahgy válasza szkgyor (#15950) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ilyenkor kell örülni, hogy minőségi tápod van. Egy Codegen vagy LC Power lehet vígan füstölt volna tovább, mert hiányzik belőle a védelem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15952) szkgyor válasza 04ahgy (#15951) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Codegen, hát volt vele negatív tapasztalatom, és konkrétan az vett rá annak idején, hogy áldozzak a tápra is inkább plusz ezreseket a megbízhatóság érdekében, és úgy lett egy Delta belsős Asus A-45GA-m majd pedig most ez a Chieftec.

Viszont a Gigabyte lap sem utolsó akkor, hogyha ezt túlélte, lehet hogy hülyeséget beszélek de akkor ez az Ultra Durable 5 (meg GIGABYTE No.1 Japanese Solid Capacitor) mégsem olyan parasztvakítás, mint ahogyan azt pár helyen olvastam, mert többek között ez van összefüggésben a kondik meg a nyák minőségével, ugye? Nagyon leegyszerűsítve persze. :F

Üdv: Gy.

(#15953) 04ahgy válasza szkgyor (#15952) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tanulópénznek jó volt. A lap attól függetlenül jó szerintem, hogy túlélte.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15954) Eupalaestrus


Eupalaestrus
csendes tag

Helló segítséget kérnék!
Van 1 tápom Thermaltake 750W smart-
a konfig amibe van:
8magos AMD black e. 4.0ghz,Asus 7970 3gb gddr5,16gb 1833mhz corsair Ram,ASUS M5A99FX PRO R2.0,
128gb ssd kingston,2x1tb,1x 500gb vinyo-
Bajom az,hogy terhelés alatt újraindul a gép és már gyakran el sem indul csak a ventik mennek benne....

Tápnak lehet baja?

Mert minden más elméletileg működik más gépekben....
2013.07.hóban lett véve a gép belső.

A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült. Télen mindketten megdöglöttek. Megbízhatóságomat itt és vaterán is ezzel a névvel ellenőrizhetitek! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15955) 04ahgy válasza Eupalaestrus (#15954) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Előbb a kérdés az, hogy minden más gyakorlatilag is működik-e más gépekben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15956) Tomikapc válasza 04ahgy (#15943) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

A másik táp egy Chicony HIPRO 380W volt. Az azóta is üzemel, visszaraktam az eredeti gépbe.

Tomikapc

(#15957) Eupalaestrus válasza 04ahgy (#15955) üzenetére


Eupalaestrus
csendes tag

igen.működik a szerviz szerint. még a cpu amit tesztelnek. de sztem az is megy

A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült. Télen mindketten megdöglöttek. Megbízhatóságomat itt és vaterán is ezzel a névvel ellenőrizhetitek! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15958) Enermay


Enermay
csendes tag

Üdv!

Lenne egy kis problémám, van egy FSP APN 400W-os tápom már lassan 2 éves lesz. Mostanában néha előfordul, hogy netezés közben hirtelen iszonyat hangos lesz mert felgyorsul benne a ventilátor és elkezd kerregni is majd pár perc múlva elkezd halkulni is visszaáll a normál hangszintre és utána nem is hallani belőle semmit. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a gond? :)

(#15959) Algol válasza 04ahgy (#15953) üzenetére


Algol
senior tag

Szerencsésen választott tápegységet.

Chieftec CTG-550-80P ágainak terhelhetősége: +12V1 --- 22A, +12V2 --- 22A.

Ha a kicsit "minőségibb" XFX Pro 550 egyágas tápja lett volna a maga 44A-es terhelhetősével, annak vajon hány ampernél lépett volna működésbe a rövidzárvédelme?

Üdv: Algol

(#15960) M@rdel válasza Algol (#15959) üzenetére


M@rdel
őstag

Na ezért félek én is az XFX tápom 'kattogásától'!
Nem lenne vicces füst a gép felett! :D

A fórumtárs 'akciója' pont jókor jött nekem, mert a 1-1,5 hónapos garanciás ügyintézést biztos nem bírom ki gép nélkül, ezért gondoltam veszek egy CTG-550-80P-t. Azzal, hogy a táp így megvédte a gépet látszik, hogy a CTG még mindig jó táp.
Mondjuk szerintem 2x25A 12V-n !?

