Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) marcusa válasza priti (#12350) üzenetére


marcusa
addikt

Annyit pontosítanék ezen, hogy nem az általad linkelt van, hanem ez:
http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1172&ID=1540

Tehát nem moduláris, de harisnyázottak a kábelei :DDD

[ Szerkesztve ]

:-)

(#12352) #00983040


#00983040
törölt tag

Elég furcsa adatlap ezé is :F :(( miért van fura érzésem ...

(#12353) marcusa válasza #00983040 (#12352) üzenetére


marcusa
addikt

Hát, mindegy, most már vettem egy FSP Hexa tápot, ezt ajánlották a konfigomhoz a tápos topic-ban. Ezzel eddig hibamentes :)
A TT tápból van valami amit pénzzé lehet tenni?

:-)

(#12354) andrade válasza #00983040 (#12352) üzenetére


andrade
senior tag

550W-nál 15A ág egy közepes videokártyához se elég.Nekem a 450W-os Chieftec 20A-es ággal rendelkezik és ott se lehet ugrálni!

(#12355) tornas válasza andrade (#12354) üzenetére


tornas
őstag

Nem mai a cikk, de benne van nagyjából, hogy mire is elég az a kb.15 A.

[link]

Ráadás:

[link]

Nem árt figyelembe venni az újonnan megjelenő (és a közeljövőben megjelenő) hardverek csökkenő fogyasztási igényeit is!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12356) 04ahgy válasza andrade (#12354) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem mondod, hogy visszajöttél okosakat írni? 15A 12V-on bizony 180W. HD5870-nek, HD6950-nek, HD7870-nek elegendő. Szvsz. egyik VGA sem meríti ki a "közepes sem" kategóriát. És akkor még TDP-ket számoltam, játék alatt nem fogyaszt a TDP értéket megközelítően.

(#12352) _PicuR_: Az adatlap nem furcsa, csak nem a szokásos kinézetű. Maga az adatlap formailag teljesen korrekt. A furcsa érzésed attól lehet, hogy adatlap szerint produkál a 3,3V és 5V kimeneteken 100mV-ig terjedő zajt a táp, de az ATX szabvány ezeken csak 50mV-ot enged meg. :D Andrade fórumtárs kuruzslással egyenértékű "megmondásait" pedig ajánlott óvatosan kezelni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12357) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok adott 1 chiftech 620W-tos táp már évek óta nyüstölöm.
De pár hónapja át tértem 1366-tra és valami nem okés,a tápra gyanakszom mert nagy terhelésnél pl az intel burn test alatt fagyogat 1 picit a gép.
Néztem multiméterrel a 12V-tos ágat és terhelés nélkül üresjáratban 11,92-90V terhelés alatt 11,88-87V-ra le esik a feszültség ez normális vagy nem az?

(#12358) Lompos48 válasza kaszas19 (#12357) üzenetére


Lompos48
nagyúr

5%-ba belefér simán. Az 0.6V külonbséget jelent.

(#12359) kaszas19 válasza Lompos48 (#12358) üzenetére


kaszas19
senior tag

Értem.Kezdek kifogyni a lehetőségekből.Már csak a vga maradt esetleg az csinálhat ilyet?

(#12360) mr_ricsi válasza kaszas19 (#12357) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Húzva van a procid, vagy gyári órajelen/feszekkel működik?

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12361) kaszas19 válasza mr_ricsi (#12360) üzenetére


kaszas19
senior tag

minden alapon van nem húztam a procit. De lehet az egyik vinyóm miatt van még nem 100%-ék.

(#12362) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Sziasztok van egy Chieftec ATX-1136H táp,melyet működés alatt tisztítani szerettek volna,illetve el is kezdték a dolgot,egy ecettel, természetesen annak módja szerint zárlatot okoztak rögtön,azóta nem indul el a táp,kérlek abban segítsetek,hogy ajánljatok valakit aki megjavítaná a tápot.
Köszön előre a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#12363) 04ahgy válasza Nick no.1 (#12362) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy jobban jársz, ha újat veszel. Az ilyen zárlattól eldurrant tápokat nem leányálom javítani, és költséges is lehet. A 230V intézi a dolgokat, ha olyan helyre vezeted, ahova nem tervezték a tervezők.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12364) tornas válasza 04ahgy (#12363) üzenetére


tornas
őstag

Csak azt nem tudom, hogy miért volt olyan fontos mindezt működés közben (áram alatt) végezni? :F

Ecsettel és a porral (esetlegesen a benne lévő fémrészecskék miatt, de lehetett az ecseten is áramvezető anyagmaradék) együtt is lehet zárlatot okozni tisztítás közben a táppanelon. Meg aztán az alaplapok (és más egyéb kártyák is, pl VGA, audio stb...) a finomabb áramkörök miatt ezt a dolgot még inkább kevésbé szeretik. Más a lerakódott por, és megint más az amit felvernek...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12365) agressiv válasza tornas (#12364) üzenetére


agressiv
addikt

Csak azt nem tudom, hogy miért volt olyan fontos mindezt működés közben (áram alatt) végezni?

