Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) 04ahgy válasza Jam. (#12700) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mi a konfig pontosan?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12702) agressiv válasza Jam. (#12700) üzenetére


agressiv
addikt

Biztos, hogy a táp ciripel, nem az lehet, hogy az alaplap?

Hát még a borz.....

(#12703) andrade válasza qwertly (#12697) üzenetére


andrade
senior tag

Persze terhelést tegyél rá ventillátort vagy HDD-t

(#12704) agressiv válasza andrade (#12703) üzenetére


agressiv
addikt

Az nem terhelés...

Hát még a borz.....

(#12705) andrade válasza agressiv (#12704) üzenetére


andrade
senior tag

Hol van az leírva hogy bármelyik táp csak 200 wattos terheléssel indul el?

(#12706) 04ahgy válasza agressiv (#12702) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is épp ezért kérdezgettem a konfigot és a konfig cserét. A mostani energiatakarékos Sandy-k, Ivy-k ciripelnek a legtöbbet, meg a VGA-k. Alulszűrt fos PWM-ekkel szerelik őket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12707) agressiv válasza andrade (#12705) üzenetére


agressiv
addikt

Elindul a legtöbb terhelés nélkül is és az a fél amper nem terhelés a ventilátor 100mA-e meg főleg.

Miért erőlködsz még mindíg itt? :W

Hát még a borz.....

(#12708) andrade válasza agressiv (#12707) üzenetére


andrade
senior tag

Téged mi jogosít fel hogy bárrmibe beleköss amit én leírok?

(#12709) agressiv válasza andrade (#12708) üzenetére


agressiv
addikt

Az, hogy folyamat öntöd ide a baromságot és a kutya se kiváncsi rá.

Fogalmad sincs az egész témáról, találomra írsz valamit amikor valaki kérdez és még véletlenül sem találsz bele és, ha valaki megjegyzi, hogy ökörséget beszéltél, akkor elkezdesz vitatkozni.

Ez ide nem kell.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12710) andrade válasza agressiv (#12709) üzenetére


andrade
senior tag

AZ NEKED BAROMSÁG HOGY TERHELNI KELL A TÁPOT PRÓBÁNÁL?

(#12711) 04ahgy válasza andrade (#12710) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az magában nem baromság, hogy terhelni kell. De az már az, hogy erre a célra te ventilátort javasoltál.

Tudod, a vicc, mikor az ámokfutót bemondják a rádióban, hogy szembe megy az autópályán a forgalommal. Erre az ezt hallgató ember felkiált, hogy nem egy, mindegyik!

Lehet, hogy nem a kívülállókkal van itt most baj, ezen nem gondolkoztál még?

HGyu

Szerk.: Nem vagy abban a pozícióban és hozzáértési színvonalon ezen a fórumon, hogy nagybetűsen kikérd magadnak a jogos kritikát. Szóval csendesedj, ne ordibálj, és gondolkozz el magadon.

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12712) mr_ricsi válasza tornas (#12695) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nincs itt ellentmondásban ezzel a hsz.-el az előző hozzászólásod?"
Nincs. Ott az eredeti probléma szerint gépinduláskor a win nem ismeri fel az USB-s egeret, ki kell húzni és újra visszadugni.
Nem arról van szó, hogy az eredeti 1000uF-os púpos lenne, hanem a szakértő kondikapacitás növeléssel gondolja megoldani a problémát. Ha az eredeti kondi egyébként jó, akkor felesleges cserélni, mert az a tápág úgyis csak a gyárilag megengedett áramerősség ötödével-negyedével van leterhelve. Ehhez a gyári kondikapacitás még akkor is elég, ha egyébként alul van méretezve.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12713) mr_ricsi válasza andrade (#12708) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat bízta meg, hogy minden erejével harcoljon az áltudományok terjesztői ellen. Márpedig ahol te állsz, onnan már csak egy lépés a Telejósda. Csak még az nem derült ki egyértelműen, hogy előre egy lépés, vagy hátra...
:(

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12714) agressiv válasza andrade (#12710) üzenetére


agressiv
addikt

Látod éppen ez a baj. :W

Nem azt mondtam, hogy nem kell terhelés, hanem éppen arra próbáltam kilyukadni, hogy amit te javasoltál, az nem terhelés, az kevés, az semmi.

