Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) mjuti válasza stopperos (#9246) üzenetére


mjuti
tag

Hello, az melyik ppa is pontosan? köszi, mjuti

(#9252) bb0t válasza stopperos (#9250) üzenetére


bb0t
senior tag

az a baj hogy abszolút kezdő vagyok szóval nem vágom ezeket azt sem hogy mi a cups :/

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#9253) fradi81 válasza bb0t (#9252) üzenetére


fradi81
veterán

[link]

moto g72, Ninebot d28e

(#9254) bb0t válasza fradi81 (#9253) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszi, még annyit szeretnék kérdezni, hogy szenvedtem asztali win7 és a kis lubuntu közötti fájlmegosztással. És hiába látom a nagy gépről a kicsi cuccait fájlt másolni rá már nem enged mert nincs engedélyem pedig a megosztási beállításoknál megadtam hogy írás is engedélyezett.

A másik, hogy sehogy sem látom a kis gépen a win7-es mappákat. :/

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#9255) stopperos válasza mjuti (#9251) üzenetére


stopperos
senior tag

ppa:xubuntu-dev/xfce-4.10
ppa:xubuntu-dev/xfce-4.12

ez a kettőt kell hozzáadni apt-add-repository paranccsal, hogy a legfrissebb xfce legyen, aminél van 2 monitoros támogatás és a thunar ismeri a tab-okat mint régen a nautilus.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9256) n00n


n00n
őstag

Van aki használ itt a telóján Ubuntu Touch-ot. Szerintetek 60e ft-ig milyen teló éri meg amire felmászik és használható is rajta? (Tudom, hogy még csak fejlesztői változat van)

(#9257) quailstorm válasza n00n (#9256) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha pár fénykép nézegetése neked ér annyit :DDD
Az egy nulla, egy lószar. Androidra épített képnézegető semmi más. Én SGS2-őn "használtam". A kamera működött, az már nagy szó(még a számológép is csak egy kép).
Inkább vegyél Nokia N900-at...

(#9258) n00n válasza quailstorm (#9257) üzenetére


n00n
őstag

Azóta kicsit már fejlődött. Jono Bacon az Ubuntu közösségi vezetője már ezt használja ([link]) és május végére már valószínű egész használható lesz. Kicsit tájékozodj mielőtt leoltod a dolgot. Szerintem nagyot fog szólni az Ubuntu Tocuh mert nagyon jó ötletek vannak benne.

(#9259) leslieke válasza n00n (#9256) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A hivatalosan támogatott készülékek listája:
Samsung Galaxy Nexus (GT-I9250)
LG Nexus 4
Google Nexus 7
Google Nexus 10
[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9260) quailstorm válasza n00n (#9258) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most hadd ne kelljen tapsikolnom mert működik a számológép... Hol van ez a használhatótól? Viccből fel lehet rakni, felhívni egy számot, kattintani egy fényképet, de semmi egyéb.
Nagyot fog szólni? Nem hiszem. Csak hogy jó lesz. De ilyen állapotban nem hoz tűzbe. Ugyanis nem ubuntu, hanem android mod... Majd ha natív lesz teljesen, úgy ahogy egy normális rendszerhez illik, waylanddel meg Xorggal.
Az a gáz, hogy széthypeolták az egészet, és ott se tart, mint egy Nemo N900-ra... Viszont a Jolla meg ma jön ki. Szal kissé le vannak maradva, csalódtam bennük.
A jelenlegi helyzet az, hogy van egy UI demózására alkalmas szarkupac, amit lelkesen addig moddoltak, hogy ne legyen annyira bazi égő. Még ennek idő kell.
félre ne értsd, nagyon szeretnék én ubuntu touchot használni, csak amíg nincs csak egy droidra épülő UI demó, addig nem értem minek ezért egy telót szétbarmolni. Simán lehetne egy droid app is, és sokkal több emberhez jutna el...

(#9261) leslieke válasza quailstorm (#9260) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz natív rendszer is, nem?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9262) mjuti válasza stopperos (#9255) üzenetére


mjuti
tag

Köszi a választ! Én 13.04-en vagyok, így ezek nem jók nekem azt hiszem...elkapkodtam a kérdezést, de azért köszi.

(#9263) quailstorm válasza leslieke (#9261) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt csinálják, csak mindenki rákattant erre a UI demóra, azt hiszik ez a kész rendszer...

