Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) lugosi válasza PuMbA (#9500) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hűha, ebben elvesztem. :) Belinkelnéd? :B

(#9502) PuMbA válasza lugosi (#9501) üzenetére


PuMbA
titán

Oldal közepe körülbelül :) thefinn93 válasza, azokat a parancsokat csináld meg

[ Szerkesztve ]

(#9503) Huma


Huma
addikt

Tudtok mondani olyan 3d-s programot amit el lehet indítani live cd-ről futtatott ubuntu alól? Pendrive-ról indítanám. Múltkor próbálkoztam valami fps-el de nem akart elindulni. A videókártyámat szeretném tesztelni. hogy rendesen működik e. Illetve azt szeretném még megkérdezni, hogy az Ati 5450-es kártyát felismeri rendesen, vagy kell külön driver hozzá? Mert utóbbi esetben gondolom a live cd-s megoldás ki van lőve.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9504) stopperos válasza Huma (#9503) üzenetére


stopperos
senior tag

glxgears
Alapból fel kellene ismernie, de nem lesz olyan nagy élmény. A zárt meghajtóval fog igazán repülni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9505) Huma válasza stopperos (#9504) üzenetére


Huma
addikt

Köszi

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9506) n00n


n00n
őstag

Légyszi dobjon már valaki egy képernyőképet a felső panelen megnyitott bluetooth indikátorról. Mert most vagy én babráltam el valamit vagy frissült. Ja és lehetőleg teljesen friss Ubuntu 13.04 alól. :R

(#9507) Fire/SOUL/CD válasza n00n (#9506) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9508) n00n válasza Fire/SOUL/CD (#9507) üzenetére


n00n
őstag

Köszi szépen, akkor már csak azt nem értem nálam miért ilyen:

Ötlet?

(#9509) Fire/SOUL/CD válasza n00n (#9508) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pl azért, mert valamilyen eszköz lett telepítve, pl egy mobil és az adott hozzá menüpontokat az alap BT menühöz. Nálam egy sima BT adapter- és fejhallgató van, ezért nincs olyan menüpontom, mint nálad.

"Valamit szerintem elpiszkáltam inkább:"
Á, dehogy... :DDD Ha ilyen app-okat hazsnálsz, akkor nincs min csodálkozni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9510) Kendek válasza n00n (#9508) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vagy akár frissülhetett is tényleg, de nem tudhatjuk, hogy te milyen tárolókat használsz.

<-ƘƘ->

(#9511) n00n válasza Fire/SOUL/CD (#9509) üzenetére


n00n
őstag

Valamit szerintem elpiszkáltam inkább:

Kendek: Azért gondolom én is, hogy elpiszkáltam, csak éppenséggel nem rémlik, hogy telepítettem volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#9512) Kendek válasza n00n (#9511) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is ugyanaz a két alkalmazás. Az Ubuntu alaptelepítésében az indicator-bluetooth kapott helyet a gnome-bluetooth-val és nem a Blueman.

<-ƘƘ->

(#9513) lugosi válasza PuMbA (#9502) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez sem oldotta meg sajnos. A grafika alatt a rendszer még mindig azt írja, hogy "ismeretlen".

Neked ez működött?

(#9514) PuMbA válasza lugosi (#9513) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk az oda van írva, hogy újra kellett rakni a rendszert...Milyen notid van pontosan? Linked tudsz adni?

(#9515) lugosi válasza PuMbA (#9514) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lenovo G580

Tegnapelőtt tettem fel a rendszert, vadi új a gép is és a renszer is.

Itt van amit eddig próbáltam, egyik sem működött:

http://www.noobslab.com/2012/06/nvidia-drivers-collection-for.html

sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current

http://askubuntu.com/questions/152808/nvidia-gforce-610m-drivers

sudo apt-get purge nvidia-current
sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable
sudo apt-get update && sudo apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia

https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee

sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/stable

sudo apt-get update
Install Bumblebee using the default proprietary nvidia driver:

sudo apt-get install bumblebee virtualgl linux-headers-generic
Reboot

Most találtam egy ilyet, ez az utolsó elképzelésem:

http://www.nvidia.com/object/unix.html

Jó kérdés, hogy ezek közül mit kellene választanom.
A tippem szerint a jó megoldás: Linux x86_64/AMD64/EM64T

64 bites ubuntu van fent.

Ennek a leírásában ott van az én 610-m-mem. Kérdés hogy ez jó választás-e.

Köszi hogy foglalkozol a problémámmal.

(#9516) Syl válasza lugosi (#9513) üzenetére


Syl
nagyúr

Az hogy ismeretlent ír, még nem jelenti, hogy nem használja. Nálam is azt írja, és hibátlanul teszi a dolgát. Majd jön egy kernelfrissítés, ami után más fog írni. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9517) lugosi válasza Syl (#9516) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez tök jó. Hogy tudnám lecsekkolni, hogy akkor most fent van a driver vagy nincs fent a driver? :F

Még egy java telepítés az ami kifogott rajtam.