De nem érted meg, nem fogod fel, nem tudod értelmezni sem a leírtakat, mert buta vagy b+. :O

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12715) tornas válasza andrade (#12710) üzenetére


tornas
őstag

Nem akarok én már ebbe a vitába bele folyni, de ha jól tudom, ez is egy kiemelt témájú topik! Tehát nem a hantaboy-oknak van fenn tartva.

Ez a kocsmai, jellemtelen stílus, amit itt te képviselsz, ezen a fórumon (meg egyéb más fórumokon is) nem megengedett, sőt TILOS! Én is szeretem a sört, a bort, meg a páleszt is (bár inkább alkalmi ivó vagyok), de ha lehet akkor elkerülöm, hogy tintásan fó-RUM-ozzak :DD . És itt obégassak, mint a veszett alkoholista. Messziről megismerem a best of alkesz-eket. Itt az ideje egy kicsit nyugira térni! Ha nem állítod le magad, akkor téged fognak leállítani, nyilván már nem először! Lehet választani!

A jó modort pedig ingyen adják...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12716) andrade válasza tornas (#12715) üzenetére


andrade
senior tag

Utoljára ilyen össztűzet akkor láttam mikor az oroszok 30-40 katyusával nyitottak. :D
Be3,14álok! :D

(#12717) andrade válasza tornas (#12715) üzenetére


andrade
senior tag

"Persze terhelést tegyél rá ventillátort vagy HDD-t"

Ez tényleg egy borzalmas kultúrálatlan hozzászólás! És szakmailag meg minősíthetetlen! Hogy írhat valaki ilyet hogy a tápot beépítés nélkül indítva terhelni kell? Ember az ilyen?

(#12718) építész válasza giigz (#12675) üzenetére


építész
aktív tag

Az LC power 420 az nem 420 Wattos ám. Nézd meg jobban a cimkét, hogy ott van-e a "W" . Szerintem nincs.
Szorozd be az áramokat a feszültségekkel és úgy se jön ki legfeljebb 300 watt körüli teljesítmény. Valószínűleg adatlapilag se kell vinnie a videó kártyádat.

Persze ezen felül még egyéb hibái is vannak bőven.

bye

(#12719) mr_ricsi válasza andrade (#12717) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hogy írhat valaki ilyet hogy a tápot beépítés nélkül indítva terhelni kell?"
Te tényleg hülye vagy, b@z+! Eddig már háromszor írták le, hogy a ventilátor kevés terhelésnek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12720) agressiv válasza andrade (#12717) üzenetére


agressiv
addikt

Ó jesszusom még mindíg nem érted, hoyg az a terhelés kevés mintha ott sem lenne áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Isteneeeem. áhh hagyjuk. :O :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12721) andrade válasza mr_ricsi (#12719) üzenetére


andrade
senior tag

A tápban már van egy ventillátor ami terhelés egy másik 0,3A-es meg HDD-t említettem az már terhelés

És azt rajtam kívül senki nem mondta a kérdezőnek hogy terhelje a tápot ha indítani akarja.

[ Szerkesztve ]

(#12722) moha21 válasza andrade (#12721) üzenetére


moha21
addikt

wow a 2 venti csúcsban fogyaszt 7 wattot a Hdd meg még 5-öt ( felpörgésnél többet vesz fel balbal ). Ez úgy 12 watt, valóban érdemes így nézegetni egy 3-4-500 wattos psu-t.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12723) agressiv válasza andrade (#12721) üzenetére


agressiv
addikt

Az nagy lóf@sz, nem terhelés. Éppen egy órája aksztottam rá egy 250-es FSP tápra (HEN :DDD ) 5V-ra 2.5A-t 12V-ra 6A-t és bírta. Beraktam a gépembe és windows betöltés közben újraindult, majd egyre gyakrabban, szóval még az is kevés volt.