(#9264) leslieke válasza quailstorm (#9263) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

No, akkor jól tudtam, mert engem az a verzió érdekel igazán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9265) stopperos válasza mjuti (#9262) üzenetére


stopperos
senior tag

13.04-en a legfrissebb van fenn, ha jól tudom. de a 4.12-t felrakhatod.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9266) szoke12


szoke12
őstag

Hogy tudok egy 64 bites linuxra skype-ot tenni? (ubi 11.04)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9267) hokins válasza szoke12 (#9266) üzenetére


hokins
addikt

Igaz nem 11.04 de nem sok változás lehet a telepítésben : [link]

És itt egy másik is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9268) szoke12 válasza hokins (#9267) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi, idáig már eljutottam. a 64 bittel van a baj. nem megfelelő architechtúra. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9269) hokins válasza szoke12 (#9268) üzenetére


hokins
addikt

Talán ez jó lesz, Itt találtam: [link]
Az Ubuntu / Xubuntu / Linux Mint 64-Bit
$ Sudo apt-get install libxss1
$ Cd / tmp
$ Wget http://www.skype.com/go/getskype-linux-ubuntu-64/skype-ubuntu-precise_4.1.0.20-1_amd64.deb
$ Sudo dpkg-i skype-ubuntu *. Deb

(#9270) szoke12 válasza hokins (#9269) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi :R
közben ezzel sikerült:
wget -O skype http://download.skype.com/linux/skype-ubuntu_4.0.0.8-1_amd64.deb
sudo apt-get install libxss1 lib32stdc++6 lib32asound2 ia32-libs libc6-i386 lib32gcc1
sudo dpkg -i skype
sudo apt-get -f install && sudo rm skype

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9271) Zs0lt


Zs0lt
csendes tag

Hello!

Egy hotkey-t szeretnek letrehozni a chromium elinditasara 13.4 alol. Tehat ha megnyomom mondjuk a CTRL+SHIFT-et, akkor nyiljon meg a Chromium. Amit nem tudok, az az, hogy mit kell a "Command:" mezobe irni?!

(#9272) Rimuru válasza Zs0lt (#9271) üzenetére


Rimuru
veterán

chromium vagy /usr/bin/chromium vagy ahova telepítetted.

Vigyázat, csalok!

(#9273) eternam


eternam
tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra eltűnt az összes DVD meghajtóm, semmit nem tudok csatolni rájuk. Van egy DVD íróm és persze gCDEmu. A media könyvtárban nincs semmi ami utalna rájuk.

wodim --devices
wodim: Overview of accessible drives (3 found) :
-------------------------------------------------------------------------
0 dev='/dev/sg0' rwrw-- : 'TSSTcorp' 'CDDVDW SH-222AB'
1 dev='/dev/sg3' rwrw-- : 'CDEmu' 'Virt. CD/DVD-ROM'
2 dev='/dev/sg4' rwrw-- : 'CDEmu' 'Virt. CD/DVD-ROM'
-------------------------------------------------------------------------

Mit lehet tenni hogy működjön?

A válaszokat előre is köszönöm.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#9274) eternam válasza eternam (#9273) üzenetére


eternam
tag

sudo lshw optical

Hardware Lister (lshw) - B.02.15
usage: lshw [-format] [-options ...]
lshw -version

-version print program version (B.02.15)

format can be
-html output hardware tree as HTML
-xml output hardware tree as XML
-short output hardware paths
-businfo output bus information

options can be
-class CLASS only show a certain class of hardware
-C CLASS same as '-class CLASS'
-c CLASS same as '-class CLASS'
-disable TEST disable a test (like pci, isapnp, cpuid, etc. )
-enable TEST enable a test (like pci, isapnp, cpuid, etc. )
-quiet don't display status
-sanitize sanitize output (remove sensitive information like serial numbers, etc.)
-numeric output numeric IDs (for PCI, USB, etc.)

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#9275) szoke12


szoke12
őstag

Helló!
Lubuntu 12.04.1-re nem akar felmenni a wine:
Csomaglisták olvasása… Kész0%
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása… Kész
Néhány csomagot nem lehetett telepíteni. Ez azt jelentheti, hogy
egy lehetetlen állapotot kért, vagy ha az unstable disztribúciót
használja, akkor néhány igényelt csomag még nem készült el vagy ki
lett mozdítva az Incoming-ból.
Az alábbi információk segíthetnek megoldani a problémát:

Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
wine1.5 : Függ ettől: wine1.5-i386 (= 1.5.30-0ubuntu3)
E: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

Hogy tudom feltenni?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9276) God Vazzeg válasza szoke12 (#9275) üzenetére


God Vazzeg
veterán

64 bittel opatod magad? wine1.4 nincs?

