Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) mr_ricsi válasza andrade (#12742) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Én idáig úgy tudtam hogy egy ellenállásnak az értéke csökkenhet nőhet és megszakadhat meghibásodásként."
A "megnyúlás" az megnövekedett ellenállást jelent kizárólag, ezért a korábbi hozzászólásod félrevezető.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12752) shouryuken válasza mr_ricsi (#12749) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszönöm, akkor marad az új táp vásárlás, ahogy írtam ez jó lesz tartaléknak.
CHIEFTEC 500W CTG-500-80P szerinted is jó választás?

(#12753) andrade válasza mr_ricsi (#12751) üzenetére


andrade
senior tag

"lecsökkent az ellenállása"

Megint koppanás ezt írtam! Ami a jelenséggel szinkronban van! Az én szóhasználatomban ami nyúlik az gyengül.

(#12754) agressiv


agressiv
addikt

Már megint szavak jelentésről vitatkoztok...

Hát még a borz.....

(#12755) Nincs név válasza mr_ricsi (#12747) üzenetére


Nincs név
tag

Köszönöm, benézek a fórumba :R

(#12756) építész válasza andrade (#12742) üzenetére


építész
aktív tag

Inkább nőni szokott az ellenállás értéke használat során, de ennek kicsi az esélye egy fordulatszám szabályzó esetén. Leginkább a tranzisztor és zéner az ami megsül.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12757) mr_ricsi válasza andrade (#12753) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Megint koppanás ezt írtam!"
A lónak a lába között himbálózó nemi szervét írtad azt!
Ott van a [#12739-ben], hogy "Elképzelhető hogy a termisztor mivel ellenállás megnyúlott ami azt jelenti hogy lecsökkent az ellenállása".

"Az én szóhasználatomban ami nyúlik az gyengül."
Akkor kommunikálj kizárólag magaddal, mert mindenki másnak éppen az ellenkezőjét jelenti.

Egyébként mitől lenne "gyengébb" egy 47ohm/0,25W-os ellenállás egy 1Mohm/0,25W-osnál :F Építsd be őket egy elektroncsöves áramkörbe, és lássuk, melyik bírja tovább!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12758) mr_ricsi válasza shouryuken (#12752) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Önmagában jó választás, de nézd meg, hogy a jelenlegi gépedhez és a jövőbeni terveidhez megfelelő-e a 12V-os ágak teljesítménye, illetve a csatlakozók száma.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12759) Viktor77 válasza andrade (#12753) üzenetére


Viktor77
titán

Megkérnélek, hogy a szakértést hagyd Szakértőinkre, nem véletlenül kapták e rangot.

Illetve, ha szakmai vitát szeretnél folytatni valamiről, akkor fejezd ki magad érthetően, ne másnak kelljen kitalálni mikor mire gondolsz, mi mit jelent nálad.

A tanácsosztást meg végképp hagyd meg a topic témában elismert "lakóira".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12760) shouryuken válasza mr_ricsi (#12758) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszönöm!
Kaptam egy tippet, hogy érdemes lenne megpróbálkoznom egy Artic cooling F12 pro TC hőérzékelős ventilátor beszerésével, ami megfontolandó, mert csak 2 ezer forint a teljes tápcsere magas költségei helyett.
Utánanézek, hogy befér -e. Szerinted tápon belül hova érdemes rakni a hőrzékelőjét, illetve elég lesz -e ez a légszállító teljesítmény? (alsó sor)
Köszi! :R

(#12761) 04ahgy válasza shouryuken (#12760) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, nem érdemes, sőt, kifejezetten veszélyes. Ez házventilátor, még teljes fordulaton is csak töredéke az eredeti ventilátor légszállításának az Arctic légszállítása, a statikus nyomásáról nem is beszélve. Túlmelegedés, mely akár tűzveszélyes helyzetet is teremthet könnyen előfordulhat a beépítését követően.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12762) mr_ricsi válasza shouryuken (#12760) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem ez egy nagyon rossz tipp!
Az eredeti venti egy Yate Loon GP D12SH-12(f), ami 2200 fordulat mellett 88CFM légszállítású. Ehhez mérten az Arctic 51CFM-es légszállítása nevetségesen kevés. (a táblázatodban lévő adat hibás)