(#9518) n00n válasza lugosi (#9517) üzenetére


n00n
őstag

Nyisd meg a Dash-t majd Szoftver és frissítések és ott az utolsó fül: További illesztőprogramok. Az van bepipálva amit használsz.

[ Szerkesztve ]

(#9519) lugosi válasza n00n (#9518) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyenem nincs, csak olyan, hogy Frissítéskezelő. Azon belül ha a Beállításra kattintok akkor van egy Egyéb szoftver. De ez az ablak sem úgy néz ki mint ahogy te mutatod:

Illetve még a Rendszerbeállítások alatt van egy ilyen, hogy További illesztőprogramok, ott csak az jött ki, amit telepítésnél eleve feltett a wifihez:

[ Szerkesztve ]

(#9520) lugosi válasza lugosi (#9517) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A javát már sikerült. :)

(#9521) #59070464


#59070464
törölt tag

Nem tudok képfrissítési frekvenciát állítani Ubuntu 12.04 LTS x64 alatt.
Mit kell csinálnom, hogy ne unknown legyen? Gondolom ezért nem tudom állítani. :F

Ráadásul a felbontás állítási lehetőség is igen szegényes:

[ Szerkesztve ]

(#9522) #40553216 válasza #59070464 (#9521) üzenetére


#40553216
törölt tag

LCD monitoron minek frekvenciát állítani?

(#9523) PuMbA válasza lugosi (#9517) üzenetére


PuMbA
titán

Azért ír ki ismeretlent, mert a procidban lévő integrált Intel VGA az elsődleges (ez megy alapból), ha nagyobb a terhelés, akkor jön képbe az NVIDIA 610M. A Bumblebee-s dolog a megoldás és "optirun -b none nvidia-settings -c :8" ezzel a paranccsal hozhatod elő az NVIDIA control panelt, ha nem aktív a kártya, ha elindul akkor fent van a driver.

[ Szerkesztve ]

(#9524) #59070464 válasza #40553216 (#9522) üzenetére


#59070464
törölt tag

TV-n szeretném. Épp nem volt aktiválva, de ugyanazt látnád, csak Dell helyett Panasonic felirattal.

(#9525) #40553216 válasza #59070464 (#9524) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor tágítom: minek LCD kijelzőn frekit állítani? ;)

(#9526) #59070464 válasza #40553216 (#9525) üzenetére


#59070464
törölt tag

A 24p miatt (egyébként plazma, de ez most itt mindegy). Nézhetetlenek a 23.976 frames/s-el készült filmek, 50/60Hz-en. Ha már mindent tudsz, én is szeretnék mindent tudni. Miért unknown a VGA driver, és miért nem tudok képfrissítést állítani? :U Nyilván egyikből következik a másik, szóval elég lenne az egyiket megoldani. :R

[ Szerkesztve ]

(#9527) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Valaki nem tud olyan programot Ubuntura amivel tudok készíteni Windows 7 boot pendrive-ot?

(#9528) BigManus válasza bopeti98 (#9527) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Tessék.

Help

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9529) Zs0lt


Zs0lt
csendes tag

Azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy miért nem képes a Linux Mint USB telepítő feltenni a GRUB-ot? Kb. 10x próbáltam telepíteni a Linux Mint 13-at és 15-öt egyaránt. Már csak azért is röhej a dolog, mert előtte az Ubuntu 13.04-et és a Linux Mint KDE 14-et hiba nélkül feltolta. (Ugyanaz a gép, ugyanaz a pendrive.)

(#9530) fradi81 válasza Zs0lt (#9529) üzenetére


fradi81
veterán

Nem hozza létre a grub menüt? Nálunk jó. Beállítás gond lesz, lehet nem a bootolós merevlemezre telepítetted.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#9531) bopeti98 válasza BigManus (#9528) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi. :R

(#9532) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

(#9533) #59070464 válasza Ric4m0nd (#9532) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez nagyon király. Köszönjük! :R

(#9534) Ric4m0nd válasza #59070464 (#9533) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Szívesen! Örülök, hogy produktív tagja lehetek a közösségnek. ;)

(#9535) kriszpontaz válasza Ric4m0nd (#9534) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Tényleg jól összeszedett írás! Köszönjük! (Esetleg megérdemelne egy Logout bejegyzést is).

(#9536) Zs0lt válasza fradi81 (#9530) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

A háttértár is ugyanaz. Minden ugyanaz. Feltelepíti a Linux Mint-et, csak épp a GUB-ot nem. Olivia nem ír ki semmit, csak éppen nem boot-ol, a Maya legalább van olyan kedves és telepítés közben mondja, hogy: "Bocs, ez most nem fog menni." De azt ő sem igazán részletezi, hogy mi a baja. Na mindegy, visszatérek akkor az Ubuntura, azzal viszont nem működik rendesen a Wi-Fi modul. :(((

(#9537) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Szeretném frissíteni a rendszert, de ettől nem tudom:
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
linux-generic : Függ ettől: linux-headers-generic (= 3.2.0.44.53) de csak 3.2.0.45.54 telepíthető
linux-image-generic : Függ ettől: linux-image-3.2.0-44-generic de az nincs telepítésre megjelölve
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt-get -f install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).
Mit tegyek?