Erre tudnék mondani valami szépet az emberekről, de sokan mérgesek lennének. :DD

Hát még a borz.....

(#12366) tornas válasza agressiv (#12365) üzenetére


tornas
őstag

Az az érzésem, hogy lassan már nem lesz érdemes finomkodni... Elképesztő, hogy a legtöbb embernek semmi sem szent. Még a saját élete sem (vétlenek életéről nem is beszélve). :W A nagy többség néhány hülye miatt szívja a pocsolyát az aszfaltról. :C

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12367) agressiv válasza tornas (#12366) üzenetére


agressiv
addikt

A kedvencem továbbra is az amikor a csávó, a 12cm-es ventilátorral szerel tápot úgy rakta be a házba, hogy felfelé ált a ventilátor. Ez még semmi, de amikor látta, hogy nem stimmelnek a csavarhelyek sem, eszébe nem jutott volna esetleg fordítva berakni, hanem jöttek a háziszerszámok..

Ezt a szervízbe hozta be, és amikor kérdeztem, hogy w.t.f.i.t. azt mondta, hogy a másik boltban csinálták... :W :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12368) Nick no.1 válasza tornas (#12364) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Ezt kérdeztem én is a táp tulajdonosától.... ecsettel takarította s a fém része ért hozzá valamihez...és már megvolt a csatt....

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#12369) #00983040 válasza agressiv (#12367) üzenetére


#00983040
törölt tag

Hihi :D

De az se kutya , amikor szétkapják a procihűtőt kitisztítani és fordítval rakják vissza coolert, hiszen az logikus halandónak , hogy elszívni kell a meleget :D

Nah eddig nem egy ilyen gép kötött ki nálam , hogy eléggé melegszik és kikapcsol ... :Y

(#12370) kaszas19 válasza Nick no.1 (#12368) üzenetére


kaszas19
senior tag

Még mindig nem értem hogy mért pont működés közben kellett a tápot ki takarítani.
Vagy esetleg szerverként használta a gépet és nem kapcsolhatta ki.

(#12371) Nick no.1 válasza kaszas19 (#12370) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Nem,csak simán pc -ként használja,szerintem csak ennyi esze van ! :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#12372) moha21 válasza agressiv (#12367) üzenetére


moha21
addikt

Mostani kedvenc: áramvédő relé kapcsol le. A PC-t leföldelte a radiátoron keresztül, mert amúgy meg rázott. :U És a vicc az az, hogy van földelés a lakásban csak az aljzatban elmozdult.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12373) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egy régi fsp tá pukkant egyet és onnantól nem működik. Találtam rajta 1-2 púpos kondit, szerintetek ez javítható?
FSP-300 60THN-P

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12374) agressiv válasza #00983040 (#12369) üzenetére


agressiv
addikt

Ilye volt már nálunk is nem is egy. :DD Táp is jött most hozzám, amiben fordítva volt visszarakva a ventilátor. :DDD

moha. De legalább tudta mi a gond és mégha a radiátorral is, de leföldelte. Ez szerintem nagyon jó dolog egy hozzánrm értőtől. Ismerek olyan elektro technikust, aki még ennyire sem lenne képes. :DD

Ł-IceRocK-Ł Nehéz ügy, én már nem szoktam kínlódni ezekkel. PNF, MDN ami még jó átlagot mutat, de az MDN-el is sok gond van.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#12375) mr_ricsi válasza Ł-IceRocK-Ł (#12373) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Minden javítható, csak nem biztos, hogy gazdaságos.
Itt pedig az a kérdés, hogy mi pukkant el?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12376) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12373) üzenetére


andrade
senior tag

Azért az nem egyértelmű hogy a púpos kondik miatt nem működik.Más alkatrész is kimehetett.Biztosíték is kimehetett.Meg kell nézni nincs e égésnyom.