A másik probléma, hogy az arctic szabályozási görbéje csak véletlenszerűen egyezhet meg a táp gyári szabályzójáéval. Mivel ez egy házventilátor, már 38°C-nál teljes fordulatszámra kapcsol, ezért a tápodban a bekapcsolás után pár perccel már felpörög, és aztán teljes fordulatszámon megy a kikapcsolásig.

A harmadik, hogy az F12 Pro TC venti 40 mm vastag, ezért nem fér bele a tápba. Inkább talán az F12 TC-ről lenne szó, de ennek a 75CFM-es légszállítása is túl kevés a gyári venti helyett.

Az érzékelőt pedig nyilvánvalóan oda kellene rakni, ahol jelenleg a gyári érzékelő van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12763) tornas válasza 04ahgy (#12761) üzenetére


tornas
őstag

Jól gondolom, hogy a nagyobb motorererű (pl. 0,7 A a 0,1 A helyett azonos fordulatszámon) venti nagyobb statikus nyomást tud kifejteni? Nyilván nem mindegy, hogy azonos fordulatszámon mekkora erővel dolgozik (dolgozhat) a ventillátor.

Vagy meg tudom állítani a kisujjammal is vagy bedarálja az egész karomat. :))

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12764) shouryuken


shouryuken
senior tag

Most próbának beraktam egy noctuát 1200-as fordulaton, starcrafteztem 1 órát, és egyáltalán nem meleg sem a táp, sem a kifújt levegő.

[ Szerkesztve ]

(#12765) 04ahgy válasza tornas (#12763) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Általában ez igaz, az összefüggés azonban nem feltétlenül lineáris. Lapátkialakítástól is függ.

(#12764) shouryuken: a tápos ventik 2200 rpm felett is mennek, szóval a noctua is édeskevés. Az, hogy a táp nem meleg, és a kifújt levegő sem, még nem jelenti azt, hogy egy adott alkatrész körül a kisebb turbulencia miatt nem szűnik meg az őt hűtő légáramlat. Na majd ott fog elpukkanni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12766) tornas válasza 04ahgy (#12765) üzenetére


tornas
őstag

Igen ezt gondoltam is: lapátok száma, alakja, görbülete, hossza, felületi jellegzetességei stb.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12767) mr_ricsi válasza shouryuken (#12764) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Olvasd el a 4. bekezdést: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12768) tornas válasza 04ahgy (#12765) üzenetére


tornas
őstag

Viszont a venti fordulatszámát szabályzó kis panel működését mennyiben befolyásolja a nagyobb statikus nyomású (nagyobb motorerejű) venti beépítése? Legyen mondjuk 10 %-nál nagyobb az eredeti ventilátor motorerejénél, viszont a fordulatszám maradjon ugyanannyi.

Elméletben van korlátja motorerő növelésének (+-10 %), mert a szabályzó terhelhetősége véges.

A légszállítás és a statikus nyomás között van összefüggés? Vagy a nagyobb statikus nyomás csak a keletkező turbulenciákat jobban le tudja győzni, ezáltal nem maradnak hűtetlen szegletek és helyben keringő forró pontok a táp belsejében?

A turbulens levegő (ha jól tudom, alacsonyabb a légnyomás ott) és a szabályosan áramló levegő (itt meg nagyobb a légnyomás) között nyomáskülönbséget lehet mérni. A tanultak szerint. Ebből kifolyólag a nagyobb statikus nyomással meg lehet előzni a turbulens áramlatok kialakulását.