És azt rajtam kívül senki nem mondta a kérdezőnek hogy terhelje a tápot ha indítani akarja.

Azért nem mondtam én legalábbis, mert a te marhaságaiddal voltam elfoglalva és ha azt mondom neki, hogy tegyen rá 2Ohm terhelést nagy teljesítményű ellenállásokból szerinted tudná, hogy mi a francról beszélek? Gondolod, hogy csak úgy előrántaná a farzsebéből az ellenállásokat?

Feltételezem mindjárt mondod, hogy autóizó biztos van háznál, mert gyakran elsütik ezt a poént is csak az a gáz, hogy hideg állapotban erősen rövidzárat mutat egy izzó és egy táp nem tudja felizzítani, mert lekapcsol a túláram miatt, tehát az sem működik.

Ez nem az a szakma amit a sufniból kikukázott felszereléssel lehet űzni. Megfelelő felszerelés nélkül senki sem fogja tudni otthon a tápját korrekt módon tesztelni, pláne nem javítani.

Amit te akarsz mindíg, az a hobbielektronika, de az egymásik fórum és ott jobb helyed lenne.

Hát még a borz.....

(#12724) mr_ricsi válasza andrade (#12721) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"És azt rajtam kívül senki nem mondta a kérdezőnek hogy terhelje a tápot ha indítani akarja."
Mert a táp vagy igényli a minimális terhelést, vagy nem. És ez csak akkor derül ki, amikor kipróbálja.

"A tápban már van egy ventillátor ami terhelés egy másik 0,3A-es meg HDD-t említettem az már terhelés"
Hazudsz, ugyanis nem ventit és HDD-t írtál, hanem ventit vagy HDD-t.

Hidegen indítva a belső venti 4,5-5V-ot kap, és fogyaszt úgy 50mA-t. És a belső venti fogyasztása eleve nem számít bele a minimálterhelésbe.
Ami egyébként az ATX szabványban is benne van:

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12725) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nem gondoltam volna,hogy a kérdésem ekkora vitát kavar,mert már nagyon régen olvastam a loguotban,hogy valaki így elellenőrizte le a tápot hogy működik-e.Egyik ismerősöm kért meg,hogy mint Mekk Elek nézek már rá a 12-13 éves gépére :Y.Az unoka barkácsolgatta neki és mivel nem ért rá és már unta is hagyta a fenébe.Mivel a nyugdíjas és nem is volt ideje a gépel foglalkozni így ott állt 5 hónapig részben szétszedve és ótvar koszosan egy olyan plusz táppal amelyet a unokája kukázott ki valahonnan mert az"új táp is csupa kosz volt" A pc gondja meg az volt hol egyszer elindult utána meg nem,végén már egyáltalán nem ment így én is a tápot néztem meg evvel a drótos módszerrel a régi táp fel sem pörgött a ventilátorja de a csere tápnak az szépen felpörgött.Így avval összeraktam nyomogattam a bekapcsológombot lehúztam a perifériákat közte a flopi meghajtót :D is egyszer elindult de utána már meg sem nyikkan.Így megmondtam neki,hogy dobja ki a fenébe mert pénzt nem kap érte és ha kell neki egy olcsó gép akkor vegyen egy gazdaságos notit minél több gari idővel.

(#12726) építész válasza mr_ricsi (#12724) üzenetére


építész
aktív tag

Csak lesem az indulatos írásokat és valahogy nem értem a vita műszaki okát, csak a személyeskedést látom. Bevallom én még nem találkoztam olyan jó tápegységgel, ami ne indult volna be bárminemű plusz terhelés nélkül (kivétel, amikor aksit tettem az 5 V-os kimenetre, de az egy spéci eset eset).

bye

(#12727) agressiv válasza qwertly (#12725) üzenetére


agressiv
addikt

olcsó gép akkor vegyen egy gazdaságos notit minél több gari idővel.

Na ne szórakozz velem, hogy a noti gazdaságos. :DD

Ha nyugdíjas akkor össze kell neki dobni egy régi pöntiumot azzal tud netezni, ha unkoának kell és nincs rá keret, akkor is, de notit ne az nem arra való, hogy otthon használják.