Az eredeti problémámhoz még annyit, hogy próbáltam dedikált vga nélkül, de ugyanúgy kattogott.
Viszont az vettem észre, ha sokat áll a gép, áramtalanítva(!) egy darabig nem csinálja.
Statikus feltöltődés? :F Bocs, ha hülyeség!

(#15961) 04ahgy válasza M@rdel (#15960) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem védte meg a táp a gépet. Az én Corsair AX1200-am is jó táp, de 100,4A-t tud 12V-on leadni. Az füstölt volna egy darabig, ha úgy köti be, és a táp vígan adta volna le a 80-90A-t. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15962) 800.henrik válasza tornas (#15859) üzenetére


800.henrik
senior tag

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15963) Algol válasza M@rdel (#15960) üzenetére


Algol
senior tag

Számomra továbbra is rejtélyes az a kattogás.
Az általad (#15926)-ben linkelt videóban lefogták a ventilátort, de továbbra is kattogott. Ezért értelmes magyarázat csak a jelfogó lehetne. A tápról közölt képeken én nem találtam jelfogót, persze nem láthattam mindent, meg akár tévedhetek is. Amíg a szerelőasztalon, kinyitva nem vizsgálhatom meg, addig nem tudok többet mondani.

Üdv: Algol

(#15964) Eupalaestrus válasza 04ahgy (#15955) üzenetére


Eupalaestrus
csendes tag

Szia akkor tudnál segíteni esetleg?

A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült. Télen mindketten megdöglöttek. Megbízhatóságomat itt és vaterán is ezzel a névvel ellenőrizhetitek! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15965) 04ahgy válasza Eupalaestrus (#15964) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg kell nézni az újraindulós gépet ugyanabban az állapotban másik táppal. A tápot meg másik hasonló géppel. Mit segítsek még?

(#15962) 800.henrik: Kuka. De ívesen dobd ám!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15966) tornas válasza 800.henrik (#15962) üzenetére


tornas
őstag

Ez egy mezei Codegen belső...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15967) 800.henrik válasza 04ahgy (#15965) üzenetére


800.henrik
senior tag

:F

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15968) 800.henrik válasza tornas (#15966) üzenetére


800.henrik
senior tag

Elindítottam FurMark+Prime 95-t, nem fúj meleget, feszültségek jók...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15969) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Sziasztok
Majdnem 2 éve vettem egy Seasonic S12II-520 Bronze 520W tápot. Minden rendben van vele , csak éppen pár napja érdekes hangot ad ki. Telefonnal rögzitettem , a valóságban nem ennyire hangos. Engem nem zavar különösebben , de szerintetek mi okozhatja? Megjegyzem , nem mindig csinálja. Van hogy mikor bekapcsolom a gépet csinálja , van , hogy nem.

Köszi a segitséget előre is.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#15970) tornas válasza 800.henrik (#15968) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem a konfigod félterhelésen járhat és ezért nem melegedhet annyira. De én mégis azt mondom, hogy inkább cseréld le, mert egyrészt a kora és a minősége miatt is, másrészt a leadott feszek is zajosak lehetnek (ami eléggé ártalmas tud lenni)!

Ha jól látom a vezérlő IC-je az SG6105 akarna lenni, ami némi védelmeket adhat (feltéve, hogy rendesen "be van kötve"), de a feszek zajosságától nem védi meg a rákötött fogyasztókat.

Bluerainbow: Ha ilyen ciripelésszerű hangról van szó és a géped nem rakoncátlankodik, akkor ne foglalkozz vele! Nemigazán lehet ez ellen tenni. Ez itt a topikban ki is lett tárgyalva linkekkel.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15971) 800.henrik válasza tornas (#15970) üzenetére


800.henrik
senior tag

Igen, az IC SG6105SGZ. 100%-on megy a gép:

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15972) Eupalaestrus válasza 04ahgy (#15965) üzenetére


Eupalaestrus
csendes tag

Másik konfiggal is terhelés alatt újraindul.