Lehet, hogy a harmadik bekezdést meg is válaszoltam?!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12769) 04ahgy válasza tornas (#12768) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, megválaszoltad a harmadik bekezdést, de itt most épp az a szituáció, hogy a magas áramlási sebesség fenntartásában segít a magasabb statikus nyomás, ami pedig a hűtés szempontjából előnyös örvények létrehozásához elengedhetetlen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12770) tornas válasza 04ahgy (#12769) üzenetére


tornas
őstag

És az első bekezdéssel mi a helyzet?? :U

Viszont az örvényekkel kapcsolatban meg ezt olvastam:[link]

Harmadik bekezdés a linkben. Itt az ellenkezőjét írja, vagyis az örvények drasztikusan befolyásolják a légszállítást negatív irányba, ebből kifolyólag a hűtés hatékonyságát is. Ha jól olvasom...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12771) 04ahgy válasza tornas (#12770) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A panel működését a ventilátor áramfelvétele befolyásolja, de a kérdés túl általános volt ahhoz, hogy konkrét választ lehessen adni. Nagyon egyszerűtől a digitális PWM vezérlésig bármi előfordulhat ott, és eltérően reagálnak az általad felvázoltakra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12772) king.mp


king.mp
aktív tag

Sziasztok.

Kérdezném, hogy az mitől lehet, hogy gépet leállítom, majd 3-5 mp mulva a gép elindul.

Tehát kikapcsolni egyszerűen nem lehet, max a táp hátulján lévő billenőkapcsolóval.

A táp egy 480W-os Tagan.

(#12773) 04ahgy válasza king.mp (#12772) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Okozhatja a táp hibája, az alaplap hibája, vagy a BIOS egy megsérült területe.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12774) king.mp válasza 04ahgy (#12773) üzenetére


king.mp
aktív tag

Az f@sza ...

Köszi.

(#12775) építész válasza king.mp (#12772) üzenetére


építész
aktív tag

A bios setupban is érdemes szétnézni. A legtöbb gépet beindítható a LAN felől is, meg még 5-7 esemény be tudja indítani anélkül, hogy hibás lenne.

Húzd ki a LAn kábelt és állítsd le úgy. Lehet, hogy egy torrent töltögetés visszarántja.

[ Szerkesztve ]

bye

(#12776) 04ahgy válasza építész (#12775) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Anno nekem az Abit RocketBoy AV-8 volt ilyen. Minden ilyen herkentyű enabled volt gyárilag, és csodálkoztam, miért kapcsol be rejtélyes okokból a gép a leállítást követő pár másodpercen belül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12777) king.mp válasza építész (#12775) üzenetére


king.mp
aktív tag

ezt mar probaltam, win es uefi beallitasok rendben vannak, ezert is vagyok tanacstalan.

(#12778) 04ahgy válasza king.mp (#12777) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor a tápot kell másik géppel letesztelni, a gépet meg másik táppal. Az eredmények segítenek a tanácstalanságod csökkentésében.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12779) agressiv válasza king.mp (#12777) üzenetére


agressiv
addikt

A tagan messziről elkerülendő, az tényleg az az ipari hulladék kategória, addig cseréld ki amíg úgy nem jársz, hogy többé már nem lehet elindítani a gépet. Ha az a táp meghal durva fény és hangeffektek közt fogja tenni. :DDD

Hát még a borz.....

(#12780) shouryuken


shouryuken
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, ezekre hallgatva megvettem tegnap a 500W CTG-500-80P és elvetettem a csendes táp ötletét 1200-as ventivel :)
Az új táp, ha nincs load, viszonylag halk, loadnál szépen bekapcsol a turbina itt is, de legalább csak terhelés alatt hangos a régivel ellentétben.

Azért idővel nézek valami jobb légszállítású 12cm-es ventit, amit bedobhatok a régi tápba, mert magával a táppal nincs semmi gond, talán pazarlás lenne kidobni.

Köszi még1x :R

(#12781) mr_ricsi válasza shouryuken (#12780) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Azért idővel nézek valami jobb légszállítású 12cm-es ventit, amit bedobhatok a régi tápba"
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12782) king.mp válasza agressiv (#12779) üzenetére


king.mp
aktív tag

(#12778) 04ahgy:

A lap a ludas, elvileg uj bios megoldja a problémát.

