Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) tornas válasza agressiv (#12600) üzenetére


tornas
őstag

Ezt én nem vitatom, de szerintem azzal az alaplappal (andrade asrock MB-je), ezt tunnig lehetőséget nemigen lehet kivitelezni. A BIOS-ában biztosan korlátozva vannak ezek az opciók. Ez az MB nem alkalmas a komolyabb tunnigokra.

De ez már tényleg nagyon OFF...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12602) agressiv válasza tornas (#12601) üzenetére


agressiv
addikt

Nem kell hozzá semmiféle tuning.

Hát még a borz.....

(#12603) mr_ricsi válasza andrade (#12589) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezen az alaplapon nincs ATX12V csatlakozó. Ebből következik, hogy a procit a +5V-ról hajtja.
A tápjaidnak az 5&3.3V-ját terheli 60-80W, a 12V-ját pedig csak a prociventi 0,3A-e.
A 200 órás tesztjeidnek így sok értelme nincs, legfeljebb az ATX1.x Codegen tápjaidnál.

Egyben itt a magyarázat arra, amikor a korábbi felhasználóneveddel végigfröcsögted a tápos topicokat azzal, hogy egy FSP táp 13,02 voltot adott a 12V-os kimenetén. Azért történt mindez, mert a 12V-ra kihegyezett táp ágai a teszt során olyan aszimmetrikus terhelést kaptak, ami ATX2.xx-es alaplapra csatlakoztatva sosem fordulhat elő.

[link]
[link]
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12604) Tamango


Tamango
csendes tag

Hali srácok!
Kérdésem a következő lenne egy ilyen tápegységgel : Enermax olyan problémám lenne egyik napról a másikra a ventilátor felpörög de leáll pillanatok alatt
Szerelőmhöz elvittem kondikat hibátlannak látta,viszont az ő elmondása szerint kapcsolási rajz nélkül nem tudja megcsinálni!
Kérdés a következő lehet ennek kapcsolási rajza?
segítséget előre is köszönőm! :R

(#12605) tornas válasza mr_ricsi (#12603) üzenetére


tornas
őstag

A harmadik, általad linkelt, képen mik azok nyugdíjszelvények (vagy a munka nélküli segélyek igazoló szelvényei) ott azon az asztalon?? És az alaplapi csatlakozók (hangkimenet, midiport, VGA port, LPT port, stb...) frontpanelje szintén mit keresett ott olyan közel az alaplaphoz?? Zárlat okozás veszélye áll fenn. :C

Nagy a kupleráj ott azon az asztalon, de ahogy elnézem az egész lakásban is az van. :D Eszembe nem jutna asztalterítőn tesztelgetni ilyesmit!

Meg aztán a hálózatból kivett teljesítmény (80 W vagy 85 W, teljesen mindegy), nem azonos a táp által leadott teljesítménnyel.

Az alábbi két képet összehasonlítva, ha jól látom, akkor a chipset hűtőt is kicserélte. Gondolom azért, hogy minden reggel egyszerre két csésze kávét is eltudjon készíteni vele!
[link]
[link]
;]

Bocs az OFF-ért!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12606) andrade válasza tornas (#12605) üzenetére


andrade
senior tag

"ha jól látom, akkor a chipset hűtőt is kicserélte."

Jól látod hogy kicseréltem csak azt nem látod jól hogy a cserénél kevésbé melegedik mivel a gyári kicsi helyett egy sokkal nagyobbat tettem fel ami által a hőmérséklet csökkent.Nem kellett volna cserélni mivel ez egy másnál kicserélt lap amit egy 775-re cseréltem.
Ez a buta dolog mikor azt feltételezik hogy kicserélek egy hűtőbordát ami után nagyobb a melegedés, nem azért cserélek hogy kisebb legyen a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#12607) tornas válasza andrade (#12606) üzenetére


tornas
őstag

Azt tudod-e, hogy LEBUKTÁL???

Petzval = andrade.

