Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) joecontra válasza donceleger8 (#9850) üzenetére


joecontra
addikt

Az Ubuntu 13.04 nálam már telepítés közben produkált hibát. A hardver felderítése rész közben dobott egy BSOD-t (Black Screen of ...).

Persze újraindítás után betöltődött a rendszer (valami firmware hiba ellenére is) de a netet nem sikerült beállítani rajta.
Én ezért váltam meg tőle.

A Linux Mint 13 MATE 32-bit idáig jól teljesít (kopp-kopp).

Üdv,
J

(#9852) lionhearted válasza donceleger8 (#9850) üzenetére


lionhearted
őstag

"de újraindítás után semmit sem volt hajlandó csinálni."
Az ilyen mondatok után jön ki az emberből, hogy jó lesz neked az a win!
Mit vártál, mit fog csinálni? Kiugrik a monitorból, és elénekli a Boldog szülinapot?

De legalább nem lett leszarozva az egész linugz, előrelépés.

Tegnap még működött...

(#9853) donceleger8 válasza lionhearted (#9852) üzenetére


donceleger8
őstag

Visszavehetnél a stílusból, nem mindenki linux zseni!
Amúgy nem vártam tüzijátékot, sem köszönő videót az indítás után, de azt azért elvártam volna, hogy mondjuk a bal oldali ikonok valamelyikére, ha nem is az összesre, de legalább minimum egyre reagáljon! Még a jobb felső sarokban található off gombra sem reagált.
De ha ez sok, amit elvárhatok a linux-tól, akkor tényleg jobb nekem a win!

Ha ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásaid vannak, akkor inkább maradj csendben! Mások szívesen segítettek és nem pedig beszólogattak!

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#9854) lionhearted válasza donceleger8 (#9853) üzenetére


lionhearted
őstag

Mások szívesen segítenek. Én is. Ha van problémád. Amit most leírtál, az egy probléma, az hogy semmi sincs, az nem probléma, az csak "írtál valamit". Nekem ezzel van/volt kizárólag gondom.

De gondold át mit szerettél volna. Egyszer összeállítani a rendszert, aztán hagyni, hadd menjen magától. Erre kifejezetten jó az LTS verzió, 5 évig támogatott, stabil. Ez jelenleg a 12.04es verzió. Ezt ajánlották neked többen is, a 13.04 egyetlen előnyeként az NTFS partíciók automatikus csatolása hangzott el (egyébként szerintem ez nem előny.)

Tehát, a probléma megoldása a következő lett volna:
12.04.2 verzió letölt, feltelepít. Zárt driver telepít. Frissítések telepít. Fstab szerkesztése (NTFS csatolása miatt). XBMC telepít, és beállít. Enjoy.

Ennek így kéne működnie, minden szokványos esetben.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#9855) Syl


Syl
nagyúr

Ma reggel óta nem tudom tallózni a hálózatot. Nem jelenik meg a NAS, és egyik számítógép se.

Ha Nautilusban nyomok ctrl+l -t, és beírom például a nas elérési útvonalát (smb://nsa310), akkor hibátlanul elérek rajta mindent.
Nem babráltam rajta semmit, nem telepítettem semmit. Mi a fene lett vele?
Ubuntu 12.04.02 x64 (3.5.0.34)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9856) quailstorm válasza lionhearted (#9854) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem vágod hogy a 12.04-en nem megy neki majd a zárt driver? Legalábbis az AMD szerint.

(#9857) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok, úgy alakult, hogy egy régi Asus F3M laptopot(AMD Turion MK38 64 bit, 2Gb RAM) kell használjak rövid időre. Win Xp helyett Win 7-et tettem fel, de nem nagyon vannak hozzá win 7 driverek, pl a touchpad nem megy rendesen és a funkció billentyűvel elérhető kombinációk sem működnek.
Máshol hallottam, hogy ilyenkor jó elővenni a Linuxot vagy Ubuntut.Androidos telefonomon kívül ilyen témával még nem foglalkoztam. Úgy tudom vannak live linux cd-k is, amivel cd-rom-ról kipróbálható a platform.
Honnan tudok ilyet egyszerűen beszerezni? Ezer verzióról olvasni,melyiket ajánljátok Nekem?
A hasznos tanácsokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9858) PuMbA válasza gonger (#9857) üzenetére


PuMbA
titán

"pl a touchpad nem megy rendesen és a funkció billentyűvel elérhető kombinációk sem működnek."

ASUS oldalán én látok hozzá Vista drivereket, amiknek Win7-en is menniük kéne. A gyorsbillenytűk drivere a segédprogramok között az "ASUS ATK0100 UTILITY driver" és az "ATK_Hotkey UTILITY" a touchpadé pedig értelemszerű, hogy melyik. Ezek nem mentek?