(#12377) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor ezeket le ellenőrzöm.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12378) moha21 válasza andrade (#12376) üzenetére


moha21
addikt

"Biztosíték is kimehetett"

Ha az a lassú olvadóbiztosíték kiég, akkor már biztos, hogy más gond is van. Nem érdemes cserélni addig, amíg a hiba valódi oka ki nem derül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12379) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12377) üzenetére


andrade
senior tag

A bemeneti részen levő alkatrészeket lehet átnézni kondik ellenállás fojtó egyenirányító puffer termisztor stb.Persze hiba a kimeneti részen is lehet de legátláthatóbb a bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#12380) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az egyik kondi szétsült. Alatta tiszta fekete a nyák.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12381) agressiv válasza Ł-IceRocK-Ł (#12380) üzenetére


agressiv
addikt

Gyanítom, hogy a primer körben egy nagy feszültségű (talán kék) kerámiakondenzáttorról van szó. Ha igen, azt lehet cserélni..

Hát még a borz.....

(#12382) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12380) üzenetére


andrade
senior tag

Milyen kondi? kerámia block vagy elektrolit? Mert ez átégéses zárlat van ha a panel nem sérült akkor van remény

(#12383) Ł-IceRocK-Ł válasza agressiv (#12381) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ennek zöd színe van.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12384) Lompos48 válasza Ł-IceRocK-Ł (#12383) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet egy varisztor is a bemeneti oldalon. Ha sikerül elég tisztára pucolni a környékét, nélküle is elindulhat a táp. Utána is tehetsz majd cseredarabot. Jó lenne egy kép.

(#12385) Ł-IceRocK-Ł válasza Lompos48 (#12384) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nagyon retkes a táp, és ugye ráférne egy alapos takarítás amit meg is csinálnék szívesen, de ebbe még lehet feszültség?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12386) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12383) üzenetére


andrade
senior tag

Ilyen lencse alakú? Ahogy jól írták ez lehet varisztor termisztor de kerámia kondi is.Termisztor esetén nem megy a táp mert az soros.Az elkókat ki kell sütni egy szigetelt nyelű csavarhúzóval mert ütnek mint a bolondóra. :D

[ Szerkesztve ]

(#12387) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#12386) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A miket?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12388) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12387) üzenetére


andrade
senior tag

Az elejtrolitkondenzátorokat, álló hengeres alkatrészek amikben töltés lehet nem is kevés, és érintésre kisül nagyot üthet.Lencse alakú a megégett alkatrész? Kellene valakit keresned aki ért kicsit az alkatrészekhez.

[ Szerkesztve ]

(#12389) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#12388) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Attól függ mit nevezünk lencsének. Ilyen henger alakú. A teteje igencsak púpos.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12390) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12389) üzenetére


andrade
senior tag

Aminek égett az alja egy álló kék henger? A tetején kereszt alakú bevágás?

(#12391) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#12390) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Igen, csak zöld henger alakja van.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12392) moha21 válasza Lompos48 (#12384) üzenetére


moha21
addikt

Elsőre én is azt mondanám, nagy energiájú "fesz. tüskére/impulzusra" az szokott szerencsétől függően zárlatba égni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12393) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12391) üzenetére


andrade
senior tag

Ja elírtam zöld! 3 cm körüli magas henger? Egyedül van? Mert akkor az a bemenet puffere! Az az egyenirányító után van a táp nem megy, összeégett a két lába a gumitömités miatt fekete az alja mert az is megolvadt.

[ Szerkesztve ]

(#12394) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#12393) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Igen az, de nincs egyedül. Két tekercs van közvetlenül mellette.
ami a két tekercs között van. így néz ki az enyém is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12395) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12394) üzenetére


andrade
senior tag

Alul a kábelköteg mellett? Ott kimeneti puffer van.A kimenet zárlatos eszerint.

(#12396) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#12395) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Igen ott.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12397) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12396) üzenetére


andrade
senior tag

A kimenet zárlatba égett a védelem lezárt.Ki kell cserélni a kondit és azt is ami púpos. A bementi puffer teteje lapos amint látom meg a középen levők is.

(#12398) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#12397) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ez nem az enyémről készült, ez csak egy mintakép. holnap csinálok képet.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12399) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#12398) üzenetére


andrade
senior tag

Ha a tiednél is a kábelkötegnél levő kondi durrant el az is kimenet.A bemenet az ellenkező oldalon van a vasmagos fojtó és a két nagy kondi az.

[ Szerkesztve ]

(#12400) agressiv válasza Ł-IceRocK-Ł (#12398) üzenetére


agressiv
addikt

Ha nagyot durrant, az valószínű, hogy a primer körben valami aktív alkatrész volt, hagyd a fenébe az egészet, úgysem jutsz vele semmire, és nem is éri meg kínlódni vele.

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.