:C

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12608) andrade válasza andrade (#12606) üzenetére


andrade
senior tag

Nem volt okvetlen szükréges cerélni de én nem tudom megállni ha 80 fok egy chipset legyen inkább 65fok.Az ilyen lapokat úgyis járatásra használom

(#12609) építész válasza mr_ricsi (#12603) üzenetére


építész
aktív tag

Olyan teszteket én is csináltam a tápjaimmal, hogy jól leterheltem az 5V-ot és mértem, hogy a +12V mennyire megy fel. A Vargáné és társa valamint egy Mercury meg is bukott a teszten, de normális tápok esetében nem ment fel a 12V csak 1-2% százalékkal. Érdekes módon, pont az újabb ATX12V tápoknak nem okozott gondot a teszt.

bye

(#12610) 04ahgy válasza építész (#12609) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A legújabb tápok már nem csoport-szabályzásúak, hanem áganként külön. A DC-DC konverteresek esetén pedig nem is lehetséges a csoportszabályzás. Természetesen ez nagyon is örvendetes tény.

(#12607) tornas: Már áprilisban lebukott: [link], [link].

(#12605) tornas: ilyen apróságokat figyelsz? Én nem is néztem tovább a képet, mikor nyilvánvalóvá vált az ön- és közveszély okozás a földeletlen elosztóba dugott táp üzemeltetésével. ;] :O :Y

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12611) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Sziasztok!
Van egy fsp 700wattos tápom ami cicereg és levan gyengülve.
Mit gondoltok érdemes vele foglalkozni?

A privátokra illik válaszolni!

(#12612) #00983040 válasza zimi1991 (#12611) üzenetére


#00983040
törölt tag

Szerintem , gyorsan javítsd és PONTOS típusjelöléssel add meg melyik 700W -osról van szó ... könnyebben segítenek !

.........................................................................

Az szép amúgy , mi a fene volt rajta , hogy egy ekkora táp , korához viszonyítva legyengült :U
Maxxon volt folyamatosan terhelve , vagy egy túlméretezett táp volt rendszerhez , ami még 50%-ra sem volt soha kihasználva ?

[ Szerkesztve ]

(#12613) zimi1991 válasza #00983040 (#12612) üzenetére


zimi1991
aktív tag

erről a típusról van szó pontosan: [link]
A táp egy GTX 480 -at szolgál tuning nélkül.

A privátokra illik válaszolni!

(#12614) #00983040 válasza zimi1991 (#12611) üzenetére


#00983040
törölt tag

Pl: ilyeneket látok : FSP 700W EATX tápegység, 12cm (FSP700-80BPN) OEM, 80+

- 700 wattos folyamatos üzem
- ATX 12V v2.3 és EPS 12V v2.92 kompatibilitás
- Kompatiblis a legújabb Intel és AMD processzorokkal
- MIA-IC (Multiple Intelligence Ability) Chipset
- 100,000 óra folyamatos üzemidő
- Stabil feszültség erős terhelés alatt is
- Aktív PFC-s
- Alacsony készenléti fogyasztás (<1W)
- Hatékony működés (85% feletti)
- Arrow-Flow technológia, csendes működés
- Túlfeszültség-, túláram- és rövidzár védelem (OVP, OCP, SCP, OPP, OTP, UVP)
- elkülönített 12V-os sín a CPU-nak és perifériáknak, a TUV előírásoknak megfelelően, extra stabil 12V-ot szolgáltat nagy terhelés mellett
- S-ATA tápcsatlakozók
- Bemenő feszültség: 90-132V / 180-264V kapcsolható
- Méretei: Standard PS2 -150 x 140 x 86 mm
- Zajszint: <23dB

(#12615) #00983040 válasza zimi1991 (#12613) üzenetére


#00983040
törölt tag

Van 4db +12V -os ága ... próbáltad átrakni kábelezést más ágakra ... tuti nincs egyformán elosztva ágakra a terhelés ...

szerintem építész és 04ahgy is mondaná , hogy rossz választás volt a +12V 4 ágas táp vásárláskor ...
Ellenben tuningal is lazán kellene vinni ....

