Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) #68216320 válasza #68216320 (#9388) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ebben senki nem tud segíteni? Valahogy nem akar összejönni az OpenCL. Fura módon mintha futna a program, ami használja, de nem az igazi.

(#9402) lionhearted válasza Foose (#9400) üzenetére


lionhearted
őstag

Olyan sajnos nincs már a gnome3 menüjében.
Kihúzni, viszont ki kéne tudnod, ha nincs maximizeolva a dash, akkor onnan ki tudod húzni.

@peachman: Nem volt olyan limitáció, hogy GUI nélkül nincs openCL, ha nem professional a kártyád? Halvány emlékeim vannak csak.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#9403) sh4d0w válasza mjuti (#9398) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

T420, i5, 8 GB RAM, nV Quadro + intel és 64 bites ubuntu megy rajta. Automatikus Optimus nincs és ha az nV-n múlik, nem is lesz, VGA driver ofkoz van. LTS-t rakj fel, ha Ubuntuzol rajta.

https://www.coreinfinity.tech

(#9404) Rimuru válasza Foose (#9400) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt nem úgy mennek a dolgok hogy egy mappába bekerül minden (ezt akarják most megváltoztatni a Ubuntusok...), mindennek megvan a maga helye. Az asztalbeállító fájlok /usr/share/applications/ alatt találhatóak meg, ezek (is) szoktak bekerülni a menükbe, de ha pl.: egyet kimásolsz valahova (jelen esetben ~/Desktop) és elindítod akkor is működni fog (Mikor korábban volt erről szó írta valaki (God Vazzeg?) hogy csinálhatsz sajátot is).

Vigyázat, csalok!

(#9405) banán007 válasza banán007 (#9382) üzenetére


banán007
tag

Már MEGINT megoldottam..... :DD

Ezért most nagyon megszerettem az Ubuntut (meg általában a linuxot), hisz mindig megtalálom a kérdésemre a választ, ennek oka lehet az erős közösség ami ezek az OS-ek mögött áll. Én úgy vettem észre, hogy ez Windows-nál nem igaz, vagy legalábbis nem ilyen mértékben...

[ Szerkesztve ]

(#9406) n00n


n00n
őstag

Így most bevillant, hogy meg kellene kérdeznem a topikban tőletek. Van olyan valaki akinek van Bluetooth a gépében és működik Ubuntu alatt? Én 1,5 éve vettem egy usb BT sticket, de 3 disztró alatt sem sikerült fájlt küldenem vagy fogadnom semmilyen telefonnal...

(#9407) Tutu7030 válasza n00n (#9406) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hali! Nekem egy Concorde van, és működik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9408) n00n válasza Tutu7030 (#9407) üzenetére


n00n
őstag

Nekem ilyen van:

Gembird BTD-MINI

(#9409) Foose válasza lionhearted (#9402) üzenetére


Foose
addikt

Hát nem tudom. Akármit csinálok,a Dash csak full képernyőn van. Márrmint nem tudom minimalizálni... Nem is enged kihúzni. Azaz enged,de csak az indítópultra.
(#9404) colomb2 Értem. Bár mondjuk nem is azt várom hogy minden ugyanúgy legyen mint windowson,isten ments! :)

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9410) Tutu7030 válasza n00n (#9408) üzenetére


Tutu7030
veterán

lsusb látja?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9411) #68216320 válasza lionhearted (#9402) üzenetére


#68216320
törölt tag

A gazdagépen elindítottam az OpenBox-ot. Így ment az OpenCL-t használó program, de nem értem mi volt a telepítés hibája.

(#9412) n00n válasza Tutu7030 (#9410) üzenetére


n00n
őstag

Aha.

Bus 003 Device 004: ID 1131:1004 Integrated System Solution Corp. Bluetooth Device

Meg is jelenik az indikátoron a felső panelen. Be is kapcsolom (mondjuk már itt furcsa valami*) de semmi eszközt nem talál és a telefonom se találja a gépemet.

*Indikátoron bekapcsolom, majd belemegyek a Bluetooth beállításaiba és ott nincs bekapcsolva. Szóval az indikátor nem is kapcsolja be. Na mindegy itt bekapcsolom és akkor se történik semmi...