(#9277) szoke12 válasza God Vazzeg (#9276) üzenetére


szoke12
őstag

az se akar felmenni.
mi lenne a legjobb?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9278) God Vazzeg válasza szoke12 (#9277) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Próbáld ezt:

sudo apt-get -f install
sudo apt-get update

És ezután installáld a wine-t :U

(#9279) szoke12 válasza God Vazzeg (#9278) üzenetére


szoke12
őstag

ezt már vagy 5x megcsináltam.
mélyebben van a gond...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9280) God Vazzeg válasza szoke12 (#9279) üzenetére


God Vazzeg
veterán

(#9281) szoke12 válasza God Vazzeg (#9280) üzenetére


szoke12
őstag

várj ez nekem kicsit magas... :U
mit írjak be?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9282) szoke12 válasza szoke12 (#9281) üzenetére


szoke12
őstag

Na, felvettem a tárolót, meg megcsináltam az -f et, meg az update-t is, de nem akar még mindig menni. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9283) szoke12


szoke12
őstag

mindegyiknek van egy újabb függősége, de fel nem tenné.. már vagy 10x csaináltam -f-et, de nem, nem akarja megcsinálni.. :W

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9284) szoke12


szoke12
őstag

Na, feltettem inkább egy régebbi, megbízható 11.04-es rendszert, de ezen meg eltűnik az egér állandóan. :W

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9285) rybank válasza szoke12 (#9284) üzenetére


rybank
senior tag

Nem olvastam végig mi a gondod, de mostani rendszerekből 3 is rendelkezésedre áll, ami támogatott.

(#9286) God Vazzeg válasza szoke12 (#9284) üzenetére


God Vazzeg
veterán

12.04 a legstabilabb, vagy 12.10 vagy 13.04 ami támogatott, inkább ezekből szemezgess. 12.04-et ajánlom, abból is a 32 bitest, ezzel lesz a legkevesebb gondod.

Amit még jó szívvel felrakhatsz a linux mint 14 nadia 32 bit, nálam eddig ez a legstabilabb, és nagyon gyors, ami nekem fontos ;)

(#9287) Kendek válasza szoke12 (#9284) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mert esetleg egyszerűen csak telepítve van az unclutter nevű csomag. Ugyanakkor már régóta nem támogatott az a kiadás, így nem ajánlott egyébként sem a használata.

<-ƘƘ->

(#9288) Zs0lt válasza Rimuru (#9272) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

Kösz a tippet, de egyik sem működik. :( (Hm. Ezek szerint a program elérési útját kell a második sorba írni shortcut készítésénél. Ezt sem tudtam.) Egyébként a Software Center-rel telepítettem. Nem tudom, alapból hova teszi.

(#9289) szoke12


szoke12
őstag

Egy teljes update megoldaotta. :)
Már csak annyit nem tudok, hogy az AMD miért teszbe egy logót a jobb alsó sarokba, hogy "Unsupported device". Értem, mit jelent, de hogy lehet eltüntetni?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9290) Kendek válasza szoke12 (#9289) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha érted, hogy mit jelent, akkor csak rájössz arra is, hogy miért teszi bele. Az meg nyilvánvaló, hogy a hardvertől függően vagy frissíteni kell a zárt meghajtót, vagy a Legacy-ra kell váltani a PPA-ból telepítve, vagy el kell távolítani teljesen.

<-ƘƘ->

(#9291) szoke12 válasza Kendek (#9290) üzenetére


szoke12
őstag

akkor inkább eltávolítom, mert a videóknál nincs kép :U

na leszedtem, erre megint eltűnik az egér :W

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9292) szoke12 válasza szoke12 (#9291) üzenetére


szoke12
őstag

és az unclutter nincs fent. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9293) eternam válasza szoke12 (#9292) üzenetére


eternam
tag

Tudni kéne a hardver adatokat is a gépedről.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#9294) szoke12 válasza eternam (#9293) üzenetére


szoke12
őstag

nem az enyém, és ez a gáz, hogy a héten harmadjára rakom újra. mert a 14-es 32bites mintet tettem először fel, de másnap már nem volt kép. aztán a 12.04-es 62 bites lubit, de azon nem megy a wine, és ma a 11.04es 64bites ubit, azon meg eltűnik a kurzor... :W
amúgy egy lenovo g575.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9295) Syl válasza szoke12 (#9294) üzenetére


Syl
nagyúr

A 12.04 x64-en gyönyörűen megy a wine 1.5 :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9296) szoke12 válasza Syl (#9295) üzenetére


szoke12
őstag

ez lubuntu volt, és fél nap szenvedés után se ment.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9297) God Vazzeg válasza szoke12 (#9296) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A tárolóból amit adtam, le tudod szedni a deb csomagot is, és feldobhatod kézzel.

(#9298) szoke12 válasza God Vazzeg (#9297) üzenetére


szoke12
őstag

hidd el, az egészet leszedtem, de a lubi folyton "kielégíthetetlen függőség" miatt kilépett dpkg-közben. :(
neten utána néztem, nem egyedi eset...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9299) God Vazzeg válasza szoke12 (#9298) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Pfff, akkor nincs ötletem :F

Nekem a Mint 14 alatt 1.4.1 van, teljesen jól működik..

[ Szerkesztve ]

(#9300) Lacces


Lacces
őstag

Hali

Van 12.10-re működőképes Laptop/Szg. leállító progi? (nem jut eszembe a szak kifejezés...) beállítod az időt és lekapcsolja magát. Én beszereztem egy gui-sat de... nem működik, nem kapcsol ki a laptop...

válaszokat előre köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.