építész

Beindulnak terhelés nélkül, de terhelve már nem biztos és terhelés nélkül kiideríteni azt, hogy terhelve működik e elég nehéz. A szakmai része az volt, hogy a csávó egy venitlátort javasolt terhelésnek, vagy vinyót ami kb. olyan mint egy autót leállítva bejáratni és ezt nem volt képes felfogni.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12728) Jam. válasza 04ahgy (#12701) üzenetére


Jam.
aktív tag

Bocsánat, kicsit sokára:
ASRock Extreme3 Gen3
i5 2500k
2x4GB Corsair XMS3
Gigabyte GTX460SE 1GB
1 optikai meghajtó és 1 HDD

szerk.:
minden alapon, semmi tuning!

[ Szerkesztve ]

(#12729) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Kérlek titeket segítsetek nekem. Egy hónapja észrevettem egy magas frekvenciás sípolást a tápomban (Corsair CX 500 V2). Eddig is kikapcsolt állapotban sípolt új korától fogva "talán itt már alapból nem jó", de komolyabb jelenséget nem tapasztaltam. Most kb 1 éves a táp és üzem alatt mivel felső tápos házam lett jobban hallom. Ami viszont már elfogadhatatlan jelenség lett, hogy terhelés alatt (játékok) egy igen magas fülesen át is hallható sípolás jön elő ami furcsa módon nem minden játéknál jön ki és van amelyiknél csak betöltő képernyő, főmenü vagy éppen ESC-et nyomva tehát pause állapotban kezdi el generálni ezt a jelenséget. Nagyon zavaró! Azonnal elvittem gariztatni kérdés nélkül ment is vissza importőrnek.

Egy Socket 775 konfignál kezdte ez el csinálni kb 1 hónapja , pár hete. Addig tökéletes volt minden, azóta új rendszert építettem össze , de ezt a tápot nem merem használni vele.
Egyértelműen lokalizálható volt, hogy a táp belsejéből jött a hang.

Kérdezném: Mi okozhatja ezt egy év után pláne egy Corsair tápnál? Mire érdemes figyelnem az új táp esetében? (pl 80plus ,Bronze jelzések)?! Cooler Master GX Lite 600 vagy Cooler Master GX 550 a jelöltem. Egyik durván 15 másik 24.

Nagyon köszönöm előre is a hasznos infokat!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12730) agressiv válasza HartgeH3-2.8 (#12729) üzenetére


agressiv
addikt

Ne korzer, meg kúler mászter tápokat vegyél, hanem valami igazi táp gyártó termékeit válaszd és nem lesz ilyen probléma.

Ha táp, akkor csakis FSP jöhet szóba nálam. :DDD

Amit nem értek.

Egy Socket 775 konfignál kezdte ez el csinálni kb 1 hónapja , pár hete. Addig tökéletes volt minden, azóta új rendszert építettem össze , de ezt a tápot nem merem használni vele.

Most akkor le lett gariztatva és van másik, vagy most mivan?

De amúgy, ha a menükben sípol, az inkább a VGA szar PWM-je szokott lenni..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12731) HartgeH3-2.8 válasza agressiv (#12730) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Pontosítok :)

Nincs még másik, az előző gépemnél kezdett el szarakodni a táp és mivel úgy is új gépet rakok össze elvittem gariztatni a tápot addig is. Ismerősnek elmeséltem a jelenséget, ő 3 éve használja ezzel a sípolással a gépét (ugyan ezzel a típussal) hiba nélkül. Én ezt nem mertem vállalni mert az ott nem véletlenül generálja ezt a jelenséget. A másik gépem esetében minden egyéb alkatrész tökéletes volt, és egyértelműen a táp belsejéből jött ki ez a magas frekvenciás hang.

Tehát akkor FPS? Azon belül?
600W ig elmehetek biztos ami biztos?

Szerk: Árban mindenképpen "erős" az FSP ahogy nézem..