A kérdésedre meg Ubuntu 12.04.2 LTS 32bites és az Ubuntu honlapjáról lehet beszerezni :)

[ Szerkesztve ]

(#9859) Fire/SOUL/CD válasza gonger (#9857) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hasznos tanács - ATKACPI driver and hotkey-related utilities
(Nem mintha a Linux-ról akarnálak lebeszélni, de csak ez miatt értelmetlen átállni Windows-ról)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9860) lionhearted válasza quailstorm (#9856) üzenetére


lionhearted
őstag

13.04en meg fog? Arról már hallottam (nVs vagyok :) ), hogy a legacy nem szereti az új xorgot, ezért kell neki a régi (pl 12.04.1n ami van 1.12), de hogy valamihez csak az új jó? Nekem ez új.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#9861) Syl válasza Syl (#9855) üzenetére


Syl
nagyúr

Gond egy száll se! Megoldódott!
A NAS-on futó sz*ros n*ore script akasztotta le a hálózatot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9862) Ablakos


Ablakos
őstag

Van valamilyen eszköz, amivel lehetséges logolni, mikor volt hibernate, suspend állapotban az ubi?

(#9863) gonger válasza PuMbA (#9858) üzenetére


gonger
senior tag

HOTKEY-eket sikerült feltenni, de a touchpad drivere nem tuti, mert nem kezeli a scroll sávot.
A webkamera sem működik ezekkel a win7-es driverekkel. Valószínűleg nincs jó megoldás, mert az Asus forumban sem tudnak segíteni

[ Szerkesztve ]

(#9864) PuMbA válasza gonger (#9863) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig elég régi laptop, hogy a Win7-ben benne legyenek a driverek, csakhát az ASUS jól lekorlátozta, hogy az ő szoftverei mehessenek :)

[ Szerkesztve ]

(#9865) quailstorm válasza lionhearted (#9860) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyi baromságot olvastam hirtelen hogy feladom, nem az én asztalom. Az tuti hogy 12.04-en HD4xxx-szel gáz van, oda 13.1 kellhet. Meg az is hogy az AMD a 13.4-es driveren azt írja hogy supported ubuntu: 12.10. Márpedig ismerjük őket mi van ha valamit nem támogatnak...
ettől függetlenül van akinek működik

eztet javaslom akik olyan bizonytalanok mint én. Majd az okosok eldöntik helyettem. Én meg maradok az nVidiánál és nem szólok be a dolgotokba.
nVidiánál is vannak gondok, de ott terminálból választok egy másik drivert(x-swat repo), és általában megy

(#9866) GrandS


GrandS
senior tag

Előrebocsátom: Nem értek a linux-hoz, nem kell kiröhögni. :(

A 13-as Ubuntura egy internetes blog alapján ppa-val felinstalláltam a Cinnamon-t, hibaüzenet nélkül lefutott.
A gondom csak az, hogy hogy tudom elindítani, elérni, használni?

Kösz!

(#9867) sh4d0w válasza GrandS (#9866) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Login képernyőn tudsz választani (amikor utoljára néztem, akkor egy kis fogaskerék volt).

https://www.coreinfinity.tech

(#9868) GrandS válasza sh4d0w (#9867) üzenetére


GrandS
senior tag

Bingo! Nagyon köszönöm! :C
Egyébként akkor azért nem láttam, mert automatikus bejelentkezésre állítottam és csak a jelszót kérte..

(#9869) szoke12


szoke12
őstag

Ismét jöttem.
A laposon 12.04.2 van egy ideje, nem is volt vele gond. Olyan egy hete rákapott arra, hogy kiírja: "Rendszerprogramhiba történt". Jó, és akkor most mit csináljak? Elküldtem vagy mi, majd gondolom megoldják, de nem értem, hogy ha semmit nem telepítettem, a rendszerhez nem nyúltam, akkor mi baja van? Gondoltam, az a 60 MB frissítés majd segít, így tegnap elmentem egy haverhoz, lefrissítettem, de semmi változás. Azóta lassabban bootol, lassabb a Unity, és változatlanul hibaüzenetet kapok. Javaslat/tapasztalat valakinek? Azonkívül hogy várjak...
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9870) sh4d0w válasza szoke12 (#9869) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom Nautilus. Nekem is csinálja, de teszek rá...

https://www.coreinfinity.tech

(#9871) szoke12


szoke12
őstag

Esetleg egy nautilus újratelepítés megoldhatja?

ui: tegnap volt nálunk digitális átállás, és erős a gyanúm, hogy ezekben a set-top-boxokban is linux pörög, mert pl a pendrive-ot "/mnt/uba1"-nek csatolja, ami kísértetiesen hasonlít...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9872) sh4d0w válasza szoke12 (#9871) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg a reinstallt, de akadnak kétségeim.

Manapság szinte minden konzumer cuccba Linux/Droid/blabla kerül, mert a gyártónak nem kerül semmibe a licencelése.

https://www.coreinfinity.tech

(#9873) Kendek válasza szoke12 (#9869) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én alapból kikapcsolom ezt a jelentegetősdit, mert általában feldobja az ablakot, de gyakorlatilag nem történik semmi probléma. Tökre idegesítő tud lenni, gyakorlatilag feleslegesen. Ha valami jelentős összeomlik, arról nem kell jeleznie, mert előbb észreveszem minthogy szólna róla.