[ Szerkesztve ]

(#12616) zimi1991 válasza #00983040 (#12615) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Próbáltam de hiába.
Ahogy emelek egy kis feszt a 480 on újra indul

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#12617) #00983040 válasza zimi1991 (#12616) üzenetére


#00983040
törölt tag

Amúgy mi a tapasztalat ? mit veszel észre , miben nyilvánul meg az a kifejezés , hogy gyengül ?

Elkezd melegedni és elég meleg levegőt fúj kifele ? Netán bizonyos idő eltelte után lekapcsol ? Valami infót adj bővebben , hogy majd a szakértők tudjanak pontosabban segíteni ! Írd le , fogalmazd meg a pontos jelenségeket amit tapasztalsz ...

**************************************************

A GTX 480 mégis ? pontosabban , ha szabad ... ez egy átfogó értelem , sok a gyártó és többféle is van ...

[ Szerkesztve ]

(#12618) zimi1991 válasza #00983040 (#12617) üzenetére


zimi1991
aktív tag

A táp feszültsége kb fél év óta 11.4 voltra esik ami régen 12 volt megvolt ugyan azzal a konfiggal.

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#12619) #00983040 válasza zimi1991 (#12616) üzenetére


#00983040
törölt tag

Jó , oké látom .... neked legalább ott van profilban a konfigod :C sajna sokan ezt nem teszik meg a segítségre szorulók , azaz a kérdezők , ezért nem is nagyon szokásom nézegetni , mert minek .

(#12620) #00983040 válasza zimi1991 (#12618) üzenetére


#00983040
törölt tag

Nos ezen esetben tényleg egy TÁPos szaki kell , mert lehetséges , hogy orvosolható a gondod ! Gondolok itt egy-egy kondenzátor cserére ... legalábbis ahogy olvasom a fórumot , ennek száradása / kiszáradása okoz/nak gondot legtöbbször.

Most már csak egy szaki legyen online és segíteni fog :R

De ezt a részét kiemelném , amit most figyeltem meg ! Remélem így volt használva :F

[ Szerkesztve ]

(#12621) zimi1991 válasza #00983040 (#12620) üzenetére


zimi1991
aktív tag

:R így használtam de ez a négy ágazás az fsp nél kamu :)

A privátokra illik válaszolni!

(#12622) építész válasza zimi1991 (#12618) üzenetére


építész
aktív tag

Garanciális még vagy már nem?
Ha nincs rajta gari, le kéne szedni a fedelét, szemrevételezni, alaposan kiporolni és megint szemrevételezni. Néha a por úgy megül egy ficakban, hogy ott megsül valami. Vagyis a kiporolás előtti állapot is egy info. Aztán ha kiporoltad az is látszik, hogy megpúposodott-e egy kondi. Láthatsz esetleg barnulásokat a nyákon.
A 11,4V az minden ágon jelentkezik, vagy csak egyiken ? Nem mindegy, hogy csak egy kiment sántít, vagy az összes. Vagy esetleg már üresjáraton is ennyi.
Ha teszel fel egy-két képet portalanítás előtt és utáni állapotról lehet, hogy valaki kapásból mondja a tutit.

bye

(#12623) zimi1991 válasza építész (#12622) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Sajnos nincs már gari.
Az összes ágba esik és terhelésnél csak.Nincs látható púpos kondi rajta.

A privátokra illik válaszolni!

