Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) gyenesmartin válasza #00983040 (#12098) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha kapacitás problémás a kondenzátor akkor úgyse fog akkorát ütni.
De amikor szedtem szét a jó öreg codegent és azt hittem már nincs benne feszültség (1 hete állott), ahogy hozzáértem, majdnem kivertem a mellettem lévő fogát :DDD . Én semmit nem éreztem ebből, de ő igen :D .

(#12102) építész válasza gyenesmartin (#12101) üzenetére


építész
aktív tag

Ezt jó tudni, majd én is jobban figyelek. Valószínűleg a Codegenben kispórolták azt a két apró ellenállást a kondik tövéből, amiknek ki kellett volna sütni a kondikat.
A (terheletlen) kondi szivárgása feszültségtől függ. A névleges feszültségén még szivároghat egy picit, de ha szivárog, akkor sül és csökken a feszültsége, végül beáll egy értéken, ahol már nem szivárog, mondjuk legyen ez a névleges érték 75%-a. Ott még alaposan ráz, no de az 1 mikrós kondi is ráz, ha jó.

bye

(#12103) gyenesmartin válasza építész (#12102) üzenetére


gyenesmartin
őstag

1 mikrós is ráz az tény. Nem tudom ebbe mekkora feszültség lehetett, de 2db 680-as volt. Ellenállások tényleg hiányoztak, csak a szekunder kondenzátorainál volt. Na meg azt hittem, úgyse minőségi 1 hét alatt csak kimerül... Erre meg nem.

(#12104) építész válasza gyenesmartin (#12103) üzenetére


építész
aktív tag

Örülj neki, hogy jó nagy kondikat raktak a Codegenbe. Bizonyára nagy teljesítmény értéket is írtak a dobozára. Az ilyen gagyi tápokat fel szoktam javítani és beteszem a kispórolt alkatrészeket (ha van a nyákon neki hely), aztán mennek, mint a vaddisznó.

bye

(#12105) gyenesmartin válasza építész (#12104) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hogyne! Ment, mint a nyavaja :DD .
3db 50w-os halogén izzót már alig bírt el. Mondjuk csak 200 valahány wattot írtak a 12V-ra. Az 5V-ra 35A-ert, de már 7-nél kifulladt. Próbának rátettem egy 18V-os aksis fúrót. Na az le is égette ;] .

(#12106) építész válasza gyenesmartin (#12105) üzenetére


építész
aktív tag

Lehet, hogyha terhelned kellett volna minkét ágat egyszerre többet tudott volna. Amikor csak a +5V-ot terheled le, a gagyi tápokon megemelkedik a +12V alaposan. Amikor meg a 12V-ot terheled a +5V szalad fel egy kicsit. Egy új példány bizonyára tudott volna akár 350 wattot is adott terhelés kombináció mellett. Maga az ATX szabvány is egy terhelés kombinációs görbét határoz meg a tápokra. Vagyis már szabvány szintjén megvalósul a címke tuning.

bye

(#12107) gyenesmartin válasza építész (#12106) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Bárhogy terheltem le ez nem akart 200-tól többet leadni. :(

(#12108) építész válasza gyenesmartin (#12107) üzenetére


építész
aktív tag

Szerintem rossz példányt fogtál ki, ilyen rosszra tervezni nem lehet.

bye

(#12109) gyenesmartin válasza építész (#12108) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hát de Codegen. Nem egy FSP.

(#12110) tornas válasza gyenesmartin (#12109) üzenetére


tornas
őstag

Valóban nem egy a kettő az biztos. Viszont tápot tesztelni az 5 V és 3,3 V leterhelésével érdemes! Jelen esetben célszerű legalább egy-egy (összességében, feszenként) 0,5 ohm ellenállást rárakni a 5 V-ra (10 A és 50 W a terhelése így) és 3,3 V-ra (6,6 A és 21,78 W a terhelése lesz), és úgy terhelni a 12V-ot! Vegyük figyelembe a vezetékek számát is és, ha lehet, ne egy vezetéket terheljünk! Én így csinálnám...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12111) agressiv válasza tornas (#12110) üzenetére


agressiv
addikt

Az 5V-ra elég 5 amper, normál használat mellett sincs rajta nagyobb terhelés egy mai gépben.