A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült. Télen mindketten megdöglöttek. Megbízhatóságomat itt és vaterán is ezzel a névvel ellenőrizhetitek! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15973) 04ahgy válasza Eupalaestrus (#15972) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A többágas dologra oda volt figyelve? Mi a két konfig?

Garis ügyintézésnek tűnik eddig a dolgok szaga. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15974) Eupalaestrus válasza 04ahgy (#15973) üzenetére


Eupalaestrus
csendes tag

Több ágas?
Ha azt akarod kérdezni,hogy jól van e bekötve akkor sztem igen...alaplapi csati 1 helyre jó az tuti jó,a másik 6 csatis ami még az alaplapon van. az is... a Vga csatis 2x 6+2es csatik azok is a többi meg vinyó+ssd...

A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült. Télen mindketten megdöglöttek. Megbízhatóságomat itt és vaterán is ezzel a névvel ellenőrizhetitek! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15975) 04ahgy válasza Eupalaestrus (#15974) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, úgy értem, hogy a csatlakozókat helyesen bekötve is el lehet érni az ágankénti 18-20A terhelhetőséget egy izom VGA-val (pl. 7970 Lightning vagy 7970 Matrix). És ez is okozhat instabil tápellátásnak tűnő üzemet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15976) Eupalaestrus válasza 04ahgy (#15975) üzenetére


Eupalaestrus
csendes tag

De az az igzság,hogy a táp amiről beszélünk most az egy kissebb kevesebb energia igényű gépnél is ujraindul ez esetben 9800GTX nél is.
750Wthermaltake..
Régebben azta gépet amiről most írok(ez a régebbi) egy 430W os táp elég volt neki...

Most egy 750W oson meg kifog?
Én szerintem valóban a táp döglődik.

Az új géppel 5hónapig nem volt baja a 750 esnek...amibe az Asus 7970 van.

Ugyh valszin visszaküldöm gariba :(

A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült. Télen mindketten megdöglöttek. Megbízhatóságomat itt és vaterán is ezzel a névvel ellenőrizhetitek! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15977) 04ahgy válasza Eupalaestrus (#15976) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elég alaposan körbejártad a kérdést szerintem is indokolt a garis kivizsgálás / javítás / csere / stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15978) Jozsef2004


Jozsef2004
újonc

Sziasztok,

Samsung g. Note GT-N8020-al van problemam tavaly vettem kulfoldon, a nyaron kikodoltattam othon, nem is volt vele problema azon kivul, hogy amikor szoftvert akartam frissiteni kiirta, hogy ez egy modositott eszkoz nem frissitheto.
Kb 2-3 hete csak kikapcsolt allapotban toltheto de mar 2 napja mar ugy se hajlando tolteni csak 0-rol 2%-ig toltott.
Szoval nemtudom mit tegyek szerviz vagy esetleg hazilag is lehet valamit csinalni vele?
Olvasgattam root meg boot-rol de nekem sajnos kinaiul hangzik nem nagyon ertek hozza.
Mar arra is gondoltam, hogy ha lehet visza allittatnam eredeti allapotara, mert szinte minding wifi-rol hasznalom sim kartya csak a kezdetekben volt benne, ja a telenort nem fogadta el azert kodoltattam ki.
A lap-top nem latja probaltam osszekapcsolni vele hatha tudok valami szoftvert frissiteni de nem erzekeli.
Szoval megkoszonnem ha tudnatok segitei.