<-ƘƘ->

(#9874) szoke12 válasza Kendek (#9873) üzenetére


szoke12
őstag

Hol tudom kikapcsolni?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9875) Kendek válasza szoke12 (#9874) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A /etc/default/apport fájlban írd át az enabled=1-et enabled=0-ra.

<-ƘƘ->

(#9876) szoke12 válasza Kendek (#9875) üzenetére


szoke12
őstag

:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9877) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Megint költözés volt, 4 magos amd, 4GB rammal van jelenleg, pöccre ment minden :D Annyira rossz :))

(#9878) szoke12 válasza God Vazzeg (#9877) üzenetére


szoke12
őstag

Szegény gyerek, de sajnállak.... :DDD
Más meg majd megőrül néha.. Bár egyre rutinosabban kezelem, ha van valami gixer, bár nagyon már az sincs.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9879) God Vazzeg válasza szoke12 (#9878) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A Mint 15 alatt ez a 3. konfig, biztos szerencsés vagyok, de nagyon megy, még csak lassulás sincs, sőt.. Az amd érzésre gyorsabb most (phenom II 940 4 mag) mint a Q6600 volt (szintén 4 mag) :) Érdekes.

(#9880) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Milyen pofás/letisztult ez a Mint 15:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9881) God Vazzeg válasza zoltanz (#9880) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem rossz, nem rossz :D

(#9882) kispx válasza God Vazzeg (#9881) üzenetére


kispx
addikt

Cinnamon vagy MATE?

(#9883) God Vazzeg válasza kispx (#9882) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Cinnamon :K

(#9884) joecontra válasza God Vazzeg (#9877) üzenetére


joecontra
addikt

És hol marad a jelentés? ;] Amúgy grat. :K

Erre pedig azt mondom, very nice! :)

Üdv,
J

(#9885) God Vazzeg válasza joecontra (#9884) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:R

(#9886) szoke12


szoke12
őstag

Átalakul a topik "Mutasd a homescreen-ed!" topikká? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9887) eternam válasza God Vazzeg (#9877) üzenetére


eternam
tag

Ez az egyik előnye a monolitikus kernelnek.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#9888) God Vazzeg válasza eternam (#9887) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Imádom :K :C

(#9889) Syl válasza szoke12 (#9886) üzenetére


Syl
nagyúr

No, akkor hajrá :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9890) zoltanz válasza Syl (#9889) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem rossz, ha már itt tartunk nekem amúgy a régi Gimp megjelenése (ikonjai) jobban tetszettek.
Most:

Pár éve:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9891) szoke12 válasza Syl (#9889) üzenetére


szoke12
őstag

Az a naptár nagyon tetszik :)
Honnan vetted? :D

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9892) Syl válasza szoke12 (#9891) üzenetére


Syl
nagyúr

Rainlendar. Évek óta használom vindózon. Szerencsére van natív linux (x64) verzió belőle.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9893) God Vazzeg válasza Syl (#9889) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Zsííír :)

(#9894) szoke12 válasza Syl (#9889) üzenetére


szoke12
őstag

Na legyen, de semmi extra. Még...

Az én asztalomat a teljes egyszerűség jellemzi.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9895) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Beszállok én is az asztal mutogató őrületbe:

;]

vagy

Most leszek megkövezve :D. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9896) szoke12 válasza kriszpontaz (#9895) üzenetére


szoke12
őstag

Ez mi? :DDD
Jó, látom, egy win, meg egy commodore64, de akkor is...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9897) zoltanz válasza kriszpontaz (#9895) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1983 January: Apple introduces the Lisa. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9898) kriszpontaz válasza zoltanz (#9897) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez is odaver :D.

(#9896) szoke12 :alapértelmezett asztal :D

[ Szerkesztve ]

(#9899) szoke12 válasza kriszpontaz (#9898) üzenetére


szoke12
őstag

Sajna nekem nincsenek ilyen ősküvületeim, de látom, némelyik csak a wikiről jött. :DDD
Amúgy van egy öreg konfigom:
cpu 225 MHz, 639 Mb vinyó, 2x4MB EDO ram, cd olvasó, 200w táp, szóval nem mai, de még mindig megy rajta a w95. :P

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9900) kriszpontaz válasza szoke12 (#9899) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Vannak a padláson csodáim (286AT, 8 Mhz, 1MB SIMM ram, 512K Trident video, 20MB winyóval, sőt, talán régebbiek is), nem is egy, de ezért már csak nem szedtem le, a C64-et meg elő szoktam venni ;). Egy régebbi Apple is majdnem sikerült, de elhappolták előlem.

kép, ilyesmi lett volna:

Ezen az oldalon vannak ilyen régi szépségek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.