Hát még a borz.....

(#12112) gyenesmartin válasza tornas (#12110) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Már mindegy mert leégett. De vagy 5 vezeték volt összetekerve. De az 5V és a 3.3 nem akart 5-6 amper fölé menni, mert lekapcsolta magát a táp. A 12 se akart többet, mint 15.

(#12113) tornas válasza gyenesmartin (#12112) üzenetére


tornas
őstag

A 12 V-on 15 A az nem is rossz (400 W-os és 350 W-os - nari címkés Codegen-re 16 A-t írnak), viszont a 3,3 V-ra és az 5 V-ra írt 5-6 A nem túl sok. Én inkább kondi fáradásra gyanakszok, mert azért ennél valamivel többet kellene bírnia, min. a 2x-esét az 5-6 A-nek. És még le is égett...ott valami gebasz volt a tápodban. Ha lesz egy másik ilyen tápod, a helyedben újra megpróbálnám. Ami az akkus fúródat illeti, az induláskor hirtelen nagyon nagy áramot vesz, de jobb esetben le kellett volna kapcsolnia, és áramtalanítás után újra működnie kellett volna. Nem pedig leégnie.

Ugyanez történne akkor is, ha autóakksit próbáltál volna tölteni vele. Az akksi (akárcsak az elkók) a kis belső ellenállásuk miatt nagy árammal akarnak feltöltődni nagyon gyorsan. A kapcs.üzemű tápok lekapcsolnak, viszont a trafó + egyenirányító páros meg azt mondja, hogy ennyi A-t kapsz max. és sussz-passz. És ennyivel töltődik, majd egyre kevesebb A-rel töltődik tovább.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12114) tornas válasza agressiv (#12111) üzenetére


tornas
őstag

Valóban, ha a normál körülményeket vesszük alapul, akkor elég az 5 A mindkét feszre (3,3 V és 5 V). De ha a névleges (a címkén szereplő) teljesítményt szeretnénk kihúzni belőle teszteléskor, akkor jóval több A-rel (ami a címkéjén szerepel) is rá lehet terhelni az összes kimenetre is akár! Vagy még többet is, ha nem sajnáljuk!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12115) gyenesmartin válasza tornas (#12113) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen, de ezt a 15-öt is elég nyögvenyelősen adta le. Az 5V és a 3.3 le voltak teljesen terhelve, és a 12V-ból lett vagy 11. Gépbe már ez nem lett volna valami jó.

(#12116) tornas válasza gyenesmartin (#12115) üzenetére


tornas
őstag

Mivel terhelted az 5 V-ot és a 3,3 V-ot? És milyen Codegen volt ez?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12117) gyenesmartin válasza tornas (#12116) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Söntellenállás. Meg próbáltam még 4db 0.47 ohmos ellenálást párhuzamosan kötni és úgy rá. De ettől már lekapcsolt. Úgyis, hogy a 12 V le volt terhelve.
Annyit tudok, hogy egy kapcsoló nélküli és 12centis ventillátorral szerelt változat volt.

(#12118) tornas válasza gyenesmartin (#12117) üzenetére


tornas
őstag

Ha párhuzamosan kötötted, jó hogy nem bírta. A 4x 0,47 ohm eredője kb. 0,11 ohm. Az kb 45,5 A, 5 V-on, és kb. 30 A, 3,3 V-on.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12119) gyenesmartin válasza tornas (#12118) üzenetére


gyenesmartin
őstag

2db-ot sem bírt. Csak kíváncsiságból tettem 4-et.