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12732) agressiv válasza HartgeH3-2.8 (#12731) üzenetére


agressiv
addikt

A sípolás adódhat meglazult tekercsből, ami, ha nem okoz menetzárlatot nem befolyásolja a működését, csak hangos.

Nem véletlenül erős árban az FSP, de talán nem is kell FSP-ből olyan nagy teljesítményű.

Hát még a borz.....

(#12733) tornas válasza agressiv (#12732) üzenetére


tornas
őstag

Viszont a meglazult tekercs impregnálása a magas frekis rezgésektől idővel mindenképpen erodálódik és előállhat a menetzárlat jelensége. Végül is elsőre nem lesz menetzárlat, de csak idő kérdése, hogy előálljon, ha tartósan így használjuk.

Magam is az FSP-t pártolom legjobban főleg árban. De igazi Rolls-Royce-ok azok a Seasonic és az Enermax tápok. De kivagyok békülve még némely CWT belsős tápokkal is (ADATA HM 650W, TT TPX755M, Sharkoon WPM).

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12734) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Egy Spire Powercube 210-es házam van, benne a saját 300W-os tápjával, aminek a ventillátora megadta magát = nem forog. Lenne pár kérdésem:
- merjem-e tovább használni? (konfig: Asrock E350M1, 1HDD, 1ODD, szóval kis fogyasztású cucc)
- ha nem javasolt, akkor hol tudnék (lehetőleg olcsón) belevaló tápot venni (mely típusok belevalók?), 120-150W nagyon elég lenne
- amúgy a villanyszámlának mindegy, hogy 300W-os vagy 150W-os táppal hajtom ugyanazt a konfigot, vagy a 300W-ossal többet is fogyaszt?
Köszönöm előre is!

(#12735) tornas válasza st6969 (#12734) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Első kérdésedre a válasz: ne használd beállt ventivel! Még javítani sem feltétlen érdemes, mert nem egy minőségi táp.

Második kérdésedre itt egy tápajánlós topic:
http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/friss.html

A harmadik kérdésedre a válasz:
A PC-d, hacsak nem változtatod meg a hardverelemeit, legtöbbször ugyanabban a teljesítmény-tartományban fogja terhelni a tápokat. Viszont a tápok hatásfoka is számít, annak függvényében, hogy x W névleges terhelés y %-ánál hány százalékos a hatásfoka. Pl. 300 W-os tápnak 100 W-os terhelésnél hány százalékos a hatásfoka. Általában véve csak minimális eltérés van egy adott PC fogyasztásában abban az esetben, ha csak a tápot cseréljük. Akár kisebbre, akár nagyobbra. Pl. 300 W-osat 150 W-ra és fordítva. Feltételezem, hogy a géped nem vesz ki a tápodból kb. 100 W-nál többet, így nyugodtan cserélheted kisebbre is. Ha találsz ilyet...

Azt vedd figyelembe, hogy a PC házadba SFX (nem ATX) táp kell! Neccesebb (drágább) megszerezni.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12736) 04ahgy válasza Jam. (#12728) üzenetére


04ahgy
nagyúr

BIOS-ban kapcsold ki a következőket: EIST, Turbo Boost, C1E, és minden ilyesmit, ami energiagazdálkodási opció. Figyeld, csökken-e a sípolás. Valószínűleg fog.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12737) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok egy FSP Saga II 500 -as táp van a gépemben (ez nagyjából 3 éve lehet meg) most pedig lassan egy éve átpakoltam egy új konfigba. (i5 2500k, Asrock P67 Pro3, GTX 560 Ti, 8GB Corsair@1600Mhz)

És ezzel teljesen meg is volt elégedve viszont az utóbbi időben hihetetlen zajos tud lenni, (szétszedve csak egyszer volt, tápban nem szívesen nyúlkálok). Ezen kívül amikor átviszem máshova (tehát kihúzok mindent és újraösszedugom) akkor 5-10 percen keresztül nem hajlandó elindulni, nem vesz fel áramot, semmi életjelet nem ad. Mostanában pedig a hibernált állapotból nem tudja magát visszahozni, a táp elindul de mintha a többi cuccnak nem adná tovább, hogy kelni kell.