(#12624) építész válasza zimi1991 (#12623) üzenetére


építész
aktív tag

Primer köri kondit ki gyártotta? Nem Capxon véletlen?

bye

(#12625) #00983040 válasza zimi1991 (#12621) üzenetére


#00983040
törölt tag

Megtaláltam , akkor meg minek emelik ki tényleg ? Jobb felhajtás miatt
, nagyobb az önreklámozási felület ...
A paraméterekre tekintve láthatjuk, hogy az FSP nem aprózta el a dolgokat, és máris négy 12 voltos ágat prezentált, melyek egyenként 15 ampert tudnak leadni. Az első a CPU-hoz, a második a második PCI Express videokártyához és a CPU-hoz, a harmadik az alaplaphoz és a meghajtókhoz, a negyedik pedig az elsődleges videokártyához van rendelve. A négy ág valójában ugyanabból a forrásból indul, valamint közös a szabályozásuk, így elvileg egynek tekinthető; ha az egyik feszültsége ingadozik, akkor a többié is. Tehát nem mind arany ami fénylik :U

(#12626) zimi1991 válasza építész (#12624) üzenetére


zimi1991
aktív tag

De capxon kondi van benne.

A privátokra illik válaszolni!

(#12627) zimi1991 válasza #00983040 (#12625) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Nálam nem 15 amper van írba rá hanem 18.

A privátokra illik válaszolni!

(#12628) moha21 válasza #00983040 (#12625) üzenetére


moha21
addikt

"A négy ág valójában ugyanabból a forrásból indul, valamint közös a szabályozásuk, így elvileg egynek tekinthető; ha az egyik feszültsége ingadozik, akkor a többié is. "

"Tehát nem mind arany ami fénylik "

Igen csak nem teljesen mindegy, hogy 60 A lesz zárlatos vagy 15. Illetve nem csak zárlatos, hanem például egy csatlakozó kontaktos lesz ott a nagyobb áram veszélyesebb tud lenni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12629) 04ahgy válasza zimi1991 (#12621) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kamu, ne aggódj. Épp olyan, mint mikor a lakás több körös, és mikor pl. a mikró, mosógép lecsapja a kismegszakítót a lakás más részeiben van áram. A többágas az csak a túláramvédelem szempontjából eltérő táp az egyágastól.

A CapXon primer kondi kapacitását és ESR tényezőjét kellene megmérnie szakembernek, otthon nem javaslom. A táp belsejében életveszélyes töltésmennyiség tárolódhat még kikapcsolás után is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12630) andrade válasza zimi1991 (#12618) üzenetére


andrade
senior tag

5% a megengedhető eltérés ami pont 11,4V lefelé pld.

(#12631) agressiv válasza zimi1991 (#12611) üzenetére


agressiv
addikt

Kondenzátor gondjai vannak..

Hát még a borz.....

(#12632) Dr. Romano válasza 04ahgy (#12629) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egy ilyen primerkondi mennyi idő alatt veszti el a töltöttségét, tehát mennyik kell hagyni állni kb., míg nyugodtan hozzá lehet érni?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12633) 04ahgy válasza Dr. Romano (#12632) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon sok mindentől függ. Vannak kisütőellenállásai ugyan, amik 2-3 perc alatt kisütik a 230VAC megszakítását követően, de ha bármi hiba van, vagy szakadt az ellenállás, netán a készenléti kör sem dolgozza ki a töltést belőle bármi hiba következtében, akkor akár hetekig is 100V felett lehet a kondenzátor potenciálja.

Mindig feszültség alatt állónak kell tekinteni, míg műszeresen történt méréssel az ellenkezőjéről meg nem bizonyosodtál, és szükség esetén ki nem sütötted.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12634) építész válasza építész (#12624) üzenetére


építész
aktív tag

Mivel már nem garanciális, vagyis nem fiatal, valamint aktív PFC-s így jókora az esély, hogy elfáradt az a Capxon kondi. Természetesen más hiba is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12635) HookR


HookR
addikt

Lehet, hogy eredendően ebben a topikban kellett volna feltennem a kérdést. AC adapter + paneltáp párosról szeretnék meghajtani egy mini-ITX konfigurációt, ám már az elején elakadtam, nem áll fel a rendszer. A probléma részletes leírása itt található. Mit csinálok rosszul? Nincs valakinek valami használható ötlete, meglátása?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12636) építész válasza andrade (#12630) üzenetére


építész
aktív tag

Igen. de korábban 12 V -ja volt. Tehát valami változott az idő során. A jövőhónapban majd 11,3 V lesz, karácsonyra meg 11 V-ja feltéve, ha beindul.

bye

(#12637) Dr. Romano válasza 04ahgy (#12633) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12638) agressiv válasza HookR (#12635) üzenetére


agressiv
addikt

Gigabyte alaplap mellett semmin sem kell csodálkozni.