(#12120) adax01 válasza gyenesmartin (#12101) üzenetére


adax01
tag

Én a múltkor egy 17 es samsung lapmonitornál jártam így hogy a tápjában lévő puffer kondi rajtam sűltki pedig már vagy 2 napja hogy nem ment rajta áram.
És az volt az érdekes hogy egy kicsit púpos volt a lelkem.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12121) építész válasza adax01 (#12120) üzenetére


építész
aktív tag

Nőttek a távolságok benne, így nem nőtt a szivárgása:)

bye

(#12122) építész válasza adax01 (#12120) üzenetére


építész
aktív tag

Van egy lapos (TFT/LCD) LG monitor, aminek nem indul a tápja, illetve nem kapcsolódik be. Még nem bonyolódtam bele, rajzom sincs. Mi szerinted a tipikus hiba egy monitor tápban? Hol érdemes kezdeni, ha vizuálisan rendben van?

bye

(#12123) agressiv válasza tornas (#12113) üzenetére


agressiv
addikt

A codegenekben csak durva rövidzár esetén kapcsol le a túláram védelem, ha egy molex csatlakozót levágsz és rövidre zárod a 12V-ot (egy kábelt), akkor nem adja fel, hanem tolja bele az ampereket amíg bírja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12124) tornas válasza agressiv (#12123) üzenetére


tornas
őstag

Az nem durva rövidzár, ha a 12 V-ot közvetlenül rövidrezárom...???

Bár, a vezeték rövidrezárásánál is van egy x értékű ellenállás, a molexen túl meg lehet sokkal kisebb y értékű ellenállás is. Ez esetben nem biztos, hogy durvának számít a közvetlen (sárga-fekete drót) 12 V-os zárlat.

Na igen... Kis feszeknél a rövidzár, mint fogalom, érdekes dolgokat eredményezhet... De nagyobb feszeknél már eléggé egyértelmű. Pl. 230 V rövidzárja során legyen a rövidzárási pont ellenállása mondjuk 0,5 ohm. Eredmény 460 A! :Y . De még 115 V-nál is 230 A. No komment...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12125) moha21 válasza tornas (#12124) üzenetére


moha21
addikt

"Pl. 230 V rövidzárja során legyen a rövidzárási pont ellenállása mondjuk 0,5 ohm. Eredmény 460 A! "

Ezért van a lakásban biztosíték többek közt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12126) fero02 válasza építész (#12122) üzenetére


fero02
veterán

A kapacitások szoktak elfáradni. Ez a legjellemzőbb. De szeret még az inverter trafó is, ami miatt a beépített védelem nem engedi "felállni" a tápot.

(#12127) #00983040 válasza gyenesmartin (#12101) üzenetére


#00983040
törölt tag

Nah annyira ráértem hogy kiforrasztottam . de semmi kifolyás sem semmi látható bibi :( akkor ennek ellenére betegyem másikat ? vagy van valami más ötlet :F

[link]

[link]

[link]

(#12128) gyenesmartin válasza #00983040 (#12127) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hát tedd bele. Rosszabb nem lesz. Csak polaritás helyesen tedd be.
Nem muszáj kifolynia, hogy elvesszen a kapacitása egy kondinak.

[ Szerkesztve ]

(#12129) #00983040 válasza gyenesmartin (#12128) üzenetére


#00983040
törölt tag

OK kösz , ebben bízom, akkor beforrasztom és próba lesz ma délután , bárcsak jólenne ezzel ... majd jelentkezem :R a történésekkel .
köszi

(#12130) fero02 válasza #00983040 (#12127) üzenetére


fero02
veterán

Általában felülről szokott megpúposodni:

(#12131) tornas válasza fero02 (#12130) üzenetére


tornas
őstag

Előfordul, hogy púposodás nélkül is kiszárad és kapacitás-szegénnyé válik a kondi.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12132) moha21 válasza tornas (#12131) üzenetére


moha21
addikt

Jaja csak méréssel lehet mondani pontos állapotot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12133) fero02 válasza tornas (#12131) üzenetére


fero02
veterán

Ezzel tisztában vagyok és sztem még minimálisan sem próbáltam az ellenkezőjét állítani. :B :U

(#12134) tornas válasza fero02 (#12133) üzenetére


tornas
őstag

Nem feltételeztem ilyet! :U És valóban, csak pontos ESR és kapacitás mérés mondja meg az igazat.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12135) fero02 válasza tornas (#12134) üzenetére


fero02
veterán

Szerencséd! ;] :DDD

Az azért elmondható, hogy amelyik kondi púpos (tehát gázosodott) ott már komoly vannak és mérés nélkül is lehet kukázni.