Mi lehet a probléma? Vigyem szervizbe, vagy inkább már csak cseréljem le?

Előre is köszi a válaszokat.

(#12738) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Rájöttem, hogy a PC-m-ből jövő zaj 90%-át a táp okozza.
Nem emlékszem, hogy mindig ilyen hangos volt -e, de most kellőképpen idegesít.
Terheléstől függetlenül mintha mindig 100%-on pörögne.
GPS-450AA-101A típusú tápom van.

Ellenőrízhető valahogy a szenzor működése? (ha egyáltalán van ilyen, csak a prociventiből indulok ki, hogy az is terhelés esetén növeli a fordulatszámot)
Érdemes esetleg moddoláson gondolkodni, vagy inkább vegyek egy új, modernebb, csendesebb tápot?
(ez meg jó lesz backupnak)

Köszönöm!
:R

(#12739) andrade válasza shouryuken (#12738) üzenetére


andrade
senior tag

A zajt nem a ventillátor okozza?Annál a legtöbb esetben hőmérsékletérzékelő,(termisztor) van hisz adott hogy a teljesítmény növekedésével jellemzően a hőmérséklet növekszik elsősorban mert ha nem így volna nem lenne mit hűteni!Elképzelhető hogy a termisztor mivel ellenállás megnyúlott ami azt jelenti hogy lecsökkent az ellenállása ezért átengedi a 12V-ot nem szabályoz.Itt meg kellene állapítani nem erős melegedés van e, a kifújt levegőt kell érzékelni az már valamit jelent. Ha termisztor van annak a szobahőmérsékleti ellenállását megmérve lehet tudni nem nyúlott e, de ez már alapszintű tudást feltételez elektronikában.
Egy Chieftec CTG 450-et ajánlhatok vételre ez jelenleg jó táp az A80-as sorozatból

(#12740) Lompos48 válasza andrade (#12739) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Elképzelhető hogy a termisztor mivel ellenállás megnyúlott ami azt jelenti hogy lecsökkent az ellenállása ezért átengedi a 12V-ot nem szabályoz.

Ez a mondat erősen mellément, fogalmazásban és értelmezésben egyaránt. Ha egy ellenállás megnyúlik, akkor nő az értéke. Termisztor esetén ez lehűlést jelentene/mutatna. Egy ellenállás soha nem a 12V-ot engedi át, hanem egy áramot, amit a 12V "gerjeszt" benne, Ohm törvényére hallgatva.

...ez már alapszintű tudást feltételez elektronikában.

Amiket te írtál, azok nem feltételezik. :( Hagyd tanulni a tanulnivágyókat!

(#12741) Diarmand


Diarmand
senior tag

Sziasztok!

A gépembe vettem egy jobb videókártyát és mióta beraktam, azóta folyamatosan leáll használat (játék) közben. Feltételezem, hogy a táp lehet a gond, de jó lenne ha ebben ti is megerősítenétek. Egyúttal a segítségeteket is szeretném kérni, hogy ajánljatok egy ehhez a konfighoz megfelelő tápot, ami nem kerül több tízezerbe.

ECS MCP61M-M3 alapap
AMD M3 QUAD CORE x4 4x3Ghz
4 GB 1333 mhz kingstone memória
Gigabyte Geforce GTX 550Ti 1 gb
A táp valami noname lesz, nem tudom pontosan - lehet ez a baj

Elég hülye vagyok a pckhez úgy minden téren, így ne röhögjetek ki ha megkérdezem :) , hogy a vidikártyán lévő minden csatlakozóhoz kell kötni valamit? Két táphoz való dugó van, de csak az egyiket dugtam be bár így is működik.
Több kérdés, de hagy ne írjam három különböző helyre :)

[ Szerkesztve ]

(#12742) andrade válasza Lompos48 (#12740) üzenetére


andrade
senior tag

Itt van egy termisztoros szabályzó panel a TH szobahőmérsékleti ellenállása mérve 11kOhm ha meghibásodik és jóval kisebb lesz az ellenállása akkor a venti fordulatszáma sokkal kisebb melegedéskor éri el a maximumot.Nagyon jól tudom hogy áramot enged át amit a feszültség hajt át csak leegyszerűsítettem
Én idáig úgy tudtam hogy egy ellenállásnak az értéke csökkenhet nőhet és megszakadhat meghibásodásként.