(#9538) lionhearted válasza Laybee (#9537) üzenetére


lionhearted
őstag

Frissítsd a csomaglistát, majd ahogy írja is, add ki apt-get -f install parancsot, természetesen rootként (sudo).

Tegnap még működött...

(#9539) Laybee válasza lionhearted (#9538) üzenetére


Laybee
őstag

Megvolt, erre válaszolta.

(#9540) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Valaki találkozott olyannal hogy (ubi 13.04 32 bit) unity alatt ha egy ablakot kis méretre akarsz rakni teljes képről, félúton megfagy, és az egész rendszer nem reagál semmit egy alt+tab-ig.. Utána befejezi a dolgot jobb esetben, de van hogy megfagy, és kényszeríteni kell a bezárásra. Ezt live rendszer alatt tapasztaltam.

(#9541) lionhearted válasza Laybee (#9539) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem derült ki, hogy miről mire akarod frissíteni, 12.04-ről 12.10re? Vagy 12.04.2 által is hozott 3.5ös kernelt akarod életre kelteni? Esetleg csak sima frissítés, releasen belül.

Egyébként, a probléma az, hogy a linux-generic még a 44es végű kernelt szeretné telepíteni, de a csomaglistában (szerinte) csak 45ös van.

Tehát, lehet, hogy azokat a metacsomagokat kéne frissíteni. Innen nehéz meglátni, egy synaptic sokat segítene a tisztánlátáson.

Tegnap még működött...

(#9542) Laybee válasza lionhearted (#9541) üzenetére


Laybee
őstag

Csak sima frissítést szeretnék, 2 hetente szoktam Systembackkel. Ez egy 12.04.2. Sajna Synapticom nincs, mert a fenti ügy miatt semmit nem tudok telepíteni. Metacsomagokat hogy kell frissíteni?

(#9543) Kendek válasza Laybee (#9542) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezen valószínűleg az idő fog segíteni, mert olyan függőségi probléma lépett fel amit te maximum csak a metacsomag eltávolításával tudsz jelenleg javítani. Viszont valószínűleg hamar megoldódik a helyzet, a Systembackkel való frissítés jó, időnként futtasd le, és elvileg rendbe hozza, amint a csomagtárolóban is rendeződik a helyzet.

<-ƘƘ->

(#9544) Laybee válasza Kendek (#9543) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm. Érdekes dolog amúgy, notebookon ugyanez van és ott nincs ilyen probléma.

(#9545) Kendek válasza Laybee (#9544) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A problémát több minden is okozhatja úgy, hogy másik gépen nem jelentkezik. Pl. a 12.04.2-es kiadás frissen telepítve a 3.5-ös kernelt szállítja, így ha notin azt használod, akkor ott nincs gond miatta. De az is lehet, hogy engedélyezve vannak az előzetesen kiadott frissítések, és az okozza a galibát, bár a hibaüzenetből nem ez jön le (mert akkor fordítva lenne a függőségi hiba). Sajnos nincsen telepítve nekem ez a kiadás, de talán Live-ban megnézem, hogy mi a helyzet.

Szerk.: Na megnéztem, és elvileg - legalábbis most már - jónak kell lennie. Amit bemásoltál hibát, az már elavult információkat tartalmaz. Egy Systemback frissítésnek rendbe kell hoznia. Még a magyar kiszolgáló is aktuális, szóval azzal sem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9546) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

(#9547) Laybee válasza Kendek (#9545) üzenetére


Laybee
őstag

Sajnos ugyanaz a helyzet, előzetes frissítés nincs bepipálva, hibák léptek fel és elölről kezdi. Az sem segített, hogy átállítottam a főkiszolgálót Magyarországra.

(#9548) Kendek válasza Laybee (#9547) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nagyon nem megy, akkor próbáld meg manuálisan eltávolítani, majd újratelepíteni a metacsomagokat:

sudo apt-get update
sudo dpkg -P linux-generic linux-image linux-image-generic linux-headers-generic
sudo apt-get install linux-image-generic linux-headers-generic

<-ƘƘ->

(#9549) Laybee válasza Laybee (#9547) üzenetére


Laybee
őstag

Sikerült, a nem támogatott frissítések elöl kivettem a pipát, beírtam sudo apt-get install -f, ezzel leszedte a problémás részt és ezután fel tudtam frissíteni mindent.

Kendek :R

[ Szerkesztve ]

(#9550) Zs0lt válasza God Vazzeg (#9540) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

Nekem olyan van, hogy ha "minimalizálom" a Firefox-ot, akkor eltűnik a bal oldali meg a felső bar is és látszólag nem reagál semmire. (Kivéve a Print Screen-t. Így lehet kimászni a csapdából. :) )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.