(#9413) Foose válasza Rimuru (#9404) üzenetére


Foose
addikt

Nah,a /usr/share/applications/-ból az asztalra másolva működik amit szeretnék. :U :C

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9414) bossvico


bossvico
senior tag

Sziasztok,
mit kell tenni, ha frissítettem az ubuntut 12.04 lts és egy parancssor felület indul el, ahol be kéne lépnem, de nem tudok, hova tűnt a grafikus felület?
Köszi a segedelmet.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#9415) BoB válasza bossvico (#9414) üzenetére


BoB
veterán

Bejelentkezni be tudsz? Utánna megpróbálhatod elindítani startx -el.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9416) szoke12


szoke12
őstag

na, tovább frissítettem 12.04.2-re, és minden jó lett. :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9417) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

(#9418) joecontra válasza God Vazzeg (#9417) üzenetére


joecontra
addikt

Kösz a linket, kipróbálós lesz. :K

Üdv,
J

(#9419) God Vazzeg válasza joecontra (#9418) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is szedem már, bár elég sok rosszat írtak róla, azt írják instabil, szóval fenntartásokkal kezeld ;)

(#9420) joecontra válasza God Vazzeg (#9419) üzenetére


joecontra
addikt

Puding próbája... :))
De azért meglesznek a fenntartások. :)

Üdv,
J

(#9421) sh4d0w válasza joecontra (#9420) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Itt is hirdeti a Kapitány, hogy a Mint megbízhatatlan, miközben nem az. Neki ez volt a tapasztalata, nekem meg egész más, meg a magyar és nemzetközi Mint közösségnek is egész más.

Az egészséges fenntartás rendben van, de ne keresd a kákán is a csomót, mert akkor megtalálod :)

https://www.coreinfinity.tech

(#9422) lionhearted válasza Foose (#9409) üzenetére


lionhearted
őstag

Bal felső sarokban vannak a gombok, ha jól emlékszem. Ugyanúgy, mint egy sima ablaknál.
Nem minimizeolni kell, csak ne legyen maxon, hogy látszódjon az asztal mögötte. :)

Tegnap még működött...

(#9423) joecontra válasza sh4d0w (#9421) üzenetére


joecontra
addikt

Az egészséges fenntartás megvan, de semmi egyéb. :)

Üdv,
J

(#9424) Zs0lt válasza God Vazzeg (#9417) üzenetére


Zs0lt
csendes tag

Kösz a tippet a wifi-re! De most, hogy kijött a Mint 15, lehet, hogy inkább azt teszem fel kipróbálásra. Azt a gépet most úgyis csak erre használom: kipróbálni minél több disztrót, aztán majd eldöntöm, melyik tetszik.

(#9425) God Vazzeg válasza Zs0lt (#9424) üzenetére


God Vazzeg
veterán

3.8-as kernel van alatta, néztem. Ugyanolyannak tűnik minden mint a 14-esben, amennyire néztem live rendszerként atom stabil volt, minden ment pöccre. Egy próbát megér.

(#9426) God Vazzeg válasza sh4d0w (#9421) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A Mint eddig a legstabilabb nálam. Sokkal kevesebb fassága van mint általában az eddig próbáltaknak, pl nem szakad össze az X ha drivert cserélek :D

(#9427) qltsar


qltsar
addikt

Szerintetek mennyire bírna ki egy teljes gépváltást egy Ubuntu 12.04.2? Egyik winchesteremen van a rendszer a laptopomban, de váltani szeretnék, és a másikba ugyanúgy az ODD helyére szeretném bepakolni ezt a HDD-t. Nagyon esélytelen művelet?

(#9428) God Vazzeg válasza qltsar (#9427) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem egy ssd+hdd pakkon van a linuxom, volt már hogy ugyanaz a linux 2-3 gépváltást átélt, egyikből ki, másikba be, és elsőre ment minden. Ez nem win. Szerintem jó eséllyel semmi gond se lesz, zárt meghajtót újra aktiválni kell majd és ennyi.

(#9429) lionhearted válasza qltsar (#9427) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem esélytelen, a kernel a megfelelő modulokat fogja betölteni az új rendszer elindításakor.
Csak ne hibernálásból akard felkelteni! :D

Tegnap még működött...

(#9430) qltsar


qltsar
addikt

Köszönöm a válaszokat :)!

[ Szerkesztve ]

(#9431) Foose válasza lionhearted (#9422) üzenetére


Foose
addikt

Ezt én vágom,de akárhogy állítom a kis kockát csak egyetlen képméretben látom a képernyőt,teljes képben. Ezért nem értem... :F

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9432) stopperos válasza qltsar (#9427) üzenetére


stopperos
senior tag

Simán. Volt hogy meghalt a "szerver" gép, és egy asztali gépbe át lett rakva a merevlemez gyorsan, hogy menjenek a dolgok. Intel->Amd váltás, Intel->nvidia chipset... DDR1-> DDR2
Csak a hálókártyákat kellett törölni: /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules hogy újraossza, meg utána átnevezni őket a szabályoknál, ha máshogy nevezte el.
Miután meglett a gép, visszatettem, és visszaraktam a korábbi udev szabályt, ugyanúgy ment, mint korábban.

Szerencsére a kernelben minden benne van. Egyedül csak a zárt driveres gépek hasonló manipulálásával volt gondom, hogy nem indult el az X felület.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9433) Rimuru válasza Foose (#9431) üzenetére


Rimuru
veterán

Így kéne működnie, a keresés ne zavarjon meg. [link] [link]

Vigyázat, csalok!