(#12743) andrade válasza Diarmand (#12741) üzenetére


andrade
senior tag

Eléggé adott a táp gyengesége Vegyél egy Chieftec CTG-t 450-500-ast

(#12744) shouryuken


shouryuken
senior tag

Köszönöm a válaszaitokat!
• Természetesen a táp ventilátorára gondoltam, nem a tápra :)
• Egyáltalán nem meleg a levegő amit kifúj, ezért is gyanítom, hogy az érzékelő hibás

Ha már vásárlásra adom a fejem, lehet, hogy 500w-ost vennék, ha esetleg később szükség lenne nagyobb teljesítményre. Gondolom akkor a Chieftec CTG-500-80P az én "emberem"?

[ Szerkesztve ]

(#12745) moha21 válasza andrade (#12739) üzenetére


moha21
addikt

Nem csak a termisztor kellene nézegetni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12746) mr_ricsi válasza Diarmand (#12741) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a vidikártyán lévő minden csatlakozóhoz kell kötni valamit? Két táphoz való dugó van, de csak az egyiket dugtam be bár így is működik."
A kártyádon elvileg csak egy db 6 érintkezős tápcsati kellene hogy legyen. Ha kettő van rajta, akkor mindegyikhez csatlakoztatni kell.

"A táp valami noname lesz"
Ha valóban noname. akkor mihamarabb le kellene cserélni.

Andrade troll hozzászólása most is hozza a szokásos formáját, azaz beépített csapdát tartalmaz a számodra. A CTG450-en csak 1 db PCIe csatlakozó van, miközben írtad, hogy a kártyádhoz kettő kell. Ha átalakítóval próbálod ezt megoldani, akkor 1 vagy 2 molexet fel kell áldozni, és kérdés, hogy a szabadon maradó 2 vagy 1 elég lesz-e a többi hardveredhez.
Ezért én inkább a CTG500-ast javasolnám.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12747) mr_ricsi válasza Nincs név (#12737) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi lehet a probléma?"
Elvileg csak néhány kondit kell kicserélni.

"Vigyem szervizbe, vagy inkább már csak cseréljem le?"
Szervizbe ne vidd, mert az kicsit drága lenne. Inkább itt keress egy szakembert, aki megjavítja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12748) andrade válasza mr_ricsi (#12746) üzenetére


andrade
senior tag

" Vegyél egy Chieftec CTG-t 450-500-ast"

Nem zavar hogy ezt írtam? A 450 meg az 500 mit gondolsz mi?

(#12749) mr_ricsi válasza shouryuken (#12738) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ellenőrízhető valahogy a szenzor működése? (ha egyáltalán van ilyen"
Van ilyen, de te nem tudod ellenőrizni a működését. (Vagyis szétszedett és áram alatt lévő tápban kellene méricskélni, amit az áramütés veszély miatt nem javaslok a számodra)

"Érdemes esetleg moddoláson gondolkodni"
Ha arra gondolsz, hogy kiviszed a venti drótjait, és kívülről szabályozod a forgását: ezt határozottan nem javaslom.
Ha arra gondolsz, hogy a ventit 3 vezetékesre cseréled, és a forgásjel drótját kihozod a tápból, és az alaplapra dugod, amivel menet közben mérni tudod a venti fordulatszámát: ez jó ötlet lehet. (Arra figyelj, hogy az új venti a jelenlegihez hasonló paraméterekkel rendelkezzen, mert különben a táp károsodhat.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12750) mr_ricsi válasza andrade (#12748) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A 450 meg az 500 mit gondolsz mi?"
Esetedben valami személyiségzavar. De úgy egyébként természetes egész számok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.