Tagan-t használok már jóideje (több konfig, több táp), de nem tapasztaltam hibát náluk.

(#12783) agressiv válasza king.mp (#12782) üzenetére


agressiv
addikt

Mázlid van. Csak szedd szét és nézz bele, hogy már ránézésre is mekkora egy tákolmány szó szerint. Hűtőborda tetejére utólag felcsavarozott PFC áramkörök és levegőben lőgő tekercsek nem valami bizalomgerjesztőek és ekkor még meg sem néztük a kapcsolást.

Hát még a borz.....

(#12784) 04ahgy válasza agressiv (#12783) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Chieftec HPC420-302DF-ben is a primer borda tetején volt, fejjel lefelé a PFC áramkör. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12785) agressiv válasza 04ahgy (#12784) üzenetére


agressiv
addikt

Nem is a szívem csücske a csíftek, meg a delta sem. Az OEM delta tápok okosabban vannak megoldva olykor.

Amúgy sokmindenben van nyákra szerelt borda, de szerintem szedtél már szét Tagan tápot.. :DD Mintha én csináltam volna. :))

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12786) 04ahgy válasza agressiv (#12785) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bevallok valamit: én sem tartom nagyra a Taganokat, meg szedtem is már szét. Csak egy példának hoztam fel a Sirtecet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12787) tornas válasza 04ahgy (#12784) üzenetére


tornas
őstag

Ebben is:[link]

Olcsón jutottam hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12788) 04ahgy válasza tornas (#12787) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Persze, mert ugyanaz a kapcsolás, mint a Chieftec HPC420-302DF esetén. Sirtec ~ Sirfa ~ High Power

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12789) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kb 4 éves Antec Phantom 500W tápom, ami úgy néz ki sajnos megadta magát.
Ha áram alatt van akkor a gépbe szerelt 3,5" memóriakártyaolvasó ledje világít, ill. bekapcsolást követően a táp kék színű világítása is megy. Egy pillanatra felvillan a bekapcs. gomb, megpördíti a prociventit, aztán se kép-se hang.
Kölcsön táppal gond nélkül megy a gép.

Teljesen passzív tápként használtam, de minimális terheléssel (HD3850, X250 proci, SSD vinyó - 90% net, 10% film) szerintem még 100Wot se nagyon kellett leadnia.

Mi lehet a baja? Hol & kb. mennyiért lehetne javíttatni?

Köszi! :R

(#12790) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy a vga-m egyszer csak megáll, amikor a gép alap állapotban van.
Csak annyit látok hogy nem pörög a hűtője.

Lehetséges ez azért, mert egy hulladék XDL tápom van?
(Ez a táp már tönkretett nekem egy alaplapot, túláramot adott le..)

Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#12791) tornas válasza menjapipaba (#12790) üzenetére


tornas
őstag

Hellóka!

A történtek után, még használni mered ezt a tápot??? Elektronikailag mosléknak minősül ez a PSU. :(

A VGA-val kapcsolatban meg csak annyit, hogy valszeg nincs baja (még eddig). Nyilván alapállapotban energiatakarékossági okokból leáll a ventije. Terhelésre pedig - annak függvényében - újra elindul. Gondolom, nem szó szerint áll le a VGA-d.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12792) tornas válasza x64 (#12789) üzenetére


tornas
őstag

Itt kereshetsz szakit:

[link]

Sokféle baja lehet ilyenkor. Látatlanba nehéz lenne megmondani.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12793) tornas válasza x64 (#12789) üzenetére


tornas
őstag

Jut eszembe... Esetleg a memóriakártya-olvasó nélkül (teljesen távolítsd el a gépedből) próbáld meg a gépedet beindítani az Antec tápoddal. Lehet problémás a kártyaolvasó is Esetleges zárlatja miatt is leállhat a tápod.