(#15979) 800.henrik válasza Jozsef2004 (#15978) üzenetére


800.henrik
senior tag

Szia, itt kérdezd meg: [link]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#15980) troll81


troll81
addikt

sziasztok van egy 500 as hipro tápom semmi baj nem volt eddig de most hülye hangja van nem tudom lehet venticsapágy? :F napi 8 10 orát megy 1 másfél éves lehet 6 db vinyo gtx550ti és phenom ii x4 945 alulfeszelve és idegesit a hangja mert csendben tette a dolgát :W :W netes konfig néha játszottam rajta :F köszönöm a segitséget

(#15981) tornas válasza troll81 (#15980) üzenetére


tornas
őstag

Milyen venti van benne?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15982) troll81 válasza tornas (#15981) üzenetére


troll81
addikt

szia 12 es venti van benne nem tom milyen nem bontottam meg lehet garis még :K :W

(#15983) tornas válasza troll81 (#15982) üzenetére


tornas
őstag

Akkor a tápod pontos típusa?

Egyébként a tápkábel-oldali rácsozáson keresztül lehet látni a venticímkét is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15984) Writz


Writz
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 400W-os FSP Hexa tápot. Szépen halkan teszi a dolgát, de mostanában a venti ami benne van, nagyon halk "kerregő" hangot ad és nagyon zavaró főleg éjjel. De csak akkor, ha "hidegen indítom" a gépet. Próbából lenyomtam rajta egy jó kis Furmark+Prime95 kombót. És miután eléggé bemelegedett a cucc, megszűnt a hang és más nincs csak síri csönd. Erre valami ötlet? :F

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#15985) ricshard444


ricshard444
veterán

Láttatok már olyat, hogy a CPU és/vagy a 24 Pines csati kicsit kilazult és terhelésre lekapcsolta a táp a gépet?
Ilyen 1mm-ről beszélek, folyton lekapcsolt a gépem, nem értettem miért, benyomkodtam kicsit a csatikat és most jó, remélem valóban az. (kopp-kopp)

Ez normális jelenség lehet?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15986) 04ahgy válasza ricshard444 (#15985) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akár! Főleg, ha kihúzod, és a dugós oldala felől szemben belenézel! Azt kell figyelni, nincsenek-e szétfeszülve az érintkezők, esetleg a melegedésnek nyoma rajtuk. Finoman visszahajtogathatod a fémet egy kis kézügyességgel és hegyes szerszámmal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15987) akarnokd


akarnokd
csendes tag

Üdv, alig két hetes gépemben Chieftec Smart 700w-os táp van; összesen kb 40 órát ment eddig. Két napja fura, enyhe műanyag szagot érzek, ha megszagolom a tápot, akár van terhelés, akár nem. Ezen felül még azt vettem észre, hogy tegnap és ma bekapcsolás után kb. 10 percel kattan/pattan valami a házban; mintha műanyag hőtágulás miatt kattanna (van egy asztali lámpám, ami hasonlóan pattan, ahogy hűlik). Amúgy stabilnak tűnik a gép. A hőmérsékletek 35-40 fokot mutatnak, a feszültség 3.376, 5.064 és 11.880 V.

Tönkre fog menni a táp, esetleg csak szimplán "bejáratós"?

[ Szerkesztve ]

(#15988) Writz


Writz
tag

Az a 11.880V nagyobb terhelésre akár le is eshet.
És amúgy én multiméterrel mérném meg a feszeket. A szoftvernek nem szabad hinni. :K

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#15989) tornas válasza akarnokd (#15987) üzenetére


tornas
őstag

Az égett szag áradhat pl. onnan is, hogy egy melegedő ellenálláson lévő ragasztótrutyi "ég", pörkölődik.

Sose értettem egyébként, hogy mi a redvának kell összetaknyolni a tápbelsőket. Szándékosságot sejtek, ami arra irányul, hogy ne javítgassuk meg a tápokat, hanem inkább vegyünk újat és szennyezzük a környezetünket. :W

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15990) akarnokd válasza tornas (#15989) üzenetére


akarnokd
csendes tag

Lehet, olyan szaga van, mint amilyet friss eszközöknél tapasztaltam, vagy a régebbi és porosaknál. Csak fura, mert a gép előtt ülve vettem észre, utána szagoltam hátra, illetve bele. Reménykedem, hogy 1-2 nap után eltűnik.