(#9434) Foose válasza Rimuru (#9433) üzenetére


Foose
addikt

Csak ismételni tudom magam :U Én ezt vágom,de nem működik nálam a dolog. :F

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9435) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Felraktam az Audacity progit,(2.0.0)kivágok egy rövid részletet egy mp3 fájlból,és szeretném menteni a kivágott részt. De mp3 formátumba. Viszont nem enged ilyesmit,csak a saját formátumába :F Asszem erre volt valami megoldás anno windows-on. Ötlet? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9436) Tutu7030 válasza Foose (#9435) üzenetére


Tutu7030
veterán

Exportálás opciót kellene használnod.:) http://youtu.be/WKjEMkn59wQ

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9437) Foose válasza Tutu7030 (#9436) üzenetére


Foose
addikt

Mentem én arra is, de figyelmeztet hogy gru formátumba menti.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9438) God Vazzeg válasza Foose (#9437) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Felraktam a 2.01-et és a fájl menü - kijelölt rész exportálása menüpontból minden további nélkül lehetett mp3-at menteni, működik is :K

(#9439) Rimuru válasza Foose (#9434) üzenetére


Rimuru
veterán

Milyen felbontást használsz?

Vigyázat, csalok!

(#9440) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Tudja-e valaki, hogy tudom felderíteni hogy adott alhálózati maszkon belül (vagy akár lan-on belül) milyen IP-című gépek vannak? És hogy ugyanez megoldható-e win-en? :R

(#9441) lionhearted válasza God Vazzeg (#9440) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha más nem, mindet végigpingeled. :P

Tegnap még működött...

(#9442) God Vazzeg válasza lionhearted (#9441) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Túl egyszerű :P

(#9443) Foose válasza Rimuru (#9439) üzenetére


Foose
addikt

1024x768.

(#9438) God Vazzeg Én meg pont a 2.0.0-t raktam fel ugye,mivel nekem a Synaptic ezt hozta fel,mint telepíthető verziót. Most akkor külső forrásból tegyek fel frissebbet?? :F

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#9444) sh4d0w válasza God Vazzeg (#9440) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Megnézed a routeren :P

https://www.coreinfinity.tech

(#9445) God Vazzeg válasza Foose (#9443) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem abban is működnie kell. Én is azért raktam, mert ez van benne alapból, de teljesen jól is működik. Nem lehet hogy valami speckó valamit raktál bele a szerkesztett részbe, amit máshogy nem tud menteni? Én csak kijelöltem ami kellett, nem csináltam mást, és ezután kijelölt rész exportja, és már meg is volt. Mondjuk itt át kell először állítani hogy mp3 legyen, de gondolom nem ilyen apróságot baxol el :DDD

#9444: köszi, az is túl egyszerű :D (ráadásul ha fix ip van, sok routeren nem látszik, csak a DHCP-s :D )

[ Szerkesztve ]

(#9446) #25954560 válasza God Vazzeg (#9440) üzenetére


#25954560
törölt tag

nagyban fugg attol h az egyes gepek hogy vannak beallitva (tuzfal, stb), illetve milyen halozati protokollok futnak. linukc alatt pl a nagios meg a cacti ami tud hasonlot, bar gondolom neked vmi egyszerubb kene.
vindoz alatt van ilyen 'netgraph' progi, az egesz sokmindent megmutat. esetleg konkretabban arrol h mi a feladat? :)

(#9447) God Vazzeg válasza #25954560 (#9446) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Csak annyit szeretnék hogy lanon belül megnézzem hány gép aktív, és milyen ip címeken vannak, illetve vannak eszközök (ip-kamera, stb.. ) aminek nem tudom sokszor az ip-jét, és ugye fixen vannak a forwarding miatt, szóval routerben a dhcp kliensek alatt se látszik..

(#9448) stopperos válasza God Vazzeg (#9447) üzenetére


stopperos
senior tag

fping parancs lesz a segítségedre. Tárolóban benne van, és nagyon hasznos.
Én ezt használom:
fping -a -g 192.168.1.1 192.168.1.255 2>/dev/null

(#9443) Foose: 1.3.12-beta verzióban is van. Fájl menüben ott az exportálás. Talán az a bajod, hogy nincs feltelepítve az ubuntu-restricted-extras csomag.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#9449) banán007


banán007
tag

Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy a gimp minden fájlját kitörlöm?
Itt a beállításokra gondolok, és láttam a gimp beállításaiban a "Visszaállítás" gombot de nem állít vissza mindent. Én az eredeti "elrendezést" szeretném újra látni, mert állítgattam össze-vissza és "nem nagyon jó".

[ Szerkesztve ]

(#9450) God Vazzeg válasza stopperos (#9448) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sztár vagy, működik :R

2 kérdés:
- 2 miért van átirányítva a nullba? Miért pont 2? Mert azt látom hogy az unreachable csomagokat küldi oda.
- winre van hasonló okosság?

Köszi ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.