Bár... a kölcsi tápoddal meg elindul a PC-d.

Egy próbát esetleg megérhet...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12794) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy van egy Gigabyte Superb 460W táp, és az egyik géppel hiba nélkül működik ,viszont a másik géppel pedig nem indul el csak sötét képernyőt ad indításnál. A 2 géppel nincsen semmi probléma, valami a táppal lehet..

(#12795) agressiv válasza tomy0628 (#12794) üzenetére


agressiv
addikt

Amelyik nem indul, ott valami nincs bedugva. :DDD

Ha a kettő között jelentős teljesítménybeli különbség van, akkor lehet alulszűröttség a rossz kondenzátorok miatt ami csak magas terhelésnél jelentkezik.

Hát még a borz.....

(#12796) tomy0628 válasza agressiv (#12795) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Amelyikkel indul: asus p5kpl am epu,Celeron 440, 2X2 Gb 900mhz gskill ram, integrált videókártya.

Amelyikkel nem: Asrock B75 Pro3-M, I3 2130, 4X2 Gb Corsair 1600Mhz ram, processzorba integrált videókártya.
Pontosabban elindul venti pörög, de fekete képernyő..

És ki lehet próbálva másik táppal azzal meg ment, tehát valami a táppal van..

[ Szerkesztve ]

(#12797) agressiv válasza tomy0628 (#12796) üzenetére


agressiv
addikt

Vagy azzal ment és meg is halt. Kontaktos a ram. Nem valószínű, hogy a táp hibája, de ha az akkor nézd meeg benne a kondenzátorokat. Szemmel látható a tetejükön, ha gond van és szét sem kell szedni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12798) tomy0628 válasza agressiv (#12797) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Rendben, köszönöm, vagy egy új táp lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12799) menjapipaba válasza tornas (#12791) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi a választ, már majdnem 2 éve használom, de már nagyon leakarom cserélni.
Egy 350W FSP elbír egy ilyen konfigot?

C2D E4500 2.2Ghz
2GB DDR2 667Mhz
500GB Sata/16Mb cache
Asus P5L-MX
Nvidia Geforce 9800GT 512MB 256 bit.

Nem hinném hogy energia takarékosságból áll le, mert ha elkezdem mozgatni az egeret, nyomkodni a billentyűzetet semmi nem történik, marad ugyan úgy mozdulatlan a venti és a fekete képernyő..

(#12800) BerlinBoy632


BerlinBoy632
csendes tag

H all!

Valami baja van a tápomnak.Legalább is a szervízesek szerint...KEdden beleb*szott a villám a a telefonkábelbe úgy 20-30 méterre és hazavágott egy csomó mindent a gépben a telefonvezetéken keresztül vmi csoda folytán...

A telefonnak pl. baja nem lett..A router viszont meghalt,pedig ki volt húzva...A modem is megbolondult,de másnap a T-nél csináltak vele vmit és jó lett,tehát túlélte az is.Viszont az alaplap meg meghalt..A tápkábel mellett villog a kicsi piros lámpa,ahelyett,hogy folyamatosan világítana..Ki érti ezt.

Szervízben azt mondták,hogy az alaplap tuti meghalt,a táp meg nem tökéletes, ingadozik a feszültség és jó lenne gariztatni,nehogy hazavágja egyszer a többi alkatrészt,amik remélem nem haltak meg...

Kérdés:Semmi konkrétat nem mondtak,mennyit ingadozik,mennyi a még elfogadhaató meg ilyenek....Úgyhogy gondoltam be kéne szerezni vmit,amivel le tudom mérni.Mi a neve,hogy néz ki,hogy működik?Vmi infó van róla vhol?Addig nem akarom gariztatni,míg nem tudom,h van-e tényleg vmi komoly baja,mert múltkor is 2+ hetet sz*rakodtak a videókártyával,mire végre küldték az újat,meg aztán minek is gariztatnám,ha tul.képp semmi baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.