(#15991) 04ahgy válasza akarnokd (#15987) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézd meg azért a ventije megy-e? Az is lehet hiba, új tápnál is, vagy belelóg valami.
Tönkremenni nem fog, mert a hőfokvédelem lekapcsolja.

(#15992) moonguru:

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15992) moonguru válasza akarnokd (#15987) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

A táp ventilátora rendesen működik?

Monitor Guru!

(#15993) akarnokd válasza 04ahgy (#15991) üzenetére


akarnokd
csendes tag

Igen, pörög. Amúgy lehet, hogy máshonnan (is) jön ez a szag, mert beleszagoltam mégegyszer, és az egyik bővítőkeretben lévő merevlemez (3 éves, 36 fok) és felette DVD-nél is éreztem hasonló szagot. Nem erős szag, sem nem maró, se füst, se izzás.

(#15994) akarnokd válasza moonguru (#15992) üzenetére


akarnokd
csendes tag

Megnéztem kétszer is. Pörög rendesen. A belógásról jut eszembe, a gyári CPU ventillátor belelógott korábban az egyik kábel, kb. 10 percig ment így mire észrevettem (5 másodpercenként kottyant valami a házban). A CPU ventillátora működött utána. Lehet, hogy az égett meg, és annak a szaga jön ki?

(#15995) 04ahgy válasza akarnokd (#15994) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha pár nap alatt nem hagy alább, akkor kell csak kutatnod, szerintem csak simán bejáratós. Nekem pl. egy AMD gyári hűtőmnek 2 hónapig volt kondielektrolit-szaga.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15996) akarnokd válasza 04ahgy (#15995) üzenetére


akarnokd
csendes tag

Köszönöm. Használom tovább és pár nap múlva újra jelentkezem.

(#15997) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Kezdő tulajként így jártam. Nem ismertem még a gépházam, nem én szereltem, meg alsótápos házam se volt addig. A gép földön tárolása + macskatartás veszélye. A lakás rendszeresen volt takarítva, heti egynél többször. Alig négy hónapos volt az egész. Ha rövid a gépház lába, akkor porszívóként viselkedik az alsótápos ház (CM K350). Meghibásodás nem történt, mostanra lecseréltem mindkettőt, ettől független.

Szolgáljon tanulságul, miért is nem jó a földön tárolni. Gondolom nem tesz jót a tápnak.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#15998) fero02


fero02
veterán

Srácok, egy kis segítségre/tanácsra lenne szükségem.

Az imént szedtem szét egy Toshiba latop töltőjét. Nagy nehezen szétpattintgattam körbe az illesztésnél a házat, de a sarka nem akart szétnyílni. Egy késsel biztattam még, amikor is megtörtént a baj...megtört a műanyag és beszaladt a kés.

A betáp oldalon a csatlakozó utáni sokmenetes induktivitásba sikerült beleszaladnom. Az egyik menetet sikerült is megnyomni a kés élével, el ugyan nem vágtam, de látszik rendesen.

Ezt a töltőt így buktam és vehetek másikat ehelyett, vagy ha a sérülésnél újra szigetelem (mondjuk lakkal) a hibás részt, akkor használható tovább?

Köszi előre is a válaszokat! :R

(#15999) fero02 válasza fero02 (#15998) üzenetére


fero02
veterán

(#16000) tornas válasza fero02 (#15998) üzenetére


tornas
őstag

"Ezt a töltőt így buktam és vehetek másikat ehelyett, vagy ha a sérülésnél újra szigetelem (mondjuk lakkal) a hibás részt, akkor használható tovább?"

A lakkozás valszeg megoldaná a szigetelést, de nem biztos, ez sérülésfüggő is lehet. Másrészt a tekercsnek a sérült meneténél tulajdonképpen keresztmetszet csökkenés állt elő. Én vagy kicserélném azt a tekercset vagy inkább használnék egy másik tápot.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.