építész

Igen. de korábban 12 V -ja volt. Tehát valami változott az idő során. A jövőhónapban majd 11,3 V lesz, karácsonyra meg 11 V-ja feltéve, ha beindul.

Ebből következik, hogy nem a primer puferrel van baj, hanem a szekunderen vannak komoly kondenzátor problémák mégha nem is látszik.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12639) zimi1991 válasza építész (#12636) üzenetére


zimi1991
aktív tag

A puffer kondit kicseréltem a zúgás fenn áll de nem esik a táp nagyott 12,33 ról 12,26 ra esik aidában mért 66 amperes terhelésnél.
Sajnos most egy másik vga van a gépben ami kisseb fogyasztású és így nem udom megállapítani hogy mit változott mert nem mértem le kondi csere előtt :U
Ahogy terhelem a cirippelés el csendesedik

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#12640) 04ahgy válasza agressiv (#12638) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olvasd el Didyman kapacitásproblémák című cikkét. Ott is csökkent a kimenő feszültség a primer puffer miatt. Ez persze nem zárja ki a szekunderköri problémákat sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12641) agressiv válasza 04ahgy (#12640) üzenetére


agressiv
addikt

Igaz, de ha csak a 12V csökken, akkor valami más baj is van, persze egyik sem zárja ki a másikat.

Hát még a borz.....

(#12642) d3kk


d3kk
senior tag

Ez az...

Üdv Fórumtársak!

Egy olyan kérdésem van felétek hogy:

Egy hónapja lett véve egy szgép a családba és a táp feszültségei a PC Alert 4 nevezetű progi szerint 3,7V fesz van a 12+ ágon...

Mindez idle állapotban szólval minden terheltség nélkül.

Ez most tényleg ilyen vészes vagy csak az app nézi el az értékeket?

Remélem hogy jó helyre írtem a kérdésemet :))

[ Szerkesztve ]

(#12643) zimi1991 válasza d3kk (#12642) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Szerintem félre nézi.
Ekkora feszültségen tuti nem menne a gép még csak be sem kapcsolna szerintem.

A privátokra illik válaszolni!

(#12644) d3kk válasza zimi1991 (#12643) üzenetére


d3kk
senior tag

Nagyon köszönöm!!

(#12645) 04ahgy válasza d3kk (#12642) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szoftveres mérés, nem mérés.

(#12641) agressiv: azt nem mondta, hogy a többit is mérte-e.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12646) Tamango


Tamango
csendes tag

Erre valaki :F [link]

:R

(#12647) 04ahgy válasza Tamango (#12604) üzenetére


04ahgy
nagyúr

(#12646) Tamango: Biztosan van kapcsolási rajza, csak kicsi az esélye, hogy te azt megszerezd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12648) Tamango válasza 04ahgy (#12647) üzenetére


Tamango
csendes tag

Tehát interneten beszerezni akkor 0% esélyem van ezek szerint :F

Nagyon sajnálnám ezt a jó kis tápegységet nagyon jó állapotban van,egyszerűen egyik napról a másikra nem indult el :(

Semmiféle égésnyom nem található,nem értem....

(#12649) 04ahgy válasza Tamango (#12648) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyébként egy tápokhoz értő ember megcsinálja neked kapcsolási rajz nélkül is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12650) Tamango válasza 04ahgy (#12649) üzenetére


Tamango
csendes tag

Ha nagyon szépen megkérlek segítesz nekem egy erre szakos embert keresni :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.