A többi része viszont igaz: mérni, mérni...

(#12136) agressiv válasza fero02 (#12135) üzenetére


agressiv
addikt

Ha túl könnyű az is gyanús és olykor megrázva kotyog, vagy lötyög a belselye és az is döglődés jele. Valamikor a teteje egyáltalán nem puposodik meg, csak az alján látszik egy picit a púp a gumisapkán, ha egy ilyennek meghúzod kis fogóval a lábát (nem erősen) akkor sziszeg és ereszti ki a gázt. ;]

Azért van még néhány házi trükk is. :DDD

Hát még a borz.....

(#12137) fero02 válasza agressiv (#12136) üzenetére


fero02
veterán

Vagy ez is lötyöghet: :DDD

(#12138) adax01 válasza fero02 (#12137) üzenetére


adax01
tag

No ezt a hamisítványt!
Én már láttam olyan kondit ami alul kezdte kitolni a gumi sapkát, vagy pedig semmi külsérelmi nyom csak egyszerűen kiszáradt.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12139) adax01 válasza fero02 (#12130) üzenetére


adax01
tag

Én már láttam olyant is főleg primer oldali kondenzátor nál hogy az oldala dudorodott.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12140) adax01 válasza #00983040 (#12127) üzenetére


adax01
tag

De szép ennek a nyáknak az smt,smd beültetése!

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12141) építész válasza fero02 (#12137) üzenetére


építész
aktív tag

De durva! Gondolom nem te barkácsoltad, hanem a kínaiak produkálták.

bye

(#12142) Lompos48 válasza adax01 (#12140) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az SMT kicsoda? :F

(#12143) agressiv válasza fero02 (#12137) üzenetére


agressiv
addikt

De legalább frankó rubycon kondi van benne. :DDD

Hát még a borz.....

(#12144) adax01 válasza építész (#12141) üzenetére


adax01
tag

Hát a kínaiak tudnak alkotni.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12145) építész válasza adax01 (#12139) üzenetére


építész
aktív tag

Én is találkoztam olyannal, ami oldalt, de lent dudorodott. Viszont kimeneti szűrőkondi volt. Alul gumi kidudorodás azért sűrűbb.
Azért sokat mond a kondiról az is ha melegszik. Van olyan, hogy még messze van a púposodástól, de már alig lehet megfogni. Azokat sem árt cserélni.

Egy Samsung TV tápban a vezérlő IC lábán, ahol a tápfeszt mérte találkoztam egy kondival, ami úgy volt rossz, hogy ki se tudtam mérni. Viszont a helyén meg szivárgott, így az összes fesz jól megugrott a TV-ben.

bye

(#12146) adax01 válasza építész (#12145) üzenetére


adax01
tag

Meg nézted azt a kondit az Lg monitorban amit írtam neked a pü ben?
Ja meg azt az 5 vagy 6 lábú ic-t is nézzed meg ami fel van csavarozva az egy hűtőbordára, pontos típusát most nem tudom neked meg mondani.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12147) fero02 válasza építész (#12141) üzenetére


fero02
veterán

Nem, egy másik fórumról linkeltem át a képet. :K

(#12148) adax01 válasza fero02 (#12147) üzenetére


adax01
tag

Én tudom hogy honnan.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#12149) #00983040 válasza adax01 (#12140) üzenetére


#00983040
törölt tag

Szia !

:D ha lehet ne kinaiul károkodj :DD foggalmam sincs miről beszélsz , de tuti igazad van :C

Max kirrasztom és beforrasztom ami tudok és ennyi az én tudásom ilyen téren :U

(#12150) építész válasza Lompos48 (#12142) üzenetére


építész
aktív tag

SMT = Surface Mounting Technology vagyis nem az alkatrész, hanem a gyártási módszer rövidítése.

bye

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.